UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
vecas gulbuves siltinasana
Autors: Ilmars87 ()
Datums: 23/11/2014 12:34

Sveiki!
Veicot maja atjaunošanas darbus 1 stāva mājā (koka), radies jautājums, pašlaik bēniņos (uz pārseguma) ir vecās koka skaidas, kuras sen ir sasēdušās un nepilda savas funkcijas. Ir vēlme bēniņu grīdu nosiltināt ar vati. jautājums ir skojošs, vai tvaika izolāciju un vati drīkst likt uz jau esošiem pārseguma baļķiem, vai arī tvaika izolāciju drīkst likt tikai starp baļķiem, tos neapklājot?

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: khe ()
Datums: 23/11/2014 19:34

Kāpēc skaidas nepilda savas funkcijas? Varbūt higroskopisku siltinājumu vajadzētu papildināt ar līdzīgu materiālu?

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: Ilmars87 ()
Datums: 23/11/2014 19:53

Skaidas ir laika gaita sasedushas un plus grauzeji tajas iekqrtojushi midzenjus. Bet jautajums ir par plevi. Vai to drikst klat pāri pārseguma baļķiem? Vai tomēr tikai starp tiem?

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: khe ()
Datums: 23/11/2014 20:09

Zemplēves siltinājuma daļa nedrīkst veidot tādu temp starpību starp plēvi un iekšejo gaisu, lai uz plēves izkristu kondensāts, jebšu virs plēves siltinājumam jābūt reižu pārākam par zemplēves daļu.

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: Ilmars87 ()
Datums: 23/11/2014 21:40

Ir doma vecās skaidas vispār novākt, tad visā laukumā ieklāt tvaika izolācijas plēvi (arī virs baļķiem, ne tikai starpā) un virsū vate kādi 200-300mm, kura būtu virsū arī virs baļķiem. Vai tā būtu pareizi? Un zem tvaika plēves uz apakšu ir bēniņu dēļu grīda un istabas griesti

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: khe ()
Datums: 23/11/2014 22:43

Ja baļķi-sijas ir zem bēniņu grīdas un nav plānotā siltinājuma biezuma daļā, tad viss kārtībā, bet ja tie ir jaunā siltinājuma biezuma daļā un ap tiem no bēniņu puses ir aplikta plēve, tad to augšējā daļā ziemā kondensēsies mitrums, kas netiks prom, jo virs baļķa būs plāna siltumizolācijas kārta.

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: zigs ()
Datums: 23/11/2014 23:13

Plēves jēga ir atrasties pirms aizsargājamā objekta un nelaist tur iekšā kondensātu. Ja kondensējas uz plēves, tas nekas, jo pēc tam nožūs. Ja plēve ir aiz kaut kā, tad kondensāts to kaut ko izmērcēs un gaiss tur klāt netiek un nekas nežūst un pelē.
Un kur problēma pēc 100 gadiem nomainīt tikai skaidas? Birstošās skaidās grauzēji nevar dzīvot, jo alas aizbirst ciet.

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: Zodčijs ()
Datums: 24/11/2014 02:28

1) Tvaika izolācija - zem minerālvates siltumizolācijas (piem. Isover mīkstā ruļļos) - šajā gadījumā būs vis-vis-efektīvākā siltuma ziņā un vis-racionālākā naudas izteiksmē - bēniņi taču, ne starpstāvu pārsegums.

2) Tvaika izolācijai zem minerālvates - nehigroskopiska materiāla - obligāti jābūt siltajā, tātad iekštelpas pusē - un šai gadījumā apakšā zem siltumizolācijas - tas ir likums.

3)Tātad plēve jāklāj starp baļķiem un arī virs baļķiem - vienlaidus izlocīta - tā lai tā atrastos zem vates - jo, ja pareizi sapratu, tad vate tiks klāta uz melno griestu dēļu klāja, kas kā parasti atrodas baļķu starpu apakšdaļā.

Tā ir jādara un nekā savādāk....citās gudrībās nav vērts iedziļināties (skaidas nav vērts atstāt, jo tām ir zemāka situmnoturība, varbūt tās ir papuvušas utt.utt.) ....jātaisa tik gatavs!

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: Ilmars87 ()
Datums: 24/11/2014 07:30

Jā uz melnajiem griestiemJā ir doma plēvi klāt vienlaidus pāri baļķiem un tad arī baļķus nosiltināt, lai nevedojas aukstuma tilts. Baļķu aufstumus ir zemāks par nepieciešamo siltumizolācijas slāni

Re: vecas gulbuves siltinasana
Autors: slēpnis* ()
Datums: 24/11/2014 08:55

Kaut kad sen pētīju visas tās tabulas, grafikus un ieklausījos citās gudrībās. Pretkondensāta plēvi var likt siltinājumā iekšā, bet ne dziļāk kā 1/3 no iekšpuses skatoties. Un tas ne pēc fiziskā biezuma bet 1/3 pēc termopretestības. Ja uz sijām liksi 20-30cm vati, tad šis nosacījums mierīgi varētu izpildīties. Pamat doma bija, ka tādā dziļumā temperatūra vēl nav tik zema, lai mitrais iekštelpas gaiss nokļūtu zem rasas punkta.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
7buyN

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727