UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 9 no 11
Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 12/01/2020 13:44

Nu neesmu neko siltinājis ar ekovati. Negribas bojāt fasādes, kuras ir no normāla apdares ķieģeļa. No iekšpuses kabināt klāt reģipsi arī negribas. Štukoju uzmest kādus 10 cm akmensvati uz griestiem vasarā. Varbūt logus vēl nomainīšu. Bet īpaši neiespringstu, jo 500-600 eiro sezonā par gatavu malku ar pievešanu vēl spēju samaksāt.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 12/01/2020 13:56

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Grādi iekštelpās protams maina kurināmā patēriņu
> taču parasti jau tas diapazons ir samērā neliels
> un vienāds visiem - 20-24 grādi.
> Bet vispār tomēr ir vērts pameklēt cēloņus kāpēc
> tik liels patēriņš jo ilgtermiņā jau tas nav diez
> ko izdevīgi.
> Ņemot vērā ka tā ir samērā neliela platība, tad es
> laikam sāktu ar ar to ka krāsni nekurinātu un
> uzliktu tur elektrisko sildītāju uz kādām 3
> dienām, kurš iesprausts tajā rozetē ar kw
> skaitītāju. Tad varētu saprast kādi ir zudumi
> telpai. Kad tas ir skaidrs tad var samērā precīzi
> jau izrēķināt kas notiek ar krāsni un būtu pilnīgi
> skaidrs plāns ko darit ja vispār darīt.
------------
Ar krāsni viss ir štokos, vienkārši māja celta pagājušā gadsimta 80tajos gados pēc to laiku standartiem. Nu nebija tajā laikā standarts likt sienās 10-20 cm vati vai putuplastu.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Ambrosio (46.109.166.---)
Datums: 12/01/2020 16:29

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
<. Bet īpaši neiespringstu, jo 500-600 eiro sezonā par
> gatavu malku ar pievešanu vēl spēju samaksāt.

Kāda ir mājas kopējā apsildāmā platība? 22m2?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/01/2020 16:29, labojis Ambrosio.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 12/01/2020 16:32

80m2

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 12/01/2020 16:51

Ja jaskaita cik pagales sakurināts..nu tad jadzīvo dzīvoklī nevis majā. Man uzlikts 2,5t akumulators, 52kw Grobiņas katls, paslaik 180km2 tiek apsildīts.Radiatori uzlikti apmeram 2x jaudigaki ka vajadzetu. Maja vel nav siltinata, nav arī apdzīvota pagaidam. T uz radiatoriem uzlikta 50gradi, pietiek, radiatori karsti. Izkurinu divas kurtuves, akm pilns, nakoša diena akm t ap 50 grādiem, uz vakaru nokritas nedaudz. Pat pie 30-35 gradiem radiatori vel nedaudz silti, pie šā brīža t pietiekoši. Tiesa , telpu t neesmu mērijis, bet silts ir.... Ne ar kadam krāsnīm tadu rezultatu nedabūtu.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 12/01/2020 17:06

Krāsnis arī nav prātīgi likt mājās lielākās par 100m2. Bet mana izmēra mājā negribas arī čakarēties ar katliem, akumulatoriem, sūkņiem, katlutelpām. Igra ņe stoit sveč.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 12/01/2020 17:10

Kā arī krāsnis kalpo vairāk par 50 gadiem. Neviena ūdens apkures sistēma to nespēj.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Rainis (90.139.17.---)
Datums: 12/01/2020 17:28

Agrais,

Ar ko akumulators siltināts un cik biezā slānī ?

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 12/01/2020 18:29

Ar akm siltinasanu nedaudz noeksperimenteju...saskatijos yutube penosil poliuretana putu reklamu. Tad nu izdomaju ka man to bunduli būtu ertak nosiltinat ar tam putam. Rezultata izgaja 10 baloni, tas ir apmeram ka 8cm puķiks. Bet reali jau uzpūtās biezaka ta karta. Izmaksaja man 89 eiro.Tas putas tikai Kuršos noperkamas.Maksa 10 ar kapeikam, iedeva atlaidi, tad sanāca 8,90 par balonu. Darbs aizņēma apmeram divreiz pa 15 minūtēm. Pec tam visu to padarīšanu vel apliku ar 50mm puķiku un apsuvu ar osb. Tas varbūt bija lieki, bet kas izdarīts tas izdarīts...Siltumu tur labi....

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Rainis (90.139.17.---)
Datums: 12/01/2020 21:31

2.5t viens liels bundulis? Kur tu tādu dabuji? No metāla ?

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 12/01/2020 21:46

Uztaisija...Grobinas SPMK, tur taisa un tirgo katlus, akumulacijas tvertnes un vel visu ko.Diametrā laikam lielāku vairs nevareja, bet augstumā bez ierobežojuma. Cenu vairs neminos, bija man tur komplekts no vairākam lietām. Bet kaut kur ap 700-800 eiro laikam bija.Tas gan rudenī, tagad varbūt cenas mainījušās. Bet vienalga, letāk nekur neatradu....

