UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 12/04/2021 09:15

Sākotnēji bija doma, ka visus darbus darīs brigādes, bet kad sākās praktiskie darbi, tad tās domas kaut kur nozuda - kaut kā neveicās ar brigādēm. Vieni "aizmirst" sablietēt smiltis (u.c. kasjaki), citi blokus samet kā pagadās (novirzes no plaknes par 1-2 cm, starp blokiem spraugas, monolītās joslas stūros armatūru nesasien utt), citi teknes saliek ar kritumu nepareizā virzienā un vēl tā, ka lec no āķiem ārā, vēl citi pamanās kaimiņu zemi nopludināt. Nu jā, vēl, protams, bija tādi, kas uz norunāto tikšanos nemaz neieradās.

Tad nu lielāko daļu darbu sanāk darīt pašam - kaut ko pareizāk, kaut ko mazāk pareizi. Vajadzētu dabūt kādu palīgu "random" darbiem. Starp radiem un draugiem potenciālo palīgu īsti nav.

Ir kādam pieredze ar palīgu piesaistīšanu no malas? Kur viņus meklēt, ko no viņiem sagaidīt? Cik viņiem var maksāt? Varbūt te kāds pats ir gājis cauri būvniecības procesam un tagad garlaikojas (t.i., būtu gatavs palīdzēt)?

Dotajā brīdī māja ir zem jumta, bez grīdām. Tātad vēl jāveic visus iekšdarbus un siltināšanu. Atrodas Baldones pusē.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: deformācijas šuve (45.135.186.---)
Datums: 12/04/2021 10:58

Labu sievu atrast laikam vieglāk.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: m. (95.68.37.---)
Datums: 12/04/2021 15:06

Es varu palidzet

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: m. (95.68.37.---)
Datums: 12/04/2021 15:24

2 9669 317

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Janisssssssss (85.254.74.---)
Datums: 12/04/2021 16:57

Meklē kādu vietējo. Savādāk būs jāmaksā no 80 eiro un uz augšu pa dienu. Lētāk īsti nebūs jēgas palīgam braukt (degviela, auto amartizācija, pusdienas utt). Vēl ņemot vērā tavu iepriekšējo pieredzi ar brigādēm, esi izvelējies lētāko darba spēku no kaut kāda ss.lv Rezultāts likumsakarīgs.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 12/04/2021 21:05

m., sazvanīsimies.


Janisssssssss Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vēl ņemot vērā tavu iepriekšējo
> pieredzi ar brigādēm, esi izvelējies lētāko darba
> spēku no kaut kāda ss.lv Rezultāts likumsakarīgs.

Ne gluži. Vienīgais, kas bija no ss.lv, bija mūrēšanas darbi daļai mājas, bet nu nezinu, vai 80 eur kubā var saukt par "lētāko", drīzāk par "dārgi, bet baigais izmisums". Pārējie atrasti caur it kā labām atsauksmēm - kādu ar būvniecību saistīts kaimiņš ieteicis, citi radiem kaut ko taisījuši.

Tie, kam apkārt bijusi kāda pieredze ar būvniekiem (kaimiņi, kolēģi), principā stāsta līdzīgus pieredzes stāstus. Neviens īsti nevar ieteikt nevienas brigādes. Viens ex-kolēģis varēja ieteikt pāris cilvēkus, bet viņam būvniecības pieredze bija gadus 15 atpakaļ - tie ar būvniecību saistītie cilvēki jau izsitušies pavisam citos līmeņos (nu neesmu es gatavs maksāt 2k, 3k un uz augšu par m2, sīki objekti viņiem arī nav interesanti).



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/04/2021 21:09, labojis binary.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 12/04/2021 22:06

Ja palīgstrādniekam maksātu 80 eu dienā, tad neviens uz īriju nebrauktu. Trešdaļa valsts strādā pa minimālo un nejau būvniecības nozares minimālo.
Es pat domāju, ka tie kas kā meistari strādā firmās 80 eu dienā nekad nav redzējuši 700-1000 mēnēsī atkarībā no reğiona. Pārējo nosmeļ šefi..

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 12/04/2021 22:13

30-35 dienā pa astoņnieku uz rokas par darbu kur nav jādomā, jāpieņem kaut kādi lēmumi ir ļoti pat dāsni.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 12/04/2021 22:20

Pašdarbnieks, tie 80 bija kubā, nevis dienā. Par gāzbetona mūrēšanu.

Bet jā, cik maksāt palīgstrādniekam? Saki, ka 4 eur stundā ir par daudz?

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 12/04/2021 22:33

Te viens minēja tos 80 eiro par dienas darbu palīgam, par kubiem jau arī perebors pasakains...
uzraksti feisītī, vai aizbrauc uz kādu tuvējo gateri.. vīriem paprasi, vai pa 30eiro dienā un siltām pusdienām negrib piehaltūrēt.. vajag runāt.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: arre (83.177.128.---)
Datums: 13/04/2021 00:17

