UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Kasparam (84.245.205.---)
Datums: 12/02/2013 11:13

Kāds varbūt zina, kad būs nākamais KPFI?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 12/02/2013 11:17

Kaut kad pārdošanā esmu redzējis saules vakumkolektoru bloku komplektācijā ar akumulācijas tvertni augšpusē ( epadomi.lv/majai/26042010-saules_kolektori_no_stafor_eko ) .Cena nebija liela . Ap 300 Ls. Uzliec uz jumta pret dienvidiem, tik vien kā jāaizvelk labi noizolētas ūdens caurules, vienu turp, vienu uz elektrisko boileri .
Par saules kolektora un SS apvienošanu esmu daudz domājis, daudzi stāsta ka tā varot darīt, bet kā, neviens līdz galam sīkumos neatklāj . Bizness kā nekā . Savukārt maksāt tos tūksošus nav vēlme , un nav arī iespēja .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 12/02/2013 11:24

Pirms gadiem 4 uztaisīju gaisa SS, kurš sildīja ūdeni . Cop teorētiski rēķinot bija ap 3-4 . Vājā puse bija automātikas trūkums, kā rezultātā zemās āra tempratūrās bieži āra bloks apledoja . Pluss ventilatora troksnis kad strādā . Ja kādam ir intrese, varu piedāvāt pārpalikumu - nerūsējošā tērauda tvertni 50 l ,ar iebūvētu kapara čūsku ūdens sildīšanai . Jāpieslēdz pie āra bloka, jāuzpilda freons, jāizdomā kā vadīt .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (192.35.17.---)
Datums: 12/02/2013 11:44

To stafor ziemā jāiztukšo, lai nesasalst ūdens??
Par to gaisa ss un ūdens sildīšanu? Izklausās, ka strādāja, bet īsti ok nebija. Kad iestājas -5 -10 to uzparikti laikam var izslēgt, bet kad ir 0 vai + varētu būt ok.
50 L tvertne nebija par mazu?
To priekšsildīšanas tvertnes trubu vajag pievienot tieši boilerim vai vnk pieslēgties siltā ūdens līnijai?
Man līdz vannenei, ir gabaliņš. Bet virtuves izlietne ir diezgan tuvu un tur ir siltā udens padeve no el.boilera.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 12/02/2013 13:17

Iekārta beidza strādāt jau pie + 5 grādiem . Āra t nespēja nokausēt izveidojušos ledus kārtiņu uz radiatora, un visas ribas aizrāva ciet .
Tas bija tāds eksperimentāls modelis, lai saprastu kas reāli notiek . Sākotnējā doma bija dienas laikā sasildīt 600 l akumulatoru , lai pa nakti izlietotu . Tajā 50 l tvertnē bija sildīšana, tālāk jau ar sūkni uz akumulatoru . Tikpums tikai pieņemts nejauši, kādi materiāli bija pa rokai .
Par Stafor (ir jau arī citi piedāvātāji) , iespējams ka ziemā ūdeni ir jāizlaiž . Sistēmas izmantošana varētu būt lietderīga sākot ar martu .
Priekšildītāja izejošo cauruli jau vislabāk pievienot pie boilera, vislielākais ūdens patēriņš ir vannas izstabā .
Runājot par zemes SS, savu paņēmu ar iebūvētu boileri, bet jau tagad liekas ka tikai siltā ūdens gatavošanai tiek patērēts daudz enerģijas lai uzsildītu ūdeni siltummainī un pienākošajās caurulēs .Tapēc ar laikam tas Cop ir zem 2 .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (81.198.30.---)
Datums: 12/02/2013 16:00

Tad sanāk, ka gaisa ss sildīja 600L akumulatoru? Cik jaudīgs bija āra modulis?
Lai liktu priekšsildīšanu el. boilerim jāvelk trubu uz boileri - kad būvējos nebūtu problēma, bet tagad...
Patstāvīgam siltajam ūdenim gan varētu pievienoties pie siltās trubas, el. boileri izslēgt un barot to viso no kombinētā boilera. Tā 50 L tvertne ir tipa parastais kombinētais boilers vai kaut kād speciālā tvertne?
Kāda vadība bija tam gaisa ss? Man ideja ir tipa mazs t kontrolieris, kas skatās kāda t ir tvertnē un tad kad setpoint+deltaT ir sasniegta, atslēdz špani komrpesoram. Kad Setpoint-delta t ir sasniegta - iesledz atkal kompresoru.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 12/02/2013 16:08

