UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audi-xtr (46.109.78.---)
Datums: 02/03/2019 19:40

Sveiki visiem, jaut diezgan sareźģìts, var bùt kàds ir saskàries, un varès palìdzèt. Lieta tàda dzìvoklis 103. Sèrija 5stàvs, uztaisìju galìgi jaunu vannas istabu, lieta tàda kad atgrieź izlietnei auksto ùdeni, tad jùt ka sit nedaudz ar elektrìbu, tieši no ùdens. Dušai kad atgrieź, nekas nesit, duša atrodas cità stùrì. Ar elektrìbu nekàda sakara dzìvoklī nav, jo atsledzot stràvu, tapat sit ar elektrìbu. Caurules no pagraba nàk plastmasas, vai nu tà ir kaut kàda statiskà elektrìba, bet plastmasas caurules nevar sazemèt, vai kas cits? Paldies par atbildèm

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 02/03/2019 20:00

Čau!
Nemācēšu tev palīdzēt ar problēmu, bet es laikam ņemtu rokās multimetru un sāktu ar krāna mērīšanu pret kādu metālu blakām, var arī ūdeni pamērīm, protams. krāns varbūt nesit tāpēc, ka slikti vadošs metāls vai pārklājums, tāpēc pamēri pret krāna iekšējo kanti, paskrāpē, lai oksīdu noņemtu. ) Ja jau sit, tad kaut kur pie trubām ir strāvas noplūde, varbūt kādam zemējuma vads uzmests kā uz radiatoriem agrāk darīja.

Starp citu pasaki, kā tev patīk 103. sērija? Vai tasinība, ka labākā no visām, ko cēla psrs laikos? )
Es pats sāku domāt par šāda dzīvokļa iegādi. ) Kā ar skaņas izolāciju no kaimiņiem, kādi plusi un mīnusi, tavuprāt? )

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Ambrosio (87.110.35.---)
Datums: 02/03/2019 20:23

Man pašam bija savā ziņā līdzīgs gadījums dzīvokli pirms gadiem 15. Sieva pateica, ka virtuves krāns iesita ar elektrību. Sāku eksperimentēt - nekas nenotiek, ja pieliek roku pie krāna. Taču tad, kad ar vienu roku pieskaras gāzes plītij un ar otru virtuves krānam, tad tā ievilka ar elektrību, ka tik turies. Tad es pirmo reizi sapratu, cik spēcīgi sit 220V. Labi ka uzsitu pa virtuves krānu ar pirkstu galiem, varēju atraut pirkstus, lai gan pareizi būtu uzsist ar pirkstu galu ārpusi, lai gadījumā, ja ir elektrība, tad pirksti automātiski saliektos un atrautos no elektrības. Nekādā gadījumā nedrīkst satvert aizdomīgu priekšmetu, jo elektrība saraus roku krampī un būs grūti atvienoties. Bet vispareizāk ir paņemt voltmetru un mērīt spriegumu starp dažādām detaļām, ko arī izdarīju un atklāju gandrīz 220V starp gāzes plīti un virtuves krānu. Tad saucu namu pārvaldnieka elektriķi un apstaigājām kāpņu telpas dzīvokļus, izslēdzot korķus un skatoties, vai spriegums nepazūd. Tā izskaitļojām vainīgo dzīvokli. Izrādījās tur notiek kaut kāds remonts un kaut kādi "meistari", kuriem rokus būtu jānorauj, gāzes plīts korpusam bija pieslēguši nevis zemējuma vadu, bet fāzi. Kamēr vienkārši darbojās ar gāzes plīti un tai pieskaras dzīvokļos, bet vienlaicīgi nesavienojas ar citu vadītāju (zemēts krāns, zemēts radiators), radot spriegumu starpību, tikmēr neviens to fāzi uz savas ādas neizjuta.

Tai pat dzīvokli pašos pirmssākumos pārvilka elektrību reģipša sienā. Atklāju, ka nez kāpēc starp skrūvēm voltmetrs uzrādīja daždesmit voltu spriegumu. Tas, kas vilka elektrību nebija uzmanīgs un pacietīgs un velkot elektrības vadu caur reģipša profiliem bija sabojājis vada izolāciju. Nācās pārvilkt vadus.

