UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: Ands ()
Datums: 21/09/2011 11:50

Sveiki visiem,

Šī tēma noteikti jau tika apspriesta, bet nu gribētos dzirdēt kādu viedokli manējam gadījumam + varbūt motivāciju/ieteikumu izmantot vienu vai otru apdares materiālu kombināciju.

Tad nu lūk: reģipša griesti, tika gareniski skrūvēti klāt CD profiliem (istaba nav plata, tapēc CD profili tikai vienā dimensijā, gareniski plāksnēm, trīs CD profili uz vienu plāksni platumā 1.20). Ir jautājums ar ko apstrādāt starp plāksnēm, starp plāksnēm un sienu, nu un pašu skrūvju vietas.

Esmu dzirdējis viedokli, ka Vetonit ir pagājušais gadsimts, bet nu pazīstami ar to ir taisījuši, un nav plaisu jau vairākus gadus. Varbūt ir kādi citi varianti, nekā Uniflott un Weber (LR+)? Domāju būtu izvelējies Uniflott, bet pretargument ir:
1) tas ir krietni dārgāks
2) ir dzirdēts viedoklis, ka darbam ar to vajadzīga pieredze. Varūt kāds varētu konkretizēt - kas tieši specifisks ir darbā ar Uniflott?

Kādu lenti labāk izmantot starp plāksnēm? Starp plāksnēm un sienu?

Paldies iepriekš.

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: E ()
Datums: 21/09/2011 12:10

Nu gan salīdzināji.... ābolus ar kartupeļiem.

Uniflot ir uz ķīmiska cietinātāja, tas sacietē kā akmens un domāts tieši šuvju cietai savienošanai. Ventonit LR+ taču bija pussmalkais apmetums (pirms pāris gadiem kad pēdējo reizi to turēju rokās), vai ne?
Uniflot var nopirkt nelielos iepakojumos un to jau daudz nevajag, cik pašu šuvi aizpildīt.

Man vislabāk patika papīra lenta.

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: Ands ()
Datums: 21/09/2011 14:31

E, paldies Tev, tātad palieku pie varianta Uniflot šuvēm + papīra lentu. Vai skrūvju vietas arī ieteiktu ar Uniflot, jebšu tādas nepieciešamības nav?
Kādu (pus)smalko apmetumu ieteiktu izmantot darbu nobeigšanai pēc tam, kad šuves jau aizpildītas ar Uniflot? (Weber LR+ joporjām ir pārdošanā (kas principā ir tas pats Vetonit, bet nav skaidrības, vai tas ir gana labs risinājums. Lēts gan, un Vetonit esmu jau izmantojis griestu līdzināšanai un nobeigšanai; taču tajā gadījumā tie bija gana taisni monolītas dzelzsbetona plāksnes griesti; šeit tika likts reģipsis..).

Paldies

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: eb ()
Datums: 21/09/2011 15:21

es vairāk sliecos domāt, ka vetonit (tāpāt kā knauf, kurš taisa uniflotu) ir ražotāja nosaukums vai brends vai kāviņutur, kas ražo gan špahteles, gan apmetumus, flīžu līmes, grīdu izlīdzinātājus gan vēlviskautko.

lr+ ir smalkā nobeiguma špahtele. kārtas biezums līdz kautkādiem tur 2 vai 3 mm.

uniflotu smērējot vajag pieredzi jo, ja sašpahtelēsi ne tā, tad vajadzēs nevis slīpēt, bet gan kalt ar perforaturu.

nezinu cik tas ir pareizi vai nē, es reģipša šuvēs ielīmēju parasto pašlīmējošo sieta lentu, rotbandu pa virsu, pēc tam lr+ kā nobeiguma kārtu.

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: E ()
Datums: 21/09/2011 16:08

Jā, Uniflot nekādā gadījumā neuzliec par daudz t.i., lai nekas neizvirzās no šuves ārā savādāk slapju muguru slīpēsi :)

Kā nobeigumu reģipsim es izmantoju zaļo Sheetrock, tas ir smalkāks par Ventonit LR+ un rezultātā var iegūt līdzenāku salaiduma vietu. Uz griestiem strādājot Sheetrock ir patīkamāks, jo tāds plastiskāks - labi turās klāt, nepil nost no ķelles, utml.

