UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Logu aiļu apdare
Autors: binary (90.139.33.---)
Datums: 06/09/2020 15:17

Mūžsenā tēma - logu aiļu apdare. Kaut kādus padsmitgadīgus topikus var atrast, bet varbūt pa šo laiku ir kas mainījies.

Siena - gāzbetons, 375mm. Logi iebūvēti līdz ar ārsienu, tātad paliek gandrīz 30cm dziļa aile.

Pirmā neskaidrība - iekšējās palodzes. Bez palodzēm var atstāt? Vai labāk nevajag? Ja palodzi jāliek, tad cik lielu "pārkari" parasti atstāj? Kurā brīdī palodzi iebūvē - pirms vai pēc pārējā aile ir apstrādāta? Palodzi liek taisni vai ar kritumu prom no loga? Ja ar kritumu, tad cik lielu?

Par aiļu sāniem un augšu - kā to pareizi darīt? Jebšu nav tāda "pareizi"?

Ir doma uz līmes putām (Penosil 877) uzlīmēt cieto vati (30mm vai 40mm), pēc tam uzsmērēt dažus milimetrus Sakret KAM ar sietu, pēc tam špaktelēt. Tāds variants būtu OK?

Cik daudz uz rāmja var līst virsū ar apdari? Šobrīd esmu blakus logam, kuru var atvērt par 90°, tad tas atduras pret ailes apdari. Tāds variants skaitās OK? Pašam it kā baigo iebildumu nav, bet nav ne jausmas, cik tas ir pareizi.

Kā ir ar flīzēm? Vannas istabā logu par 90°C nevar atvērt, jo traucē flīzes. Ir divi varianti - vai nu taisīt plānāku apdari, atstājot vietu flīzēm, vai arī flīzes pašā ailē nelīmēt. Otro variantu mēdz piekopt? Kā tādā gadījumā glīti nobeigt flīzes pie ailes?

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 06/09/2020 15:54

Tas viss ir gaumes jautājums. Es parasti palodzes lieku pirms ailes apdares.Ja pirmo taisa apdari, tad grutak ielikt palodzes. Bet atkal, ja palodze pirma, tad uzmanīgak jastrāda lai nesačakaretu palodzi.Palodzi parasti liek ar nelielu slipuminu.Parkare atkal tava izvele, bet parspilet nevajadzetu. Vati vari likt, vari cieto pukiku limet, tad spaktelet, es parasti ar regipsi to lietu daru. Apdari jau ipasi iz loga ramja neuzlaidisi, eņģes tacu traucē...Neveramam logam savadak, bet atkal pārspilet nevajag, tad stulbi izskatisies.Ja sienu flize, tad aili var ari krasot.Citreiz ta flizēta aile izskatas tāda nu loti samocīta, bet tas nu no meistara atkarigs. Var likt flizu nobeiguma listes, spaktelet...tur variantu daudz.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (90.139.33.---)
Datums: 06/09/2020 16:01

Man šķiet, ka uztaisīt apdari pēc palodzes montēšanas man varētu būt sarežģītāk nekā uzstādīt palodzi pēc apdares veikšanas. Tad principā var vispirms veikt apdari, pēc tam likt palodzi? Pēc tam spraugas aizsmērēt ar silikonu?

Par palodzes pārkari - ir kaut kāds minimālais izmērs, zem kura būtu vēlams nelīst? Īsti nav "references", pēc kuras vadīties. Tagadējā mājoklī siena krietni plānāka, aile seklāka, tāpēc par piemēru īsti neder. Palodzes droši vien būs parastais Depo variants (baltā plastmasa).

Par flīzēm - tātad var sienu noflīzēt līdz ailes stūrim, uz stūra uzlikt nobeiguma līsti pa ailes perimetru, savukārt aili atstāt krāsotu? Tā mēdz darīt, un tas izskatās OK?

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 06/09/2020 16:11

Es tomēr ieteiktu palodzi likt pirmo.Pec tam aplīmē un darbojas talāk.Pec apdares būs grūtak ielikt. Nu nezinu, citam palodzi vajag lai radiatorus nosegtu, citam vajag lai pukupodus var salikt, citam žel maksat par platakam palodzēm un liek ta ka tikai dazi mm lien no sienas āra.Citas atkal uztaisijis tada sienas ka tik platu palodzi nemaz nevar viegli dabūt.Katram sava gaume. Es sev lieku kadus 5-6 cm pārkari, klientiem pēc vēlmēm.Par flīzem aile jau atbildeju- gaumes jautājums. Taisa gan ta, gan ta...

