UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Datums: 18/06/2020 01:08

Nu ir taisnība maniem kolēģiem, kuri iesaka variantu, ka pamatni un visu sagatavo pats, bet ielej profi, vai nu estrich vai parasto. Jo īpaši, ja negribi uzrauties uz nelīdzenas grīdas.
Man bija ap 150m2 un salēju pats, jo esmu skops. Uz pirmo grīdu patrennējos un pārējais aizgāja uz urrā. Maisītāju priku, jo man tāpat viss kas saimniecībā bija darāms un sanāca man tas viss ļot lēti. Mans pluss bija tas, ka tā kā mājā vienlaicīgi ar'idzīvoju, tad varēju liet telpu pēc telpas. Tāds triks neetu cauri ar ārpakalpojumu.
Kā pareizi te ir minēts, tad lielākais izaicinājums ir dabūt grīdu taisnu - viena lieta līmenis lai viens telpas s'turis no trā neatšķiras par 2 un vairāk centimetri, bet nākamais līmenis ir virsmas līdzenums. Laminātam un flīzēm varbūt pielaide uz pašas virsmas līdzienumu, bet linolejs piemēram to nepiedos. Linolejam vajag ļoti līdzienu, jo katrs nieks spīedīs cauri. Man ir linolejs, bet nu bija ko papūlēties. Laminātam un flīzēm gan nav tik ļoti traki, tur pamatā visa darba viltība slēpjas vadulu ielikšanā. Ja saliek vadulas (piemēram izņemamās vai paliekošās, precīzi līmenī, tad mierīgi var dabūt telpā +- 0.5cm precizitāti visā platībā.
Vienā telpā man ir pulētais betons - virtuvē. Nu tas ir pats sarežgītākais es teiktu - tur ir viss - līmenis, līdzenums, plus nežēlīga izvibrēšana un paaugstināta betona cietība. Bet arī sanāca diezgan ok.
Saimniecības ēkā man bija ap 200m2 - easy. Tur tikai jāaststrādā tehnoloģija, kur nobērt granti un šķembu, atved tur paletēm cemi un mauc. No maisītāj ķerrā ar ķerru starp vadulām un tik pucē. To visu es ātri sarāvu kādā nedēļā vai divās - katru dienu pa divām slejām liku. Ja salīdzina laika un spēka patēriņu, tad mājā bija čakars. :) Man vēl mēbeles bija jāstumda - bija jautri. Tagad vairs tāda jautrība nav - buržuāziska rutīna un puķu kopšana. :P



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 18/06/2020 01:14, labojis Vilnis_Radio.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Datums: 18/06/2020 01:21

Jā, vēl piebilde par to ko Aldis minēja - 7-8kubi vienā piegājienā pašam maisītājā vari stabili aizmirst. Es tagad varu kļūdīties, bet mans rekords varēja būt kaut kur 1-2kubi dienā, jo viena lieta uzjaukt, bet orā lieta to visu iestrādāt (kas prasa lielāku laiku) un pec tam vēl visus štrumus nomazgāt. Prinicpā mna viena telpa bija viena diena. Virtuve, kur bija ap 45m2, tā gāja divās dienās.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: agrais ()
Datums: 18/06/2020 06:43

Varu nedaudz piebilst par limenosanu...Man ari sanaca betonet kadus 150m2.Tiesa gan bez siltam gridam. Es vadulu vieta izmantoju regipsa profilus, tos ari tur atstaju. Baigi uz super puper gludumu neiespringu, jo pats gan flizeju gan lieku laminātu. Man vieglak pec tam uzliet dazus maisus pasizlidzinošo.Tad flīzet vispār ideāli un arī laminatam labi.Var ari linoleju klāt bez īpasa čakara. Pasizlidzinošo ņemu Nivello 500, Depo maksa ap 7 eiro mais, uz cementa bāzes...

