UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: TRK ()
Datums: 18/11/2019 21:43

Labdien!

Diemžēl, krāsojot vienu istabu guļbūvē divas reizes ar lineļļu, stafor, nenoņēmu lieko eļļu nost. Rezultātā, virsma ir lipīga. Vēlos atrast maksimāli nekaitīgāku līdzekli, kā noņemt lieko nost. Vai palīdzēsiet kāds ar ieteikumu?

Tālāk ir doma uzkrāsot virsū tāda paša toņa (balta) akrilāta krāsu. Raustos krāsot akrilāta krāsu uz lipīgas lineļļas.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: koks ()
Datums: 19/11/2019 09:56

dīvaini, ka pēc eļļas vēl krāso ar akrilāta krāsu. eļļas izmaksas un darbs vējā. Tas ir kā nopirkt BIO svaigi spiestu sulu un pieliet tajā Kolu. Ir balinātājs uz eļļas bāzes, tam pašam Staforam, smuki caurspīdīgi balta koksne paliek. Vannas istabās bieži šo pielieto.

tomēr atbilde uz jautājumu: 1.kārt lieko eļļu nenoņemsi īpaši. vienīgi ņem tik kokvilnas vai vilnas lupatas labi daudz un sāc berzt, regulāri mainot lupatu. Diezgan ātri piesūcas un tālāk ar eļļainu lupatu nav jēga berzt. 2.kārt berzt vajag intensīvi. 3.kārt koka eļļa žūst vizmaz 1-2 nedēļas, atkarībā no mitruma un temperatūras. ja ir silti un sausi, tad nedēļu, ja mitrs un šī brīža āra temperatūra, tad 2-3 nedēļas. Tas ko raksta uz bundžām 2-3 dienas un mazāk ir žūšana atkārtotai eļļošanai vai virsmaz lietošanai, bet sakalst krietni ilgāk.
Grīdas eļļojot brīdinu klientus, ka zeķes būs eļļainas vēl diezgan ilgi. Guļbaļķus no ārpuses vispār lai eļļotu, jāgaida atbilstoši laika apstākļi un prognoze 2-3 dienām. var arī tāpat, bet tad 2x vairāk darba.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/11/2019 10:40

Ja liekā eļla nav noņemta uzreiz pēc uzklāšanas, tad pēc pāris nedēļām neko vairs darīt nevar - tā pussacietējsī zampa nost ir dabūjama vien ar slīpēsanu, kas nav diez ko vienkārša , jo smilšpapīrs uzreiz tiek aizsists ar eļlas paliekām.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: TRK ()
Datums: 19/11/2019 10:47

Paldies!

Jūsu komentāri ir vietā.

Plānoju likt virsū akrilāta krāsu (laku) tā iemesla dēļ, ka internetā daudzās vietās lasīju, ka viņu var likt virsū uz eļļas bāzes krāsas (lineļļas), ja viss liekais ir pietiekami noņemts nost.

Plus, es jau notestēju mazu stūrīti iekšpusē. Akrilāta laka pilnībā aizklāja lipīgo eļļas kārtu. Jautājums - vai nenodrups pēc gada?

Ideja par STAFOR balinātāju ir laba, lai noņemtu lieko kārtu.

Ko Jūs teiktu par terpentīnu?

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/11/2019 10:58

Terpentīns pussacietējušu lineļu nenomazgās.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: arre ()
Datums: 19/11/2019 11:48

Nepareizi uzklāta lineļļa ir viens interesants pasākums. Negribētu būt tēmas autora vietā. Ir gadījies tīrīt, bet 100% notīrīt neizdevās. Pirmkārt jāmēģina virsma uzsildīt, tad tā ķēpa paliek šķidrāka - un stipri berzt ar sveķu terpentīnā izmērcētu lupatu. Lupatu bieži mainīt. Eksperimentāli var pamēģināt arī vaitsiprtu. Jo tas lipeklis vecāks, jo grūtāk nāk nost. Var pamēģināt arī ar kādu citu koka piesūcināšanai paredzētu eļļu - varbūt mazliet šķīdina lipekli.
Ideālajā gadījumā būtu jāizvēlas risinājumi, kas maksimāli ļauj izvairīties no tā lipekļa kasīšanas, turklāt vēl no guļbūves, kur grūti pieejamas plaknes. Ja mūsdienu ķīmijas industrija radījusi krāsu, kas sedzas un turas uz lipīgas linneļļas gruntējuma, tad tik pindzelē nost.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: Tinis ()
Datums: 19/11/2019 12:01

Ar Fairy un siltu ūdeni nevar? Lineļļa tak tā pati pārtikas eļļa vien ir.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: binary ()
Datums: 19/11/2019 21:05

Tinis minētais "tak tā pati pārtikas eļļa vien ir" atsauca atmiņā gadus 15 senus notikumus, kad, students būdams, kādu laiku pakrāju traukus izlietnē. Tak pēc tam nekādi Fairy un siltie ūdeņi nespēja to saulespuķu eļļu nomazgāt.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Autors: Tinis ()
Datums: 19/11/2019 21:22

Viss atkarīgs no uzaudzētā slāņa biezuma. Lielumu noņem ar papīra dvieļiem, pārējo ar Fairy. Sifonu var iztīrīt tikai ar "Krot" vai izjaucot un tīrot mehāniski.

Re: Lineļļas noņemšana no baļķiem
Datums: 19/11/2019 22:00


Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
TMTK9

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727