UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: platinums ()
Datums: 03/01/2009 23:21

Labvakar!

1kart. Atvainojos par garumzimem, tadas mana datora nav.

Tatad lieta tada, man ir maza telpa ko veletos apsildit, kadreiz tu staveja liela plits, bet vinja bija neerta un neizdeviga. Tad ienaca prata par kiegeku krasninu, loti nelielu, apmeram vertikali kadi 90 cm un horizontali arii! Lieta tada ka vinja domajama sturi, un taka trijstura formas, bet plakne noapalota ta puse kura bus durtinjas!

Bet man krasninu celtieciba ir o iemanjas, vai kads varetu izkaidrot ka pareizi vinjas jacel un kada ir atieciba malam ar granti un udens, nu javai ar ko sastiprinat kiekelus!

Velos pasa spekiem, jo nav lidzekli bet kiegeli majas ka pilns (samota)


Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 05/01/2009 08:27

Neesmu pagaidām izpildījis (bet arī aizmirsis neesmu) solījumu noskenēt un ielikt webā 1943. gada izdevuma "Krāsnis un pareiza kurināšana" manuprāt svarīgākās lappuses.
Pārāk detālas javas receptes gan tur nebija, tikai apmēram "smiltis pievieno, līdz beržot starp pirkstiem nejūt glumu masu" un, jo tuvāk liesmai, jo liesāku (vairāk smiltis).
Mūsdienās tomēr labāk ieteiktu gatavas javas Vetonit Clay Mortar un Vetonit Tulenkestava muurauslaasti
[lv.maxit-cms.com]

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: Didzisp ()
Datums: 05/01/2009 09:04

Malus ar smilti nejauc pec kautkādas noteiktas attiecības, nav jau betons. Mālu daudzums ir atkarīgs no smilts rupjuma un malu kvalitates, to nosaka uz "čuju" pēc pieredzes. Ideja tāda, ja mālu par daudz, tad izžūstot maisījums saplaisās, bet ja par maz, tad sabirs. Var jau samaisīt un ātri izkaltēt kādu nelielu porciju. Tad jau redz, vai java sabirst, vai saplaisā, vai arī ir tieši laikā:). Nav jau, pie mālu gatavošanas, vajadzīga aptiekas precizitate. Gramatnīcās ir dažas krievu grāmatas par krāsns mūrešanu. Tur gan tas krāsnis vairak uz krievu mentalitāti orientētas(Ivanuška tak ar krāsni kautkur tur pasaka brauca), bet nu mūrēšanas pamatus apgūt var. Vel viena veca patiesība- jo mazak mālu, jo labāk. Podiņu krasnīs podiņu šuvēs vispār neliek malus un, modernas kurtuvēs, tik precīzi piegriež šamota ķieģeļus, ka arī mālus praktiski nevajag. Mūsdienās jau ar fleksi un dimanta ripu var panākt ļoti lielu precizitati. Es pirts krāsns kurtuvi saliku pilnīgi bez māliem.

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: Platinum ()
Datums: 05/01/2009 14:47

Paldies, skatisos un ja bus kadas problemas prasisu!

Bet ja kadam ir vel kada laba ideja tad sakat, loti noderes :)

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Datums: 06/01/2009 01:14

Piekrītu par mālu jaukšanas tehnoloģiju. Es savulaik tīrus mālus iešāvu un sabira man viss pēc īsa laika jau. :)
Es tavā vietā varbūt padomātu par sildmūri pirms skursteņa ar diviem šīberiem, viens lai var laist garām sildmūrim un otrais, lai var laist caur sildmūri, jo maza krāsniņa ātri raus skurstenī un samērā ātri izdzisīs, bet sildmūris ir kapitāla štelle. Vasarā varēsi pa taisno skurstenī laist, bet ziemā būsi priecīgs par mūrīti. Daudz vietas tas jau neaizņem, ja tā padomā un ja vēl tev ķieģeļi...

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Datums: 06/01/2009 01:16

Jā, un dimanta ripu arī iesaku, tikai jāgriež pagalmā. Maksā tā arī nedaudz, bet toties būs precīzi kā pulksteņmeistara.

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: EjTakTu ()
Datums: 06/01/2009 07:38

Kā tur bija ar plikajām māla javām šamota mūrēšanai? Kaut kas palicis atmiņā par māla un šamota dažādo izplešanos temperatūras iespaidā. Vai tik neliek klāt vēl šamota pulveri.
[www.knauf.lv]
[www.ceplis.lv]
[www.stafor.lv]

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: platinums ()
Datums: 06/01/2009 20:08

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Piekrītu par mālu jaukšanas tehnoloģiju. Es
> savulaik tīrus mālus iešāvu un sabira man viss
> pēc īsa laika jau.
> Es tavā vietā varbūt padomātu par sildmūri
> pirms skursteņa ar diviem šīberiem, viens lai
> var laist garām sildmūrim un otrais, lai var
> laist caur sildmūri, jo maza krāsniņa ātri
> raus skurstenī un samērā ātri izdzisīs, bet
> sildmūris ir kapitāla štelle. Vasarā varēsi
> pa taisno skurstenī laist, bet ziemā būsi
> priecīgs par mūrīti. Daudz vietas tas jau
> neaizņem, ja tā padomā un ja vēl tev
> ķieģeļi...


Viss tas jau ir ko tu saki, jo kadreiz tur atradas plittts, pasu pliti injemu un tik palika caurums skrusteni kur var maukt klat krasninu!

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: arm ()
Datums: 06/01/2009 21:43

90x90 ???? kraasnina???? domaadams nevaru izdomaat ko tu tur esi iecereejis.tev jau tyr taada kurtuve vien sanaak.

Re: Šamota Ķieģeļu krāsniņa
Autors: platinums ()
Datums: 06/01/2009 22:54

Nenen, vairs jau nebus taa, tagad jau ir visss partaisits un pardomats jo reali tas dzive nestimeeja ka domas, tapec ir izveodot mazinjs kamininjs, kas tomer daud zko attaisno :)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          ******   **    **  **     **  **    ** 
 **    **   **    **  ***   **  **     **   **  **  
 **    **   **        ****  **  **     **    ****   
 **    **   **        ** ** **  *********     **    
 *********  **        **  ****  **     **     **    
       **   **    **  **   ***  **     **     **    
       **    ******   **    **  **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727