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 18/06/2020 09:46

Paldies visiem par atsaucību. Ņemšu vērā ieteikumus un meklēšu brigādi, kas man to grīdu ielies. Ņemšu vērā Viļņa ieteikumu un salikšu visu pats, bet pašu ieliešanu uzticēšu profiņiem. Gribējās jau pašam to darīt (ierobežots budžets), bet reāli to laiku ko iztērēšu, protams, labāk izmantot lietderīgi citur. Tiešām liels paldies visiem, it īpaši Vilnim. Gan jau man vajadzēs vēl jūsu zinības, mans mājas renovācijas ceļš tik tagad sākas :D

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/06/2020 10:12

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Varu nedaudz piebilst par limenosanu...Man ari
> sanaca betonet kadus 150m2.Tiesa gan bez siltam
> gridam. Es vadulu vieta izmantoju regipsa
> profilus, tos ari tur atstaju. Baigi uz super
> puper gludumu neiespringu, jo pats gan flizeju gan
> lieku laminātu. Man vieglak pec tam uzliet dazus
> maisus pasizlidzinošo.Tad flīzet vispār ideāli un
> arī laminatam labi.Var ari linoleju klāt bez īpasa
> čakara. Pasizlidzinošo ņemu Nivello 500, Depo
> maksa ap 7 eiro mais, uz cementa bāzes...

Pirmkārt, Nivello nav uz cementa, bet gan ģipša bāzes. Mitrām telpām nebūtu ieteicams. Un ar pāris maisiem uz 100+ kvadrātmetriem noteikti nepietiks, jo minimālais slāņa biezums ir 8mm. Un tad tie vairs nav 7 vai 10 EUR , bet gan kādi 300-400 eur. Protams, var špaktelēt plānā kārtā un ne pēc ražotāja tehnoloģijas. Un tad jautājums, kāpēc visu to vajag darīt, ja darot pašam sanāks lēnāk un dārgāk nekā ar brigādi. Cita lieta, ja pats dzīvo mājā, telpas nevar atbrīvot un jābetonē pa vienai istabai. Mazos apjomos estrich iznāk dārgi, jo brigādei tāpat jābrauc, ja prīkojuma tīrīšana pēc lietošanas tāda pati kā lielajam objektam, estrich 10 kvadrātmetriem maksās kādus 350EUR, bet 10x lielākam apjomam - 100 kvadrātiem tas būs divas reizes dārgāk 600- 700eur,

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: m. ()
Datums: 18/06/2020 12:32

Neiespejami jau nav...bet tur katra istaba butu jasalej 1 diena (jaukt var 4:1 kkas ietaupisies)

Vel var izsaukt bunduli ar pasizlidzinoso betonu

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 18/06/2020 15:25

Vai no pieredzes varat ieteik kādu uzņēmumu vai brigādi, kas kvalitatīvi un par demokrātisku atalgojumu man ieklās grīdu?

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: Aldiss ()
Datums: 18/06/2020 20:14

Jānis654 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vai no pieredzes varat ieteik kādu uzņēmumu vai
> brigādi, kas kvalitatīvi un par demokrātisku
> atalgojumu man ieklās grīdu?

Šajā gadījumā izpildītājus droši vari meklēt ss.lv.
Apzvani pāris, vienojies par cenu un darbu izpildes dienu un aidā.
Atšķirībā no citu darbu veicējiem, te ir ļoti šaura specializācija un gana dārgs aprīkojums. Šie meistari citus darbus nedara, rokas ietrennētas un kaut kā nav dzirdēts par neskaitāmi šķībi ielietām grīdām. Atšķirībā no šķībi samūrētām sienām vai pilošiem jumtiem.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: agrais ()
Datums: 18/06/2020 20:37

Aldiss..te nu Tu kļūdies gan,Nivello ir uz cementa bazes.Esmu jau diezgan daudz maisu dažadās vietās salejis.Ir Jau stradats ari ar izlidzinošo uz ģipša bāzes, tas ir pavisam kaut kas cits.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: agrais ()
Datums: 18/06/2020 20:39

Un slāņa biezums ir 2-20mm.Mēs laikam par dažādām lietām runājam...

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   ********   ********  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ********   **     **  ********   ********   ********  
 **     **   **   **   **     **  **         **        
 **     **    ** **    **     **  **         **        
 ********      ***     ********   **         **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727