UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
linolejs
Autors: kaasis ()
Datums: 16/04/2019 07:11

Vai Tarket linoleju var likt uz siltajām grīdām?

Re: linolejs
Datums: 16/04/2019 09:53

Jā, un sanāk ļoti labi.

Re: linolejs
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 16/04/2019 21:27

Man ir Tarket linolejs(PVC) uz siltajām grīdām. Nav ne vainas. Grīdu nedrīkst sildīt vairāk par 27 Celsija grādiem.

Re: linolejs
Autors: kaasis ()
Datums: 17/04/2019 10:57

Niks (neīstais) - kādu līmi labāk izmantot?
Vai pats liki, vai meistariem uzticēji?

Re: linolejs
Datums: 17/04/2019 14:04

Man arī ir Tarkett uz siltajām betona grīdām, bet es viņu nelīmēju, tikai sliekšņu vietās. Varbūt es ļoti kļūdos, tomēr es joprojām neredzu praksē ka es būtu kļūdījies nelīmējot to pilnā platībā - linolejs ideāli pieguļ un nekādi gaisa burbuļi vai kustības nenotiek. Telpas man bija ļoti pateicīgas tādā ziņā ka ar linoleju varēja noklāt vienā laidumā, bet nepieciešamības stiķēt un attiecīgi metināt šuves.
No sākuma es linoleju ieklāju vienkārši lai ieguļas pāris dienas ar domu, ka to līmēšu, bet pēc tām dienām izskatījas viss tik ļoti ok, ka līmēšanu neveicu.
Manam radiniekam darbavietā meistari bija līmējuši un tur gan ir burbuļi, iespējams tāpēc, ka neļāva linolajam ieņemt formu pēc ieklāšanas.
Bet jautājums labs, arī labrāt uzzinātu citu viedokļus pr linoleja ieklāšanu, tajā skaitā par šuvju salīmēšanu ar fēnu.

Re: linolejs
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 17/04/2019 20:53

Es arī visu linoleju nelīmēju ar līmi pie grīdas, līmēju tikai savienojumu vietās ar abpusējo līmlenti. Jāsaka uzreiz, ka šo līmlenti redz kā pampaku (linolejs to nokopē), neskatoties uz to, ka tā ir plānāka par 1mm.
Vēl šuvju vietas mēģināju aizlīmēt/sakausēt ar auksto metināšanu, t.i. izmantojot speciālu šuvju līmi. Labi, ka man šādas šuves nebija daudz. Diezgan ķēpīgs process, ja nav piešauta roka. To procesu var aplūkot šeit: [www.youtube.com] no 4:10 minūtes. Man diezko labi nesanāca.
Protams, ka pielīmēt linoleju pilnībā pie grīdas ir pareizāk un foršāk. Pa šādu grīdu staigājot ir cita skaņa (es pamēģināju pielīmēt 1m2). Skaņa kļūs monolītāka, nav tik pļekstoša, kā staigājot pa nepielīmētu linoleju. Tikai ir jārēķinās ar to, ka ja gribēs linoleju kādreiz manīt, tad bez grīdas izlīdzinātāja neiztikt, jo tā līme normāli pierauj linoleju pie grīdas un raujot veco linoleju nost tas vietām var palikt pie grīdas, ko nokasīt tik līdzeni diezin vai būs iespējams.
Turklāt tik viegli to linoleju pielīmēt lielā platībā nav. Tā līme (ņēmu Depo speciālo linoleja līmi, kas protams nebija pro) uzreiz tā nepierauj pie grīdas to linoleju. Tur vajadzētu kādu smagāku rulli ar ko braukāt pāris reizes turpu šurpu, lai viss tur tā smuki notiktu. Es savu eksperimenta kvadrātmetru ar koka dēlīti rīvēju, bet tas nav nopietni uz lielākām platībām.
Ilgtermiņa pieredzes (ir tikai 1 gada ekspluatācijas pieredze) par šādu linoleja ieklāšanu bez tās pielīmēšanas man nav.

Re: linolejs
Autors: qwe ()
Datums: 18/04/2019 10:05

Vēl jau ir arī vinila loksnes. Tās ērtāk ar līmēšanu. Manuprāt šis vispār ir supper produkts. It sevišķi, ja nevar atļauties lielās keramikas flīzes uz sienas.
Kā piem. [www.youtube.com]

Re: linolejs
Datums: 18/04/2019 11:23

Vinils ir super materiāls - par to nav šaubu, bet viņa cena arī ir ļoti superīga.
Labs linolejs ar labu virskārtu mājas apstākļos ir ļoti izturīgs - nenodilst, ērti kopjams un nebaidās no laistīšanās. Man jau kādi gadi 10 laikam varētu būt - ne mazākās nolietojuma pazīmes, arī tur kur krēsli, riteņkrēsli utt. Bet es arī paņēmu komercklasi, tagad neatminos virskārtas biezumu, bet bija viens no augstākajiem. Lētos mīkstos gan nevajadzētu ņemt, tie ļoti viegli uzplēšas.

Re: linolejs
Autors: zhuks ()
Datums: 18/04/2019 22:36

Ir vienā telpā nepielīmēts linolejs, plāns, mīksts un zemas kvalitātes. Sūcot ar akumulatora putekļsūcēju, šim jauda ir pietiekoša, lai saskares vietā to piepaceltu gaisā. Kā tādu citu blakusefektu nav nācies novērot.

Re: linolejs
Autors: ints45 ()
Datums: 19/04/2019 08:01

Ir negatīva pieredze ar nepielīmētu linoleju. Virinot ārdurvis, gaisa masa cilā linoleju kā buru un zem tā nokļūst smiltis un mazi akmentiņi

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         ********  **    **   ******    ******   
 **    **   **         **  **   **    **  **    **  
 **    **   **          ****    **        **        
 **    **   ******       **     **        **   **** 
 *********  **           **     **        **    **  
       **   **           **     **    **  **    **  
       **   ********     **      ******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727