UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Pašreizējā: 3 no 8
Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Antons U ()
Datums: 31/01/2015 15:27

vecais2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Antons pats arī nav augstu kvalificēts,ja jau
> nevar atļauties flīzētāju,un teicama
> kvalitāte ir ļoti stiepjams jēdziens--vienam
> super,otram šausmas.Vēl tik zobu labošanu
> apgūsti jūtubā-vēl ie-isīsi kapeiciņu.


Esmu programmētājs. Diezgan sūdīgs, jo naudu ar to pelnu nesen un trūkst pieredzes. Lai es varētu nopelnīt tos pašus 1000 + euro (par kuriem normāls "meistars" nestrādājot, kā te forumā var izlasīt), esmu spiests pēc darba laika un brīvdienās vairākas stundas dienā mācīties. Vajadzīgi vairāki gadi, lai apgūtu programmēšanu kaut kādā elementārā līmenī, lai ar to varētu sākt pelnīt. Cik laiku vajag, lai iemācītos flīzēt? Divas nedēļas, vienu? Flīzēt iemācīties var jebkurš, bet vai visiem prāta kapacitāte ir atbilstoša programmēšanas prasībām? Atšķirību jūti?
Tieši "meistaru" nepamatotās finansiālās ambīcijas ir iemesls, kādēļ liela daļa izvēlas darīt paši.
Par kvalitāti runājot, kopš pats sev izflīzēju dzīvokli, esmu šai lietai pievērsis uzmanību. Mana flīzējuma kvalitāte nav sliktāka, kā vairumā publisko celtņu.

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Antons U ()
Datums: 31/01/2015 15:47

vecais2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Antons pats arī nav augstu kvalificēts,ja jau
> nevar atļauties flīzētāju,un teicama
> kvalitāte ir ļoti stiepjams jēdziens--vienam
> super,otram šausmas.Vēl tik zobu labošanu
> apgūsti jūtubā-vēl ie-isīsi kapeiciņu.


Un runājot par zobu labošanu, lai kļūtu par zobārstu, ir ļoti cītīgi jāmācās pieci gadi, plus divi gadi rezidentūrā . Zobārsts, lai varētu labot zobus, ir ieguldījis 7 savas dzīves gadus un 14 000 euro gadā studiju maksā, tādēļ ambīcijas uz lielu atalgojumu, un, attiecīgi cenas zobārstu kabinetos, ir pamatotas. Flīzētāju cenas, uzskatu, gan nav pamatotas!

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: piča ()
Datums: 31/01/2015 16:33

jā, sorr, biju domājis 10 eur metrā.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Bum ()
Datums: 31/01/2015 16:49

Nav vērts strīdēties ar melnā darba darītājiem, kuri paprasot 50EUR dienā sajūtas kā pasaules nabas :)
Nesen līdzīgā topikā sprieda, ka kaku cauruļu meistars Lielbritānijā ir gandrīz vai apmaksātākā profesija pasaulē, jo var prasīt pat 50 mārciņas stundā, kas gada ienākumos veidotu lielāku algu kā CEO vai pilotiem :)
Lai viņi jūtas par pasaules nabučiem :))

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Jautātājs ()
Datums: 31/01/2015 16:53

Nu varbūt te nevajag sākt ar apvainošanu/os.

Piekrītu georgs999 - secība ļoti loģiska un zinu arī labus meistarus, kas dārgāk prasa un viss ir kārtībā, labi izdarīts. Katrs pats jau sev cenu nosaka un pareizi dara, un tāpat katram ir tiesības uz viedokli - vai tas ir dārgi, lēti...
Tāpat ar kvalitāti,
tiešām vienam liekas tīri ok, otram liekas, ka drausmīgi.
Un piekrītu arī Antons, ka ja būtu laika un iedvesmas varētu mācīties pats flīzēt, drošvien gan nāktos daudz ko pārtaisīt, kamēr taisni sanāktu, bet domāju, ka mājas vajadzībām jau būtu labi.
Bet tāpēc jau meistari (īstie, nevis tie, kas par pudelēm strādā) saucās meistari: ka var labāk/ātrāk/profesionalāk.
Nu man tā lieta nedaudz skaidra, skatīsimies, kā sanāks tālāk.

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: binary ()
Datums: 31/01/2015 16:56

piča Wrote:
-------------------------------------------------------
> 12-15 e/m2 + 1 e par tekošo metru, ja gribi
> stūros flīzes salaist 45 grādos, nevis ar
> plastmasas figņu.

Var palūgt kādu bildi, kā izskatās "salaist 45 grādos" un kā "ar plastmasas figņu"?


