UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Ūdens trubas
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 16/10/2004 22:16

Mani interesē kādi ir plusi vai mīnusi ūdens cauruļu sistēmām, kuras šobrīd pieejamas Latvijas tirgū.

1. Vara caurules ar lodēšanas principu.
2. Vara caurules ar skrūvēšanas metodi.
3. Alumīnija caurules(sandwichtube vai henki, viega) ar pres metodi.
4. Alumīnija caurules ar skrūvēšanas metodi.
5. Plastmasas caurules ar līmēšanas metodi.
6. Plastmasas caurules ar kausēšanas metodi.
7. Plastmasas caurules ar pres metodi(Viega)
8. Vara caurules ar presēšanas metodi(Viega)
9. Nerūsējošā tērauda caurules ar presēšanas metodi(Viega)
10. u.t.t

Mani interesētu šo sistēmu plusi un mīnusi(Cena, īpašības, kvalitāte, darba ražīgums u.t.t), var būt kāds speciālist jau ir izkodis šīs sistēmas. Un vēlētos ar savu pieredzi dalīties.

Mani interesētu arī caurplūde standarta cauruļu diametriem, kā arī es vēlētos zināt, kā apreiķināt kāda caurplūde ir nepieciešama.

Cik esmu novērojis uz doto brīdi profiņi parasti lieto vara caurules ar lodēšanas principu un plastmasas caurules ar kausēšanas metodi, bet amatieri alumīnija caurules ar skrūvēšanas metodi vai vara caurules ar skrūvēšanas metodi, retāk plastmasas caurules ar līmēšanas metodi.

Re: Ūdens trubas
Autors: Rx (80.81.49.---)
Datums: 17/10/2004 20:15

Pēc tiks plaši uzdota jautājuma vajag veselu lekciju uzrakstīt! DAĻA PAR TO IR omulis.lv FORUMĀ PAR APKURI. Katrai metodei un materiālam ir savi + un -! Pašam jādomā. Vieni tikai ar skrūvēšanu- citi lodē, citi ar karsto presēšanu! Viennozīmīgas atbildes nebūs! pats kā nespeciālists, bet apguvis teorētiskās zināšanas, praktiskās tikai lodēšanā, varu secināt: Lodēšana viegli apgūstama, lēta, tikai jāsargās no sienas sakaršanas- apdegšanas, notecējumi arī ir, caurules nav sevišķi estētiskas, labi vada siltumu (siltuma zudumi lielāki), plūstot siltam- karstam ūdenim, caurules pagarinās, un stiprinājumu vietās sāk krakšķēt! (tas ir sevišķi apkures sistēmās ar start- stop režīmu- kā piemēram gāzes apkurē!), Kā beidzamo atklājumu jāsaka, ka ,ja ūdens no dziļurbuma, kur sērs klāt, tad ja nelieto ūdeni kādu laiku, un palaiž, (sistēmā sar vara caurulēm) sāk pēc olām smakot! No eko viedokļa- laikam dzels, varbūt plastmasas labākas, bet kā ar piegaršu plastmasas caurulēs- nezinu- lai kāds uzraksta! Arī tikai plastmasa, bez metāla vidū, karstam ūdenim nederēs- paliek nokarājušās!

Re: Ūdens trubas
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 17/10/2004 21:30

Esmu pāris ūdens cauruļu sistēmas izmeiģinājis pats, bet sliktāku par vara caurules ar skrūvēšanas metodi nesmu redzējis, jo pietiek mazliet slīpāk ielikt kad uzreiz tek garām, ja tiek taisīta sarežģīta ūdens sistēma tad skrūvējot viena vietā otrā var sākt laist garām neiztūrīga sistēma pret vibrāciju, utt, bieži veikalā nesaka, ka cauruļu galos jāliek misiņa ielikņi, lai konus cauruli piespiestu vienmērīgāk.Šī sistēma der tikai ļoti vienkāršām sistēmām, kuras netiek iebūvētas sienā.

