UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 96
Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Buss (---.bsc.lv)
Datums: 05/10/2005 16:30

Jā es pats domāju par tādu variantu, bet kā tu esi to grīdu būvējis !?!?!? Caurule vien maksā >0,5 Ls/tek metrā, tātad vismaz 2,5-3,0 Ls/m2

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 05/10/2005 17:07

man arī ir dzīva interese par silto grīdu ierīkošanas izmaksām. kāds ir caurulīšu izvietošanas blīvums un cik biezu izolāciju esi licis?

cita starpā
ja ņem vērā "nereus" ieteikto caurulīšu izvietošanas blīvumu, tad vidēji uz m2 jāliek turpat 10 metru caurulīšu. tas jau ir pie 4 - 5 ls/m2

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nietzsche (81.198.232.---)
Datums: 07/10/2005 03:35

Es griidas apkuri (uudens)pilnu komplektu iegadaajos Uponoraa. 80m2 - 950Ls.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 25/11/2005 18:05

Nu kā tad šobrīd izskatās ar SS? Nav kādas jaunas pārdomas? Es arī nevaru saprast, ko lai iesāk. Man gāze 60 m no mājas, bet jāiet pari lielam grāvim un ceļam un rezultātā sanāk 4000 tikai līdz mājas sienai.

Neviens nevar man pateikt ko lai iesāku ar apkuri.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 25/11/2005 22:29

Manupraat, ja gaaze ir ''pa rokai'' tad nekas labaaks vel lidz sim nav izdomats.
Vienkarsi atnjem no SS ierikosanas izmaksaam LG ierikosanas izmaksas un atlikumu izdali pa gadiem/menesiem.Tad redzesi kas sanak letak.Vienalga vai LG cels tarifus vai ne, jo tada gadijuma Latvenergo jau arii kautkad cels utt. un joprojaam...
SS, manuprat ir optimals risinajums vietas, kur nav LG.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Pekka (---.1.livas.lv)
Datums: 27/11/2005 18:24

To: a

Tur jau tā lieta, ka ar zemes SS apkuri tu esi atkarīgs tikai no Latvenergo. Ja tas cels cenas, tad siltums būs dārgāks.
Bet ar gāzes apkuri tu esi atkarīgs no 2 - Latvenergo un LG. Tālāk jau nav grūti izdarīt secinājumus, kurš apkures veids nākotnē būs dārgāks...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: a (87.226.11.---)
Datums: 27/11/2005 21:25

to : Pekka

Absurds!
Cik tad gazes katla elektronika patere elektriibu?
Un cik SS patere elektribu, ja nepieciesama papildus energija aukstaa laikaa?

Un veelreiz:
Ja gaze_ir_blakus , tad iesaku veelreiz no SS ieriikosanas izmaksaam atnjemt LG ieriikosanas izmaksas un atlikumu sdaliit, kaa nu Jums pashiem labpatiik...
Manupraat ar tiem tuukstosiem latu vajadzeetu pietikt uz kaadiem gadiem.
Nu un tad peec siem gadiem tad var meginaat atgriezties pie saada veida diskusijaam.Es piemeram pareekinaaju un manaa gadiijumaa SS saaktu man atmaksaaties peec 8 gadiem.Izvelejos gaazi.

Tads nu ir mans viedoklis.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 28/11/2005 03:36

Mjā! Gads ir pagājis kopš sākta šī tēma, bet reāli nav skaidrības, kādas tad ir reālās izmaksas SS apkurei ziemas mēnešos, vasarā, kopā pa visu gadu. Un ar kādu siltumizolāciju tas panākts. Lūdzu padalieties pieredzē!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 28/11/2005 16:53

tā, nu, gluži nav, ka nav skaidrības. es jau minēju gada skaitli 130 m2 mājai -409 ls. par visu elektrību!
runājot par gāzi, jāteic, ka tā ir laba izvēle, ja gāzes vads ir blakus un pievilkšana nemaksā tūkstošus. tādu vietu nebūs daudz.
siltumsūknis maksā ap 4000 ls, 1000 ls kontūrs. uzstādīšana, pieslēgšana vēl 1000 ls. te, nu, jāteic, ka gāzi vai granulu katlu par skaistām acīm neviens neuzstādīs.
nebūtu prātīgi pie ss izmaksām pieskaitīt siltās grīdas. jo grīdas vajag jebkurā variantā. uzlikt radiatorus un atstāt to nesiltinātu ir muļķīgi. tieši siltām grīdām nepieciešamo materiālu izmaksas (caurulītes, armatūra) ir tikai nedaudz dārgāk kā nopirkt radiatorus.

konkrētajā xxxx gadījumā, ja gāzes pievilkšana maksā 4000 un, gan, jau vēl mazliet, tad ss izmaksas nemaz tik lielas neizskatās.

nedēļas nogalē ieraku kontūru. izrakņājos uz nebēdu. nebija tik viegli kā gribētos, bet nebija, arī, tik traki kā varētu iedomāties. parasti zemes darbi.
jā, 1,5 metru dziļumā zeme ir riktīgi silta. sniegs, kas krita tranšejā uzreiz izkusa. kaut bija kādi -5 grādi.



