UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Apmetums uz sienas
Autors: Raimis ()
Datums: 19/03/2008 16:45

Sveiki!
Esmu izlēmis, ka ārsienas (gāzbetona) no iekšpuses apmetīšu.
Kādu materiālu ieteiksiet izmantot?
Paldies!

Re: Apmetums uz sienas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/03/2008 17:28

Aizstāvot ekoloģisko spārnu ieteiktu kaļķa-smilšu apmetumu. Diemžēl tādu laikam nāktos gatavot pašam vai pirkt no restaurācijas firmām. Veikalos nopērkamais Knauf Grundputz H satur arī cementu, kas gan pāatrina cietēšanu, bet arī pasliktina īpašības.
[www.building.lv]

Re: Apmetums uz sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 19/03/2008 17:32

Kāpēc nevar izmantot ģipša apmetumu, kas tieši iekštelpām ir domāts un kas pārsvarā tiek arī izmantots (tas pats Knauf MP75 vai Rotband, Goldband)? Cementa un kaļķu bāzētie jau vairāk ārdarbiem, iekšā nav vajadzīgs.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 20/03/2008 09:05

Ģipsī, ja nedo dies iznāk samirkt, pelējums iemetas tūlīt.
No iekštelpu mikroklimata stabilizācijas viedokļa savukārt labākais ir māls.
Var dabūt arī baltu mālu, krāsvielas pievienot masai un nekas nav jākrāso.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 20/03/2008 09:12

Veikalos Depo tiek pārdoti malti dzēsti baltkaļķi. Tos var uzreiz maisīt ar rupjām smiltīm un apmest izmantojot vadotnes. Vienīgi vēlams masu sausā veidā iepriekš samaisīt un izsijāt caur sietu 2,5..3mm acīm.
Kaļķa apmetumu, ja tev ir vannītes kur turēt vari sagatavot, kaut visai mājai, galvenais neļauj maisījumam žūt. Tā apmetuma massa tev var stāvēt kaut gadiem ilgi..tas tā atšķirībā no ģipša sastāviem.
Atceries , ka kaļķa apmetums ir sārmains, tapēc nav ietecama svaigi apmestas sienas tūlītēja krāsošana.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 20/03/2008 11:50

Vot atkal sākās te divriteņa izgudrošana un lieta no vienkāršas tiek padarīta par nenormālāko problēmu. Visi visur pasaulē, un arī pie mums iekštelpās par 99% gadījumu izmanto ģipša apmetumu, bet nē, vajag kaļķu javu, kas cietē gadiem, vajag cementu, kas smird un ar kuru grūti strādāt utt. Nesarežģīsim sev dzīvi. Tici man - mājas celtniecībā problēmu netrūkst un tās nav speciāli jāizdomā, kur to nav.
Ņemam MP75, nogruntējam sienu, ņemam apmešanas sietu un pucējam vaļā. Ģipša cietēšana nu absolūti nav problēma, jo apmetot sienu tas apmetums iziet tik daudz, ka problēma ir nevis tajā ka viņš paliek neizmantots un sacietē, bet gan tajā, ka itin bieži jāuzmaisa jauna porcija, jo ātri izbeidzas.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: Andžīņš ()
Datums: 20/03/2008 20:35

99% izmanto ģipsi jo apstrādes proces ir ļoti ātrs, apmetu sienu saņemu naudu un aizeju, bet nevarētu teikt ka tas būtu no tiem labākajiem risinājumiem, it īpaši ja būvē priekš sevis! Nesapratu to komentāru par cementu kas smird! Cementa kaļķa apmetums pēc manām domām ir vesalīgāks par ģipša korķi uz sienas. Protams ideāls variants būtu kaļķa apmetums, bet tas ir daudz dārgāks.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: Elinux ()
Datums: 20/03/2008 21:01

Ģipša apmetumu pārsvarā izmanto būvnieki kas būvē pārdošanai, fiksi uztaisa un aizmirst, tāpēc tas ir tik izplatīts! Iesaku cementa kaļķa mašīnapmetumu ideāls variants Baumit apmetumi, gan cementa gan cementa kaļķa mašīnapmetumi!

Re: Apmetums uz sienas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 21/03/2008 10:25

Visiem apmetumiem, kas atrodas āra gaisa vidē der kaļķu apmetums. Tur cements klāt nav jāliek. Saķeres uzlabošanai ar sienu var nopirkt speciālu grunti, kuru sajauc ar to pašu kaļķi un ūdeni un iegruntē sienu pirms apmešanas.
Tā pie Salu tilta, kur krustojas ceļš ar tramvaju ir veikals kur 20kg baltkaļķu maiss pērkams par 2,8Ls ~0,14sant.kg. Tātad ~4,2 kg javas izmaksās 0,18..0,2 sant/kg kur parasti uz sienas mūra uzstrādā 25..30kg/m2 ~ vai izmaksās 1,2..1,6ls/m2 materiāla.
Pareizi izbūvējot vadotnes var izmantot atkārtoti.
Netiešs faktors ir tāds, ka kaļķa apmetumā esošie sārmi neļauj attīstīties pelējuma sēnītēm, kurām vajadzīga skābena vai neitrāla vide, to veido kā ģipša tā cementa sastāvi.

Re: Apmetums uz sienas
Autors: Elinux ()
Datums: 24/03/2008 22:49

pagrūti gan būs sienu iegremdēt grunī, var jau paskatīties Baumit mājas lapā un piemeklēt gatavu maisījumu, kas der arī mašīnizstrādei, gan arī apstrādei ar rokām!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.