Re: Logu aiļu apdare
Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 06/09/2020 18:54

Autors: binary (90.139.33.---)
Datums: 06/09/2020 15:17
...... Ja palodzi jāliek, tad cik lielu "pārkari" parasti atstāj? .......
Jo platāka palodze, jo savrupāks mikroklimats loga nišā. Paildzinās aukstā gaisa uzturēšanās loga apakšdaļā un uz palodzes. Lielāks risks lejasdaļā sastapties ar stiklu rasošanu, notecējumiem, pelējumu. Radiatoru gadījumā "pārkari" rekomendē ne platāku, kā līdz radiatoru biezuma vidum, lai nenosegtu augšup ejošā gaisa plūsmu.

....Palodzi liek taisni vai ar kritumu prom no loga? Ja ar kritumu, tad cik lielu?....
Kritums prom no loga 1 grāds. Lai neveidojas aukstā gaisa, kondensāta un netīša lietus "dīķis"

Re: Logu aiļu apdare
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 06/09/2020 22:01

Palodzi liekot vispirms un platāku par paredzēto aili nemanāmu savienojumu uztaisīt ir vieglāk. Iemānīt palodzi pēc tam, milimetrs šur, milimetrs tur, mazliet ailes leņķis nepareizs, mazliet špaktele par daudz. Ar silikonu protams visu var labot.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2020 07:43

Vēl nedaudz par loku atvērsanu.Ta īsti nesapratu kapēc nevaretu pilnībā atvērt logu ar apflīzetu aili...Nekas jau nemainās, spakteleta vai flīzeta aile. Pamata apdari veicot tas jaņem vera, un apdare javeic ar rezervi.Tas jasaprot, ka veramās vertnes puse ir eņģes, tās vienkārsi neļauj apdari bidit uz loga rami.Es ari parasti ailes taisu ar nelielu paplasinajumu uz telpas pusi. Seviski tas jaņem vera ja tiek likti sturisi un spaktelets.Bet viens moments gan ir kad varetu but ierobezota vērtnes pilnīga atveršana- tās ir pie vertnes stiprinamas žaluzijas.Man pasam ir rullo kasesu zaluzijas virtuvē, logu pilnībā atvert nevar.Bet nevajag jau ari.Tik cik lai notirit atvert var....Ar to jārekinās.Prortams, ir jau ari planakas tas žalūzijas.Par palodzi...Tev jau nav tikai aile jāapstrāda, vel jau arī zem palodzes un ap palodzes galiem apstrade javeic.Tas viss iet kompleksi ir ailes apstrādi, bez palodzes tas būs pagruti. Ja atstasi baigi precizi to skirbu palodzei, tad būs loti grūti to palodzi ielikt.Un neredzu ari jegu tādam darbībām. Ieliek palodzi un tad veic ailes apdari. Kas var būt vienkāršāks.....Vēl ieteiktu palodzes skatities kadās logu firmās. Depo piegriesanas solis ir tāds neerts..Bet citos kantoros var pasutit pēc precīziem izmeriem, tad nepaliek nekadi atgriezumi...Nu kaut ka ta...

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 07/09/2020 08:04

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vēl nedaudz par loku atvērsanu.Ta īsti nesapratu
> kapēc nevaretu pilnībā atvērt logu ar apflīzetu
> aili...Nekas jau nemainās, spakteleta vai flīzeta
> aile.

Flīžu gadījumā siltinājuma slānis ailē ir plānāks, pieņemot, ka tos 30-40mm pamatā aizpilda ar kaut kādu siltumizolējošu materiālu, nevis ar apmetumu.


agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es ari parasti ailes taisu ar
> nelielu paplasinajumu uz telpas pusi. Seviski tas
> jaņem vera ja tiek likti sturisi un spaktelets.

Kāpēc ar špaktelēšanu tas īpaši jāņem vērā?

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2020 08:12

Tapec ka liek sturīti- aluminija, plastmasas...Ka bez stūriša normali aili uztaisīsi?. Sturitis ir kaut kada biezuma. Ja busi ailes apdari ielicis stingri 90 grados, tad uzliekot stūriti veidojas neliels izbidijums, un aile sak skatities uz iekspusi. Protams, to var spaktelejot izlabot, bet iesacejam tas var labi nesanakt. Visadi brinumi redzeti...

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 07/09/2020 08:22

Kā es to procesu iedomājos:
1) pie loga pielīmēju profilu ar sietu ( [www.google.com] )
2) pie ailes ar līmes putām līmēju kaut kādu loksni (vate? putuplasts?)
3) uz ailes stūra līmēju apmetuma stūra profilu ar sietu ( [www.sakret.lv] )
4) uzvelku Sakret KAM, pēc tam špaktelēju

It kā nevajadzētu būt grūti to stūri pielīmēt vajadzīgajā vietā tā, lai gala apdare sanāktu 90 grādos.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2020 08:28

Protams ka nav grūti...ja zin ko dara. Parasti tas notiek ta- uzliek apdari, vati, pukiku vai regipsi.Tos saliek 90 grados...Tad nu ņemas špaktelet. Bet nav padomats par to ka jeliek sturis. Par to jau iet runa.Un tava gadijuma noteikti pirmas jaliek palodzes, citadi sacakaresies.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2020 08:53

Un vel viena lieta...parasti palodzes liek loga platuma, cits grib palodzu galus garākus, tas atkal gaumes jautajumus. Bet jebkura gadījuma vismaz 1-2 cm palodze iestradajas apdare.Tamdeļ ar ir grūti palodzi ielikt pēc apdares. Var jau ari iespraust palodzi starp jau gatavam ailēm...bet tad tur atkal savas nianses. Manā prakse neviens ta nav velejies darit...

