UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: Aldiss ()
Datums: 31/03/2021 18:13

ints45 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ja grīdā laidīs siltumnesēju ar 28 grādiem, tad
> grīda būs 24 grādu (silta)

Pie pasīvās mājas vai gandrīz 0 enerģijas patēriņa mājas nav tik liela temperatūras starpība, max 0,5-1 grāds.
Jā, un kā jau te raksta iepriekš, siltās grīdas pasīvajās mājās vairs nesanāk - ja grīda patīkami silta, lai ar basām kājām pa flīzēm staigātu, tad gaiss jau pa karstu. Rekuperācija +minimāla elektriskā piesildīšana ar rekuperatora tenu pie lielākiem mīnusiem.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: ETT ()
Datums: 31/03/2021 19:00

Jampadracis (neīstais)
Iesaki zhukam risinājumu lai mazinātu paša pieļauto kļūdu sekas? ;)

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: stroika ()
Datums: 31/03/2021 20:07

Jampadracis (neīstais) rakstīja:
-------------------------------------------------------
> TomsC
>
> Rakstīju, ka gribu vannas istabā karstu grīdu
> (citam tas ir karsts, citam silts) - vot kā gribu,
> tā daru! veļa izšūst vienas nakts laikā un sīkie
> plunčājas cepuri kuldami (miers uz 2h).
>
> tie 28 grādi ir labi pārējām istabām, bet tad man
> ir jātaisa divi apkures kolektori. Tā kā man ir
> viens un otru nemaz netaisos taisīt, tad 42 grādi
> tek visos lokos :p

Vienkārši tev flīzes atleks un ar to gribēšana beigsies.

Pie tam tāda temperatūra pēdām ir nepatīkama. Ja tev pašam nē, tad maziem bērniem stabili.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: TomsC ()
Datums: 31/03/2021 20:27

Būs drusku jātvainojas par tiem 28grādiem! Vairāk biju domājies ieteicams līdz 28 grādiem, un laika posmā kad stradāju pie apkures ievilkšanas darbiem, mēs d16 trubas likām ar 15 cm soli, 5-8cm betona, un palaižot apkuri siltajās grīdās, un ieregulējot īsti ne kad nepārsniedzām tos 28 grādus un telpās bija ap 22 grādiem silts!
Bet atradu labu rakstu, ko Uponors ir sagatavojis ( [santehnika24.lv]
nor/zemgrdas_apkures_instrukcija_uponor.pdf )

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: RR83 ()
Datums: 31/03/2021 23:15

Pēc pieredzes, jau 4 gadi, kurinot māju, pārsvarā ziemas periodā siltajās grīdās ielaižu arī 50 grādus - arī patīk silta vannasistaba, nav neviena flīze gribējusi lekt nost, kā arī patreiz izskatās ka neplāno.

Māju kurinu pēc nepieciešamības jo ir akumulators, citreiz vakarā vēl ir silts, pa nakti nekurinu, grīda no rīta vēsa, tā kā sanāk siltuma/aukstuma svārstības, bet flīzes turās....

zem vannasistabas ir betona pagrabs, savā laikā uzliku 80mm putuplastu un 5cm betonu ar trubām. Pagrabā griesti nav silti :)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 31/03/2021 23:18, labojis RR83.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Datums: 01/04/2021 01:16