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Georgs999 (80.89.73.---)
Datums: 12/01/2020 23:22

Uz cik grādiem vari uzdzīt 2,5 tonnīgu akumulātoru ar divām kurtuvēm?


agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja jaskaita cik pagales sakurināts..nu tad jadzīvo
> dzīvoklī nevis majā. Man uzlikts 2,5t akumulators,
> 52kw Grobiņas katls, paslaik 180km2 tiek
> apsildīts.Radiatori uzlikti apmeram 2x jaudigaki
> ka vajadzetu. Maja vel nav siltinata, nav arī
> apdzīvota pagaidam. T uz radiatoriem uzlikta
> 50gradi, pietiek, radiatori karsti. Izkurinu divas
> kurtuves, akm pilns, nakoša diena akm t ap 50
> grādiem, uz vakaru nokritas nedaudz. Pat pie 30-35
> gradiem radiatori vel nedaudz silti, pie šā brīža
> t pietiekoši. Tiesa , telpu t neesmu mērijis, bet
> silts ir.... Ne ar kadam krāsnīm tadu rezultatu
> nedabūtu.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 13/01/2020 08:32

Pirmajas dienās pat ar kurināsanu visu dienu nevareju akm uzdabūt vairak par 60.Tad saliku radiatoriem termogalvas, nosiltinaju trubas...un aizgaja ta lieta. Tagad ar divām kurtuvēm varu dabūt 80-82 gradi, akm uzsilis gan augšā, gan apakšā, t vienada. Tiesa, katlam tā kurtuve samera liela, pagales man lielas un garums 55-60cm, tadi balķēni sanak..Lai dabūtu uz 90 gradiem, tad japiemet vel nedaudz.Tapat tas atkarīgs no aizejošas t, tagad man uzlikts 50 gradi, ar to pietiek, radiatori karsti.Bet lauka jau arī nav ziema. Ja uzlieku lielaku t, tad iznak vel treso kurtuvi piemest....Bet man vēl daudzās vietās vejšs svilpo un nekas nav siltinats.Nav vel arī 2 radiatori un dvieļu žavetajs pievienoti. Tie ar noņems savu ...Ta ka droši ka būs tās trīs kurtuves lai sadzītu 85-90 gradi...

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: zeenjaa (212.70.177.---)
Datums: 13/01/2020 10:12

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pirmajas dienās pat ar kurināsanu visu dienu
> nevareju akm uzdabūt vairak par 60.Tad saliku
> radiatoriem termogalvas, nosiltinaju trubas...un
> aizgaja ta lieta. Tagad ar divām kurtuvēm varu
> dabūt 80-82 gradi, akm uzsilis gan augšā, gan
> apakšā, t vienada. Tiesa, katlam tā kurtuve samera
> liela, pagales man lielas un garums 55-60cm, tadi
> balķēni sanak..Lai dabūtu uz 90 gradiem, tad
> japiemet vel nedaudz.Tapat tas atkarīgs no
> aizejošas t, tagad man uzlikts 50 gradi, ar to
> pietiek, radiatori karsti.Bet lauka jau arī nav
> ziema. Ja uzlieku lielaku t, tad iznak vel treso
> kurtuvi piemest....Bet man vēl daudzās vietās
> vejšs svilpo un nekas nav siltinats.Nav vel arī 2
> radiatori un dvieļu žavetajs pievienoti. Tie ar
> noņems savu ...Ta ka droši ka būs tās trīs
> kurtuves lai sadzītu 85-90 gradi...

Man līdzīga sistēma 40KW katls un 1,5T akumulācija (vajadzētu 2-2,5, bet nav kur likt). Man tev tīri praktisks jautājums. Tu kurtuvi piebāz pilnu kad kurini? man no tiem laikiem, kad akumulācija nebija, bail par daudz kurtuvē samest. Turklāt skatos, lai skursteņa t* nekāpj pārāk (zudumi- siltums skurstenī). Sākumā, protams, ļauju uzsilt skurstenim. Tad nu es iemetu max 1 brikešu paku. Bet sanāk jau 6 reiz pa diennakti piemest. 3gab no rīta, un 3 gab vakarā. Tīri teorētiski tur var samest gan 2 gan 3 pakas, bet bail kad neuziet gaisā katls. (briketes tikai pagaidām. 1.sezona, nebija laika sagādāt malku).
Kā tur ir kā ir pareizi kurināt, lai dabūtu max efektu ar akumulāciju un nav biežu jāstaigā uz kurinātavu?

