UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Lamināts uz flīzēm
Autors: Klick ()
Datums: 14/12/2020 11:16

Sveiki,

Viesistaba apvienota ar virtuvi. Pašlaik, viesistabā lamināts, virtuvē flīzēta grīda.
Par cik virtuves iekārtu+lielo remontu tuvākajos gados neplānoju veikt, bet esošās flīzes ļoti nepatīk, ir doma par lamināta ieklāšanu pa virsu flīzēm. Arī viesistabā ir doma mainīt laminātu, bet, lai būtu vienā līmenī ar virtuvi, tad varētu likt pa virsu jau esošajam laminātam.
Sakiet vai ko tādu ir prāta darbs darīt?
Apsildāmās grīdas nav apakšā, +-1 cm grīdas paaugstinājums netraucēs esošajām durvīm.

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: m! ()
Datums: 14/12/2020 12:20

Vari uzlikt laminata apaksklaju un pa virsu linoleju. Bus siltaka kombinacija

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: Klick ()
Datums: 14/12/2020 12:47

Siltums nav svarīgākais, galvenais negribu redzēt flīzes, nejaucot laukā visu virtuvi.
p.s. linolejs arī nepatīk.

Re: Lamināts uz flīzēm
Datums: 14/12/2020 12:59

Tehniskas problēmas jau nav to izdarīt.
Bet vispār es arī varu rekomendēt linoleju. Jā, tie linoleji, kuri ir lielveikalos atstāj ļoti lētu iespaidu un arī tehniski ir ļoti neizturīgi. Tomēr ir arī 33 klases linoleji un homogēnie.
Katrā ziņā linolejs ir ar kārtu pārāks par laminātu tehniski - pilnīgi nebaidās no ūdens, izlijušām lietām, ļoti ērti kopt, siltāks uz sajūtām, manuprāt arī putekļi un netīrumi uz tās cietās lamināta virsmas baigi kaut kā izceļas. Man piemēram ir gan linolejs gan lamināts mājā un linolejs man patīk labāk, jo īpaši no tā kopšanas un izturības viedokļa. Linolejs man bija 33 klase un bez ne viena defekta visās telpās jau 10 gadus.

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: Klick ()
Datums: 14/12/2020 13:03

Paldies par ieteikumu. Galvenais bija noskaidrot, vai doma kko klāt pa virsu esošajiem segumiem ir ok.
Linolejs tiešām ir trauma no agrākiem laikiem :D Kā ar ieklāšanu viņam? Nebūs baigi jāstiķē, ja istaba ar viruvi veido L formas telpu, kas nodala vienu no otras ar nesošo sienu, kam izbūvētas 2 arkas. Kopējā platība ap 60m2.

Re: Lamināts uz flīzēm
Datums: 14/12/2020 13:33

Piekrītu, ka linolejam ir traumatiska aura, jo padomju linolejs bija briesmīgs un arī 90to ēras linoleji bija traģēdija un esošais lielveikalu piedāvājums arī ir tie paši 90to linoleju raksti gan arī izturība (ja nemaldos, tad tur visi ir kaut kādi 24 klases).
Tomēr interneta veikalos un šur tur vēl ir pieejami ļoti labi. Es pirku vienreiz šajā [egridas.lv] un vienreiz MNLā vai arī celtniecības ABC.
Linoleju var ieklāt jebkuras konfigurācijas telpā, tikai viņus savā starpā savieno ar t.s. metināšanu - ar speciālu štrumu uztaisa V gropi un ar atbilstoša toņa kausējamo diegu tos savieno. Šādā varaintā būs jāmeklē speciālisti kam ir šāds aparāts un instrumenti.
Pēdējo reizi ieliku dzīvoklī un dabūju diezgan meklēties, jo es negribēju meklēt kausētājus, tāpēc nokalkulēju, ka man der tikai 4.5 plats linolejs, jo no tāda man visas šuves sanāca uz sliekšņiem, nebija praktiski atgriezumi un tikai viena šuve istabā bija ne uz sliekšņa (bet viņa man iekombinējās tur kur virsū gulta un skapis, attiecīgi neredzamajā zonā. Es to šuvi uztaisīju ar apbusējo līmlentu bez metināšanas. Linoleju nelīmēju, lai gan pēc tehnoloģijas ir it kā jālīmē. Problēma ir tajā, ka ja man prasības ir 4.5m platums, vismaz 33 klase un vēl jēdzīgs raksts, tad tādu kombināciju nav tik viegli atrast (tas man bija pārsteigums). Bet ja izmantot kausēšanu, tad problēmas ar kombinēšanu atkrīt.
Protams rakstu vēlams redzēt tomēr klātienē nevis tikai bildēs.

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: Klick ()
Datums: 14/12/2020 14:13

Paldies par informāciju, bet tomēr palikšu pie lamināta, ko pats mierīgi varu ieklāt :)

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: Cogito ()
Datums: 14/12/2020 15:05

Ir jau vēl arī linoleja flīzes. Virtuvei manuprāt daudz vairāk piemērotas par laminātu. Un ieklājamas tikpat viegli.
Lai gan ir jau dažādi lamināti un dažādi virtuves izmantošanas ieradumi.

Re: Lamināts uz flīzēm
Autors: J ()
Datums: 14/12/2020 17:41

Linoleja gadījumā galvenais nepaņemt indīgo vinila/PVC bāzes linoleju - pilns internets ar rakstiem par viņa kaitīgumu. Lamināts, manuprāt, ļoti laba izvēle virtuvei - es ar pēc garām pārdomām izvēlējos laminātu nevis flīzes.

Re: Lamināts uz flīzēm
Datums: 14/12/2020 18:35

J: Tad jau man tevi jāapbēdina, ka lamināts jau arī ir indīgs, jo tāpat no viņa izgaro VOCi (volatile organic compounds). Lamināta pamatne ir augstas cietības koksnes putekļi, kuri sapresēti kopā ar sintētisko sveķu palīdzību un tajos ir iekšā ir formaldehīta savienojumi (tie paši baisie formladehīdi, kuri ir padomju skaidu platēs). Un virskārta laminātam ja nemaldos ir vinila slānis. Vai indīgāks ir vinila linolejs vai lamināts? Domāju, ka abi ir līdzīgi kaitīgi, bet tomēr ražotājiem ir jānodrošina tās VOC normas (vienlaga vai viņi ražo krāsas, laminātu, linoleju vai osb) un ES viņas ir diezgan striktas. Man mājās ir gaisa kvalitātes mērītājs uz mikrodaļiņām, VOCu un formaldehīdu un viņš uzrāda labu gaisa kvalitāti. Protams, varētu apšaubīt vai tas mērītājs tik tiešām ir akurāts, bet nu kaut ko jau viņš mēra gan. Piemēram, kad iededzina romantisko svecīti tā smuki paceļas kancerogēno mikrodaļiņu piesārņojums.
Lamināts virtuvei gan manā izpratnē nav piemērotākais, jo virtuvē bieži grīda jāmazgā, kaut kas nolīst utt. Laminātam tādas lietas nepatīk.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********        **  **     **  **     ** 
 **     **  **              **  **     **   **   **  
 **     **  **              **  **     **    ** **   
 **     **  ******          **  *********     ***    
 **     **  **        **    **  **     **    ** **   
 **     **  **        **    **  **     **   **   **  
  *******   ********   ******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727