UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

stalažas
Autors: slinx (91.105.111.---)
Datums: 05/11/2020 21:34

Sveiciens domājošiem večiem!
Man, kā neglābjamam sliņķim, kas ir mana labākā īpašība, baigi negribas čakarēties ar kaut kādu stalažu veidošanu, lai tiktu klāt restaurēt vecu skursteni. Vienas dienas darbs, bet kā varētu izvairīties no laika ķēzīšanas tām stalažām? Nu tur jau smagumi ar jānovieto, kamēr tur ņemās. Laikam 45grādu leņķis. Kaut kā liekas, ka tur varētu būt kāds asprātīgs risinājums...

Re: stalažas
Autors: Teorētiķis (87.110.132.---)
Datums: 05/11/2020 21:58

slinx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiciens domājošiem večiem!
> Man, kā neglābjamam sliņķim, kas ir mana labākā
> īpašība, baigi negribas čakarēties ar kaut kādu
> stalažu veidošanu, lai tiktu klāt restaurēt vecu
> skursteni. Vienas dienas darbs, bet kā varētu
> izvairīties no laika ķēzīšanas tām stalažām? Nu
> tur jau smagumi ar jānovieto, kamēr tur ņemās.
> Laikam 45grādu leņķis. Kaut kā liekas, ka tur
> varētu būt kāds asprātīgs risinājums...

Diez vai kas sanāks bez stalažām. Es arī esmu sliņķis, paņemu džekus kas māk un viņi tad arī jājās ar tām stalažām :)

Re: stalažas
Autors: pans (213.226.141.---)
Datums: 05/11/2020 22:33

Noma?

Re: stalažas
Autors: binary (90.139.33.---)
Datums: 05/11/2020 23:28

Kaut kāds pacēlājs neder?
[www.arsenalnoma.lv] vai tml
Ir gan dzirdēts, ka neesot pārāk stabili. Vai konkrētajā gadījumā tas traucē, to pašam jāizdomā.

Re: stalažas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 06/11/2020 18:39

Priekš kam stalažas vajadzīgas skursteņa remontā? Viņš ir ārmalā gar ēkas sienu, vai tomēr korē/slīpnē?

Es savus skursteņu darbus paveicu ar jumta kāpnēm un otrām kāpnēm līdz slīpnei (nu patiesībā es to daru ar traktora kabīnes jumtu), bet var arī ar kāpnēm (vienīgi nav tik ērts pārkāpiens uz slīpni). Kādi smagumi tad tur jāglabā, prinvipā vienkārši jāpārvieto lietas spaiņa izmērā (ķeģelis, java, apmetums). Uz jumta var ērtībai sanaglot platformu uz kā novietot noņemtos ķieģeļus javas spaini un štrumus). Kores versija, ja skurstenis korē, slīpnes versija, ja slīpnē.

Ja ēka nav vienstāva, tad jau ir prātīgi padomāt par jumta lūku skursteņa tuvumā. Ja jumts nav siltināts, tad to iebūvēt nav sarežģīti un nav arī dārgi. Ja nemaldos, tad es pirku jumta lūkas komplektu pa kādi 40-60 eur.

Re: stalažas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 06/11/2020 18:40

Priekš kam stalažas vajadzīgas skursteņa remontā? Viņš ir ārmalā gar ēkas sienu, vai tomēr korē/slīpnē?

Es savus skursteņu darbus paveicu ar jumta kāpnēm un otrām kāpnēm līdz slīpnei (nu patiesībā es to daru ar traktora kabīnes jumtu), bet var arī ar kāpnēm (vienīgi nav tik ērts pārkāpiens uz slīpni). Kādi smagumi tad tur jāglabā, prinvipā vienkārši jāpārvieto lietas spaiņa izmērā (ķeģelis, java, apmetums). Uz jumta var ērtībai sanaglot platformu uz kā novietot noņemtos ķieģeļus javas spaini un štrumus). Kores versija, ja skurstenis korē, slīpnes versija, ja slīpnē.

Ja ēka nav vienstāva, tad jau ir prātīgi padomāt par jumta lūku skursteņa tuvumā. Ja jumts nav siltināts, tad to iebūvēt nav sarežģīti un nav arī dārgi. Ja nemaldos, tad es pirku jumta lūkas komplektu pa kādi 40-60 eur.

Pēc tam jau arī vajadzēs reizi sezonā skursteni tīrīt, kā tad tikt klāt? Katru reizi spectehnika? Nav nopietni.

Re: stalažas
Autors: slinx (91.105.111.---)
Datums: 06/11/2020 19:25

Paldies par padomiem. Klāt jau tikt ir viena lieta, bet ar ķieģeļiem un spaiņiem ņemties apkārt skurstenim grūti. Jumts kā piramīda ar skursteni centrā. Būs jau kaut ko jāuznaglo, citādi būs vēl vairāk darba. Ar skursteņa tīrīšanu man gan nav problēmu. Kādus 30 gadus, pa retam, kad ārā tumšs, ar bateriju skatos iekšā un vienmēr viss perfekti tīrs. Nav vajadzības tīrīt. Bet kurināts tiek pamatīgi. Nomāt var profiņi, kam viss ir saplānojams. Man patīk amatieriska spēlēšanās, profānisms....

Re: stalažas
Autors: ETT (95.68.20.---)
Datums: 06/11/2020 20:28

Pāris krusteniskas bruses 50X50, dēļu platforma apmēram kvadrātmetra izmērā, un nekas vairāk nav vajadzīgs. Kaut gan tas atkarīgs, no kāda materiāla jumts. Man tā platforma tikai materiālu pārlikšanai vai novietošanai bija vajadzīga. Brīvlatvijas laika lego skurstenis, cinkotā skārda jumts, lūka metra attālumā...

Re: stalažas
Autors: Sqq (85.254.74.---)
Datums: 06/11/2020 23:56

Ja jau tāds slinkums tad nav ko to skursteni aiztikt gan jau vel kadu laiku staves un viss bus labi.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **         **     **  ********   ********  
 **        **    **    **   **   **     **  **     ** 
 **        **    **     ** **    **     **  **     ** 
 ******    **    **      ***     **     **  ********  
 **        *********    ** **    **     **  **        
 **              **    **   **   **     **  **        
 ********        **   **     **  ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727