UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Atsauksmes par būvfirmām :  Building.Lv Forums

kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: santīms (---.proxy.aol.com)
Datums: 02/12/2006 02:40

Es krievu valodu tikpat kā neprotu, tādēļ izvēlos tikai firmas un darbiniekus (pat taksometru šoferus), kuri prot un grib ar mani sarunāties valsts valodā.

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: Galina (87.110.178.---)
Datums: 21/12/2006 19:02

Tu esi lohs!!!!

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: santīms (---.proxy.aol.com)
Datums: 01/01/2007 03:26

Nu vismaz divus vārdus tu proti latviski, tas ir iesākums. Ja gribēsi ar mani sastrādāt, tev būs jāprot vairāk un arī jāatmet lamāšanās.

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: Galina (87.110.62.---)
Datums: 02/01/2007 03:24

Es esu dura!!!

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: Edzja (81.198.6.---)
Datums: 08/01/2007 18:21

Personīgi es cenšos strādāt ar klientu tikai latviešu valodā, un jebkurš normāls citas tautības klients arī cenšas runāt latviski.

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 08/01/2007 19:19

Man liekas ka jebkurai pakalpojumu sniegšanas firmai ir jāorentējas uz klientu un personīgās ambīcijas vai politiskie uzskati darbā ar klientu nav jaizpauž. Ja gribi nopelnīt tad arī apkalpo klientu pēc pirmās klases (latviešu, krievu, angļu vai citās valodās ja proti). Manā pieredze rāda ka ja tu ar cieņu attiecies pret klientu, viņš arī centīsies runāt latviešu valodā, bet ja kliantam tomēr ir grūti tevi saprast un tu sāc runāt viņam saprotamākā valodā, tas nāks tikai tev par labu (kā var kautko pārdot, ja klients nesaprot ko tu viņam piedāvā). Nācies redzēt ka salonā ienāk kurlmēms cilvēks pasūtīt preci un cenšās darīt visu lai tu viņu saprastu. Ez zināju ka viena no pārdevējām var brīvi sazināties kurlmēmo valodā (pašai ģimenē ir tās problēmas) un viņa demonstratīvi izlikās ka nesaprot. Uz jautājumu kāpēc? atbildēja, ka negrib parādīt savas zināšanas lai tādi klienti šeit vairs nenāk.Biju sašutusi par tādu attieksmi vispār pret cilvēku un it īpaši pret klientu. Labs menedžeris ir tas menedžeris, kurš izprot klienta vajadzības, neviss uzpiež savu personīgo viedokli un politiskos uzskatus. Menedžeris ir tikai konsultants un palīgs klientu izvēlē. Ar tādu uzvedību Edža tu nevienu neizskolosi un nepiespiedīsi mācīties latviešu valodu, tikai izprovocēsi pretēju reakciju. Ja tu strādātu pie manis, es padomātu par tavu pērcelšanu darbā kurš nav tieši saistīts ar klientu apkalpošanu, vai pat atlaišainu.

Re: kādā valodā? -- ieteikums sia stalagmits
Autors: Andrew (84.237.135.---)
Datums: 30/11/2011 03:03

Daaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man liekas ka jebkurai pakalpojumu sniegšanas
> firmai ir jāorentējas uz klientu un personīgās
> ambīcijas vai politiskie uzskati darbā ar
> klientu nav jaizpauž. Ja gribi nopelnīt tad arī
> apkalpo klientu pēc pirmās klases (latviešu,
> krievu, angļu vai citās valodās ja proti).
> Manā pieredze rāda ka ja tu ar cieņu attiecies
> pret klientu, viņš arī centīsies runāt
> latviešu valodā, bet ja kliantam tomēr ir
> grūti tevi saprast un tu sāc runāt viņam
> saprotamākā valodā, tas nāks tikai tev par
> labu (kā var kautko pārdot, ja klients nesaprot
> ko tu viņam piedāvā). Nācies redzēt ka
> salonā ienāk kurlmēms cilvēks pasūtīt preci
> un cenšās darīt visu lai tu viņu saprastu. Ez
> zināju ka viena no pārdevējām var brīvi
> sazināties <b style="color:black;background-color:#ffff66">kurlmēmo</b> valodā (pašai ģimenē ir
> tās problēmas) un viņa demonstratīvi izlikās
> ka nesaprot. Uz jautājumu kāpēc? atbildēja, ka
> negrib parādīt savas zināšanas lai tādi
> klienti šeit vairs nenāk.Biju sašutusi par
> tādu attieksmi vispār pret cilvēku un it
> īpaši pret klientu. Labs menedžeris ir tas
> menedžeris, kurš izprot klienta vajadzības,
> neviss uzpiež savu personīgo viedokli un
> politiskos uzskatus. Menedžeris ir tikai
> konsultants un palīgs klientu izvēlē. Ar tādu
> uzvedību Edža tu nevienu neizskolosi un
> nepiespiedīsi mācīties latviešu valodu, tikai
> izprovocēsi pretēju reakciju. Ja tu strādātu
> pie manis, es padomātu par tavu pērcelšanu
> darbā kurš nav tieši saistīts ar klientu
> apkalpošanu, vai pat atlaišainu.



