UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 10 no 96
Re: Zemes siltumsūknis
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 02/03/2006 19:35

Ei, Karlo !

Luudzu uzraksti uz mail 8898@#$%&inbox.lv , kas tiesi Tev ''vairs nepatiik''.
Iespejams, paliidzeesi man atrisinat dileemu SS vs LG.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: siltumsūknis (84.237.221.---)
Datums: 03/03/2006 23:31

...:)))
Tie gudrinieki - www.siltumsuknis.lv - balstās uz viena no pasaules lielākajiem siltumsūknu ražotājiem THERMIA 30 gadu pieredzi to ražošanā un 15 gadu pieredzi to uzstādīšanā tepat mūsu ziemeļu kaimiņos - tātad ne siltajā Vacijā vai kur citur...:)))
Tāpēc ļoti daudzi šeit redzētie komentāri izsauc smaidu...:)))
Lai Jums visiem veicas patiesības noskaidrošanā un lai Jums visiem tikpat siltas mājas par tikpat mazu naudu kā mūsu klientiem!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Armands_ (62.85.110.---)
Datums: 03/04/2006 22:06

Veelreiz pacelsim teemu :)

Jautaajumi v_t. Vai tu pats raki kolektoru?
Kaadas trubas liki un vai pirki atseviskji vai komplektaa ar suukni?

Vienkaarshi visi kantori piedaavaa pilnu komplektu bez galvassaapeem, bet es izdomaaju, ka pasham rakt ar mazo traktorinju buus leetaak. Un tad no attieciigaas firmas nopirktu tikai suukni + lai vinji piesleedz.

Es saprotu, ka visleetaak ir PE6 40mm caurules likt apmeeram 1.2-1.5m dziljumaa ar distanci starp cauruleem 1m.

Dazjaadi kantori gan dazjaadi iesaka, bet es vairaak ticu tam dokumentam no viessmann, jo tur viss ir ljoti labi pamatots un izskaidrots un ticamiibas moments noteikti ir lielaaks par taadu papiiru no www.siltumsuknis.lv, kas iesaka rakt 0.9m dziljumaa.
40mm cauruleem gan tur distances nav, bet ja 25mm ir 0.5m, 32mm - 0.7m, tad izreekjinaaju, ka 40mm vareetu buut apmeeram 1-1.3m (peec caurules skjeersgriezuma laukuma).

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: s.d. (84.237.246.---)
Datums: 03/04/2006 23:25

Par rakšanu interesējos- tel ******- viņš izplata sūkņus no Selektas firmas- IVT- mums tagad domas uz to sliecas - un nelabprāt ierok kontūrus- man viņš ieteica cauruli- 40mm PN-10 , kura jāpērk Bauskas-3- cena bez atlaides- 0,77 (atlaidi var prasīt droši), un etilēnglikols- Latvijas ķīmija+ destilēts ūdens (man vienā tāmē bija sarēķināts, ka uz 500m- nepieciešamais šķidruma daudzums esot- 500l- jāņem formulas un pašam jārēķina- cik tajā caurulē var ieliet) - šmauc kur vien var... Caurules gan labāk 40- kā 25mm un jārok 1,20-1,50 m dziļumā... Pēc ierakšanas pārbauda ar spiedienu vai ūdeni un aizkorķē- tad, kad nepieciešams pievieno siltumsūknim. Parasti visās firmās negrib ļaut rakšanu- var ierakt nekvalitatīvi (caurums) un otrs iemesls- mazāka peļņa... Mēs vēl domājam- kā izdevīgāk- pašiem vai paņemt firmu (atbildība)- ja te kāds labais gars ar traktoriņu pieteiktos- mēģinātu pašu spēkiem- ekonomija nekāda lielā nesanāk, ja jāņem darbaspēks(traktors) .Parasti par ierakšanu ar materiāliem prasa 1000-1300 Ls.
Armands ja interese- iedošu to telefonu...

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 03/04/2006 23:43

Kādi ieteikumi? Kura firma būtu tā optimālā un kurā katrā ziņā negriezties???
Man tgad ir samera liela dilēma kuru firmu izvēlēties un nav ne jausmas kurai uzticeties

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 03/04/2006 23:51

IneseX mani ieintereseja tevis stāstītais. Vai tu varētu pateikt kādu siltumsūkni tu lieto (firmas) u vai pati raki konturu iekšā vai arī uzticēji firmai????