Kasparam ... KPFI cik man skaidro privatajiem ir nogriezts un tuvaka laika neplanojas ... KPFI razosanas ekam ari nav skaidribas ... saules kolektori un baterejas tagad griezas caur Lauku atbalstibas dienestu ... bet nu tur pedejais vilciens aiziet ... nianses - jabut apaksa ir SIA un jabut novirzei uz turismu ... ar visam izrietosam sekam ...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (81.198.30.---)
Datums: 14/02/2013 20:32

Vēl jau variants saulainā laikā boilerim špani padot no saules paneļiem - [www.ebay.com]
Viens vads no paneļiem uz sadaleni + kāds slēdzis(barot no tikla vai saules paneļiem) un lieta darīta.
Tik kā tas sildelents stradās, ja šim pados 220vac vietā 60-80vdc?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 15/02/2013 08:58

COPs ūdenim 2 sanāk pēc kompresora līknes, jo karstās gāzes temperatūra ir kādi 60-65 grādi. Apkures gadījumā stipri zemāka, man tagad grīdās iet 25 grādi, tāpēc arī COPs uz apkuri ir augsts.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: hei (80.232.228.---)
Datums: 12/04/2013 13:44

Reku
[www.db.lv]

Saules kolektoru kantoris sevi reklamējot apgalvo, ka šogad SS efektivitāte ievērojami samazinājusies dēļ ilgstoši aukstā laika un baida ar elektroenerģijas cenu kāpumu nākotnē (raksta mērķis acīmredzot ir paslēpts pēdējā raksta teikumā).

Bet tomēr, kā tad šis vēlais pavasaris izskatās no Jūsu (SS lietotāju) pieredzes salīdzinājumā ar citiem gadiem?

Kā ir citiem šogad šobrīd (kad tikko sāk iestāties pavasaris)? Cik nāk no zemes kontūra grādi un kā tas izskatās uz iepriekšējo gadu fona, kad pavasaris atnāca ātrāk?

Man zemes SS uzlika tikai šogad februārī un puspabeigtā māja tiek vēdināta, tāpēc nevaru pats salīdzināt ar iepriekšējiem gadiem un normālu darba režīmu. Šādos apstākļos šobrīd kādu brīdi pēc tam, kad SS sācis pumpēt, no zemes nāk iekšā apmēram +0.5 C, bet kad SS norukājis savas 40 minūtes nonstopā, tad ienākošā zemes temperatūra ir nokritusi līdz -0.4 C.

Kā citiem?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (213.175.91.---)
Datums: 12/04/2013 14:57

Man šorīt no zemes nāca +1. Elektrības patēriņš līdzīgs kā iepriekšējā martā, bet esmu veicis dažus uzlabojumus automātikas jomā, kas būs devuši savu efektu.
www.draugiem.lv/siltumsuknis

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (213.175.91.---)
Datums: 12/04/2013 14:59

Man pēdējās dienās zemes temperatūra lēnu sāk pieaugt, jo gruntsūdeņi sāk staigāt, kritiskais brīdis garām.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (78.84.88.---)
Datums: 12/04/2013 15:13

