UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Grīda
Autors: Kārlis 1 ()
Datums: 23/01/2020 16:54

Gribēju uzzināt vai siltinot grīdu ar putoplastu, netiek zaudēts dabiskais sildītājs, zemes siltums, vai tomēr putoplasts labāk ir jāizmanto?
Un kāds ir grīdas pīrāgs, iekštelpā, ja apakšā ir ļoti bieza melnzemes kārta, vai obligāti visa melnzeme jāizrok, māja jau diezgan sen būvēta?

Re: Grīda
Autors: Vinča ()
Datums: 23/01/2020 17:05

Būtu jau labi, ja tā varētu zemes siltumu izmantot. Plusu t būs zem zemes sasalšanas līmeņa. Bet tie būs daži + grādi ja nav uz vulkāna māja uzcelta. To siltumu vajag "pārveidot" ar siltumsūkni, bet tas ir pavisam cits stāsts. Lieciet tik putuplastu, priecāsieties ka tas zemes "siltums" netiek tam cauri. Apakšā būtu vēlams slānis pret grauzējiem noblietētas šķembas vai plāna betona kārta. Meklējiet, lasiet kur likt plēves, kur putuplastus utt.

Re: Grīda
Autors: Proktologs ()
Datums: 23/01/2020 17:40

Kārlis 1 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gribēju uzzināt vai siltinot grīdu ar putoplastu,
> netiek zaudēts dabiskais sildītājs, zemes siltums,
> vai tomēr putoplasts labāk ir jāizmanto?
> Un kāds ir grīdas pīrāgs, iekštelpā, ja apakšā ir
> ļoti bieza melnzemes kārta, vai obligāti visa
> melnzeme jāizrok, māja jau diezgan sen būvēta?

Zeme nekad nebūs sildītājs, ja runājam par telpu temperatūru 21 grādu (izņēmuma gadījumi ir zemo temperatūru izmantošana, piemēram siltumsuknis)
Visādi citādi Zeme ar saviem +8 grādiem vienmēr būs tavas telpas dzesētājs, tāpēc arī nepieciešams sitināt grīdu to atdalot.

.edit.
Tik tagad pamanīju Vinčas ierakstu. Grūti ko piebilst.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 23/01/2020 17:42, labojis Proktologs.

Re: Grīda
Autors: Muris ()
Datums: 23/01/2020 17:44

Šobrīd tāpat esmu procesā siltās grīdas ierīkošanai. Melnzemi noteikti parasti neatstāj, bet gan uzpilda ar labu smilti. Par šķembām var diskutēt, ir kas liek un ir kas neliek, es šķembu neliku. Pa virsu likšu plēvi, tad puķiks, tad armatūra + truba, un 6cm estrich. Siltumsūkņa kontūrs ies apkārt mājai, nevis zem :)

Vienīgi pats vēl mokos ar jautājumu, kādu cauruli grīdai izvēlēties - parasto plastmasas PE-RT (grīdām), vai arī tomēr dārgāku - ar alumīnija kārtu. Starpība ir 0,40EUR/m pret 0,65EUR/m - ievērojama. Man saka, ka alumīnijs ir labāks, bet neviens konkrēti nevar pateikt ar skaitļiem - par ko labāks. Notur 9 bārus spiedienu, nu man tur nebūs ne tuvu tam... Tad kamdēļ pārmaksāt... Varbūt kas vairāk zināms?

Re: Grīda
Autors: Aldiss ()
Datums: 23/01/2020 20:27

>> Man saka, ka alumīnijs ir labāks, bet neviens konkrēti nevar pateikt ar skaitļiem - par ko labāks. Notur 9 bārus spiedienu, nu man tur nebūs ne tuvu tam

Spiediena izturība abām caurulēm ir vienāda. Ar alumīniju pārklātajās nenotiek skābekļa difūzija (gaisā esošais skābeklis caur Pe slāni nenonāk siltumnesējā). Skābeklis caur polietiēnu cauri izspraucās maz, bet tā kā caurules ir garas un laika daudz, tas tomēr notiek.

Un, ja siltumnesējā nonāk skābeklis, tas bojā apkures katlu, sūkņus un radiatorus (ja tīdi tiek lietoti komplektā ar grīdām).
Viskritiskāk tas ir gāzes apkures katliem ar alumīnija siltummaiņiem, dažu gadu laikā varot nobeigties. Toties čuguna malkas katlam pilnīgi vienalga.

Re: Grīda
Autors: J ()
Datums: 24/01/2020 21:41

PERT šķiet, ka bija ar Alumīniju un PEX vienkārši plastmasa. Bet galveno domu jau te izklāstīja - caur alumīnija slāni nenotiek skābekļa difūzija.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **   *******   **     **  **     ** 
 **     **   **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **    ** **    **         **     **  **     ** 
 ********      ***     ********   **     **  ********* 
 **           ** **    **     **   **   **   **     ** 
 **          **   **   **     **    ** **    **     ** 
 **         **     **   *******      ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727