Vis lētākā laikam cik esmu pētijis ir plastmasas metode ar līmēšanu

Re: Ūdens trubas
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 17/10/2004 21:31

Esmu pāris ūdens cauruļu sistēmas izmeiģinājis pats, bet sliktāku par vara caurules ar skrūvēšanas metodi nesmu redzējis, jo pietiek mazliet slīpāk ielikt kad uzreiz tek garām, ja tiek taisīta sarežģīta ūdens sistēma tad skrūvējot viena vietā otrā var sākt laist garām neiztūrīga sistēma pret vibrāciju, utt, bieži veikalā nesaka, ka cauruļu galos jāliek misiņa ielikņi, lai konus cauruli piespiestu vienmērīgāk.Šī sistēma der tikai ļoti vienkāršām sistēmām, kuras netiek iebūvētas sienā.

Vis lētākā laikam cik esmu pētijis ir plastmasas metode ar līmēšanu

Re: Ūdens trubas
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 17/10/2004 21:35

Cik esmu dzirdējis ļoti daudz vecrīgā izmanto plastmasas trubas uz lodēšanu vai kausēšanu, cik esmu dzirdējis Kalnozols arī to sistēmu izmanto.

hm kaut kads gļuks mans texts tiek ievietots 2 reiz, vai nu foruma vai datora gļuks laikam.

Re: Ūdens trubas
Autors: Stamars (81.198.33.---)
Datums: 21/10/2004 16:11

Par caurulēm mēs varam pastāstīt daudz ko, taču tad Jums ir jāatbrauc pie mums uz firmu "Stamars" ( santenikas vairumtirdzniecība). Mēs piedāvājam dažādus šo cauruļu veidus: līmējamās, kausējamās, daudzslāņu caurules ar skrūvējamiem un presējamiem savienojumiem. Zvaniet un mēs palīdzēsim! Uldis t.7520116

Re: Ūdens trubas
Autors: Intresents (80.249.196.---)
Datums: 03/11/2004 19:48

Būtu labi ja Stamars palīdzētu ari uzrakstot forumā atbildes, jo ja cilvēki zvanīs jums jūs izklāstīsiet tikai savu viedokli, bet forumā var iepazīties ar citiem viedokļiem un beigās izvēlēties sev piemērotāko.

Zvanot jums jūs palīdzēsiet tikai vienam cilvēkam ja uzrakstīsiet forumā jūs paīdzēsiet krietni lielākam cilvēku lokam.

Stamars laikam baidās kaut ko uzrakstīt internetā jo iespējams ka to redzēs speci tādā gadijumā ja rakstītajā būs kādas aplamības - speci tās atklās un uzraksīs ne visai glaimojošas atsauksmes.

Re: Ūdens trubas
Autors: Kaija (---.bank.lv)
Datums: 04/11/2004 16:51

Par plastmasas cauruleem - ir taas USA caurules (gan karstaa, gan aukstaa uudens caurules ar atshkjiriigiem diametriem - visleetaak Senukai, Alfaa), kas ir liimeejamas ar benzola liimi. Nogirezh cauruli, nomazgaa ar speciaalu tiiriitaaju, sasmeeree ar liimi un mauc kopaa ar savienojumu, liikumu..

Protams vairaak iederas garaazhaam, pagrabiem un zemapmetuma darbiem, no liikumi un savienotaaji ir juutami lielaaki par cauruli un izskataas ljoti tehniski. Bet citaadi - thumbs up! Savienojumi nav jaucami, protams!!!:)

Re: Vara caurules pielietošana iekšējiem gāzes vadiem
Autors: Kaparnieks (159.148.36.---)
Datums: 22/03/2005 16:19

Uzrakstiet lūdzu, kur var meklēt kaut kādu informāciju: e-pasta adresi un telefonu.