Labdien!
Cien. " Daaa "!
Visu cieņu Jums par Jūsu viedokli, par to, ka to arī nenoklusējiet!
Esmu ļoti priecīgs par katru citādi domājošo.
Piemērs: braucu tālsatiksmes autobusā. Vienā no pieturām iekāpj opītis un sniedzot naudu saka, uz kurieni viņam vajag tikt.
Viņa nelaime, ka savu vajadzību viņš izteica krievu valodā...
Autobusa vadītājs - pagriežās un ar plašu žestu uz aimuguri pamājot, saka apm. šādu frāzi: "man tur aiz muguras LATVIEŠI brauc!!!
Opītis, nesapratis, ko tieši viņš izdarīja ne tā, tāds, tā kā vainīgs, vēlreiz - jau tā uzsvērtāk, rāda:
šeku-reku, man ir nauda un man, lūdzu, biļetīti uz turieni-sazin kurieni.
Visu saka mierīgi, bez lamāšanēs. Tās paaudzes cilvēki viskautko piedzīvojuši, tādi tramīgi...
Šoferis vēlreiz, šoreiz jau piecēlies, ar to pašu žestu pamājis uz aizmuguri, atkārto to pašu frāzi: "man te LATVIEŠI brauc (!!!)!!!"
Opītis, tā arī nesapratis, ko viņš izderīja ne tā, bet radz, ka biļeti viņam nepārdod, lēni izkāpj ārā...
Redzu, kā viņš apsēžās šokēts uz soliņa un galvu nokāris, cenšas saprast, kas notika.
Es, kas to visu redzēju un arī dzirdēju, biju tik apstulbis + pārāk gļēvs, lai tajā brīdī ko iesāktu.
Mani pārpildīja kauns, par to, ka esmu dzimis latvietis.

Pārējiem komentētājiem:
Zinu, ka visa šī tēma ir ļoti smaga.
Bet tāpat tīri loģiski apzinos, ka tie cilvēki, kas patiešām ir cietuši PSRS laikā, ir vai nu jau miruši, vai nu NEKĀDI NEDRUKĀ naidpilnos komentārus forumos.
Cik esmu pats sarunājies ar šiem cilvēkiem, VIŅI JAU SEN VISU IR PIEDEVUŠI...
Bet mums, kas TAGAD dzīvojam Latvijā ar šeit dzimušajiem NElatviešiem kopā - ko mēs TĀĀĀĀDU esam pārcietuši, kas dod mums tiesības šos jebkurā gadījumā CILVĒKUS tā nīst?
Jo īpaši jauniešiem.
Visbiežāk mēs aiz nacionālistiskiem lozungiem slēpjam savu slinkumu un neizglītotību.
Jo, pazīstu cilvēkus, kas pārdzīvojuši Lielo Tēvijas karu, Sibīrijas un ko tik vēl - zin piecas (5) un vairāk valodas (izņemot latviešu).
Un viņi dzīvoja, kā mēs tagad domājam, daudz primitīvākos apstākļos.
Kad nebija tāda tehnoloģiskā progresa, kā tagad (interneta, mob.telefonu un vē sazin kā...)
Tā ka - lepoties ar to, ka nerunājam kādā valodā, to nezinam, ka kādu nīstam - par to labāk kaunēties un klusēt vajadzētu!

p.s. Es vispār te nejauši iegadījos. Caur "google" meklēju, kur LV var iemācīties kurlmēmo valodu...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **   ******   **     **  ******** 
 **        **     **  **    **   **   **   **       
 **        **     **  **          ** **    **       
 **        **     **  **           ***     ******   
 **        **     **  **          ** **    **       
 **        **     **  **    **   **   **   **       
 ********   *******    ******   **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727