UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Katlu telpas izveide
Autors: Švāģeris ()
Datums: 14/11/2019 13:57

Sveiki, kungi,

Lūdzu Jūsu palīdzību padaloties ar zināšanām, pieredzi un vienkārši idejām. Pašam nav pieredzes būvniecībā, bet gribu saprast labāko risinājumu, ko tad teikt jau celtniekam.

Situācija. Savā privātmājā vēlos mainīt gāzes katla atrašanos no dzīvojamās mājas, uz garāžu, kas ir piebūvēta pie dzīvojamās mājas.

Garāža, nav ne siltināta, un netiek arī apkurināta. Tāpēc idejiski bija doma, to gāzes katlu novietot garāžas stūrī (tas stūris gan nerobežojas ar dzīvojamo māju), kuru tad izveidot par tādu kā mazu telpiņu – katlu telpu, nosiltināt no iekšpuses un varbūt vēl drošībai pielikt kādu mazu radiatoru, lai kādā skarbā ziemā tur nenotiek kas slikts.

Varbūt variet ieteikt labāko/-s risinājumus, kā to izdarīt. Tā kā tā mazā telpiņa (katlu telpa) atrastos garāžā, tad protams, nekādu baigo prasību pēc skaistuma tur nav, arī finanses, protams, gribētos atdot pēc iespējas mazāk šim pasākumam.
Vienlaikus nedaudz uztrauc trīs lietas: 1) tā kā siltināšana notiks no iekšpuses, vai ir kaut kas papildus jāievēro, jāuztaisa?; 2) ar siltinājumu, + varbūt mazu radiatoru taču pietiks, pat ja uznāks ļoti auksta ziemas diena. Jo pats katls būtu pret ārsienu (kas gan tad sanāktu siltināts no iekšpuses, bet nu no ārpuses nav siltināts). 3) No tā gāzes katla visas izejošās caurules (būs gan silto grīdu apkure, gan radiatoru), kas ies caur garāžu uz māju (līdz 10 m) tās būs jānosiltina vai kā savādāk jādara, lai tās nav “plikas” un nezinu, nesasalst, nezaudē siltumu utml?

Aizmirsu pateikt, ja tam ir nozīme šajā stāstā, tai mazajai telpai paredzēts veidot arī ventilāciju.

Varbūt kaut kādus Knauf metāla karkasus, kuros tad ielikt cieto vati. Tad reģispsis. Siltinātās durvis. Vai arī koka karkass un tajā ielikta mīkstā vate, kas tad apšūta ar reģipsi. Vai kā savādāk? Un cik biezu to siltinājuma slāni izvēlēties?

P.s. par saskaņošanām Gaso, projektiem u.c papīrlietām u.tml. skaidrs, un notiks. Interesē vairāk no celtniecības viedokļa.

Re: Katlu telpas izveide
Autors: dipo ()
Datums: 19/11/2019 10:57

Vai tik viss iecerētais nebeigsies pie mazās katlu telpas kvadratūras un loga neesamības.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
KvJLD

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727