UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Saules baterijas
Autors: Laura P. ()
Datums: 15/02/2019 19:09

Sveicināti.
Vēlējos uzzināt pa saules baterijām. Esmu daudz lasijusi , kad tā varot ekonomēt naudu uz elektroenerģiju. Kā sazinājos ar vienas firmas pārstāvi - man piedāvāja iegādāties saules baterijas pa 5 000€ un garantija uz 5 gadiem + apkope 5 gadi. Saskaitot cik man uz 1 gadu patereju elektroenerģiju, lētāk iznāk.
Bet vēlējos es zināt Jūsu visu domas. Vai beigu beigas neiznāk tā kad esmu zaudētājos, jo baterijas nav mūžīgas un viņas ir dārgas

Re: Saules baterijas
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 15/02/2019 19:55

Mūsu platuma grādos manuprāt joprojām ekonomiski neizdevīgs pasākums. Lielāks lietderības koeficients ir saules kolektoriem - kas saules enerģiju pārvērš siltumā nevis elektrībā.
Pie mana vidējā patēriņa man piemēram saules baterijas par 5000EUR atmaksātos 13 gados. Ieguvums sāktos no 14 gada. Vai tas ir to vērts - es saku, ka nē. Jo zinot elektronikas "uzticamību", tie visi invertori uz to laiku jau būs jāmaina - atkal investīcijas.
Saules baterijas var apsvērt tur kur nav elektrības un to pievilkt ir dārgi vai arī īpašiem eko fanātiem.

Re: Saules baterijas
Autors: Katls ()
Datums: 15/02/2019 22:53

Es zinu, ka šie paneļi jau pēc 4 gadi būs morāli novecojuši.

Re: Saules baterijas
Autors: SerViss ()
Datums: 17/02/2019 12:29

Saules bateriju atmaksāšanās parastā mājsaimniecībā ir stipri utopiska.
Kaut kādu ekonomisku pamatojumu varētu sākt meklēt vietai bez elektrolīniju pieslēguma, vai komerciāla rakstura objektam ar regulāru ikdienas patēriņu virs kādām 30 kwh.
Parastā mājsaimniecībā drīzāk attaisnosies pakāpeniski nomainīt vecos plazmas televizorus, ledusskapjus, elektroplītis, veļas automātus, stacionāros datorus, apgaismojumu utt.
Nonstopā lietota stacionārā datora nomaiņa pret portatīvo vien jau ietaupa 200 EUR elektrībā katru gadu.

Re: Saules baterijas
Autors: ALFADELTA ()
Datums: 18/05/2021 13:58

Latvijā pārsvarā visi uzņēmēju piedāvājumi ir ar 300% uzcenojumu ja rēķina pret materiālu izmaksām. Protams darbs maksā, speciālisti, atļaujas utt... Bet ja rokas aug no pareizās vietas var pats uzstādīt piem. 8kw sistēmu par kādiem 2.5-3k. Tad jau gan sistēma atmaksāsies kādos 5-6 gados... Lielākais čakars ir no elementiem lodēt paneļus...

Re: Saules baterijas
Autors: binary ()
Datums: 18/05/2021 14:24

ALFADELTA, kas ir iekļauts tajos 2.5-3k? Un kā izmantot to saražoto elektroenerģiju, kas konkrētajā brīdī nav nepieciešama - grūzt akumulatoros (svina, litija?) vai sildīt ūdeni?

Re: Saules baterijas
Autors: m. ()
Datums: 18/05/2021 14:36

Saules baterijas ir racionalas tikai vietas, kur nekadi nevar pievilkt Latvenergo kabeli

Re: Saules baterijas
Autors: deformacijas šuve ()
Datums: 18/05/2021 14:39

Cik saprotu, tad tagad tas izdevīgums ir laist elektrību tīklā pa dārgo un tad pa lēto atpirkt. Paziņa ielika pāris štukas un pec 6 gadiem atmaksāsoties. Un būšot španis pa velti. Es gan nezinu vai pēc 6 gadiem būs tādi pirkšanas un pārdošanas nosacījumi. Tur nekas lokāli netiek uzkrāts un bez elektrības tīklā tās saules baterijas nemaz viņam nestrādā. Tas ko tagad liek darboņi nav paneļi + baterijas + inverteris, bet paneļi un inverteris + cerība, ka tīkls izdevīgi tirgosies.

Re: Saules baterijas
Autors: kas ()
Datums: 18/05/2021 23:12

tas ir neto norekins - visu ko pats uzreiz nenotere suta ieksaa tiklaa un kad vajag panem atpakal. menesa rekina ta ari paradas ar plus zimi pateretais un ar minus zimi atpakal atdotais. visizdevigak protam max teret pasam kamer saule spid. es pats nopirku un saliku, pec provizoriskiem aprekiniem un 1 menesa pieredzes vajadzetu atmaksaties 6 gados. ja nemtu lai firma uzstada tad butu kadi 8-9 gadi ja ne vel vairak.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  **        **      ** 
    **        **     **     **  **        **  **  ** 
    **        **     **     **  **        **  **  ** 
    **        **     **     **  **        **  **  ** 
    **        **      **   **   **        **  **  ** 
    **        **       ** **    **        **  **  ** 
    **        **        ***     ********   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727