Nezinu kādās ilūzijās te dažs labs dzīvo. Darbiņi, kaut kādi - šādi tadi, tad, kad saimniekam labpatiksies un būs darbs. Kontingents, kas uz kaut ko tādu var parakstīties vairumā gadījumu būs ārpus kritikas - alkāni pēdējie un dolbajobi. Vismaz manā pusē (reģions ap Siguldu) ir tā, ka darbojas pietiekami daudz ražotņu un katrs ir dabūjis darbu, ja kaut nedaudz kustās vertikālā stājā. Vietējā gaterī ir normāls darbs ar algu, no turienes nevienu ar uguni nedabūsi. Pālī un uz pohām jau sen neviens tur nestaigā. Jēdzīgi cilvēki grib skaidrību par savu nākotni - tāpēc meklē pastāvīgu darbu vai specializējas. Tādi palīgdarbi īsti normāliem cilvēkiem neder (Es savulaik 90os strādāju palīgdarbus celtniecībā no videnes brīvajā laikā par ls 2 dienā un zinu kā tas ir) . Bet, protams, ir arī izņēmumi. Man zināms kāds puisis ar garīga rakstura traucējumiem. Viņš prakstiski nerunā, bet strādā ļoti lēnām apdares darbus. Ļoti akurāti. Bet viss kārtīgi jāpastāsta un jāparāda. Radinieki viņam sagādā darba vietas. Aizrunāts uz ilgu laiku uz priekšu. Bet īsāk sakot - Feisbukā jāmeklē.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 13/04/2021 00:57

Ilūzijās Jūs cienītais dzīvojat.. Cik tad tajās rūpnīcās maksā vidēji? 600-700 eiro.., nu lab.. tur kaut kādam maiņas vecākam 900..
Jūs maksātu 1600 eiro mēnesī čalim, kas samaisa apmetumu un pietur kādu dēli? Nu es nē.
Es arī esmu skolas laikā strādājis par latu stundā, jo kauns mātei naudu bija prasīt.. Nekas īpašs.
It kā stāstot pa tv, ka esot globāla krīze pasaulē. Stāsta par mūziķiem, kuri miķi, vijoli nolikuši malā un zivju cehā krāmē bundžās ķilavas pa minimālo..
Pie mišalkas jau nevajag inteleğentu ar mağistra diplomu un trīs svešvalodām.. nu un ka dežūrštīmis, galvenais, lai dara to par ko maksā.
Novērojumi no dzīves- vecā kaluma vīri 50+ ar dežūrštīmi šādos darbos ir pat produktīvāki par jauniem lamzakiem, kuriem galvenais jautājums- cik maksās? Un neretums jau pusdienas laikā ir tālēs zilajās, jo darbs fizisks un tas nav telefūnu paijāt.

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: Janissssss (85.254.74.---)
Datums: 13/04/2021 06:59

Visi laikam sacepās par manu 80+ ciparu dienā. Biju domājis palīgu kuram arī ir savi instrumenti . Neviss alkānu kādu. Un jā nav jēga rēķināt cik tad vins sanemtu mēnesī, jo katru dienu nav vajadzīgs palīgstrādnieks. Tāpēc arī ir tik liels cipars

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 13/04/2021 07:16

Pats darbojos celtnieciba jau daudzus gadus, tagad pamazam ateju no tas darbības...Stradaju viens, jo normalu palīgu ir neiespejami atrast.Kas jau strada, tas strada...Esmu vairakas reizes aplauzies, pietiek. Daru mazakus darbus, bet paļaujoties tikai uz sevi. Znotiņam ir brigāde sarezgītiem jumtiem, visadam smalkam apdarēm.Ir viniem pamatsastavs, bet diezgan biezi vajag vel darbiniekus. Ari alga nav no mazajam...bet atrast kadu ir praktiski neiespejami. Pa nepilniem tris gadiem ir nakusi un gajusi, bet neviens nav bijis uz paliksanu..Arī ar prasmem un stradat gribesanu ir bijis pasvaki.Tas Liepajas puse, citur varbut savadak.Bet nu vispar muspuse jebkura joma darbiniekus gruti atrast....Gribetaju jau itka ir, bet bez izglitibam, neko neprot, stradat ta isti ar negrib...Bet štuku vismaz saņemt gan grib.Sievai konditorijas cehs...tur vispar problemas ar cepejiem, konditoriem...Tas pasas pardevejas normālas ir grūti atrastJaunie vairs macities neiet, vecie pamazām aiziet pensija.Man pazistams zemnieks, liela saimnieciba. Daudz modernas tehnikas, traktoristu atrast nevar.Atnak kautkadi, sataisa sūdus un pazūd...Bet alga un darba apstakļi labi...Un ta varetu turpinat vel daudz un dikti.Pats ari buvejos, ja vajadzetu kadu paligstradnieku, tad ta būtu neiespejama misija...Protams, ja maksatu tos 80 eiro, tad jau kadu dabutu. Bet palīgstradnieks nepadara darbu par tadu samaksu.Ta jau meistara alga.Bet pa 30-40 diena...nu nav reali.Tapec daru pats...

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: m! (87.110.108.---)
Datums: 13/04/2021 09:13

Es vispar parlasijos atruma, es vairak taka biju domajis, ka vajag kadu paligu kas var pieskatiti cilvekus kuri strada tava maja. Bet, ja ir velme, pazvanit man vari

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 13/04/2021 09:42

Nē, vairāk bija domātas "papildus rokas". Teiksim, jumtu siltinot, pašam nācās gan loknses griezt, gan tās ieklāt. Būtu bijis kāds palīgs blakus, varētu griešanu viņam uzticēt.

Nu jā, viena no problēmām - darbs nebūtu "katru darba dienu no 10:00 līdz 16:30 turpmākos 6 mēnešus".

Ja aiziešu uz vietējo gateri "nospert" darbiniekus, tad dēļus es tur vairs nedabūšu :D

Re: Palīgstrādnieka meklēšana
Autors: m! (87.110.108.---)
Datums: 13/04/2021 12:34

Zvani. Un nesauc zinoshu paligu par paligstradnieku



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   ********  **     **  ********  
       **  **     **     **     ***   ***  **     ** 
       **  **     **     **     **** ****  **     ** 
       **  **     **     **     ** *** **  **     ** 
 **    **  **     **     **     **     **  **     ** 
 **    **  **     **     **     **     **  **     ** 
  ******   ********      **     **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727