Mūsmājās veļa pa dienu nožūst uz veļas statīva arī pie tā, ka tajā telpā grīdas kontūrs praktiski noslēgts. Vnk tur sanāk kaut kā tā, ka silts tāpat. Es par tiem radiatoriem priekš veļas esmu mazliet skeptisks - izžūst tāpat. Tak ziemas periodā gaisa mitrums jau ir nokrities, pavasarī un vasarā nes ārā. Nu iespējams, ka ir īpatņi, kuri uz grīdas žāvē veļu. :)
Par temperatūru kas nonāk grīdā ir visai diskutabls jautājums. Principā ir pilnīgi vienalga kādu temperatūru tur ielaiž - svarīgi lai telpā iegūtā temperatūra ir vēlamā. Ja vēlamo var panākt ar zemu virsmas temperatūru, tad māja labi siltināta, ja vajag augstāku, tad sliktāk.
Man piemēram kolektora slēgums arī ir on-off versijā un tur ieplūst tieši tāda temperatūra kāda ir siltuma akumulatorā tajā brīdī - tur var būt 70, var būt arī 25. Bet kolektorā tas karstums ieplūst atpakaļgaitā un tā temperatūra samiksējas pašā kolektorā ejot gar atpakaļgaitām un turpgaitā jau nonāk ap tiem 2x grādiem. Kolektoru slēgumi var būt atšķirīgi, jo piemēram var būt, ka miksētājs ir trīsgaitas vārsts. Tīri 42 grādi grīdas turpgaitā izklausās ellīgi daudz. Cik tad ir grīdas virsmas temperatūra tad? Drīzāk domāju, ka tur arī samiksējas uz zemāku. 42 nav reāli. Bet nu dušā uz mazgāšanās laiku varētu būt.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 01/04/2021 10:14

42 grādi turpgaitā. Grīdu mērījis nēsmu, liekas ka kādi ~38 grādi.

ETT, kādas tad ir manas kļūdas? Sistēma: Kolektors + jaucējmezgls ar sūkni. Uz kolektora servomotori + termostati katrā telpā. 9cm betons.

Es tur redzu kļūdu, ka 9cm betona vietā būtu gribējis plānāku to plāceni, lai būtu mazāka siltuma inerce. A Zhuks taisās sakombinēt kopā ap 15cm.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 01/04/2021 10:16

Precizēšu - 38 grādi vannas istabā. Pārējās istabās nepaspēj nemaz uzsilt - aukstākās dienās līdz viegli siltai, kas būtu kādi 32 grādi ne vairāk.

Mājai vēl nēsmu nosiltinājis sienas. Kad nosiltināšu, tad man tā siltuma inerce būs lielāka un visdrīzāk būs jābeidz tie prieki laist 42 grādus turpgaitā :)

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Datums: 01/04/2021 10:34

Siltuma inercei problēmas parādās tikai tad, ja vajag piemēram ātri uzsildīt telpas (piemēram neregulāri apdzīvotās) un arī ja baigi strauji mainās āra temperatūras. Citādi inercei nav nekādas vainas.
Nosiltinot sienas inerce jau tev nemainīsies, cik tonnas tev tur ir tik ir.
38 uz grīdas protams ir daudz. Man piemēram ir 24-28 kaut kur tādās robežās. Viena lieta, ka dīvainas sajūtas gan jau un otrs, tas tik tiešām norāda uz brangiem ievērojamiem zudumiem mājā. Tu varētu kaut kā pakalkulēt cik W tev sanāk uz m2, bet pēc tiem skaitļiem tur neizskatās labi.

Re: +50mm putuplasts grīdā- jā vai nē?
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 01/04/2021 12:07

"Siltuma inercei problēmas parādās tikai tad, ja vajag piemēram ātri uzsildīt telpas (piemēram neregulāri apdzīvotās) un arī ja baigi strauji mainās āra temperatūras."

Manuprāt, slituma inerce tieši pretojas ātrām temperatūras maiņām. Vispar es esmu liels inerces fanāts, kā arī ieksējās apdares, kurai ir liela mitruma inerce, fanātiķis. Cilvēkam patīk kad temperatūras un mitruma izmaiņas ir lēnas.

Nu virs 30 grādiem pumpēt grīdā manliekas ir pa daudz. Bet nu katram savs, kamēr flīzes nost nelec no nevienmērīgas izplešanās, tikmēr jau pumpējam cik rores tur, palielinam spiedienu un tad jau arī ūdens vārās pie 130 grādiem, ir kur izvērsties temperatūras ziņā :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   *******   **    **   *******  
 **     **  **    **  **     **  ***   **  **     ** 
        **      **    **         ****  **  **     ** 
  *******      **     ********   ** ** **   ******** 
        **    **      **     **  **  ****         ** 
 **     **    **      **     **  **   ***  **     ** 
  *******     **       *******   **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727