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 04/04/2006 17:47

Mums ir Thermia Diplomat sūknis. Ar pašdarbību nenodarbojamies, jo
1) gribu ražotāja garantijas, ka viss strādās kā vajag, un domāju, ka viņi to uzņemas tikai tad, ja paši rakuši un likuši. Ja "Saša" racis, tad Sašam arī prasiet garantijas....Tagad viņi man apkalpo gan sūkni, gan kontūru (kaut kāds filtrs bija aizsērējis, brauca un tīrīja un tagad strādā daudz ekonomiskāk)
2) nepietiek apskatīties mājas lapā, cik lielas caurules vajadzīgas - to garums ir ļoti atkarīgs no precīzi izrēķināta mājas siltumpatēriņa un siltumsūkņa jaudas. Mēs nejutāmies tādi spečuki, lai to aprēķinātu.
3) Nezinu, es pieturos vairāk pie teiciena - lēti pirksi, dārgi maksās.... Būs problēmas vēlāk..
4) Par dziļumu - kā teica uzstādītāji, tas lielā mērā atkarīgs no augsnes sastāva un mitruma. Mums ir ierakts dziļi - ~ 1,5 m.
Sūkni iegādājāmies igauņu firmā Movek, kam liela pieredze šo sistēmu uzstādīšanā. Viņu uzdevumā praktiskos darbus veica SIA Siltumsūknis.
Vēl aizvien esam apmierināti!

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Armands_ (62.85.110.---)
Datums: 04/04/2006 20:09

s.d., paldies.
Es arii, starp citu, sliecos uz IVT Greenline suukni (izplata firma Selekta). Esmu izpeetiijis visaadus variantus, saliidzinaajis tehniskos parametrus un shim izskataas vislabaak. Naakamais listee ir Thermia.
Tas ka cauruli vajag 40mm ir skaidrs (mazaak transheju jaarok). Bet nav skaidrs vai tieshaam vajag PN10. Piemeeram IVT pashi saka, ka ar PN6 pietiekot un suuknja dokumentaacijaa arii vinji raksta PEM 40 x 2.4 PN 6.3. PN10 noteikti arii buus daargaak kaa PN6, ja pareizi saprotu.
Skjidrums tieshaam nav nekaada magjija, tas jaajauc laikam 30% ar uudeni. Formulas arii nav magjija, jo caurules parametri ir zinaami un var izreekjinaat cik metraa ir litri. Tas taa.

Par rakshanu. Ko noziimee "Parasti visās firmās negrib ļaut rakšanu"? Tie siltumsuuknju tirgotaaji negrib ljaut?

Man ir dzjeks, kas pa leeto ar traktoru izraks transhejas kaa paraadiishu vinjam. Taalaak trubu es likshu pats un ciet rakshu pats ar rokaam, laistot ar uudeni, lai neveidojas gaisa burbulji.

Naudu gan jau taapat nokaasiis par visaadaam uzstaadiishanaam utt.
Atsuuti varbuut telefonu uz emailu. Vai vinsh ir no firmas Selekta?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Armands_ (62.85.110.---)
Datums: 04/04/2006 20:21

IneseX, nestriidos, ja cilveeks no fizikas, matemaatikas daudz nesaprot un uz tehniku arii ir uz Juus, tad labaak lai visu dara firma.
Citaadi ir ja viss ir skaidrs un izlasiita visa iespeejamaa literatuura.

Var protams uzticeeties tai firmai, kas uzstaada visu, bet esmu redzeejis variantus, kad kolektors ir ierakts galiigi garaam (pa augstu) un ziemaa ir pakalja, jo ienaakoshais skjidrums jau ir lielos miinisos.
Liidziigu staastu esmu dzirdeejis par dziljurbumu zondeem. Droshi vien nav aizpildiits caurums pareizi ar betoniitu vai kas tamliidziigs un reaali nedarbojas kaa vajadzeetu.

Par firmu siltumsuuknis gan nezinu. Nu nelikaas man vinji nopietni. Izskatiijaas, ka visus parametrus vinji no gaisa pagraabj (grunts tips vinjus pilniigi neintereseeja, lai noteiktu kolektora laukumu un dziljumu). Bet ja igaunji atbrauca un tam SIA siltumsuuknis pastaastiija visu kas un kaa jaadara, tad cita lieta.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 05/04/2006 16:14

To Armands
lai veicas pašam ar pareizu uztādīšanu! Jo tā apkure ir to vērts, lai viņu slavētu, nevis lamātu (kā var gadīties droši vien, ja nav pareizi kaut kas izdarīts)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dacere (217.199.122.---)
Datums: 08/05/2006 06:27

salasiijos shitaas 10 lapas :) 50/50...
taatad- pavasaris ir atnaacis un gribeetos kaadu rezumee par paarciesto ziemu.
saprotu-plusi-ka vienmeer silts, miinusi, ka daargi... m?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 08/05/2006 17:48

Rezumē:
silti un nav arī dārgi. 170 kv.m šajā ziemā esam apkurinājuši par vidēji 50 Ls mēnesī (apkures sezonā). Tur ietilpst arī lielie mīnusi janvārī. Jāpiebilst, ka tas ir kopigais elektrības patēriņš. Auksti nav bijis nevienu brīdi. Nākamsezon ceru, ka būs lētāk, jo 'būs pabeigta mājai ārējā apdare un viņa pa vasaru būs kārtīgi izžuvusi.
Mīnusus nevaru atrast, ja nu vienīgi izrakņātā 'pļava, kas gan ir solīdi nolīdzināta, bet zālīte vienalga būs jāsēj....Mīnuss tas varētu būt tad, ja zemes ir maz, vai arī ja ir jau sastādīts dārzs un nav to lieko 400 kv.m, kur ierakt kontūru.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 08/05/2006 22:00

nu jau pāris nedēļu atpakaļ uzstādīju ss. nākošpavasar varēs runāt par patēriņu. vasarā lietošu silto ūdenu. zināms atskaites punkts būs.