Re: Zemes siltumsūknis
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 29/11/2005 04:33

to v_t

Vai vari pateikt kāda ir mājas siltumizolācija? Vai mājā ir siltās zonas un ne tik siltās. Vai izmanto Latvenergo nakts tarifu, vai siltumu uzturi konstantu vai maini atkarībā esi mājās vai neesi. Es domāju, vai tā ir minimālā iespējamā summa. Ar ko raki kontūru, tak ne jau ar rokām? :) Cik ampēru skaitītājs nepieciešams?

Jau iepriekš, paldies!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 29/11/2005 04:59

to v_t

He! sapratu! :) Tie nav dati par Tavu māju! Kas tie ir par datiem?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kurmis (217.199.98.---)
Datums: 29/11/2005 05:03

Nu ko jūs te varat ņemties. Nu ir tā gāzes apkures ierīkošana lētāka, bet ja skatās perspektīvā, tad skaidrs, ka sultumsūknis atmaksāsies. Ja nē, tad pajautājiet kādēl, tad tos uzstāda Eiropā, un mūsu cenas tik strauji tiecas pakaļ Eiropas cenām. Pats esu izlēmis par siltumsūkni, jo ilgtermiņā tas atmaksājas, bet nedz jau nu tādēļ man kādam tas ir jāpierāda. Man senči laukos paši malku gatavo un kurina krāsni, nu sanāk gandrīz par velti. Pasaki šiem, kad jāvelk apkure, nu ne par ko.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 29/11/2005 16:44

tie nav mani dati. biju ciemos pie lietotāja. māja būvēta pasen, nav īpaši siltināta.
tehniskos datus var apskatīt netā.
rakšanai īrēju traktoru. raku tādā veidā: 1,1 metru plata tranšeja - gar vienu malu prom, gar otru atpakaļ. viena galā izrok kopēju, savienojošu tranšeju, lai var ievadīt nākošajā zarā.
karalauks baigais.
var rakt ar lāpstu. garajiem vasaras vakariem lieliska izvingrošanās. pirms pāris nedēļām raku iekšā elektrības kabeli. 20 metrus pieveicu stundā. bez steigas. tiesa gan, 0,7 metru dziļumā. bet vai tad dievam dienu trūkst?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 29/11/2005 22:39

tikko sakontaktēju kādu igauņu firmu, kura kopā ar somiem uzstāda jaunu siltumsūkņa veidu (varbūt jauns priekš manis) pie mājas sienas, vai arī kādus metrus nost, (vietā, kur gaiss vējojas) tiek uzstādīta tāda skapjveidīga apt. 1m x 2m alumīnija konstrukcija, kura ņem gaisa siltumu... Viņi saka, ka ekonomiskāka par zemes siltumsūkni. Paši likuši tos, tagad pārgājuši uz šo. Izmaksas 4500 LVL bez elektro caurteces boilera.

Ir kādam kād info par šo brīnumu?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 29/11/2005 22:53

šeit arī kaut kas ir par gaisa ss [www.divine.lv]

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: oyo (80.233.229.---)
Datums: 30/11/2005 04:49

Eh! Kaut nu pēc gada es varētu rakstīt: SS, tā tik ir lieta!!! :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 30/11/2005 04:52

tas ko redzēju ik-kauņu bildēs bija radikāli savādāks... pēc nedēļas man būs varāk info

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Ferda (84.237.173.---)
Datums: 01/12/2005 21:12

Māja top aptuveni 170m2, vai kāds var paskaidrot cik liela elektrības jauda nepieciešama siltumsūkņa izmantošanai. Visi runā tikai par apkuri, bet vai kāds izmanto ss arī siltā ūdens ieguvei un vai tas tādā gadījumā ir pietiekami silts un vienmēr kad nepieciešams neierobežotā daudzumā (atšķirībā no elektrības boilera) ?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: gk. (81.198.130.---)
Datums: 03/12/2005 17:34

no iegūtās informācijas- siltumsūknis ražo temperatūru līdz 55 grādiem. ja kāds sola lielāku t tad tur ir papildus elektriskais priekš vai (pakaļ) sildītājs, kurš tērēs lieku elektrību. šis variants populārs zviedru ss.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: xxxx (80.233.198.---)
Datums: 03/12/2005 22:10

vai kādam ir info, kur iepirkt 9 mm caurules siltajām grīdām?

Tās ir domātas 2. stāvam. Pīrāgs uz melnās grīdas (OSB manā gadījumā) tiek skrūvēts sašķērēts strēmeles 12 mm grīdas reģipsis spraugās minētā 9mm caurule. Pēc tam viss tiek aizšpaktelēts un virsū grīdas segums.

Starp citu kādas atsauksmes par šādu apsildi?

Pašreizējā: 6 no 96


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **   ******   **      **  ********   ******** 
       **  **    **  **  **  **  **     **  **    ** 
       **  **        **  **  **  **     **      **   
       **  **        **  **  **  **     **     **    
 **    **  **        **  **  **  **     **    **     
 **    **  **    **  **  **  **  **     **    **     
  ******    ******    ***  ***   ********     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727