UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: GatisHei ()
Datums: 04/10/2012 12:09


Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: jtdesign ()
Datums: 04/10/2012 13:48

Stikla ražotāji komentē šādi:

The following is an explanation by Pilkington of the phenomenon of External Condensation.

External condensation (dew) can occasionally occur on highly insulating glass units in temperate climates. Such occurrences will only happen on cloud-free nights when there is little or no wind and usually when a warm front follows a dry spell.

The combination of several factors, namely external air temperature, localised microclimate and the thermal transmittance of the glazing itself may all contribute to the formation of external condensation. As a consequence of variable temperatures and localised conditions, it is possible to experience a situation whereby both clear and ‘misted’ windows exist at the same time in the same development.

This phenomenon is influenced by the thermal insulation of the glazing. Single glazing offers poor thermal insulation therefore heat escaping from inside a room readily passes through the glass to the outside environment. Consequently, the external surface temperature of single glazing is generally higher than the‘ dew-point’ temperature of the outside air, thus prohibiting the formation of condensation on that surface.

With conventional double glazing the thermal insulation is improved, but sufficient heat still escapes through the glass so as to warm the external surface of the outermost glass, thereby precluding the formation of condensation in most circumstances.

In common with other low emissivity glasses, Pilkington K Glass reflects heat back into the room and as such the quantity of heat passing through the glazing is reduced. Consequently the external pane of low emissivity double glazing is not warmed by escaping heat (which instead is retained within the room) and therefore presents a colder surface to the outside environment.

In such cases, and in situations where the external glass surface temperature is lower than the ‘dew-point’ of the air, (and when weather conditions are comparable to those mentioned previously) condensation can form on the external glass surface.

However, the combination of these contributing factors is largely unpredictable and therefore it is not possible to quantify the number of occasions when external condensation will occur.

Instances of external condensation are relatively rare and in all cases it will be a transient effect. Upon any one of the climatalogical variables changing, the condensation on the glazing will usually dissipate within a short period of time in much the same way as morning dew.

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: Janka6 ()
Datums: 04/10/2012 18:07

Šo vajag uz humora topiku :D

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 04/10/2012 20:59

cien. veits - kur Tu pasūtīji sev geneo?

cien Raihs, deu un J - kas bija izgatavotāji jūsu logiem, kādu profilu izvēlējāties?

Lūdzu neturam sveci zem pūra un padalieties pieredzē.

Paldies!!!

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: J ()
Datums: 04/10/2012 22:15

Nav nekas slēpjams, Jumta logs - Fakro FTP-U5, divkameru pakete Ug=0.5, kopējais Uw=0.98

Bet svīšanas ideja skaidra - stikls nelaiž cauri siltumu, līdz ar to ārējais stikls ir auksts un uz tā noteiktos apstākļos kondensējas mitrums, autiņam pa nakti notiek tas pats - stikls auksts un kondensējas mitrums, tikko no rīta ierubījam pečku - logs uzsilst ka parastie vienkameru logi mājās un mitrums iztvaiko.

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: ibm ()
Datums: 16/10/2012 10:26

Mazliet pasmaidīju gan. Autors uzraucas absolūti veltīgi. Varu tikai piebilst, ka man pašam ir pirms 8 gadiem likti APS ražotie logi ar Pilkington stikliem un viss te iekopētais angliskais teksts ir tieši tā, kā dzīvē un nav par ko cepties.

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 05/11/2012 19:22

kas ir APS ?

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: ibm ()
Datums: 27/11/2012 13:35

Piedod, sanāca smiekli. Varēji jau uzreiz ieguglēt, kas ir APS, tas ir tikpat ātri, kā rakstīt forumā jautājumu plus speciālo kodu :D

Cerams, ka pa šo laiku sen jau atradi www.aps.lv

Man nav sakara ar šo firmu, toreiz paziņa tur strādāja un tāpēc bija izdevība ielikt tiešām labus logus par labām cenām, jo šī firma nav lētais gals noteikti. Bet pakešu un furnitūras kvalitāte ir laba.

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: NuNu ()
Datums: 29/09/2016 11:53

Mani arī šis izbrīna, un it kā liekas nenormāli.
Bet tik tiešām, ja tā padomā no fizikas viedokļa - "svīst" auksta virsma, salīdzinoši siltā un mitrā vidē - uz tās notiek tvaika kondensācija. Tātad tas nozīmē, ka vismaz ārējais paketes stikls ir auksts, t.i. nesaņem siltumu no iekšienes, bet pašradiācijas (siltuma izstarošanas) ceļā ir atdzisis salīdzinoši aukstāks par apkārtējo vidi (gaisu ar tajā esošo mitrumu - ūdens tvaiku). Attiecīgi nekas cits viņam (tvaikam) neatliek kā kondensēties uz šīs aukstās virsmas.
No tā visa vienīgais secinājums, kas rodas, ka tas likam ir labi, un pat ļoti labi... Vienīgi no rītiem neko neredz caur logiem...
P.S. Tur iespējams varētu palīdzēt kaut kāds "advancēts nanopārklājums", kas atgrūž ūdeni, ar ko nomazgāt logus no ārpuses... Automašīnām tāds ir nopērkams. Vienīgi, ko darīt, ja logi ir 2. un 3. stāvā?

Re: PVC logs svīst no ārpuses
Autors: binary ()
Datums: 30/09/2016 11:17

NuNu Wrote:
-------------------------------------------------------
> P.S. Tur iespējams varētu palīdzēt kaut kāds
> "advancēts nanopārklājums", kas atgrūž
> ūdeni, ar ko nomazgāt logus no ārpuses...
> Automašīnām tāds ir nopērkams. Vienīgi, ko
> darīt, ja logi ir 2. un 3. stāvā?

Ar 2. un 3. stāvu jau nav liela problēma - ja reiz logu nevar atvērt un piekļūt logam no iekšpuses, tad noteikti var piestutēt kāpnes no ārpuses.

Par tiem nanopārklājumiem - vai vari ieteikt kādu konkrētu? Man pašam ir divi auto, kam stikli pārklāti - vienam ar TurtleWax Rain Repellent (strādā labi, tik ik pēc mēneša-diviem vajag atjaunot), otram kaut kāds keramiskais laikam (mainot stiklu, stiklotāji pacentās; strādājot ~gadu, pēc tam vajagot atjaunot pie stikliniekiem). Kā viens, tā otrs nekādā veidā nepalīdz pret logu svīšanu.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
vXvUd

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727