Tā kā ņem voltmetru / multimetru un mēģini noskaidrot starp kādiem priekšmetiem ir sprieguma starpība. Un tad jau varēsi mēģināt saprast potenciālos sprieguma avotus.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audi-xtr (46.109.78.---)
Datums: 02/03/2019 20:31

Man bija doma ka kàds duraks ir uzmetis 0 uz radiatoru, vai kas tamlìdzgs, bet atkrit jo udens iet pa plastmasas caurulèt, elektrìbu nevada. Stràvas noplùde nav jo kà minèju, atsledzu stravu visam dzivoklim un tapat sit.

Dzivoklis loti labs uz pagrieziena, 3istabu 78m2, tatad vislielakie, no visiem padomju projektiem. Daudz ko partaisìju, daudzas sienas var lauzt àrà, vienìgais mìnuss ko es redzu, ka visas àrsienas ir paneli, bet pàrèjais viss ir ok, nav bèniņi, vasarà dzìvoklis uzkarst lidz +30gràdiem

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audi-xtr (46.109.78.---)
Datums: 02/03/2019 20:43

Tavs gadìjums interesats, bet jà, tev viss ceļoja pa dzelzs trubàm, un ir izskaidrojams, ir dzirdèts, stulbeni dzivoklos zog elektrìbu, 0 piešauj pie radiatoriem, un pliku fàzi no skaitìtàja, tad it kà skaitìtàjs negrieź, bet tajà brìdì cità dzìvoklì berns piekèras pie trubas un nevar atrauties, nabags jau apčuràjies, labi ka kads uzspeja noraut nost, luk kàdà veidà var sanàkt letàls iznàkums, bet jà es ņèmu testeri, mèrìju tajà brìdì, vairs nesita, tagad jagaida kad sitìs un varès nomèrìt

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 02/03/2019 21:55

2audi-xtr

Un kā tas jūtams, ka ārsienas no betona, ziemā auksti?

Man ķiegeļu trīsstāvu hruščovkā plānojums gan sūdīgs ar caurstaigājamu istabu, toties visas sienas ir virs 50cm ķieģelis, siltumu tur ļoti labi un kaimiņus nevar dzirdēt pat ja ar perforatoru urbj. )

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audixtr (46.109.78.---)
Datums: 02/03/2019 23:31

audi-xtr Wrote:
-------------------------------------------------------



Ar siltumu viss ir ok, dzīvoklis silts par paneli domāts, bieži starp viņiem lietus tiek cauri, tad tie alpīnisti smērē, tīri no ilgdzīvošanas, ķiegelis stāvēs ilgāk. Par skaņu gan, kaimiņus nedzird, tur problēmu nav, bet ja kāds padjesdā kaut ko urbj, vai ar perfi strādā, visi dzird vienalga kurš un kurā stāvā, skaņa ceļo kā traka

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 03/03/2019 01:24

Domā, tas visiem 103. projektiem tā ir ar to ūdens tecēšanu? Tā ir kaut kāda pāreja no ķieģeļa uz betonu? Un lietuviešu projektiem vai tamlīdzīgiem tāda problēma ir mazāk izplatīta? )

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 03/03/2019 11:23

Par elektrību neizteikšos, galīgi ne mans lauciņš.

103.sērija kopumā ir forša, kas vēl labāk, gandrīz muļķudroša. Plānojums gan nav labākais, 104,sērijas paneļniecei labāks, toties tāds kāršu namiņš ne visai.

Ūdens caur sienu paneļu šuvēm ir kāda līkās rokas, vai nu celšanas laikā vai jebkad vēlāk. Tur to šuvju gandrīz nav, kur nu vēl tecēt. Attiecīgi pieiet lietai nopietni un sataisīt, nevis kaut ko uzkleķēt katru pavasari.

103.sērija bez bēniņiem ir kaut kāds kolhoza ekonomiskais variants, normāli ir ar bēniņiem. Ja reiz vasarā uzsilst līdz +30C, tad arī ziemā jākurina spēcīgāk. Der apsvērt jumta siltināšanu, kaut tikai virs sava dzīvokļa ar kādu pāris metru pārlaidumu uz malām.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 03/03/2019 12:07

Interesanta štelle, pameklēju ss.lv 103. mājas projektus un secināju, ka tie ir gandrīz tādā pašā cenā kā , piem., bonavas dreilinga jaunceltnes. :D
Teiksim ir viens 55m2 divistabu 103. sērijas dzīvoklis pa 61k, bet dreilingu mājās 41m2 arī par 61k eur. ) Nenokauti 103. sērijas trīnīši jau ir virs 60k, sanāk, ka tur nemaz nav liela cenu atšķirība ar šo un jaunceltni.. interesanti.. kur ir iemesls? jaunceltnes ir sūdīgākas vai arī psrs laiku mājas pārvērtētas? :D

