UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Šīfera jumts
Autors: Danimars. (195.20.127.---)
Datums: 15/10/2020 13:33

Sveiciens profiem. Vēlētos noskaidrot jūsu viedokļus. Dots: 2stāvu padomjlaika māja ar vecā šīfera jumtu, auGstiem bēniņiem. Jumts vairākās vietās tek - sadrupis šīfers, ielauzts utt. Vietām mazāki, vietām palielāki caurumi. Pirms ziemas nepieciešams salabot trakākās vietas, kā pagaidu variants. Kādi būtu risinājumi? Lielākos caurumus ar mastiku (sazin kādu vēl jānopērk) diez vai varēs aizmērēt... Ieteikumi?

Re: Šīfera jumts
Autors: Šīferis (195.13.201.---)
Datums: 15/10/2020 13:37

Dabūt lietotu šīferi un aizlāpīt caurumus ar to.

Re: Šīfera jumts
Autors: Danimars. (195.20.127.---)
Datums: 15/10/2020 14:08

Šīferis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dabūt lietotu šīferi un aizlāpīt caurumus ar to.

Skaidrs, kāda būtu tehnoloģija? Veco loksni ārā izcelt nav īsti reāli, mēģināt pabāzt zem augšējās rindas un piefiksēt ar skrūvēm? Ja tas nesanāk, līmēt uz vecās caurās loksnes (varbūt ar putām?) jauno piedzenot pie augšējās rindas un tad divu lokšņu saskares vietu noklāt ar mastiku?
Saprotu, ka tas nebūs ilgtermiņa risinājums, bet vajag pārlaist rudeni, ziemu un pavasari...

Re: Šīfera jumts
Autors: Teorētiķis (78.84.136.---)
Datums: 15/10/2020 14:22

Danimars. rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Šīferis rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Dabūt lietotu šīferi un aizlāpīt caurumus ar
> to.
>
> Skaidrs, kāda būtu tehnoloģija? Veco loksni ārā
> izcelt nav īsti reāli, mēģināt pabāzt zem augšējās
> rindas un piefiksēt ar skrūvēm? Ja tas nesanāk,
> līmēt uz vecās caurās loksnes (varbūt ar putām?)
> jauno piedzenot pie augšējās rindas un tad divu
> lokšņu saskares vietu noklāt ar mastiku?
> Saprotu, ka tas nebūs ilgtermiņa risinājums, bet
> vajag pārlaist rudeni, ziemu un pavasari...

Iepako. Brezents, plēve....

Minēšu, bet šķiet ka klāt skarties nevar, visur drups, tad jau īsti neko nenomainīsi.

Re: Šīfera jumts
Autors: Danimars. (195.20.127.---)
Datums: 15/10/2020 14:26

Par to staigāšanu taisnība, tiks ņemts pacēlājs, lai darbotos pa jumtu nestaigājot. Plēve/brezents neies, nopūtīs ar sniegu noraus...

Re: Šīfera jumts
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 15/10/2020 14:40

Ir bijusi lidzīga situacija, bija uz ziemu vairaki caurumi šiferi jāaizlapa. Es to izdarīju ar kausējamo jumta materialu. Ar degli nosilda vajadziga izmera gabalu un ļepī klat.Pasu šiferi tik tā, pavisam nedaudz pasilda. Tur ta sanaca ka tas sīferis nostavēja vēl 3 gadus...Labotas vietas neteceja. Čakars ir, bet tas tāds vienīgais realais variants, ja vien nemaina loksnes. Bet staigāt gan nevajadzetu pat meginat...Tikai pacelājs, tad ar visas darbības sanāks uz vedera guļot darit, savādāk grūti tikt pie loksnes jo grozam diezgan bieza apakša un nolaist līdz pasas jumta klajumam nesanāk.Bet tas vel no jumta slipuma atkarīgs...Bet izdarīt var. Ja, vēl var līmet paslīmejošas lentas...bet tas nevisai labi grib lipt klat. Karsta laika vel varbūt, bet nu jau rudens klat