Viesturs470 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Daudz vai maz ir relatīvs jēdziens !
> (..)
> 45- vai 50 EUR dienā ir pietiekami, ja darbs ir
> 20 dienas mēnesī 11 mēnešus gadā.

Kādam pietiekami, kādam ne…

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Didzisp ()
Datums: 31/01/2015 17:09

Nav gluži tā, ka visi var labi iemacīties flīzes likt, vai ķieģeļus mūrēt. Visos laikos ir bijuši javas pienesēji, kuri nekad nekļūst par meistariem. Tāpat, kā vienmēr ir bijuši talantīgi cilvēki, kuriem pietiek vienreiz redzēt, lai lieta aizietu. Smieties pat internetā redzēto, kā darbs jādara, nav korekti. Domā profenē meistars dara ko savādāk. Tāpat parāda, kā flīzes likt. Vienam tas pielec uzreiz, citam nekad. Kad man, treknajos gados, paprasīja 15Ls par kvadrātmetru uz ideāli taisnas grīdas un sienām, bet es, tā celtnieka iepriekšējos darbos, redzēju daudzas lažas, tad arī pats visu noflīzēju. Sanāca viena mājā redzer tiešām meistera darbu un protams, noskatījos visas fiškas, kā labāk darīt. Jāatdzīst gan, ka dzejoli uzrakstīt nevaru un toni dziesmā arī noturēt nevaru, bet uzlikt flīzes, vai autiņam motoru nomainīt, tas ir sīkums. Katram jau savs un aklo zarnu sev es netaisos operēt, bet kapēc nedarīt darbus savām vajadzībām, kuri padodās uzreiz.

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 31/01/2015 21:26

Par samaksu runājot manuprāt ir viens diezgan objektīvs kritērijs - ja es savu ikdienas darbu darot varu nopelnīt vairāk kā jāmaksā "meistaram" tad vienkārši nav ekonomiskā pamatojuma darīt kaut ko pašam.

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/02/2015 07:14

Itkā jau loģiski, bet man, tāpat jānopērk flīzes, jāizštukolikšanas musturs, jāsameklē meistars, jāredz viņa iepriekšējie darbi, lai zinātu, ka kvalitāte apmierina, tad jaieskaidro, ko es gribu, jāgaida vairākas nedēļas, jo labi meistari vienmēr aizņemti, beigās vienalga jāčeko darbs, lai būtu pa manam prātam. Da nu nafig, sesdienas rīta nopērku flīzes un svētdien pats jau visu esmu noflīzējis. Man tas nesagādā nekādas problēmas un darbu daru ar prieku. Tai pat laikā ciest nevaru špaktelēt un slīpēt riģpsi. Ne jau tapēc, ka neprastu, bet darbs riebjas un nav nekāda darbaprieka. Tad labāk samaksāju kādam špaktelētājam un pat nerēķinu, cik tas man izmaksās.

Re: Flīžu ieklāšanas izmaksas
Autors: binary ()
Datums: 01/02/2015 11:15

Nekā loģiska tai Viestura tekstā nav. Man darbs ir 40h nedēļā, guļu 40-45h nedēļā, ceļā uz/no darba pavadu 7-8h nedēļā, paliek kādas 70 stundas, par ko man *neviens neko nemaksā*. Tātad ja es šajās 70 stundās pieskatu meistaru un viņam vēl samaksāju, tad man ir reālas izmaksas, savukārt ja es pats šajās stundās daru darbu, tad tas nemaksā pilnīgi neko, un tas nav nekādā veidā atkarīgs no tā, cik es pelnu darbā.

Cita lieta - "brīvā laika" cik ir, tik ir. Jautājums ir, ar ko šo laiku aizpildīt - ar alus pudeli pie notrulinoša TV ekrāna, ar instrumentiem rokās, ar ģimeni… Ja var apvienot "ar ģimeni" un "ar instrumentiem rokās" - izcils variants, vismaz bērni iemācīsies ko vairāk nekā truli blenzt TV ekrānā.

Ak jā, tāds meistara ceņņika 1:1 salīdzinājums ar savu algu nav korekts vēl kāda iemesla dēļ - ja vien pats nav meistars attiecīgajā jomā, tad meistaram darbs veiksies krietni ātrāk.

Pašreizējā: 3 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    ******    *******   **     ** 
 ***   ***  **     **  **    **  **     **  ***   *** 
 **** ****  **     **  **               **  **** **** 
 ** *** **  ********   **         *******   ** *** ** 
 **     **  **         **               **  **     ** 
 **     **  **         **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **          ******    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727