UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 8 no 96
Re: Zemes siltumsūknis
Autors: normal (85.254.194.---)
Datums: 26/01/2006 01:42

Un kaa ir, ja gadaas -30?

Normunds
HA Wrote:
-------------------------------------------------------
> precizeejums, tagad kad bija jau aukstaaks
> meenesii samaksaaju 68 Ls, plus veel ik pa laikam
> vakaros iekurinu kamiinu kursh dod gan esteetisku,
> gan praktisku baudiijumu, esmu apiemrinaats un ja
> aaraa ir -5 joprojaam maaja ir silta un nejuutu ka
> buutu probleemas piesildiit.



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 27/01/2006 02:26

Jautājums no Jaunā un normal ir ļoti labs. Vai tiešam neviens nevar padalīties kā gāja aukstajā nedēļā?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: vaax (81.198.173.---)
Datums: 27/01/2006 04:58

Varam padalīties.
Auksto laiku pārcietu normāli-neskatoties uz to,ka māja vēl nav siltināta no ārpuses.Paskatījos skaitītāju-apmēram 20% dārgāk nekā iepriekšējā mēnesī.Kaut gan vēlreiz saku-mani dati var būt neobjektīvi lielo siltuma zudumu dēļ.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: normal to vaax (85.254.194.---)
Datums: 27/01/2006 19:58

Un kaads ir kopeejais SS veerteejums? Cik ilgi tas tiek izmantots? Vai tu ieteiktu SS uzstaadisanu normaali siltinaatai maajai (150m2), kas patlaban tiek sildiita ar malkas apkuri?

normunds

vaax Wrote:
-------------------------------------------------------
> Varam padalīties.
> Auksto laiku pārcietu normāli-neskatoties uz
> to,ka māja vēl nav siltināta no
> ārpuses.Paskatījos skaitītāju-apmēram 20%
> dārgāk nekā iepriekšējā mēnesī.Kaut gan
> vēlreiz saku-mani dati var būt neobjektīvi
> lielo siltuma zudumu dēļ.



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 30/01/2006 17:50

Mēs arī nesalām. Protams, lielajā aukstumā pastiprināti tērēja elektrību. Man gan arī tāpat kā xxx vēl nav no ārpuses apdarināta un līdz ar to drusku kurinu atmosfēru. Bet piekurināt nav problēmu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: s.d. (195.122.13.---)
Datums: 07/02/2006 03:45

patiesība laikam tāda, ka turīgie cilvēki delfos nesniedz būvniecības padomus,

AVK-Enerģija Tev SIA
Valdis Šakars
valdes loceklis
mob.9428394
tālr. 7-103-123
www.avk-energy.lv

-----------------------------------------------------------------
SIA SELEKTA (ltd.) - Swimming Pools / Heatpumps
Biekensalas street 6 - 404, Riga, LV-1004, LATVIA
Tel: +371-7601696 FAX: +371-7601683
-----------------------------------------------------------------
Email: selekta@#$%&selekta.net Internet site: [www.selekta.net]

Mēs veicam apkures sistēmas projektēšanu, materiālu un iekārtu piegādi un uzstādīšanu. Nosūtu Jums orientējošo piedāvājumu. Lai sagatavotu precīzāku, laipni lūdzu pie mums Volguntes ielā 32, līdzi ņemot mājas projektu. Vēlams iepriekš pieteikties.



Mūs var atrast Maija ielā 4, netālu no Teikas. Pie mums var aplūkot siltuma sūkņus, kā arī var uzzināt, kura no mūsu piedāvātajām apkures sistēmām būs piemērotākā Jūsu mājai.


kontaktDATI:
Adrese: Maija iela 4, Rīga, LV - 1006, Latvija

Tel./Fakss:
+371 7552455

Dainis Valge:
+371 9209509

Stefan Westberg:
+ 371 9404735

E-mail: divine@#$%&divine.lv

Kura no šīm firmām nemelo, kurai labākie siltuma sūkņi un varbūt jāizvēlas nevis kontūrs zemē, bet gan gaisa siltumsūknis??? ...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: pieredze (193.178.232.---)
Datums: 08/02/2006 17:13


