UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Grīdas ,un pelējums.
Autors: Ilvars ()
Datums: 28/10/2019 20:06

Sveiki, dzīvoju Hruščova trīs stāvu mājā, trīs istabu dzīvokli ,pirmajā stāvā ,māja nav renovēta ,noteku sistēma arī vecā utt.
Dzīvoklī remonts veikts pirms sešiem gadiem ,remontu pats neveicu, jo par šīm lietām neko daudz nezinu.
Dzīvoklī ir problēmas ar pelējumu divās no istabām. Vienā no istabām pelējums ir griestu stūrī ,otrā istabā griestos un arī grīdas stūros.
Sāku no tālākās istabas ,gultas matracis bija piesūcies ar pelējuma smaku. Domāju ,ka grīdā arī pelejums ,bet neesmu drošs.
Zem mājas nav pagraba.
Grīdas nav siltinātas, lamināts-Osb-dēļi-zeme.

Gribētu siltinat šis istabas grīdu ar keramzītu. Vai tas ir prātīgi, ja nē tad kādi ir risinājumi lai šinī istabā būtu siltāks.
Kādi ir ventilācijas risinājumi visā dzīvoklī lai neveidotos pelējums ,un kā no viņa labāk atbrīvoties?

Bildes šeit. ----- [files.fm]

Re: Grīdas ,un pelējums.
Autors: Ilvars ()
Datums: 30/10/2019 18:28

UP!

Re: Grīdas ,un pelējums.
Autors: lee ()
Datums: 30/10/2019 19:31

Problēma droši vien ir tajā, ka kādā brīdī ir nomainīti šķirbainie vecie logi pret paketniekiem un vairs nenotiek gaisa apmaiņa. Grīdu nosiltināt nenāks par ļaunu, bet tas diez vai atrisinās problēmu. Tā kā grīda tāpat siltinot jāizlauž, labāk ielikt 5..10 cm putupolistirolu uzliet betonu 5..7 cm, var sausā betona grīdu - vienkāršāk. Kas attiecas uz sienām, tur vislabākais risinājums ir siltināšana no ārpuses, bet tas šajā gadījumā nav iespējams. Ventilācijai var izmantot vispārzināmu fufeli - gaisa ventilātoru ar kaut kādu akumulējošu elementu iekšā, kaut kāda vismaz gaisa apmaiņa būs. Par papildus siltināšanu ir tā, ka to veicot no iekšpuses nevarēs nosiltināt to daļu, kur pie ārsienas T veidā pieslēdzas iekšsiena. Un paša siltināšana ir jāveic ļoti rūpīgi, kvalitatīvi iestrādājot tvaika izolāciju bez spraugām un to līmējot pie konstrukcijām pa perimetru. Pietiks ar 50 mm vati ģipškartona karkasā un ar ģipškartona apšuvumu. T sienas gadījumā ieteicams siltināt arī to sienu 1m zonā no ārsienas.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.