UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Dzīvoklis, pelējums uz sienas, siltināšana
Autors: v_t ()
Datums: 13/11/2012 11:41

tādu atbildi neviens atbildi nevar dot.
konkrētai vietai būs konkrēti noteikumi.

paziņa uzbūvēja māju, ierīkoja un palaida apkuri, bet naudas trūkuma dēļ nepabeidza apdares darbus un iekšā ievākties nevarēja.
tādēļ apkuri ekonomijas dēļ ieregulēja uz 15 grādiem. un visam jau tā kā vajadzēja būt izžuvušam, jo māju būvēja bez steigas, vairākus gadus, bet vienalga sienas sāka kļūt mitras. par laimi laikus uzķēra un līdz pelējumam nenonāca. pie 18 grādu temperatūras sienas nožuva, bet tas pie situācijas, ka neviens nedzīvo iekšā un neražo mitrumu. tik cik palicis no būvniecības.

domājams, ka pāris nedēļās nekas slikts arī nenotiks, bet vai ir vērts nolaist tik zemu t?
katrs pazeminātais grāds, protams, dod 6-8% ekonomijas, tas gan nozīmē, ka katrs nākamais nolaistais grāds dod mazāku ekonomiju kā iepriekšējais. un 16 - 18 grādu varētu būt labs kompromiss. būs ietaupīts un mājai risks mazāks.

Re: Dzīvoklis, pelējums uz sienas, siltināšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/11/2012 11:43

Šķūni neviens nekurina, tomēr tur cauru gadu glabājas pietiekami sausa malka. Reta ierašanās, kas impulsveidā rada papildu mitrumu, ja to kompensē ar sakurināšanu, kuras radītais siltums žāvē telpas vēl visu nākamo nedēļu, summāro mitruma bilanci nevarētu ietekmēt negatīvi. Cita lieta ir pārejas procesi, kad strauji sasildot, piemēram, noraso logi.

Re: Dzīvoklis, pelējums uz sienas, siltināšana
Autors: Van Raiks ()
Datums: 22/11/2012 12:54

Māja pēc uzcelšanas žūst visamz 2 gadi, var arī vairāk, sevišķi, ja sienas tiek apmestas, ne apskrūvētas. Tas nozīmē, ka arī pēc 2 gadi var būt nedaudz paaugstināts mitrums.
Pēc 3-4 gadiem es neredzu nekādu problēmu aizbraucot nolaist līdz 12-14 grādiem, ja mājā nepaliek reāli mitruma avoti (un ir viss kārtībā ar hidroizolācijām, utt). Laukos, koka mājā nolaižam pat līdz -10 :)))))
Protams, jābūt ventilācijai, pie tam plūsmai, nevis teorētiskiem caurumiem kaut kur sienās.
Pie tam, temperatura "cik zemu var laist" ir atkarīga no tā, kādi apdares materiāli izmantoti iekšā. Piem, ja tur ir koka parkets, trepes, utt, tiem nepatīk T un mitruma režīma maiņas.

Ventikācijai VISPĀR ir jāizpaužās kā pastāvīgai plūsmai (ko daudzi nevar saprast), caur visām dzīvojamajām telpām. Komforts tiek regulēts regulējot šīs PLŪSMAS LIELUMU, ne atverot un aizverot ventilāciju.

Re: Dzīvoklis, pelējums uz sienas, siltināšana
Autors: EVALDS SMAGARS ()
Datums: 15/03/2019 15:20

Dzīvoklis pirmajā stāvā, skonto logi. Uz ārsienām istabā mitruma plankumi.Pelējumu nav. Kā likvidēt mitruma plankumus. ar ko apstrādāt sienu?

Re: Dzīvoklis, pelējums uz sienas, siltināšana
Autors: Misters ()
Datums: 15/03/2019 18:22

Vairumā gadījumu mitrums uz sienas ir no tvaiku kondensācijas uz aukstas virsmas nepietiekamas ventilācijas apstākļos, tieši tāpat kā logu svīšana. Pelējumam labvēlīgi apstākļi. Bez siltināšanas viens no variantiem ir neļaut kondensātam uzkrāties uz aukstas sienas, bet ļaut tam tajā iesūkties, siena būs relatīvi sausa un bez pelējuma. To var atrisināt notīrot sienu no krāsas vai tapetēm līdz apmetumam un tad krāsot ar silikāta krāsu. Es pirms tam vēl uzvilku smalku dekoratīvo apmetumu smukumam. Kopš tā laika dzīvokļa ārsienu stūros nav manīts nekāds mitrums, kur nu vēl pelējums. Silikāta krāsu izvēle tikai gan nav nekāda, tikai baltā krāsā un 10 litru spainī, un ne visos veikalos.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
6veuh

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727