Re: Ūdens trubas
Autors: jeris (87.110.10.---)
Datums: 26/03/2007 08:07

Ar trubam ir ta,ka ir atkarigs kur vinjas tiek novietotas.Misinjsh neiet kopa ar betonu,caurules ar to saucamo skruveshanu ne parak pieredzejusham ar var likt nopuuleeties,liimeejamas ir baigi sudiigas,jo ljoti staipas un ar mainigu spiedienu veiddaljas sak laist garam,cinkotas prasa lielu 4akaru vitnes griezot u.t.t.kausejama plastmasa parak izlecosha majas dizaina,ja ir redzama.Ta ka visam trubam ir savi truukumi!! :) es esmu vairak par kausejamaam! :)

Re: Ūdens trubas
Autors: Didzisp (87.110.105.---)
Datums: 26/03/2007 16:02

jeris, nu nav tā, ka līmējamās trubas nāktu vaļā. Ja visu izdara pareizi, tad man jau astoņus gadus mājā līmējamās trubas darbojas gan uz auksto, gan uz karsto ūdeni. Ja rokas pašam aug no īstās vietas, tad ar līmējamām trubām, praktiski bez kādiem speciāliem instrumentiem, var mājā savilkt visu ūdens sistēmu.

Re: Ūdens trubas
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 30/03/2007 20:36

Nevienai no cauruļu sistēmām ūdens garām nav jālaiž ;) Jāievēro tikai pareiza tehnoloģija.
Ķīmija
Kapars un alumīnijsir ķimiski aktīvākie materiāli. Vienkāršai plastmasai piemītot skābekļa difūzija. Dzelzs rūsē.
Fizika
Siltuma iespaidā kapars (lodētais) krakšķ, plastmasa izliecas (ja nav lietotas kompensācijas cilpas).
Montāžas ērtums
Līmējam, kā Didzisp minēja, nevajag speciālus instrumentus. Kausējamām lodāmuru ar vairāka izmēra galiem un šķērēm STATĀ uz nedēļas nogali var iznomāt par Ls 4.
Arī vara skrūvējamām vajag tikai zāģīti, smilšpapīru un dažāda izmēra uzgriežņa atslēgas. Tikai ļoti jāuzmanās ar sasktūvēšanu - ļoti viegli pārvilkt, nāks garām ka traks. Ražotāji iesaka zināmu apgriezienu skaitu pievelkot, katram caurules diametram savu.
Vara lodējamām nepieciešams deglis, kušņi. Jāuzmana sienas.
Plašajam Viega cauruļu klāstam nepieciešamas speciālas stangas. Gan jau kaut kur iznomā. Plastmasnieces domātas tikai maskētā variantā (šahtās, zem apmetuma, grīdās utt.), jo ļoti lokanas.
Parastās dzelzs, vai cinkotās. Nepieciešami vītņgrieži, kurus parasti nav iespējams novietot tuvumā (sava lieluma dēļ). Pielieto vēl metināšanu un cauruļu locīšanu. Attiecīgi ar visiem instrumentiem.
Ūdensvados lieto arī plastmasas skrūvējamās. Taču lielākoties tās lieto pienākošajam ūdensvadam. Arī šamējām nevajag nekādu speciālu instrumentu.

Re: Ūdens trubas
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 30/03/2007 21:16

varu uzteikt plastmasas caurules ar alumīnija starpslāni. ērtāku darbošanos grūti iedomāties. turklāt, savienojumi ir viegli izjaucami, papildināmi, novērsta skābekļa difūzija. katrs iesācējs var sajusties kā profesionāls santehniķis

Re: Ūdens trubas
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 30/03/2007 21:43

Ar to skābekļa difūziju tomēr ir joki. Man centrālapkurē ir plastmasnieces, kausējamās. Bet tas ūdens noslēgtajā sistēmā karsējoties, atdziestot, pieplūstot skābeklim sācis ost pēc nekvalitatīva alkahola ;) Derētu uztaisīt ķimiskās analīzes. Vai tik nav radusies neliela piedeva C2H5OH :D Varbūt izveidojies sava veida antifrīzs, pa lēto? :D

Re: Ūdens trubas
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 30/03/2007 22:04

raugu, pieliki!!?
kādā vietā jāiemuģī spirāle ar dzesētāju un savas vajadzības būs nodrošinātas. :D

Re: Ūdens trubas
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 30/03/2007 22:16

Tur jau viss tas jaukums, ka nevajag ne rauga, ne cukura. Ūdens, apkure un skābekļa difūzijas nedrošas plastmasas trubas :)