paša sūkņa uzstādīšanā nekā sarežģīta nav. santehniķa standarta darbs.
āra kontūrs - var ar lāpstu, metru pa metram. darbs jaukos vasaras vakaros nepilnam mēnesim. var ar traktoru vienā dienā.
zemi sazīmē, dziļumu pamēra ar lāpstas kātu.
jauna zāle, vienalga jāsēj.
siltās grīdas - ja nav jāmontē 365 dienas gadā, tad, pat interesanti.

jā, šoziem par 65 m2 trīsistabu dzīvoklī apkures sezonā par siltumu un silto ūdeni maksāju kādus 70 - 80 ls/mēn. elektrība atsevišķi, protams.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 08/05/2006 22:48

Mnjaa... es arii veel aizvien gaidu to ''likteniigo komentaaru'', kas mani nosveertu par labu uz ss.
Patlaban esmu sagatavojies vienliidz uz gaazii , kaa arii ss.
Kameer maaja buuveejas , tikmeer veel domaaju.
Pagaidaam izveele ir 50/50... :-(

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 08/05/2006 23:40

kāda problēma!? rādžiņā uztaisi tautai aptauju. tā teikt, papildus iespēja - zāles balsojums, un izvēlies. :)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Armands_ (62.85.110.---)
Datums: 08/05/2006 23:43

v_t, es ar nesen ieraku kolektoru pats. nu nezinu gan par vienu dienu, noteikti atkariigs no garuma. 800m ar traktoru rakaam 3 garas dienas. bet pienjemu, ka ar speciaalu traktoru, kas ritina arii trubu iekshaa vareetu dienaa ierakt... ar laapstu -- tas gan smiekliigi :)
siltaas griidas jau ir.
kautkad shomeenes uzstaadiishu pashu siltumsuukni.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/05/2006 15:37

Armandam
Ar traktoru 480 m kolektora ierakšana aizņēma tieši 1 dienu (A kādai mājas platībai vajag 800 m????). "Kurmju rakumu" līdzināšanai gan vēl kādas 3-4 stundas citā dienā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 09/05/2006 17:01

800 metru arī āfrikā ir 800.
par lāpstu nemaz nav smieklīgi. 20 metru elektrības kabeļa ieraku zibenīgi, šķiet, ap stundu. tiesa gan, 0,7 m dziļumā. pareizinam ar divi, vēl ar apnikuma un noguruma koeficientu, izdalam ar piešaušanās koeficientu un beigās ne traki, ne smieklīgi.
nesmieklīga var izrādīties summa par ss uzstādīšanu un izmantotajiem materiāliem. tai ir vērts pievērst uzmanību. ja kas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: G (84.237.243.---)
Datums: 09/05/2006 17:50

Nu tad pieliešu arī es savu eļļu Jūsu ugunī:)
Vai kāds man spētu paskaidrot kā Janvāra mēnesī elektrībai mājai un siltuma sūknim var iziet ~ 1000kW?
Tiko apskatīju aprīļa mēneša elektrības rādītājus mājai, aprīlī izslēdzu laukā elektriskās grīdas, nedēļu biju izbraucis un nekādi el. aparāti izņemot ledusskapi nedarbojās, bet vienalga notērēti 320kW sadzīves vajadzībām (apgaismojums, plīts, cepeškrāsns, nosūcējs, TV, veļasmašīna, siltā ūdens ciruklācija u.c. nieki)...
Vai Jūs mājas apgaismošanai izmantojat sveces, ēst gatavojat pavardā?????
man ziemā vidējais elektrības patēriņs bija 600kW (divas siltās grīdas)
Apkure atsevišķi (gāzes)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Armands_ (62.85.110.---)
Datums: 09/05/2006 19:04

@IneseX
350m2 apkurinaamai platiibai. bet var, protams, arii uzcelt 200m2 maaju, kurai vajadzeetu taadu garumu. viss atkariigs no siltuma zudumiem maajaa un zemes grunts sastaava. par 480m izrakshanu vienaa dienaa - ljoti atkariigs no dziljuma, traktora.
@v_t
nu tad veel vari pareizinaat ar transhejas ciet birshanas faktoru. kaada uzmaniiba jaapieveersh uzstaadiishanas maksai un materiaaliem? domaa var piespiest vinjus samazinaat to? uzstaadiit pasham kaut kaa negribaas...

Pašreizējā: 10 no 96


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  **   **   **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
   ** **    **     **  **     **  **** ****  **     ** 
    ***     **     **  **     **  ** *** **  **     ** 
   ** **    **     **   **   **   **     **   **   **  
  **   **   **     **    ** **    **     **    ** **   
 **     **   *******      ***     **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727