Aukstajā laikā nesalām
Par elektrību samaksājām Ls 85 (tas protmas ieskaitot visu pārējo ne tikai apkuri)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: jaunais (62.85.105.---)
Datums: 08/02/2006 20:04

PIEREDZE! tu esi staastiijis pat to kaada tev maaja(platiiba, tilpums, siltinaashana) un kaada tipa siltumsuuknis, cik izmaksaaja siltumsuuknja uzstaadiishana. ja ne, padalies luudzu!
paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: k (---.balticom.lv)
Datums: 09/02/2006 05:32

Vai kaads vareetu man pateikt kas par agentu cirkulee kolektoraa.Vai tas nau freons vai vinam liidziiga viela,es nekur sos datus nevaru atrast.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Karlo (159.148.204.---)
Datums: 09/02/2006 15:54

[www.divine.lv]

.."Siltuma uzņemšana no siltuma avota (dziļurbuma, zemes vai ezera) notiek, izmantojot noslēgtu kolektora sistēmu, kurā atrodas antifrīza un ūdens maisījums."

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: s.d. (195.122.13.---)
Datums: 09/02/2006 22:54

ClimateMaster pārstāvji -AVK-Enerģija Tev SIA - kontūrs tiek ierakts- 3x36m tranšejā- tātad aizņem mazāk vietas, viņi izmanto ģeoterminālās caurules, tās ir 5x dārgākas kā DIVINE piedāvātās, viņu sistēmā pie ienākšanas netiek sildīts kolektora šķidrums var izmantot zemākas t (rezultātā būtu jābūt mazākam elektrības patēriņam ekspluatācijā), vai kādam ir pieredze ar amerikāņu sistēmu? Ierīkošanas izmaksas salīdzinājumā ar DIVINE piedāvāto NIBE FIGHTER 1220 ir par 2000Ls lielākas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Guncha (159.148.161.---)
Datums: 10/02/2006 00:04

klau s.d.
pastaasti

kaapeec lai kontuurs kas aiznjem mazaak vietas buutu labaaks? jo lielaaka zemes platiiba jo labaak. tas ka avk rok vienaa transhejaa vairaakas trubas tikai pasliktina pasaakumu (it seviskji ja trubas ir daargas). labaak daargaas trubas buutu izmantot lietderiigi un rakt vienu chuuskas veidaa. protams nepiecieshams vairaak zemes. bet ja ir maz zemes tad var rakt slinky konfiguraaciju (taada saritinaata truba tjipa telefona klausulei vads).
pie tam. avk piedaavaataa kolektora sheema (tjipa graabeklis) nav iipashi laba, jo atzaru trubaas var buut dazjaadas pluusmas - taatad neefektiivi.

bet nu vispaar jau visi kantori rok zemee gjeotermaalaas caurules (tas vienkaarshi ir taads nosaukums). vai tad kaads rok arii ko citu? ko tad tas divine rok?
pastaasti kaads materiaals ir avk trubaam un kaads divine trubaam, paskatiisimies siltumvadiishanas speeju..

un ko noziimee sildiit pie ienaakshanas kolektora skjidrumu? tad kaada jeega tad no taa visa? skjidrums ir jaasilda zemei. kursh taa dara?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: s.d. (195.122.13.---)
Datums: 10/02/2006 18:47

un ko noziimee sildiit pie ienaakshanas kolektora skjidrumu? tad kaada jeega tad no taa visa? skjidrums ir jaasilda zemei. kursh taa dara? ------- AVK- kantoris par DIVINE to man nostāstīja- bet zinu arī to, ka viena sistēma otru kritizē...viņiem no zemes priekš NIBE sūkņiem nākot par vēsu šķidrums un to uzsildot līdz vēlamajai temperatūirai...


Trubas " AVK- Enerģija Tev" ir dārgas- visam objektam- materiāls-1375 Ls (nav minēti parametri), bet DIVINE- savai NIBE- par 312,7 LS- tāmē minēta ģeotermālā caurule PN- 6/40.

