UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Tikai zinošiem profiem
Autors: remontbuve ()
Datums: 18/07/2012 23:49

Lieta tāda, ka 50m² dzīvoklim jāštuko apkures veids. Dabasgāze nav pieejama, cietajam katla telpa jāierīko pagrabstāvā (dzīvoklis 2. stāvā). Aizdomājos par ekspluatācijā dārgāko - elektrība. Te nu sākas man strupceļš. Ko un kā. Esmu dzirdējis par jonu apkuri, gan elektriskajiem katliem. Kurš būtu izdevīgāks? Varbūt kāds zina par infrasarkanajiem konvektoriem? Vai arī par propāna gāzes apkuri? Tiesa, ka propāns ar nav vienkāršs pasākums. Balonus kaskādē var saslēgt n-tos, bet ziemā pagraba t° ir zema. Ko Jūs man varētu ieteikt? Varbūt ir vēl kādi priekšlikumi, idejas.

Re:nezinošs amatieris
Autors: ETT ()
Datums: 19/07/2012 01:04

Ja nu nosliece tomēr uz elektrību, tad nekādus kopējos katlus. Atsevišķi sildītāji sanāks vienkāršāk, ērtāk un domāju arī lētāk. Elektrisko katlu liek tikai tādā gadījumā, ja slēdz jau pie esošas, gatavas sistēmas, vai arī nākotnē domāts apkures veidu mainīt...

Re: Re:nezinošs amatieris
Autors: Dzindzis ()
Datums: 19/07/2012 09:30

Propāns 50l balonos ir padārgs. Tad labāk likt lielo apaļo propāna tvertni kaut kur ārā. Atbrauc mašīna un uzpilda.

Re: Re:nezinošs amatieris
Autors: rbb ()
Datums: 19/07/2012 10:28

Līdzīgs pasākums ir darīts
Nosiltiājām un ielikām elektrisko sildītāju, maksa aukstajos mēnešos par apkuri 35-40Ls

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: remontbuve ()
Datums: 19/07/2012 21:08

Varbūt vēl ir kādi priekšlikumi?

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: garāmejot ()
Datums: 19/07/2012 21:51

ETT, beidzot kāds apstiprina manas domas. Es vislaik nesapratu, kāpēc cilvēki, kas sildās ar elektrību, velk trubas, radiatorus, katlus, tā vietā lai saliktu katrā istabā pa elektriskajam radiatoram vai siltajai grīdai.
p.s. Logus arī vajag labus. Un par ventilāciju piedomāt.

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: remontbuve ()
Datums: 19/07/2012 22:07

Pats esmu celtnieks un par siltumizolāciju, tas arī attiecās uz logiem naudu protams neekonomēšu. Paredzējis esmu uzstādīt GENEO profilu pakešlogus ar trim stikliem. Arī loga sienu apsveru ideju siltināt. Kaut māja ir tā saucamā hruščovka un nav no tām aukstākajām. Situācija ir tāda, ka jāizbūvē grīdas un nezinu likt caurules uz radiatoriem vai nē. Tāpēc arī jautāju par katliem vai konvektoriem.

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: Porex ()
Datums: 20/07/2012 11:17

Kādreiz vēl dzīvoklī 3.istabu (3.stāvā) bija tāda lieta,kā apkure ar elektrību.Izmantot starpnieku(ūdeni) ir muļķīgi,jo noteikti būs dārgāk nemaz nerēķinot būvniecības izmaksas.Jārēķinās,ka šāds apkures risinājums ir mazliet dzīvošana uz pārējo mājas iemītnieku rēķina,kaut arī manā gadījumā siltumtīkli vienalga lika man maksāt 20% no kaut kāda siltuma,tas tomēr kopumā bija daudz lētāk ,nekā centralizētā apkure,jo manā gadījumā pa ziemu apdzīvoju(sildīju) tikai vienu istabu un arī to pašu tikai tad,kad biju mājās(arī pa nakti apkure ,ja laukā nebija ļoti auksts,bija atslēgta).Izmantoju infrasarkanos konvektorus,kas gandrīz momentāli pēc ieslēgšanās rada siltuma sajūtu.Tā kā biju papildus nosiltinājis sienas un nomainījis logus arī tajās istabās,kuras neapkurināju,temperatūru zemāku par14 grādiem nemanīju.

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: v_t ()
Datums: 20/07/2012 12:01

katrā telpā pa elektriskajam radiatoram ar regulētājiem un nekādas caurules.

Re: Tikai zinošiem profiem
Autors: Rx ()
Datums: 20/07/2012 12:47

Tā kā jau mani aprēja, padomāšanai informēšu: Arī mūsu kaimiņos, Zviedrijā top rūpnīca šo: ražošanai. Atkārtošos to ko jau rakstīju: šī iekārta dod 10kw siltumu kā karstu ūdeni. Tātad vajadzēs radiatorus.... Izmaksas prognozētās....2-3 santīmi- kW.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **     **  ********    *******  
 **     **  **         **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **          ** **    **     **  **     ** 
  ********  ******       ***     ********    ******** 
        **  **          ** **    **     **         ** 
 **     **  **         **   **   **     **  **     ** 
  *******   ********  **     **  ********    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727