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: specd (212.3.198.---)
Datums: 03/03/2019 12:14

Starpību kvadrātmetros nepamanīji?
Cenu nenosaka kvalitāte, bet gan pieprasījums, kuram ar loģiku var būt maz sakara.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 03/03/2019 12:17

Starp citu kāds ir griestu augstums 103. sērijā? Manā hruščovkā ir 270cm, tikko izmērīju un visu sienu biezums (izņemot istabu starpsienas) ir 54cm.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 03/03/2019 12:20

Starpību kvadrātmetros, protams, pamanīju.. bet nu tā nav tik milzīga - tas ko gribēju teikt.. nu +20% max. Attiečigi sanāk, ka psrs laiku māja pa saviem 50 gadiem pazaudēja 20% no jaunceltnes vērtības... es mēģinu izprast, kāda ir tā reālā situācija un kāds ir optimāls dzīvoklis, ko tagad varētu pirkt. )

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 03/03/2019 13:08

Cenu, pirmkārt, nosaka mājas atrašanās vieta. Pieejamā infrastruktūra tuvumā.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audixtr (46.109.78.---)
Datums: 03/03/2019 13:29

Nu ziemā piesildīt vispār nav problēmu, vasarā uzsilst tāpēc, ka jumts uzsilst, cik redzēju bēniņi tur ir apmēram 40-50cm, bet tos nevar nosaukt par bēniņiem, tā vieta ir pilnīgi apglabāta, nav piekļuves. Griestu augstums, 2.5m bet kad uzliek profilus normāli visu izlīmeņo tad daudz vairāk par 2.4m nepaliek.


Jūs labāk man pasakiet, iespējamos variantus, kā pa plastmasas caurulēm var ceļot elektrība. Paldies

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 03/03/2019 13:57

Ūdens arī vada elektrību.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: Phoenix (188.112.133.---)
Datums: 03/03/2019 14:06

Lasu te par dažādiem projektiem, nav brīnums, kādēļ neviens netic, ka man hruščovkā ir 2.7m.. lielākoties bija mazāk, bet izrādās mans variants ir 1-528 sērija, kurā bija 2.7m, kas man liekas pilnīga norma, bet ar ko tieši lepojās tās Trebū jaunceltnes pārdevēja, ka viņiem ir 2.7m griesti un uzrūca man virsū, ko es tiršu par savu greistu augstumu, tā nevarot būt. Vot tas vēl viens faktors, kurš apgrūti izvēli.. ja reiz 103. un pārējās panelenēs ir tik zemi greisti, kas mani atklāti sakot, nomāc, kad esmu tādās mājās... :/ Ehh. :D

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audixtr (46.109.78.---)
Datums: 03/03/2019 14:15

Jeb kurš ūdens vada elektrību, izņemot destilētu, tas vispār nevada, un būtība ir tāda jo ūdens netīrāks, jo labāk vada elektrību, sālsūdens un ziepjūdens ļoti labi vada elektrību.

Vai kādam tā ir pirmā dzirdēšana, ka vannas istabās cilvēki tiek nosisti ar elektrību, jo nevar uzlikt strāvas noplūdes automātu.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: audixtr (46.109.78.---)
Datums: 03/03/2019 14:18

Vislabākie padomju projekti ir Staļina 2stāvu mājās, celta no ķieģeļiem, griesti 2.7m- 2.8m. Stāvēs visilgāk no visām.

Re: Elektriska stràva no ùdens kràna
Autors: soseds2 (77.219.8.---)
Datums: 03/03/2019 15:51

Veļasmašina ir sazemēta? Kā ar zemējumu viss pārbaudīts, sadalē viss ok?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **     **  **      **  **      ** 
 ***   ***  **     **   **   **   **  **  **  **  **  ** 
 **** ****  **     **    ** **    **  **  **  **  **  ** 
 ** *** **  ********      ***     **  **  **  **  **  ** 
 **     **  **     **    ** **    **  **  **  **  **  ** 
 **     **  **     **   **   **   **  **  **  **  **  ** 
 **     **  ********   **     **   ***  ***    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727