UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 10/02/2013 20:50

Patērējot no tīkla tik un tik es arī saražoju siltumu tik un tik, bet tas neko neizsaka.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pam pa ram (213.180.113.---)
Datums: 10/02/2013 21:13

Vairs nebrīnos ka šis tips(uldis) arī siltināšanu neatbalsta, jo nespēj izprast tik vienkāršu aritmētiku...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 11/02/2013 12:17

1kg granulu sadegot dod ap 4,75kw/h enerģijas- 47,5sant. Norēķinot lietd koef(85) - 40,3sant. Ja aaaa dod savam SS 4,7, tad sanāk lētāk, kā granulas....?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 11/02/2013 13:11

Nu bet 1 kg granulu jau nemaksā 40 saņus, 1 kg granulu, pie granulu cenas 100Ls/tonna, maksā 10 saņi. Tātad 1 kWh izmaksas ar granulām ir 2.5 santīmi. Ar SS 1 kWh pie COP 4.7 maksā 2.3 santīmi. Nezinu, vai ātrumā pareizi sarēķināju, bet liekas, tā sanāk. Principā pēc tabulām tā arī ir - SS ar grīdām ir granulu izmaksu līmenī, 2x lētāk par dabasgāzes apkuri un 2x dārgāk par malku.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pam pa ram (213.180.113.---)
Datums: 11/02/2013 13:16

Rēķinam:
1kg granulas dod 5000W(ideālas, sausas granulas, diemžēl dzīvē būs tuvāk ~4300W, bet, lai iet 5000) enerģijas, atņemot lietderību(85%) iegūstam 4250W.
1kg granulu maksā (pieņemu 100Ls/t) ~0.1Ls, tātad par 10 santīmiem iegūst 4250W.

1000W elektroenerģiju izlaižot caur siltumsūkni aaaa, iegūst 4700W(citiem varētu būt arī 4.5 vai ja radiator, tad 3 ar kapeikām)

1kW maksā 0.1074Ls(standarta tarifs, siltumsūķnu lietotāji nereti lietoti citus tarifus), tātad par 10 santīmiem iegūst 4376W.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: VK (83.136.136.---)
Datums: 11/02/2013 13:24

Granulas: sadedzinot vienu kilogramu 4, 75 kWh - cena par 1 kWh - 9sant/kg/4.75/0.85 = 2.23 sant/kWh. Tas ir ideālā gadījumā, katru dienu tīrot, un regulējot gaisa plūsmu katlā atbilstoši jaudai.
Reāli būs ap 2.4 sant/kWh

SS Patērējot 1kWh - 10.65sant/kWh/4.7 = 2.27 sant/kWh

No aprēķina sanāk, ka cenas ir līdzīgas, tikai jautājums par izpildes kvalitāti(visu var sabojāt) un paša darba novērtējumu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: lūdzu info (159.148.90.---)
Datums: 11/02/2013 13:33

Un protams deglis jātīra.. granulas kkur ir jāglabā.. un viņas vēl arī ir jāatved...
SS gadījumā kkā jāvaktē freona līmenis, spiediens vai kas tur bija :D

un abiem variantiem gadu laikā lietderība neuzlabojas...

Bet malka.. 2x lētāka? tātad ja man vajag viņu nopirkt atvest mājās kādam tā ir jāsazāģē jāsaskalda... jāsakrāmē... un tad varbūt es pats viņu tikai nesīšu uz katlu māju kurināt..
Ja visus papildus darbus veic citi, tad lēti nu nepavisam nav...

Kā ir ar to SS tajā COPā iekšā visi sūkņi, vai vienkārši pašas iekārtas lietderība?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 11/02/2013 13:37

Vai tad ss un granulniekam ir vienādi kapitālieguldījumi apkopēm un uzstādīšanai?
Nevar salīdzināt ābolus ar bumbieriem pēc to cenas, bet enerģijas kopējās izmaksas ieskaitot kapitālieguldījumus un atmaksāšanās laiku.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (217.28.51.---)
Datums: 11/02/2013 13:42

Granulu katla COPam jāpieliek vēl cik šis kw patērē mēneša laikā + cirkulācijas sūknis ar kko tērē.
Un granulas pa 100ls/tonnā var nopirkt?
Un ilgtermiņā, piemēram uz 10 gadiem jāparedz iespējamie remonti.... Katla gadījumā tādi ir iespējami.
SS gadījumā - diez vai kas tur birs nost. Cirkulācijas sūkņi ir abām apkurēm. Hmmm.... kompresors velkot gadus 20+.
Vai katls izvilks 20 gadus ????

