UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: krekers (78.84.222.---)
Datums: 28/07/2021 20:23

Sveiki!

Esmu saskāries ar tādu problēmu, ka jauniegādātai mājai ir diezgan nekvalitatīvi uztaisīts kamīns. Iepriekšējie saimnieki teicās, ka tas principā (gandrīz 20 gadu laikā) nav ticis lietots. Viņi bija aizlīmējuši pat durtiņas ar skoču, kā arī aizbāzuši visas ventilācijas šahtas kamīnam.
Ziemā es sapratu, kāpēc - nejau iepriekšējie saimnieki vājprātīgi: vienkārši viss siltums tiek izvilkts ārā pa skursteni. Ziemā konkrētajā istabā ir silts, kamēr to kurina. Līdzko pagales izdeg un paliek tikai ogles, paliek manāmi vēsāks. Beidzot kurināt pavēlu naktī, teiksim, 24:00 un ienākot 6:00 tajā istabā, temperatūra jau līdzinās āra temperatūrai. Lieki biepilst, ka centrālās apkures radiatorus mēdzu slēgt nost, jo degvielas patēriņš lec kosmosā - tik pat labi varētu atvērt vaļā logu un censties piekurināt istabu.

Mans risinājums ir pavisam vienkāršs - vēlos uzstādīt šīberi, bet nenojaucot pašu kamīnu. Man atsevišķi cilvēki ir centušies atrunāt, sakot, ka nav droši vai tml. Nu nezinu, savulaik vecākiem bija līdzīga problēma, kura arī tika atrisināta tieši ar šībera palīdzību. Visi vēl tagad dzīvi...

Man vairāk interesē vai kāds var apstiprināt cik tehniski pareizs ir mans domu gājiens (plānotais izpildījums). Kā arī, varbūt kāds var padalīties ar kontaktiem - kādā veikalā var meklēt šībera izstrādājumus.

Neesmu skursteņu eksperts, bet manuprāt, cik es zinu, klasiskais šībera variants ir skursteņu ķieģeļos izkalts caurums, kurā iemūrē šībera metāla konstrukciju. Manā gadījumā pats skurstenis ir ļoti grūti pieejams. No vienas puses priekšā ir kamīns, no otras ārsiena ar skaistu ķieģeļu mūrējumu. Plus skurstenī ir metāla caurules odere. Pa ventilācijas restītēm izpētīju, ka no kamīna tiek padota ap 200mm diametrā skārda caurule. Tā ir 90grādu pagrieziens kas savieno skursteni ar kamīnu. Man liekas loģisks variants slēgties tajā vietā klāt. Ja būtu pieejams tāds gatavs izstrādājums, tad relatīvi viegli to varētu tur uzstādīt. Ja kāds zin, kur tādus var dabūt - lūdzu iesakiet. Ksenukai utml veikalos nav.
Lai tiktu pie tā 90 grādu līkuma, plānots ir kamīna "sildmūrī" veikt izgriezumu, kur var uzstādīt inspekcijas lūciņu. Ir tādas pieejamas gan no metāla, gan plastmasas. Acīs tā lūka nekristu, vizuāli varētu pamanīt tikai ja speciāli lien stūrī un skatās. Sildmūri liku pēdiņās, jo atšķirībā no savulaik redzētiem kamīniem, kam tiešām bija sildmūris, šim ir reģipša karkass. No iekšpuses izlīmēts ar folliju un no ārpuses apmests ar dekoru. Sildmūris kā tāds nemaz nav...


Bildes šeit ar konkrēto kamīnu:

[ibb.co]
[ibb.co]


Varbūt kāds ir saskāries ar kamina ventilatoriem - ir jēgas no tādiem? Cik saprotu tie dod piespiedu gaisa cirkulāciju, silto gaisu pūšot tālāk, ātrāk un vairāk apsildot mājas platību. Es vairāk šaubos vai tas ventilators nenoēdīs elektrību tikpat cik sildītājs bez kamīna un visa ventilatora :)) Varbūt kāds var padalīties pieredzē.