Re: Šīfera jumts
Autors: šifernieks (195.122.12.---)
Datums: 15/10/2020 14:51

>>>>
Skaidrs, kāda būtu tehnoloģija? Veco loksni ārā
> izcelt nav īsti reāli, mēģināt pabāzt zem augšējās
> rindas un piefiksēt ar skrūvēm? Ja tas nesanāk,
> līmēt uz vecās caurās loksnes (varbūt ar putām?)
> jauno piedzenot pie augšējās rindas un tad divu
> lokšņu saskares vietu noklāt ar mastiku?
> Saprotu, ka tas nebūs ilgtermiņa risinājums, bet
> vajag pārlaist rudeni, ziemu un pavasari...

>>>

Kāpec viedoklis, ka veco izcelt nav reāli?
Izrauj naglas un smuki pa vienai var izcelt jekuru plāksni, protams, ir risks, ka salauzīs vēl vairāk vai blakus esošo, bet nav tik traki. Lietotas plāksnes daudzi atdāvina vai pādod par 30 vai 50 centiem, ja jāmaina tikai viena, paņem trīs un divas būs rezervē.. Garāžai (kooperatīvā) es vienkarši uzliku pa virsu dubultā visai plaknei uz vecajām plāksnēm, par 30 gab samaksājot 10 EUR,

Re: Šīfera jumts
Autors: protuprotu (81.198.113.---)
Datums: 15/10/2020 19:24

Esmu mainījis pa loksnei. Čakars liels,dažreiz grūti izvilkt naglas, salūst arī veselā loksne. Vieglāk no skārda izlocīt šifera profila loksni un pabāst apakšā, neņemot salauzto loksni nost.

Re: Šīfera jumts
Autors: Vandame (46.109.32.---)
Datums: 15/10/2020 19:38

Šur tur var iebāzt pa vilni izlocītu plānu skārdu. Šoruden arī risināju tādu situāciju, manā gadījumā tiešām drausmīgs jumta stāvoklis, burtiski drupa pieskaroties, tā ka uzmanīgi ar lokšņu maiņu, ka nesanāk visu pēkšni mainīt. Man kvadratūra nebija liela un tikai vienā pusē jamaina, tāpēc vienā dienā uzmetu onduline. Vēl redzēs kā ziemā ies ar veco latojumu, cerība, ka dažus gadus varēs attālināt visu jumta maiņu, jo summas ir mežonīgas.
Smērēt var mēģināt bitumena mastiku, kas tādās tūbās kā silikons.

Re: Šīfera jumts
Autors: m! (84.237.131.---)
Datums: 15/10/2020 20:47

Kad vecs siferis ieplaisa negaiditi, list ka no krana. Esmu redzejis. Viela pardomam

Re: Šīfera jumts
Autors: Danimars. (212.3.193.---)
Datums: 15/10/2020 21:18

Visdrīzāk ņemsim pacēlāju un mēģināsim zem augšējās loksnes pabāzt jauno ar domu nosegt caurumu. Augšējai loksnei vajadzētu padoties, jo naglas ar laiku ir izbīdījušâs un loksne padosies. Tad uzlikto skrūvēs klāt vecajai, vai ar garākām līdz latojumam. Kā sanāks - redzēsim!

Re: Šīfera jumts
Autors: Teorētiķis (78.84.136.---)
Datums: 16/10/2020 08:09

Vandame rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Šur tur var iebāzt pa vilni izlocītu plānu skārdu.
> Šoruden arī risināju tādu situāciju, manā gadījumā
> tiešām drausmīgs jumta stāvoklis, burtiski drupa
> pieskaroties, tā ka uzmanīgi ar lokšņu maiņu, ka
> nesanāk visu pēkšni mainīt. Man kvadratūra nebija
> liela un tikai vienā pusē jamaina, tāpēc vienā
> dienā uzmetu onduline. Vēl redzēs kā ziemā ies ar
> veco latojumu, cerība, ka dažus gadus varēs
> attālināt visu jumta maiņu, jo summas ir
> mežonīgas.
> Smērēt var mēģināt bitumena mastiku, kas tādās
> tūbās kā silikons.