Mazāku kontūru es gribētu, lai to vidi neizbojā- šausmīgs karalauks.
Vēl es domāju, ja AVK- ir par apm 2000Ls dārgāks, tas man tikai gados 5-8 atmaksājas (rēķinot, ja DIVINEI ekspluatācijas izmaksas ir mazliet lielākas).
Esmu redzējis gaisa siltumsūkni- 100kvm mājā - janvāra elektrības patēriņš- 100Ls, zemes siltumsūkņiem- 200kvm- 60Ls (ar visu pārējo elektrību), 250kv.m- 69Ls (arī visai elektrībai)- janvārī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Guncha (159.148.161.---)
Datums: 10/02/2006 19:10

aa nu skaidrs. es vienkaarshi domaaju, ka tu pats no avk. tas kantoris reaali apdrish igaunjus bet pamatot neko nevar.

redzi, siltumsuuknjiem ir viens galvenais parametrs. saucas cop - coefficient of performance. to parasti meera pie aara temperatuuras 0 un atdotaas temperatuuras 35 un 50 graadi. tad tie meeriijumi veel var iekljaut vai neiekljaut siltumsuuknja darbinaashanas energjiju. protams, ja ieklauj elektriibas pateeriju suuknjiem tad labaak (var kaut ko konkreeti izreekjinaat).

shis te cop visiem muusdieniigiem suuknjiem ir aptuveni vienaads - ap 4 pie 35 graadu "izsuukneeshanas" un ap 3 pie 50 graadu "izsuukneeshanas".

cop = vienkaarshi runaajot cik kw siltuma var ieguut ar siltumsuukni izlietojot 1 kw elektriibas.

taatad.

ja mees tagad ticam shim avk kantorim, tad ikaunji mums melo - pasee raksta vienu, bet dziivee ir citaadi? izklausaas smiekliigi. tam nav noziimes vai vinji silda vai nee pat ja vinji tieshaam silda (shito es paarbaudiishu vai tieshaam taa ir). ja vinji var ieguut to pashu cop, tad viss ir kedaa.

viss speeks ir kolektoraa. tev var buut uuberkrutais siltumsuuknis, bet ja trubas ir ieraktas pa augstu tad suuds vien tur buus.

viss ir vienkaarshi - jo kolektors dziljaak un garaaks, jo labaak.

to ka avk ir ekspluataacijas izmaksas leetaakas vinji pashi iestuuma? a pamatot vinji to var? suukjiem tachu ir specifikaacijas un datasheeti. es esmu redzeejis to climatemaster datasheetu - neko _taadu_ es tur tieshaam neredzeeju.

nu ja nav vietas kur rakt, eksistee vertikaalaa konfiguraacija (daargaak ierakt, bet vairaak siltuma var panjemt, jo dziljaak atrodas)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 10/02/2006 21:03

par garāku kolektoru šaubu nav, bet par dziļumu runājot ir vairākas nianses - grunts sastāvs, gruntsūdeņu līmenis u.c. vasarā saule zemi sasilda līdz noteiktam dziļumam.
cik ir redzēts dažādos avotos, tad optimālais dziļums ir ap 1,2 - 1,5 m.
šeit neiet runa par vertikālajiem, jo tur izmanto ūdeņu atdoto enerģiju.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: s.d. (195.122.13.---)
Datums: 10/02/2006 22:50


GOOGLE man izdeva kaut ko par šo siltumsūkni- tikai esmu par knapu, lai ko sajēgtu... Šādu man ieteica tāmē- GSW 60 [www.climatemaster.com]
otram NIBE FIGHTER 1220-12kw. - [www.divine.lv]
...Bet- vienalga no svara tad ir " AVK- Enerģija Tev" caurules- jāzvana un jāprasa izskaidrot- kāpēc viņas ir īpašākas par tām, kuras maksā 0,51 + PVN- viens metrs...