P.S. Neesmu speciālists, pagaidām esmu sev uzbūvējis tikai 1 māju :)

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: E ()
Datums: 21/09/2011 16:14

Skrūvju vietām es sev tikai ar sheetrock pārgāju pāri (nu un pēc tam grunts un krāsa protams). Ja tā labi meklē tad pa visu māju kādas 3-4 skrūves var atrast, kas nedaudz spiež cauri rūsu. Bet nu ja speciāli nemeklē tad pamanīt nevar. Iespējams, problēma slēpjas tajā, ka tās skrūves bija par seklu ieskrūvētas.

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: eb ()
Datums: 21/09/2011 21:58

sheetrock`s ir forši, jo ir gatavs un nav jāmaisa un ja visu neizstrādā, uzliek tam spainim vāku atpakaļ un noliek stūrī, lai gaida nākošo reizi, bet nu mani vienmēr attur tas, ka lētāki ir sausie maisījumi.

kāda vispār ir atšķirība starp zilā un zaļā spaiņa saturu?

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: h2so4 ()
Datums: 28/09/2011 21:41

nez kāpēc ir cilvēki ,kas uzskata, ka LR+ ir vēsture. Tā ir pat ļoti laba špaktele, jen, kā jau te pareizi teica, smalkais apmetums, kuru daudzi mēdz izmantot galīgi nepiemērotās vietās. piemēram, ģipškartonam.
ģipškartonam pietiek 2x ar uniflotu(otrā kārta vispār ir megaātri uzvelama, smilšpapīru vispār aizmirstam)) un nevajag šuvju sietas, lentas(pierdze rāda, ka nevajag, i rvairāk kā 5 gadus veci objekti, kuros nav plaisu), kā nobeigumu uzvelk sheetrock uz nulli gandrīs un ar 240 noslīpē, ja grib pa glauno, savādāk var nodrāzt ar 120to.
nākamais etaps ir lietot sedzošo grunti pirms krāsas, nevis mistiskas dziļimgruntis plastmasas kanniņās.

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: Andris1111 ()
Datums: 02/03/2020 15:09

Vai ir nepieciešams, katru slāni pēc špakteles slīpēšanas noklāt ar dziļumgrunti, piemēram, Dust Blocker no Vivacolor vai tikai pirmo slāni - reģipšus/betonu/ķieģeli?

Pa slāņiem tātad:

1) Betons (vai reģipsis/vai ķieģelis)
2) Dziļumgrunts (Knauf tievelgrunt vai Dust blocker vai citas alternatīvas)
3) Uniflot šuvēm ar sietlentu 2 kārtās (sietlenta nav tik izturīga, kā papīra, bet Uniflot pats par sevi ir ciets)
4) Stūros papīra lentu gar griestiem un vertikālās sienās ar metāla iestrādi Vai ja nav reģipša piebūvētas konstrukcijas, nav nepieciešamas iekšējos stūros lenta?
5) Pēc slīpēšanas notīrīt ar lupatu/puteklu sūcēju
6) Nobeiguma špaktele - ar slīpēšanu un notīrīšanu ar lupatu un putekļusūcēju (iesaka noklāt visu reģipsi)
7) Krāsas gruntskrāsa
8) 2 slāņi krāsas

Vai vajag atkal dziļumgrunti pirms Nobeiguma špakteles un arī pirms gruntskrāsas?

Re: Uniflott vai Vetonit (Weber) LR+ reģipša griestiem
Autors: agrais ()
Datums: 02/03/2020 18:30

Pec noslīpēšanas ar vienkarsu putekļu noslaucīšanas var nepietikt. Labak nogruntet, vieglak būs spaktelet.Es negrunteju..bet es ar spakteleju tā ka jaslīpe tik pedeja karta, un ar tad tik pa vieglo.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ******   ********   ******  
  **  **      **     **    **     **     **    ** 
   ****       **     **           **     **       
    **        **     **           **     **       
    **        **     **           **     **       
    **        **     **    **     **     **    ** 
    **        **      ******      **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727