UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Estrich grīdas.
Autors: Dāgs ()
Datums: 20/05/2021 23:24

Grasos likt siltās grīdas.Pagaidām vēl stāv grīda uz stabiņiem. Ventilējamā pagrīde aptuveni 17 cm. Paziņa teica ,ka pirms liek putuplastu siltajām grīdām vajag plānu kartu betona . Kādu funkciju tas pilda? Meistari kuri ticamākais gatavos grīdu neko tādu nepiedāvāja. Tik noteica ,ka nolies smiltis,noblietēs, plēve , putuplasts,folija ,trubas un estrich. Ieteica arī ekstrudeto putuplastu ,jo tad var iztikt bez armatūras. Tā arī būs taisnība?

Re: Estrich grīdas.
Autors: agrais ()
Datums: 21/05/2021 07:28

Visss pareizi, nekads planais betons nav vajadzīgs.Armaturas siets būtu vajadzīgs trubu siesanai, ESTRIX gridai ka tadai nekadas armaturas neliek pec tehnologijas.Bet ja liek estrudeto, tad var trubas stiprinat bez sieta.Tik jaizrekina ka iznak letak, parastais un siets, vai dargākais estrudetais... Folijs gan lieks....Ja naudu nav kur likt, tad vari likt, bet nekada jega nebūs.Vienalga viņu sabradas gridu lejot,bet ari pec tehnologijas nav paradzets.Tas vietejo kuļibinu izgudrojums....

Re: Estrich grīdas.
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2021 08:12

Man grīdu firma ieteica likt arī armatūras sietu (virs caurulēm), ja reiz apakšā nav "melnās grīdas", it īpaši noslogotākās vietās.

Par forliju - ja stiprina ar skavām, tad varētu būt, ka domāta rūtainā folija, lai būtu vieglāk ieklāt trubas vajadzīgajā attālumā.

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas vietejo kuļibinu izgudrojums....

Ko dara "ne vietējie kuļibini"?
Liek šādu? [constructionexec.com]
Vai arī soli izvēlas "apmēram, +/- 5cm"?
Vai kā citādi nodrošina, ka starp trubām ir "pareizais" attālums?



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 21/05/2021 08:13, labojis binary.

Re: Estrich grīdas.
Autors: agrais ()
Datums: 21/05/2021 08:37

Vispar ar kuļibiniem biju domajis folija klāšanu...Parējam ir atsratatas tehnoloģijas.Arī armatūra virs gridas trubam ir kulibinu izdomajums...Likt jau var, bet vai vajag...

Re: Estrich grīdas.
Autors: agrais ()
Datums: 21/05/2021 08:40


Re: Estrich grīdas.
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2021 09:58

Nezinu, vajag vai nevajag to armatūru. Kad grīdu lējējiem ieminējos par fibrām kā armējošo materiālu, viņi noteica, ka fibras arī tur ir, bet tās palīdzot vien pret mikroplaisām, savukārt armatūras nepieciešamība esot atkarīga no tā, kāda ir pamatne.
Tas, ko zinu - vietējo "kuļibinu" attieksme un prasmes nereti ir tādā līmenī, ka par labi sagatavotu pamatni es personīgi nemaz nesapņoju :D

Par folijām neticu, ka tas ir vietējo izdomājums. Neba nu vietējie viņas ražo. Tāpat pilns internets ar bildēm, kur kaut kādas nebūt folijas ir apakšā (otrs variants - tie pumpainie klājumi).

Tālāk jau jāvaicā grīdu licējiem, ko viņi ar to foliju grib panākt.
Ja ir kaut kāda "PEPI Reflekt Poly" tipa (bez rūtiņām), tad es tādu neliktu. Pat, ja viņa kaut ko palīdz, man līdz "nulles patēriņam" ir pārāk tālu, lai tas atmaksātos.
Ja "FORTEX Thermo" tipa (ar rūtiņām), tad pret tādu man nav iebildumu (pat, ja pēc pusgada viņa būs "saēsta"). Jā, OK, maksā 70 eur uz 100 m2, toties mazāks čakars ar cauruļu soļa ievērošanu / pārbaudīšanu.

Re: Estrich grīdas.
Autors: agrais ()
Datums: 21/05/2021 10:24

Ja, es biju domajis parasto foliju...Ar rutinam ir vieglak likt ja liek ar klipsiem.ja liek uz sietu, tad vienalga ...Bet nu katram jau sava fiska.

Re: Estrich grīdas.
Autors: Aldiss ()
Datums: 21/05/2021 11:33

Nu ja plēve vajadzīga tikai dēļ rūtiņām, lai zinātu kur caurules vilkt, tad paņemiet vienu permanet marķieri (flomasteru) un gar riģiša profilu savelciiet strīpiņanas ir pa 15cm. izmaksas būs 2 eur uz 100m2

Re: Estrich grīdas.
Autors: binary ()
Datums: 21/05/2021 13:54

Aldiss, esi mēģinājis to marķiera variantu? Es nē. Nemaz negribas mēģināt - tāpat skairds, ka nav nekādas jēgas no 5m attālumā esošām svītriņām.

Drīzāk varētu strādāt variants ar kaut kādu distanceri, līdzīgi kā šai video 5:19 - [youtu.be]

Re: Estrich grīdas.
Autors: Aldiss ()
Datums: 21/05/2021 16:11

Nesapratu par piecu metru attālumā esošām svītŗām. Kur ir problēma uz putuplasta pirms cauruļu izritināšanas ievilkt ar permanet marķieri svītriņas/rūtiņas vieglākai orientacijai? Īsti mestari mauc tāpat uz dullo un uz aci.

Jā, es esmu vilcis svītriņas domājot kā izritināt un stiprinājis takerskavām pie putuplasta pa tiešo.
Un esmu arī sējis pie armatūras.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********   **     **  **    ** 
 **     **  ***   **  **     **  ***   ***   **  **  
 **     **  ****  **  **     **  **** ****    ****   
 **     **  ** ** **  ********   ** *** **     **    
 **     **  **  ****  **         **     **     **    
 **     **  **   ***  **         **     **     **    
 ********   **    **  **         **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727