UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Saplākšņa krāsošana
Autors: JanisL ()
Datums: 28/12/2016 23:26

Laba diena!
Plānoju veidot saplākšņa griestus (ir jau iepirkts saplāksnis). Skaitās, šķiet, BB klase, zaru vietas ir daļēji koriģētas, bet ir arī gana labi redzamas. Jautājums. Varbūt kāds no pieredzes var ieteikt, ar kādu krāsu vai metodi šādu materiālu forši krāsot, apstrādāt? Zinu, ka gribu gaišu, baltu krāsas toni.

Viens variants ir to materiālu pilnīgi nosegt ar krāsu, ka cauri neko neredz, bet varbūt ir vēl kāda krāsošanas, beicēšanas, apstrādes tehnika, kas tikai nedaudz atstāj redzamu koka faktūru? Ierastās lineļļas un beices tieši ļoti izceļ koka faktūru, kas manā gadījumā ar zaraino saplāksni nav pati foršākā ideja. Lakot spīdīgi oranžīgu tā kā padomju laika kantoros nu galīgi negribu. :))

Ja ir kādam kādas idejas vai ierosinājumi, priecāšos uzklausīt! Paldies!

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: arre ()
Datums: 29/12/2016 13:12

Es esmu darbojies ar šādu
[www.tikkurila.lv]

palika pāri pēc mēbeļu apstrādes, nokrāsoju pavirši noslīpētas senlaiku durvis. rezultāts interesants divreiz krāsojot - koka faktūru vietām redz, vietām neredz. Kaut gan ja labotas zaru vietas, tad diezin vai būs ideāli - tās vietas izcelsies.

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: piča ()
Datums: 29/12/2016 13:32

krāso kā gribi - ja nelietosi zaru laku uz zarainajām vietām, tad ātri vien spiedīs dzeltenumus tur ārā.
es krāsoju savu vagonuku (finieris jau tāds pats koks vien ir) ar sadolin domus akva. pirms tam ar bezkrāsas pinoteksu bāzīti uzliku.
sākumā viss smuki, i krāsa balta, i koksnes faktūriņu redz. :
[2.bp.blogspot.com]

pēc nedēļas nedēļas izlīda zaru vietās peķi. bet man tas baig kā sak, neraustija.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: arre ()
Datums: 29/12/2016 15:31

starp vagonku un saplāksni ir liela atšķirība. bet varbūt Piča pavasarī netecina bērzu sulas, bet priežu un egļu?

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: tikkurila ()
Datums: 29/12/2016 15:36

Ja gribas krāsot ar sedzošu krāsu, iesakām baltu dziļi matētu krāsu PANEELIKATTO. Tas ir optimāls Tikkurila risinājums speciāli koka griestiem, uzreiz pa taisno uz koka. Šai krāsai ir ļoti laba pašizlīdzināšanās, nebūs otas švīku vai ruļļa faktūras. Info tikai www.tikkurila.fi. Jāpasūta. Nedēļas - pusotras laikā atvedīsim.
Ja vēlaties redzēt un baudīt koka faktūru un šķiedru zīmējumu, var lakot ar tonētu (balts tonis - TVT 3466) laku LAQUER WALL AKVA (Vivacolor). Var lakot 1, 2 vai 3 reizes un tā panākt vēlamo caurspīdīgumu.
Jau pieminētā laka KIVA, protams, ir vēl labāks risinājums, bet dārgāks, jo šī laka ir paredzēta mēbelēm un tāpēc daudz nodilumizturīgāka.
Defekti lakojot izcelsies, tāpēc, ņemot vērā, ka BB klases finieris, iesaku labāk krāsot. Kaut gan var jau vispirms pamēģināt ar laku un, ja nepatīk, pārkrāsot vienmēr varēs paspēt.
Par iespējamu dzeltenumu zaru vietās nebūtu jāuztraucas. Tā kā finieris ir no bērza, nav sveķu un nav problēmu.
Produktus, kas paredzēti kokam āra darbos nekad neieteiktu lietot iekštelpās, jo tie visi satur piedevas pret baktērijām (populārāk - indes), kuras elposim. Ārā tas netraucē.

Re: Saplākšņa krāsošana
Datums: 29/12/2016 21:38

Hmm, man arī vagons (priede) jātonē. Esmu paņēmis balto lazūru (rakstīts ka sastāvā ir alkīda sveķi). Nebūtu nekādu problēmu arī zaru vietas apstrādāt ar zaru laku, bet vai zaru laka netraucēs alkīda lazūrai?