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 11/02/2013 13:55

Ar KPFI 50% atbalstu, kā tas bija manā gadījumā, SS sanāca aptuveni granulnieka cenā, tas ir nerēķinot skursteni, kas tur ir vajadzīgs. Tā kā kapitālizmaksas salīdzināmas. Ērtība un automatizējamība, protams, nav salīdzināma. Man dienu un nakti ir +21oC mājā, pilnīgi neko tur nedarot.
Vot par remontiem gan es nepiekrītu, mums darbā scroll kompresors naturāli nomira pēc 5 gadiem!!! Un nav remontējams. Lai gan solīja tos pašus vismaz 15-20. Tanī pat laikā ir siltumsūkņi, kas strādā jau 20 gadus nonstopā, tomēr palasot, piemēram, Vācu forumus, nemaz nav reta parādība kompresoru izbeigšanās siltumsūknī, domāju cilvēki nedaudz glorificē to ilgmūžību. Tas arī ir siltumsūkņa lielākais mīnuss - ja kaut kas plīst, tad būs ļoti dārgi...
Mana SS gadījumā cirk. sūkņi ir ierēķināti COPā, abi, kontūra un mājas. Jāatzīst, uz silto ūdeni gan pusgada griezumā COPs ir tikai 1.9, bet tomēr uz pusi lētāk kā sildīt ar elektrību.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Gints__ (94.101.225.---)
Datums: 11/02/2013 14:14

lūdzu info Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bet malka.. 2x lētāka? tātad ja man vajag viņu
> nopirkt atvest mājās kādam tā ir jāsazāģē
> jāsaskalda... jāsakrāmē... un tad varbūt es
> pats viņu tikai nesīšu uz katlu māju
> kurināt..
> Ja visus papildus darbus veic citi, tad lēti nu
> nepavisam nav...
Ne nu ja malkai rēķina izmaksas tādā līmenī kā te kāds biedrs pirms laiciņa minēja, ka malkas šķūnis maksājot 2,5 K Ls (http://www.building.lv/forums/read.php?99,147448,148821), tad, protams, malkas apkure sanāk vismaz tikpat dārga kā pārējais. Bet ja ņem vērā to, ka cilvēki, kas kurina ar malku, nespiež uz to, lai šķūnis izskatītos pēc akropoles un ir gatavi darīt šādas tādas lietas paši, tad protams, ka sanāk lētāk. Lieta tāda, ka malkas apkurei var daudz ko izdarīt pats, gan sagatavot malku, gan gāzt mežu, ja tāds ir, utml. Siltumsūknim un granulniekam būs ievērojami grūtāk pašam saražot elektrību vai granulas. Tāpēc par malkas apkuri, man liekas ir jēga runāt tikai tad, ja cilvēks ir pats kaut ko gatavs darīt. Ja cilvēks grib visu brīvo laiku skatīties televizoru, ceļot vai vnk gulēt, tad malkas apkure pilnīgi noteikti šādam cilvēkam nebūs piemērota.
Ja ir malkas apkure un pilnīgi visu pērk, tai skaitā saskaldītu malku un kādu kas tev viņu sakrāmē, tad es šim apkures veidam pie šī cilvēka vienkārši neredzu jēgu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aigarello (78.84.119.---)
Datums: 11/02/2013 14:20

aaaa, vai var uzzināt kā Tu rēķini to COP ?
Manam SS varu nolasīt tikai tempratūras, un klāt pieliktā elektrības skaitītāja rādījumus .Pēc aptuvenām (tikai diemžēl aptuvenām ) aplēsēm siltajam ūdenim sanāca līdzīgi kā Tev, starp 1.5 un 2 . Lai izrēķinātu precīzi, tad uz katra ienākošā un izejošā vada jāliek kaudzēm visādu mērītāju ... Un tas 4.7 apkurei, tam ar vajadzētu būt mainīgam, atkarīgam no ienākošās zemes t, un pieprasītās siltumnesēja t atkarībā no āra t .