Drīkst pajautāt? Mežonīgas - tas ir cik skaitļos?

Re: Šīfera jumts
Autors: Aldiss (81.198.247.---)
Datums: 16/10/2020 08:56

Ņemot vērā, ka lietotās padomju un pēcpadomju laika šīfera plāksnes var dabūt pa velti vai simbolisku samaksu, atsevišķu plākšņu nomaiņa nemaksā neko. Tik, cik aizbraukt pakaļ un darbs uzkāpt uz jumta. Katrā ziņā, atsevišķas plāksnes nomaiņa ir lētāka nekā silikonu un mastiku pirkšana.

Re: Šīfera jumts
Autors: vandame (81.198.80.---)
Datums: 16/10/2020 09:46

Teorētiķim. Jāmaina spāres (kas šobrīd ir 100+ gadus veci baļķi) un latojums, kopā ar visām notekām un darbu par bleķa jumtu 145m2 prasa 8000. Man tā ir liela nauda, jo ja nebūtu tad es nedzīvotu mājā ar drūpstošu šifera jumtu :D, protams kādam citam tas ir sīkums, katram savs ceļš.

Re: Šīfera jumts
Autors: Danimars. (195.20.127.---)
Datums: 16/10/2020 14:01

To: vandame.
Mums ļoti līdzīgas izmaksas sarēķināja 600kvm jumtam!

Re: Šīfera jumts
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 17/10/2020 11:57

vandame rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jāmaina spāres (kas šobrīd ir 100+
> gadus veci baļķi)



Kas baļķiem vainas? Jeb māja nolaista tādā kondīcijā, ka pat šādas spāres sapuvušas?

Re: Šīfera jumts
Autors: Teorētiķis (87.110.132.---)
Datums: 17/10/2020 17:21

vandame rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Teorētiķim. Jāmaina spāres (kas šobrīd ir 100+
> gadus veci baļķi) un latojums, kopā ar visām
> notekām un darbu par bleķa jumtu 145m2 prasa 8000.
> Man tā ir liela nauda, jo ja nebūtu tad es
> nedzīvotu mājā ar drūpstošu šifera jumtu :D,
> protams kādam citam tas ir sīkums, katram savs
> ceļš.

Ja godīgi, tā ir normāla cena (jāņem vērā, ka jāmaina spāres, es pat teiktu, piezemēta). Es saprotu, ka 8000 kā skaitlis ir liels, bet jāpaskatās no otras puses, tā nav piena paka pērkot veikalā pie kases. Uz 50 gadiem, tas ir 15 eur mēnesī. Protams tas ir plaši diskutējams jautājums un subjektīvs, dārgs - lēts, bet privātmāja nav nekāds brīnums, tajā ir jāiegulda un jāuzkrāj remontfonds, nekas nav mūžīgs. Par šo varētu runāt stundām un diskutēt :) Pieredze rāda, ka gandrīz puse topošo privātmāju īpašnieki īsti neaptver "spēles noteikumus". :)
P.S. Es nestrīdēšos, izsaku tikai savu viedokli balstoties uz savu pieredzi ar pietiekoši daudz piemēriem, lai varētu jau veikt kaut kādu statistiku un secinājumus :)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 17/10/2020 17:23, labojis Teorētiķis.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   ******   **      **        ** 
 ***   ***  ***   ***  **    **  **  **  **        ** 
 **** ****  **** ****  **        **  **  **        ** 
 ** *** **  ** *** **  **        **  **  **        ** 
 **     **  **     **  **        **  **  **  **    ** 
 **     **  **     **  **    **  **  **  **  **    ** 
 **     **  **     **   ******    ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727