nu ja cena par špani pieaugs par 63%, kā šie tur prognozē, tad īrijas zemeņu dobēs vai būvēs vācijā, vai norvēģijā ar ss īpašniekiem satiksies arī tie, kuri šobrīd kurina ar malku. arī cenas cēlāji riskē nonākt tur pat. un pirmkārt tāpēc jau, ka arī atlikušajai rūpniecībai būs čau un 3,14.
jo kaut kā vairs neredz zirgvilkmes darbagaldus, un ar pakaļiņām var sasildīt mūrīti bet ne nodrošināt temperatūras dažādiem tehnoloģiskajiem procesiem. visur ir špānītis.
tūdaliņi rietumu gudro drošas rokas vadīti būs veiksmīgi nahrenizējuši savu valsti un genofondu uz neatgriešanos. principā visas šīs aktivitātes, kas saistītas ar špāni un enerģētiku vispār, ir klasificējamas kā ekonomiska diversija. ne vairāk ne mazāk.
šis būtu gadījums, kad visiem būtu jāiziet ielās un ar lielajiem lēmējiem jāizdara tas, ko dara ar kaķi, kad tas ir iztaisījis peļķi tam neparedzētā vietā.

tā ka rakstiņš reizē par visu un par neko. radušās situācijas izmantošana, baidīšana ar bubuli. skaidrs, ka ar saules kolektoru var palīdzēt ss lētāk dabūt kkalorijas, bet ne jau novembrī - februārī. par to esam jau daudz sarakstījuši.
skaidrs, ka martā un nedaudz arī aprīlī tas varētu būt aktuāli, it īpaši ja s_dīgs āra kontūrs. pie šodienas gaisa temperatūras ss ieslēdzas pāris reižu stundā uz minūtēm 3 - 4. vēl pēc nedēļas ss aizies vasaras snaudā. tā kā roku berzēšana sakarā ar garo ziemu nav īsti vietā. ziemā palīdzēt šie nevar, un vasarā var aiziet nomazgāties uz gauju vai nodušoties zem saulē sasiluša ūdens mucā vai šļaukā. tas tā pa lielam.
man joprojām no zemes nāk +3. lielā mērā pateicoties tam, ka ievadu no mājas biju ielaidis ap 2 m dziļumā un traktorists bija saņēmis jaunu traktoru - patika strādāt ar jaunu tehniku. un tad kāpēc lai neparakņātos tā nopietnāk? ar jau biju sabaidīts ar pārāk lieliem dziļumiem: "vienreiz sasaldēsi un tad vairs nevarēs atkausēt". pēc pirmās ziemas ar rūpīgi slēptām bailēm gaidīju kas nu būs, bet nu jau kuro gadu pēc kārtas augustā zeme ir +15 - +16 grādu silta un viss notiek.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 12/04/2013 20:55

Man kā nāk no zemes ap nulli visu ziemu, tā arī tagad. COPs pie ienākošas nulles, reāli mērītais, tā arī visu laiku noturējās pie 4.8.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (212.93.100.---)
Datums: 12/04/2013 21:29

Ak jā, man šobrīd nāk +1'C.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: J (78.84.242.---)
Datums: 12/04/2013 22:21

Hmm, labi kontūri jums. Man tagad nāk līdzīgi kā hei - ap +0.5C sākumā un ap -0.5C cikla beigās, lai gan strādā tikai tādā jaunbūves režīmā. Kad raka, gan lika reāli gruntsūdenī.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 12/04/2013 22:38

Gan jau kopējais kontūra garums nospēlē...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: J (78.84.242.---)
Datums: 13/04/2013 21:19

Šodien pa visu dienu ieslēdzās tikai vienu reizi. Gan sākumā, gan beigās stabili rādīja +0.8C.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JanisJanis (84.237.181.---)
Datums: 17/04/2013 22:07

Sarauj veči! Vajag 100 lapas aizpildīt. Domāju rekords, varbūt Ginesa?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JanisJanis (84.237.181.---)
Datums: 17/04/2013 22:16

No oktobra līdz marta beigām sanāk 93 kWh/m2/gadā. Cik būs visam gadam? 130-140? Kārtīgi nosiltinot vajadzētu varēt tikt līdz 80 kWh/m2/gadā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   ********  ********  **      ** 
 **     **  **     **  **        **        **  **  ** 
 **     **  **     **  **        **        **  **  ** 
 **     **  **     **  ******    ******    **  **  ** 
  **   **   **     **  **        **        **  **  ** 
   ** **    **     **  **        **        **  **  ** 
    ***     ********   **        ********   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727