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pam pa ram (213.180.113.---)
Datums: 11/02/2013 14:30

Beigās granulnieku aizstāvji aizies līdz tam, ka granulu katlu jau varēs metāllžūņos nodot, to arī vajag ierēķināt :)))
Katram apkures veidam ir savi plusi un mīnusi, cilvēki ir dažādi, mājas ir dažādas utt.
Starp citu man ir malkas apkure mana filosofija un dzīvesveids šobrīd ir tāds, ka malkas apkure ir vispiemērotākais apkures veids un ne SSisti ne granulnieki mani nepārliecinās par pretējo. Maksāju vēl 2x mazāk kā citi par gatavu malku, protams, daļu laika pavadu zāģējot, skaldot, nesot, bet to uztveru kāatpūtu no ikdienas sēdošā darba - abonamentu sporta zālei nevajag.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (77.240.246.---)
Datums: 11/02/2013 14:38

Neko nerēķinu, man SS var lodziņā apskatīties saražoto siltumu kWh un patērēto elektrību kWh, atsevišķi ūdenim un atsevišķi apkurei. Tas ir vidējais COPs, apkures sezonas sākumā bija 5.3, jo no zemes nāca krietni vairāk. Cik tiem cipariem var ticēt, nezinu, bet nu tā viš rāda, un skaitās, ka ierēķina arī cirk. sūkņus.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 11/02/2013 17:01

aaaa
Es raugos tā elementāri:
- ieguldot 10sant 1kg granulu - pretī dabūju 4,3kw/h(+vēl cirk sūkņi)
- ieguldot ap 10sant par elektr - pretī dabūju 4,7kw/h(pēc COP)
Granulu katls - lētāks, bet uzglabāšana transports, tīrīšana(vēl apšaubāma lietderība maztīrītam)
SS - seko līdzi rādītājiem, remonta izmaksas mēdz būt....

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Kasparam (84.245.205.---)
Datums: 11/02/2013 18:10

Khe
Un kādas ir investīcijas SS uzstādīšanā? Tās tak arī jāņem vērā, salīdzinot granulu katlu ar SS?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (82.145.208.---)
Datums: 11/02/2013 18:25

aa,
kādas firmas ss un kompresors noklājās?
Vai tam bija fāžu aizsardzība?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: ETT (84.237.253.---)
Datums: 11/02/2013 18:32

Kasparam
Vajag vēl ēkas būvniecības izmaksas, nodokļu apjumu, īpašnieka veselības apdrošināšanas izmaksas pieskaitīt - viss taču nesaraujami saistīts. Priekš kam katls, ja nav māja. Ja ir māja, tad kādas izmaksas, lai sasniegtu stāvokli, kad dzīvošana nav veselībai bīstama. par amortizāciju pat vairs nešķaudīšu, jo šitais viss ir malts un malts šī topika n-tajās lapaspusēs...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 11/02/2013 18:39

Tas nebija SS, bet spirāles kompresors gaisam. Firma Worthington Creyssensac, bet vai vēderā viņu pašu kopresors, vai kāds cits - nepateikšu. Izdila gultņi un čau.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: DsKs (95.68.40.---)
Datums: 11/02/2013 18:39

Kasparam ... kads SS? zemes kolektors,urbums,udens,gaiss ?

Dzincham ... paskaties jaunos mazos Grundfos Alpha2 cirkulacijas suknu elektropaterinus ... lats menesi varbut uzgriezisies nonstopa suknim ejot Adapt rezima


otra lieta ... diviem dazadiem cilvekiem var but pilniba dazadas izmaksas uz vienas un tas pasas sistemas uzstadisanu ... cik daudz pats dari,kadas 'attiecibas' ar vairumtirgotajiem,kas veiks instalaciju un pec tam palaidis,utt.


p.s.

elektribas cenas iet uz augsu ... vismaz paskatoties samera drakoniski augosos EEI standartus,varam domat,ka ta ari turpinas iet uz augsu ... taja pasa laika ari paliek SS tehnika modernaka ...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  ********   ******** 
  **   **   ***   **  **     **  **     **  **       
   ** **    ****  **  **     **  **     **  **       
    ***     ** ** **  **     **  **     **  ******   
   ** **    **  ****   **   **   **     **  **       
  **   **   **   ***    ** **    **     **  **       
 **     **  **    **     ***     ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727