Sapratu par dziļumiem un kolektora garumu- manā gadījumā- augsts grunts ūdens, tas ir labi, bet ar to , ka saārdīs to zemes gabalu- laikam jau jāsamierinās- AVK- liek samontētu kontūru- tāpēc arī dārgāk, un laikam jau labāks variants, ka plūst pa garo cauruli- 500metros...
Nu vienalga jānobriest vēl šim procesam- varbūt izstādē mani pārliecinās...labi, ka līdz maijam var vēl interesēties...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: normal to v_t (217.199.103.---)
Datums: 10/02/2006 22:56

Galvenais jau dzilurbumam ir tempertuuras atskiriiba... un vasaraa jau tev nevajadzees dziit siltumu liidz maksimumam, tas ir izdeviigaak, taču vienlaikus dārgāka uzstādīšana.Izdeviigaaks varients tiem kam mazaaka teritorija un nav pieejama, piemeeram, upiite.



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 13/02/2006 17:58

protams. un starpība ir būtiska. no ūdeņiem visu laiku dabū kādus +7 grādus, kamēr no horizontālā kontūra apkures sezonas laikā no +5 līdz -5.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Guncha (159.148.161.---)
Datums: 13/02/2006 20:51

es jums, v_t, negribeetu piekrist par to saules sasildiishanu.

ar vertikaalo kolektoru es nedomaaju atveerto sisteemu - pumpee no dziljurbuma un izlietoto auksto uudeni gaazj zemee citur atpakalj. es runaaju sleegtu par kontuuru, kursh ir zemee vertikaali. palasiet internetaa par siltumsuuknju kontuuru veidiem, tad sapratiisiet.
otrkaart ar saules siltumu tam ir mazs sakars - tas nav saules kolektors, bet zemes siltumsuuknis. jo dziljaak, jo labaak. protams, jaanjem veeraa zemes sastaavs, bet tas nemaina buutiibu. ko tad juus domaajast, ka ziemaa pie - graadiem buus baigi labi, ka tas kolektors atradiisies seklak, kur visa zeme buus izsalusi? un tad meegjinaas no saules energjijas kaut ko ieguut? saule tak to ledu ziemaa nespeej izkauseet. bet vispaar esmu dzirdeejis, ka ir taadi gudrinieki www.siltumsuknis.lv, kas meegjina ljaudiim ieskaidrot, ka dziljaak jau nevajag. mulkjiibas. vajag! jaarok ir tik dzilji cik var ierakt.
tieshi taapeec vertikaalaas sleegtaas sisteemas ir efektiivaakas, par horizontaaliem kolektoriem, jo dziljaak zeme ir siltaaka. protams daargaak ir taadas ierakt.
ir pat sheemas kur augstceltneem paaljos apakshaa iemontee kolektoru, bet tas cits staasts.

v_k, luudzu noraadiet avotu(s), kuraa mineets optimaalais dziljums (pie tam tik sekli - 1.5m). _ljoti_ interesee, jo tas ir pretrunaa ar visu ko esmu lasijis, peetiijis.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 13/02/2006 21:29

tepat forumā bija ielikta saite uz mājas lapu, ja pareizi atceros, krievu valodā. tur bija tie skaitļi par ieteicamo kontūra dziļumu.
jā, par zemes siltumu runājam, tad jāteic, ka tas ir tas pats saules siltums, ko zeme pa vasaru uzkrāj. ja jau no zemes dzīlēm nāktu lieli siltuma daudzumi, tad mūžīgā sasaluma nebūtu. tas varētu liecināt to, ka no saules saņemtā daļa ir nozīmīgāka par to, kas nāk no zemes dzīlēm. protams, gruntsūdeņu tuvums stipri izmaina to visu, bet tā ir atkal cita opera.
visādā ziņā, mani arī interesē visādi viedokļi par šo jautājumu.

es ieraku kontūru diezgan dziļi - 1,5 metrus, un vairāk. gribētos pēc iespējas ātrāk palaist darbībā to ārpratūru, bet stipri ir iekavējusies logu un durvju ielikšana.

Pašreizējā: 8 no 96


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **        **     **   ******  
    **     ***   ***  **        **     **  **    ** 
    **     **** ****  **        **     **  **       
    **     ** *** **  **        *********  **       
    **     **     **  **        **     **  **       
    **     **     **  **        **     **  **    ** 
    **     **     **  ********  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727