UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Maajas ventilaacija
Autors: Buss (80.232.180.---)
Datums: 11/03/2004 20:54

Man shobriid projektee divdziivoklju maaju 250m3. Mans liels uztraukums ir nodroshinaat veseliigus dziives apstaakljus, kas noziime arii efektiivu ventilaaciju.

Pienjemot piemeeram 2xgaisa apmainju stundaa tas ir 1500m3/h, jeb 400L/sek. Sjaada gaisa apjoma paarpumpeesanai nepieciesams pamatiigs ventilators. 400L/sek gaisa sildiisanai par 25C vajag 12 KW sildiitaaju.

Tas manaa izpratnee ir pamatiigs projekteesanas un instalaacijas darbs.

Divos man zinaamos ofisos (sievas un manaa darbaa) ar "profesionaalju" projekteetaam ventilaacijas sisteemaam nevis ir iisti kaartiibaa. Sievas darba gadiijumaa ir pavisam kriminaali - vienaas telpaas ziemas laikaa nevar dabuut zem 25C, otraas vasaraa virs 16C.

Vai kaadam ir pieredze ar efektiivas/pamatiigas ventilaacijas sisteemas iebuuveeshanu privaatmaajaa un taas izmaksaam???

Re: Maajas ventilaacija
Autors: Taa luuk (159.148.150.---)
Datums: 12/03/2004 16:43

Painteresējies pie nopietnajiem ventilācijas speciem ! Man domāt ka varbūt drīzāk veikt rekupērācijas sitēmas ielikšanu (gasa apmaiņas sistēma) Ja ir luste var jau likt ģudras sitēmas kas uztur noteiktu temp bet vajag tak tikai gaisa apmaiņu. Vai patiesi gaisam jāapmainās 2x/h? Logus vaig ar ziemas ventilāciju pastāv tak arī kautkāda pusliidz dabīgā gaisa aprite. Man pazinja uztaisiija projektu firmaa EEE nu labi maja pamaza ap 150m2 bet izmaksas bija ap 700Ls


P.S.
Ja pa karstu darba tad domaju ka jumta konstrukcija iespejams pieljautras kljuudas


Tā luuk !

Re: Maajas ventilaacija
Autors: Buss (80.232.180.---)
Datums: 12/03/2004 22:49

Nee sievas darbaa tur pie vainas ir tikai un vieniigi suudiiga ventilaacijas sisteema. Man jau uztrauc tas, ja profi nevar normaali uztaisiit, tad varbuut vispaar netaisiit.

Par to gaisa apmainu - vienaa aarzemju ekobuuvnieciibas maajas lapaa piefikseeju shaadu domu - muusdiena maaksliigo materiaalu nekaitiigums balstaas uz 3x kaartju gaisa apmainju H. Tas noziime, ka maaksliigie materiaali izdala tik gaistoshu kjiimisku vielu, cik speej izventileet apmainot gaisu 1x20 min. Ja ventilee vaajaak tad, dziivo kjiimisko gaazu maakonii.

Cilveeks elpojot izdala CO2 0,00556 L/s. CO2 koncentraacija aara gaisaa ir apmeeram 350 ppm (350 *10 -6 pakaapee) CO2 maksimaalaa pieljaujamaa koncentraacija ir 1000 ppm. Apreekjinam 0,00556/(1000-350)*,000001 iznaak 8L/sek jeb 30m3 uz cilveeku svaiga gaisa stundaa. Pienjemot labaaku gaisa kvalitaates raadiitaaju - piemeeram 700 ppm iznaak 16L*cilv/sek jeb ~ 58 m3*cilv/h. Nu tad arii reekjiniet pashi cik reizes h jaapmaina gaiss telpaa.

Labi izoleetaa maajaa taa sauktaa dabiskaa gaisa aprite nepastaav - ja vien taa nav speciaali ieprojekteeta! Ventilaacijas atveres tualetee un virtvee nevar uzskatiit par dabisko ventilaacijas sisteemu.

Izmaksas 700 Ls ir projektam vai taa realizaacijai???

Re: Maajas ventilaacija
Autors: taa luuk (159.148.150.---)
Datums: 15/03/2004 12:51

Realizacijai ! gaisa nosuuce un padeve ar silditajiem !

Principa rekuperacijas siteema vareetu lidzeet ! Redz jaskatas vai ta ekologjiska maja nav nedaudz parspiileeta! Aizej uz izstadi gan tur buus dzeki ar ko parunaties

Re: Maajas ventilaacija
Autors: Goog (217.199.104.---)
Datums: 16/03/2004 12:43

Vidēja mājas ventilācija maksā ~3k Ls no prakses. Par gaisa apjomiem - LBN minimums ir 15m³/h/cilv., optimāli ~60m³/h. Galvenais ir sasniedzamais komforta līmenis - min.gaisa ātrums darba zonā, smakas(olfi) u.t.t.
Par 700Ls rekuperators ar ražibu 600m³/h (ražotāja, Lietuva)+nedaudz gaisa vadu.+3kW elektriskais kalorifers+saimnieka montāža.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******   **    **  **    **  ******** 
 **     **  **     **  ***   **  ***   **  **       
 **     **  **         ****  **  ****  **  **       
 **     **  ********   ** ** **  ** ** **  ******   
  **   **   **     **  **  ****  **  ****  **       
   ** **    **     **  **   ***  **   ***  **       
    ***      *******   **    **  **    **  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727