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 28/07/2021 20:58

Ar kaminu ta arī būs...Kamēr kurini ir silts, ka kamīns atdziest ta paliek vesi. Ka tad savadak var but.No ka tad tas siltums līdz ritam saglabasies? Tas dzelzs gabals atri uzsilst, tikpat atri atdziest. Neko tas siberis nedos...varbut pa kadu gradu , uz kadu stundu ilgak notures nedaudz siltumu. Bet izskatas ka tur jums vairak problemu ar siltināsanu...Vel īsti nevar saprast kas par radiatoriem.Kamīns ar centralapkuri? Nu arī tad tas pats...kurini ir silts, beidz kurinat...paliek auksts.Nu taču elementara lieta.

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: krekers (78.84.222.---)
Datums: 28/07/2021 21:03

Atbildot uz jautājumu - visā mājā ir centrālā apkure, apkurināma ar DD katlu. Kamīns ir kā "ekstra" viesistabā.

Apgalvojumam, ka šīberis ir bezjēdzīgs nepiekritīšu. Ja ierubī centrālo apkuri visā mājā, visas istabas ir siltas/tropiskas, viesistaba auksta ar visu apkuri. Citās istabās siltums turās, tur viss tiek izvilkts skurstenī.
Pie lielākiem vējiem sit arī atpakaļ gan pretīgu pelnu smaku, ja ārā līst un kamīns netiek kurināts, gan vienkārši var dzirdēt kā svilpojot vējš velk siltumu ārā. Ne par velti arī iepriekšējie saimnieki bija visu aizlīmējuši ciet - sākot ar kamīna durvīm, visbeidzot ar visām ventilācijas restēm...

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 28/07/2021 21:15

Nu tad ta arī no sakuma vajadzeja uzrakstit...sija gadījumā šīberis var līdzēt. Noperkams taja paša depo, visados kamintirzniecibas veikalos...

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 28/07/2021 21:25

Attaisām Google.lv. Ierakstām "šīberis 200mm" , izvēlamies labāko, ērtāko, tuvāko, biezāko vai plānāko, lētāko vai dārgāko. Ar īso vai garo rokturi.
To riģipša apdari gan nāksies upurēt, caur caurumiņu šīberi neuzstādīsi. Ja vien nav pieredze zobu plombēšanai caur apakšgalu....

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 28/07/2021 21:57

Nenoliedzot šībera nozīmi un iespējamo lietderību, tomēr kaut kā mazticams, ka kamīns ar aizvērtām durvīm un gaisa padevi tik ļoti strauji var atdzesēt telpu un izsaldēt māju. Man ir ventilācijas reste vannas istabā, ventilācijas reste dzīvojamā istabā, pieveru tās rudens vētrās kad nelabi gaudo un lielākos salos, kad temperatūras atšķirību dēļ tur iestājas liela vilkme. Pluss vēl ir nosūcējs virtuvē. Gaisa apmaiņa telpās taču arī ir vajadzīga. Vai tik problēma nav kaut kur citur-nesošā vai slikti ierīkotā siltumizolācijā?

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: ETT (46.109.220.---)
Datums: 28/07/2021 22:21

Man domāt, šīberis līdzēs tikai gadījumā, ja kamīns ir kirdih. Ja pie aizvērtām durtiņām un aizvērtas gaisa padeves gaisu rauj skurstenī, tad jau kamīns ir caurs, un tādu kurināt nebūtu prāta darbs. Drīzāk tur kaut kas saistībā ar gaisa kanāliem vai ventilāciju...

Re: Šībera uzstādīšana kamīnam / kamīna ventilators
Autors: ETT (46.109.220.---)
Datums: 28/07/2021 22:31

Pamanīju vēl vienu klasisko problēmu - mūrēta skursteņa novietojums ārsienā. Tur aukstuma tilti, siltināšans problēmas, plaisu rašanās iespējamība starp skursteni un pašu sienu...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   ******         **  **     **  ******** 
 ***   **  **    **        **  **     **  **       
 ****  **  **              **  **     **  **       
 ** ** **  **              **  **     **  ******   
 **  ****  **        **    **   **   **   **       
 **   ***  **    **  **    **    ** **    **       
 **    **   ******    ******      ***     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727