Re: Ūdens trubas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.250.---)
Datums: 02/04/2007 03:58

Es domāju, ka ēkā ūdensvadu sistēma būtu jāveido no diva veida cauruļu materiāliem. Galvenie stāvvadi, tos parasti maina ļoti reti, no 1"..2" collu biezsieniņu cinkotām caurulēm. Taču tām jāatrodas pie ēkas iekšējām sienām, lai samazinātu risku sasalt bargās ziemās. Sistēma aprīkota ar lodveida krāniem un trejgabaliem maz jūtīga pret piesērēšanu, jo diametram liela rezerve.
No tās atvadiem var izmantot jebkuru sistēmu. Tas parasti saistās ar to, ka mainot gala pieslēguma ierīci- podu, vannu, izlietni maina arī šos pieslēgumus un apdari. Gala pieslēguma ietaises cilvēks maina ~5..10 gados, kamēr pašas mitrās telpas funkciju visbiežāk tikai pie ēkas rekonstrukcijas ~35..50 gados reizi.

Re: Ūdens trubas
Autors: kaspars Dižbite (82.193.82.---)
Datums: 08/07/2007 07:00

Pastāstiet lūdzu kā notiek kapara cauruļu lodēšana kautvai īsos vārdos.
..kas jāievēro un ar ko atšķiras mīkstlode no cietlodes..un kāda alva un pasta būtu labāka..
..itkā teorētiski ir zināms,bet nav nācies to darīt...skolā vienu reizi mēģināju pirms pieciem gadiem :D

Re: Ūdens trubas
Autors: raivis13 (94.30.180.---)
Datums: 17/06/2010 21:49

kaspars Dižbite Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pastāstiet lūdzu kā notiek kapara cauruļu
> lodēšana kaut vai īsos vārdos.
> ..kas jāievēro un ar ko atšķiras mīkstlode
> no cietlodes..un kāda alva un pasta būtu
> labāka..
> ..itkā teorētiski ir zināms,bet nav nācies to
> darīt...skolā vienu reizi mēģināju pirms
> pieciem gadiem



Re: Ūdens trubas
Autors: Rašids (---.vi.gov.lv)
Datums: 18/06/2010 10:30

Intresents Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mani interesē kādi ir plusi vai mīnusi ūdens
> cauruļu sistēmām, kuras šobrīd pieejamas
> Latvijas tirgū.
>
> 1. Vara caurules ar lodēšanas principu.
> 2. Vara caurules ar skrūvēšanas metodi.
> 3. Alumīnija caurules(sandwichtube vai henki,
> viega) ar pres metodi.
> 4. Alumīnija caurules ar skrūvēšanas metodi.
> 5. Plastmasas caurules ar līmēšanas metodi.
> 6. Plastmasas caurules ar kausēšanas metodi.
> 7. Plastmasas caurules ar pres metodi(Viega)
> 8. Vara caurules ar presēšanas metodi(Viega)
> 9. Nerūsējošā tērauda caurules ar
> presēšanas metodi(Viega)
> 10. u.t.t
>
> Mani interesētu šo sistēmu plusi un
> mīnusi(Cena, īpašības, kvalitāte, darba
> ražīgums u.t.t), var būt kāds speciālist jau
> ir izkodis šīs sistēmas. Un vēlētos ar savu
> pieredzi dalīties.
>
> Mani interesētu arī caurplūde standarta
> cauruļu diametriem, kā arī es vēlētos zināt,
> kā apreiķināt kāda caurplūde ir
> nepieciešama.
>
> Cik esmu novērojis uz doto brīdi profiņi
> parasti lieto vara caurules ar lodēšanas
> principu un plastmasas caurules ar kausēšanas
> metodi, bet amatieri alumīnija caurules ar
> skrūvēšanas metodi vai vara caurules ar
> skrūvēšanas metodi, retāk plastmasas caurules
> ar līmēšanas metodi.
>



Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          *******    ******    *******    *******  
 **    **   **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **    **   **     **  **        **                ** 
 **    **    ********  **        ********    *******  
 *********         **  **        **     **         ** 
       **   **     **  **    **  **     **  **     ** 
       **    *******    ******    *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727