Re: Logu aiļu apdare
Autors: daudzjautajumi (195.13.215.---)
Datums: 07/09/2020 09:19

ieraudzīju šito topiku un sapratu, ka man nav iekšējo palodžu, ailes jau ar mp75l apmestas :) es aili apdarītu ar kkādu vati un ko tur tikai tad, ja būtu slēptās eņģes ar kurām logs tikai 90 grādos veras, savādāk tā izškaidītā aile pēc nekā izskatīsies

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 07/09/2020 09:20

Laikam tomēr uzlikšu tās palodzes pirms apdares. Gan jau netiks noķēzītas darbu laikā...

Par palodzes galiem - loga/ailes platumā gan man šķiet kaut kā dīvaini, ja vien tā nav kaut kāda šāda tipa palodze - [korte.lv]
Šāda veida palodze varētu pat būt labāka, tik pagaidām nezinu, kur tādas meklēt.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 07/09/2020 09:39

binary rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Šāda veida palodze varētu pat būt labāka, tik
> pagaidām nezinu, kur tādas meklēt.
Tā ir akmens masas palodze, skaisti, tikai izmaksas būs diezgan iespaidīgas.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: m. (84.237.175.---)
Datums: 07/09/2020 09:54

Man ir betona slanja palodzes

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (87.110.183.---)
Datums: 07/09/2020 10:00

Hmm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tā ir akmens masas palodze, skaisti, tikai
> izmaksas būs diezgan iespaidīgas.

Es vairāk par dizainu. Vairāk tā kā uz plastmasu tēmēju, bet nu pagaidām tikai šādas redzētas - [lh3.googleusercontent.com]

Re: Logu aiļu apdare
Autors: binary (90.139.33.---)
Datums: 07/09/2020 17:44

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vēl ieteiktu palodzes skatities
> kadās logu firmās. Depo piegriesanas solis ir tāds
> neerts..Bet citos kantoros var pasutit pēc
> precīziem izmeriem, tad nepaliek nekadi
> atgriezumi...

Kas bija domāts ar to piegriešanas soli?

Par atgriezumiem - ka tik nesanāk, ka Depo ar visiem atgriezumiem sanāk lētāk, rezultātā dabūnot to pašu, ko piedāvā tās logu firmas. Depo lētā "VITRAGE" plastmasa palodze (350mm platā) ir €6.09/m, otra (ar vairāk sieniņām palodzē) - €10.89/m. Nu vēl gala profili €0.59 lētajai, €1.25 "dārgajai". Katrs griezums - vēl €1.10.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 07/09/2020 17:58

Nu cena jau ir pa metru, bet griezot solis bija vai nu 50cm vai metrs, īsti vairs neatceros. Nogriezīs jau tev 1,20, bet maksasi ka par 1,50...Ta tas bija domats.Bet kada logu firma tev nogriezīs 1,20.

Re: Logu aiļu apdare
Autors: Aldiss (77.219.12.---)
Datums: 07/09/2020 19:31

>>>Nu cena jau ir pa metru, bet griezot solis bija vai nu 50cm vai metrs, īsti vairs neatceros. Nogriezīs jau tev 1,20, bet maksasi ka par 1,50...Ta tas bija domats.Bet kada logu firma tev nogriezīs 1,20>>>

Kamēr meklēsi to logu firmu, kur pēc specpasūtījuma tev uztaisīs palodzi itkā nepārmaksājot, Depo jau sen būs nogriezis un pielicis savā vietā. Tie 30 cm materiāla pierakstītās izmaksas pārdesmit centu vērtībā taču tevi ne iznīcinās un meklējot logu firmu nobraukāsi vairāk nekā tā palodze maksā. . Pie reizes Depo paņemsi vēl kaut ko saimniecībā noderīgu.
Ja pareizi atceros, tad Depo bija minimālais atgriezuma izmērs, pie kura vajadzēja maksāt pilnu cenu, vismaz tā bija galda virsmām.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******         **  ********   *******   **     ** 
 **     **        **     **     **     **  **     ** 
 **     **        **     **     **     **  **     ** 
  ********        **     **      ********  **     ** 
        **  **    **     **            **   **   **  
 **     **  **    **     **     **     **    ** **   
  *******    ******      **      *******      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727