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: JanisL ()
Datums: 29/12/2016 23:51

tikkurila Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja gribas krāsot ar sedzošu krāsu, iesakām
> baltu dziļi matētu krāsu PANEELIKATTO. Tas ir
> optimāls Tikkurila risinājums speciāli koka
> griestiem, uzreiz pa taisno uz koka.

Paldies par ieteikumu! Kāda ir krāsas cena un aptuvenais patēriņs?

Šodien skatoties iekš Depo tur pieejamos koksnes krāsošanas risinājumus sapratu, ka nosedzoša krāsa būs vienīgais sakarīgais variants. Bet balti griesti - tas jau nav slikti, vairāk gaismas telpā. :)

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: arre ()
Datums: 30/12/2016 11:12

Tas laikam būs vispareizākais.
Man viens paziņa rekonstruēja māju un pirmajā stāvā sakrāmēja saplākšņa griestus. Sacījās, ka esot liels eko draugs un eiroremonta-reģipša nīdējs. Tieši tāpat kā tu, nevarēja izdomāt kā krāsot, tāpēc atstāja nekrāsotus. Pats slavē un citiem lielās, bet man tāds projekts izskatās kārtīgi "pa lēto" - vai vismaz konkrētajā gadījumā nesader ar interjeru . turklāt tās koka sijas un starpstāva pārsegums ir "dzīvs" un grib mazliet kustēties, tādēļ starp finiera gabaliem staigā šuves izmērs, kas uzreiz duras acīs. Tā, ka pie šāda veida interjera jāpiedomā nopietnāk.

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: tikkurila ()
Datums: 30/12/2016 13:17

Krāsa PANEELIKATTO veikalu plauktos maksās aptuveni šādi:
3L - EUR 34.31 10L - EUR 100.04
Patēriņš uz neapstrādātu koka "vagonku" vienā kārtā rēķināts ap 6m2/L. Uz finieri būs mazāks, jo nav salaidumu rievas.
Uz vietas Krūzes 23 uzreiz ir nopērkama ūdens bāzes akrila mēbeļu krāsa HELMI 10 (matēta 10%), kura arī derētu. Helmi cena ir līdzīga, bet patēriņš būs mazāks (8m2/L), jo šī krāsa klājas plānākā un elegantākā kārtā - kā jau krāsa mēbelēm.
Vilnis_Radio - zaru laka tonētai lazūrai varētu nedaudz traucēt, jo vietās, kuras ir apstrādātas ar laku, mazāk iesūksies tonētā beice (nav starpības alkīda vai akrila) un var sanākt nedaudz nevienmērīgs tonējums. Tomēr, parasti tas ir labāk, nekā brūnganie sveķu pigmenta radītie pleķi.

Re: Saplākšņa krāsošana
Autors: qwertyuiop ()
Datums: 30/12/2016 16:58

arre Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas laikam būs vispareizākais.
> Man viens paziņa rekonstruēja māju un pirmajā
> stāvā sakrāmēja saplākšņa griestus.
> Sacījās, ka esot liels eko draugs un
> eiroremonta-reģipša nīdējs. Tieši tāpat kā
> tu, nevarēja izdomāt kā krāsot, tāpēc
> atstāja nekrāsotus. Pats slavē un citiem
> lielās, bet man tāds projekts izskatās
> kārtīgi "pa lēto" - vai vismaz konkrētajā
> gadījumā nesader ar interjeru . turklāt tās
> koka sijas un starpstāva pārsegums ir "dzīvs"
> un grib mazliet kustēties, tādēļ starp finiera
> gabaliem staigā šuves izmērs, kas uzreiz duras
> acīs. Tā, ka pie šāda veida interjera
> jāpiedomā nopietnāk.


Finieri var dabuut jau kraasoshanai sagatavotu, apliimeetu ar taadu kaa stingru papiiru , protams nekaadi koka raksti vairs nav redzami, bet ja grib gludu un sedzoshu kraasojumu tad tieshi laikaa. Nezinu gan par cenaam, bet vakar shamam pirku atgriezumus 1,28*0,66m 12mm un tie maksaaja ap 3,70m2. Likshu gan vinjus griidaa kaa pamatklaaju korkja griidai.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   ********  **     ** 
  **   **    **   **   **     **  **        ***   *** 
   ** **      ** **    **     **  **        **** **** 
    ***        ***     ********   ******    ** *** ** 
   ** **      ** **    **     **  **        **     ** 
  **   **    **   **   **     **  **        **     ** 
 **     **  **     **  ********   **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727