UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 5 no 6
Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: audi-xtr ()
Datums: 11/03/2021 22:17

Nu ir tā, ka tiko paskatījos, bija 2.6, kad nogriezu katlam auksto ūdeni, tad manuprāt bija 1.5-1.6 pirms pāris stundām, un tagad pamēģināju krānu silto ūdeni, tur pāris pīles iztecēja. Es tikai noleju, vispār nepapildinu, noleju apmēram 5l dienā. Tad jūsuprāt paliek tikai krāns? Negribas īsti ticēt, jo pēc novērojumiem ir tā, ja katls nestrādā tad spiediens neaug, jo spēcīgāk katls strādā, jo ātrāk spiediens kāpj. Kādi vēl var būt varianti? Ja jūs sakiet ka variantu vairāk nav, tad griezīšu trubas kopā un pārtaisīšu sistēmu.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: Cogito ()
Datums: 11/03/2021 22:53

audi-xtr rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ir tā, ja katls nestrādā tad spiediens neaug, jo spēcīgāk
> katls strādā, jo ātrāk spiediens kāpj.

Tas apspriežamais pieplūdes ventilis neuzsilst katlam strādājot? Ja uzsilst, var gadīties, ka tas nenoslēdzas tikai pie zināmas temperatūras.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: Aldiss ()
Datums: 11/03/2021 23:10

Tas kausējamais ventīlis maksā mazāk par 3 eur un nomaiņa (vai ielikšana virknē pirms vai pēc aizdomās turamā) aizņem ne vairāk kā 10 min.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Datums: 11/03/2021 23:15

Ja tu nenolietu 5L dienā, tad es teiktu, ka izplešanās trauks nedaudz par mazu, bet 5 L nozimē to, ka tev tas krāns ir jāatvieno - neredzu nekādus citus variantus.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: SerViss ()
Datums: 12/03/2021 01:27

Ja katlam bitermiskais siltummainis, tad stipri ticama korozija tajā.
[www.youtube.com]

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Datums: 12/03/2021 01:50

Hmm, jā, ja tas ir šis bitermiskais audi Junkersā, tad to vajadzētu rūpīgāk notestēt - iestatit pareizu spiedienu izplešanās traukā, aizvērt auksto pievadu un skatīties kāds ir diapazons spiedienam ilgākā periodā, nevis tikai pāris stundās. Principā ja izplešanās trauks ir pēc izmēra uz robežas, tad var spiediens svārstītes pāri 2 bar. Ja autors zinātu kāds bija spiediena diapazons kad viss bija kārtībā, tad tas stipri palīdzētu.

Bet no otras puses te izvēle ir skarba, cerēt, ka pie vainas ir 10 eur krāns vai siltummainis, kurš noteikti maksā jau ievērojamus $$.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: SerViss ()
Datums: 12/03/2021 02:36

Ja nav apetīte un laiks skatīt visu, tad par konkrēto spiediena un liekā ūdeņa tēmu apmēram no 5. līdz 7. minūtei.
[www.youtube.com]

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: SerViss ()
Datums: 12/03/2021 03:05

Autors: audi-xtr ()
Datums: 11/03/2021 18:16

Paldies par atbildi, nu man ir tā ka ienākošo auksto ūdeni, pirms paša katla es varu noslēgt, bet aizejošo silto es nevaru noslēgt, man visā mājā siltais ūdens ir tikai no katla, caurplūdes. Sistēma papildinās ar auksto ūdeni uz atpakaļgaitu, un ir patstāvīgi savienots ar kausējamo krānu.
........................................
Siltummaiņa veselības pārbaude. Aizgriežam ienākošo pirms katla. Atgriežam izlietnē silto un iztecinām, kamēr vairs netek un atstājam atvērtu. Un tad atgriežam kausējamo sistēmas papildināšanas krānu un skatāmies vai izlietnē no siltā krāna nesāk tecēt.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Autors: SerViss ()
Datums: 12/03/2021 07:42

PS Ja kausējamais krāns ir tajā daļā, kura tiek atslēgta ar aukstā ūdens krānu, tad mans piedāvātais variants nederēs.

Re: Gāzes katls- palielināts spiediens
Datums: 12/03/2021 09:59

Redz te ir vēl viena nianse. Autors vairākkārtīgi uzsver, ka spiediens katlam nestrādājot it kā nekāpj, bet strauji kāpj strādājot. Uz krānu tas īsti nevar attiekties, jo krāns laidīs visos variantos - silta vai auksta sistēma.
Bet ar siltummaini, jau ir savādāk - viņam pilnīgi mierīgi ir iespējama situācija, ka sūce var paplašināties tieši uzkarstot. Tāpēc tagad jau es sāku nosvērties uz to ka problēma būs siltummainī, nu un tā jau ir liela problēma.
Es bišķi savādāk pārbaudītu siltummaini:
- aizgriež aukstā ūdens padevi uz katlu,
- palaiž katlu un atver karstā ūdens krānu
- skatās vai no krāna kaut kas nāk ārā un ko dara spiediens,
- ja siltummainī ir problēma, tad izlietnē krānam būtu jāpil ar ātrumu 5L dienā un savukārt spiedienam nekādīgi nevajadzētu būt vairs tiem 3 bar, drīzāk tuvāk nullei.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/03/2021 10:02, labojis Vilnis_Radio.

Pašreizējā: 5 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  **         ********   **    ** 
       **  **     **  **    **   **     **  ***   ** 
       **  **     **  **    **   **     **  ****  ** 
       **  **     **  **    **   ********   ** ** ** 
 **    **   **   **   *********  **         **  **** 
 **    **    ** **          **   **         **   *** 
  ******      ***           **   **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727