UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: artisb ()
Datums: 28/01/2019 09:49

Sveiki! Vēlos pakonsultēties vai manā gadījumā manis iedomātais variants būtu pareizs.
Lauku mājai jumta stāvu gribu apšūt ar reģipsi, bet gribu pasargāt arī to no mitruma. Šobrīd jumta konstrukcija no iekšas skatoties ir sekojoša - spāres, dēļu klājs, vietām pape saglabājusies, šīferis.
Jumtu mainīt netaisos, šīferis ir pietiekami labs, pagaidām neesmu novērojis, ka kaut kur jumts tek, bet drošības labad gribu nodrošināties, ja nu kāda ūdens pile kaut kur sāk tecēt, tad lai tā netek uz reģipsi.
Vai manā gadījumā būtu pareizi uzlikt tvaika izolācijas plēvi pie spārēm, tad profilus un skrūvēt klāt reģipsi. Teorētiski tad tvaika izolācijas plēvei vajadzētu novadīt ūdeni līdz vēja kastēm.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: artisb ()
Datums: 28/01/2019 09:54

Un ļoti svarīgi saprast kādu tvaika izolācijas plēvi tādā gadījumā labāk likt. Apskatot piedāvājumu ir visdažādākās plēves, sākot no 0.3eur/m2 gan arī virs 2eur/m2. Varbūt variet ieteikt kādu konkrētu?

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: Miervaldis.l ()
Datums: 28/01/2019 09:58

Priekškam tev tvaika barjera ja ziemā tur nedzīvosi?

Ja gribi kā pie baltajiem cilvekiem, tad:

Jāliek vēja plātne, jāsiltina, tvaika barjera, regipsis.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: artisb ()
Datums: 28/01/2019 10:18

Jā taisnība, ziemā es tur nedzīvošu, bet tas jau nenovērsīs to, ka arī mitrums caur jumtu nevar iesūkties.
Mani tad interesē vai uzliekot tvaika izolācijas plēvi, mitrums kas var raties no jumta tiks novadīt pa to plēvi un nenokļūs uz reģipsi?

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: Miervaldis.l ()
Datums: 28/01/2019 10:26

Es domāju ka vajadzetu sanākt.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Datums: 28/01/2019 11:04

Kāpēc reģipsi lauku mājā? Ja nepieciešamas estētiskas sienas ieliec vagondēli bez plēvēm. Ja tev tecēs, tad redzēsi, novērsīsi problēmu un vagondēlim nekas slikts nenotiks. Un ja tu to jumtu neaiztiksi un tagad tas netek, tad nav liela varbūtība, ka pēkšņi sāk tecēt, jo šīferis ir ilgtspēlējošs un izturīgs materiāls.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 28/01/2019 20:30

Liekot uz koka spārēm reģipsi ēkā, kura netiks regulāri apsildīta, nevar cerēt uz to, ka starp nošpaktelētām reģipša plāksnēm neparādīsies plaisas.Tas man būtu būtisks arguments, lai es to nedarītu, bet tā vietā liktu vagonku vai ko citu, kas spēj šīs izplešanās-saraušanās kustības vizuāli neparādīt.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: artisb ()
Datums: 28/01/2019 22:46

Paldies par ieteikumu - nelikt reģipsi.
Vagonka man īsti vairs neuzrunā, droši vien tā iemesla dēļ, ka vecāku mājās tā ir visur, kur arī savu bērnību esmu pavadījis un jau ir krietni apnikusi :)
Bet noteikti ir vēl kādi labi varianti, tāmdēļ būs jāpameklē.

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: agrais ()
Datums: 29/01/2019 07:49

Tur ta lieta ka tas koks ar laiku apnīk.....Neredzu nekadu problemu likt reģipsi uz profiliem. Ja tas jumts ar saks kaut kur pilet, tad regipsi būs vieglak remontet ka vagondeli.... Par šuvēm- nospaktele, uzlimē kadu krasojamo tapeti,tad ja ari kada suve ieplaisās tas nebūs redzams. Pasam laukos beniņos tada izstaba uztaisīta bija, ir ari paris klientiem uztaisīts kaut kas līdzīgs. Viss stav un nekas nost nekrīt...Nav jau pagrabs kur nezin kads mitrums būs....

Re: Jumta stāva izbūve ar reģipsi
Autors: artisb ()
Datums: 29/01/2019 09:00

Protams, nevar izslēgt arī variantu, ka dēli var nokrāsot, iegūstot sev vēlamo vizuālo skatu.
Domāšu. Paldies par viedokļiem.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **      **  **     **  ********  ********  
 **    **   **  **  **   **   **      **     **     ** 
 **         **  **  **    ** **       **     **     ** 
 **   ****  **  **  **     ***        **     **     ** 
 **    **   **  **  **    ** **       **     **     ** 
 **    **   **  **  **   **   **      **     **     ** 
  ******     ***  ***   **     **     **     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727