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 13/01/2020 11:27

Zeenjaa. Īsā atbilde ir tāda ka tev pašam ir jāpaeksperimentē, jo katli un arī malka ir dažāda attiecīgi arī kuršanās process izpaužas dažādi.
Gazifikatoriem princips atļauj pilnībā pielādēt kurtuvi un tā arī ir vispareizāk. Tomēr gazifikatoram patīk rupja malka. Ja tajā piemēram iekrauj smalkāku malku tad sākas t.s. cavity burning un process dikti sāk dūmot un nelietderīgi sadeg.
Parastiem katliem savukārt degšana notiek pašā malkas krautuvē bet ja katls konstruēts tā, ka pilns krāvums ir ok, tad var kraut pilnu.
Drošība. Katlam vienīgais uzdevums ir neuzvārīties un to nodrošina cirkulācija īsajā lokā kur parasti sūknis ir regulējamiem ātrumiem. Tam ir jābūt pietiekamas jaudas, lai pilnā jaudā degošs katls mierīgi var funkcionēt. Vērts arī pārbaudīt apvada funkcionēšanu - kad katls ir pilnā jaudā, izslēgt cirkulācijas sūkni. Ja viss ir pareizi, tad katls var izkurties bez problēmām un pārkaršanas arī bez cirkulācijas sūkņa.
Pēdējais aspekts ir sadegšana lietderība. Dažādi metot malku var atšķirties kuršanās lietderība. Pirmā pazīme ir dūma krāsa - normāli tam vai nu nav vispār jābūt redzamam (tādos plusos kā tagad) vai viegli gaišam. Pelēks nozīmē zemāku lietderību un tumšs - nopietnas problēmas. Ja katlam lab kosntstrukcij, tad dūmgāzēs iet ne vairāk kā 180 grādi, ļoti labos katlos dūms nav redzams, dūmgāzes ap 120 un katlas strādā pilnā jaudā.
Bet galvenais princips ar akumulāciju būtu kurināt maksimāli lielā jaudā pēc iespējas retāk piemetot.
Man mazliet slinkums kalkulēt, bet man šķiet, ka 40kw katls ar pilnu kurtuvi ļoti iespējams arī var uzpumpēt vienā piegājienā tos 1.5T - resp. vienreiz piekrāvi un aizmirsti.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 13/01/2020 12:03

Katla jaudai atbilstošs akumulators un skurstenis, un nevajadzētu būt problēmām. Katli jau ir domāti lai tos krāmētu pilnus. Galvenais lai ir kur to enerģiju likt. Vai nu akumulatorā vai radiatoros, vai abos kopā.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: rbm (194.19.238.---)
Datums: 13/01/2020 12:25

Padalīšos ar savu gāzes stāstu.
īpaši nekas jau nemainās - kā bija ap 1300m3 gadā, tā paliek. šogad gan pateicoties siltajai ziemai nov/dec patēriņš ir zemāks un gadā sanāca pat tikai 1275m3 gāzes.

bet lielākā izmaiņa pateicoties LG - tika mainīts gāzes aprēķins uz abonēšanu+gāze un rezulatātā izmaksas nokrita. Tagad izlīdzinātais ir 41,67EUR mēnesī visu gadu
manuprāt 154m2 par apkuri (22,5grādi istabās) + karsto ūdeni ar cirkulāciju visu gadu bezlimita (kādi 4m3 mēnesī vismaz) nav nemaz slikti.

Vai vajadzētu taisīt pasīvo variantu?
Ar gāzi diez vai jo pie patēriņa zem 500m3 mēnesī gāzes cena praktiski dubultojas :) Bet tagad no patēriņa analīzes redzams ka karstais ūdens ir ~ 500-550m3 gadā un 700-750m3 apkurei

P.S. Pēc fakta sanāk ka gadā siltuma zudumi ir 50kwh/m gadā. Ja sarēķina pēc energosertifikāta tad cipars ir nedaudz virs 30kwh/m*gadā

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 13/01/2020 17:48

Es piekrauju apmeram pusi, aizdedzinu, paturu apaksejo durvi vaļa lai labi iedegas un tad pieladeju cik nu pilnu varu. Praktiski pirma kurtuve aiziet uz pilnu jaudu, otra jau sak klape pieverties nedaudz, līdz dabūn vajadzīgo t.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: Tinis (46.109.221.---)
Datums: 13/01/2020 18:06

Jānosver cik kg saiet pilnā kurtuvē. Viens kg sausas malkas dod 4kWh siltuma. 1,5t ūdens, uzkarsējot no 50 līdz 90 grādiem, satur gandrīz 70 kWh.

Re: Pārdomas par apkuri.
Autors: jarmarka (78.84.184.---)
Datums: 18/01/2020 19:37

.... Man uzlikts 2,5t akumulators, 52kw Grobiņas katls, paslaik 180km2 tiek apsildīts. Vai tiešām ar tik mazu apkures ierīci un akumulatoru var apsildīt tādu platību? jāsaka gan, neesmu Latvijā redzējis tādu ēku. arī pasaulē ne.

Pašreizējā: 9 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **        **  **     **  **     **  **     ** 
     **          **  **     **  **     **  **     ** 
    **           **  **     **  **     **  **     ** 
   **      **    **   **   **   **     **  **     ** 
   **      **    **    ** **    **     **  **     ** 
   **       ******      ***      *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727