UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: aigarello (78.84.237.---)
Datums: 13/04/2018 16:32

Labdien !
Ceru atrast šeit atbildi vai vismaz virzienu kur pētīt tālāk .
Ir zemes siltumsūknis Thermia Diplomat , pēc visa spriežot ap 2005 gadu sākts ražot .
Tātad krietni pasen .
Tā darbību nosaka vadības bloks , un ir diezgan primitīva . Nodrošina apkures t līkni un līdz ar to tempratūru telpās , vadoties pēc āra t .
Tas ko vēlētos ir modificēt šo funkciju . Piemēram, līkni mainīt ne tikai pēc āra tempratūras bet arī pēc diennakts laika .
Varianti iespējamie , vai nu mainīt pašu vadības bloku uz jaunāku, vai pāršūt programmatūru uz jaunāku ka to dara piemēram čipojot auto dzinējus .
Vai ir kādi ieteikumi kur to dara, varbūt ir kāds ražotājs ar jau gatavu automātiku kuru tad varētu integrēt šjā aparātā .

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: v_t (95.68.126.---)
Datums: 15/04/2018 18:39

"Nodrošina apkures t līkni un līdz ar to tempratūru telpās , vadoties pēc āra t ." - atslēgas vārds šai teikumā ir - nodrošina.
kāpēc jāčakarē to, kas nevainojami strādā? turklāt, ja ir siltās grīdas, tad temperatūras regulēšana diennakts ietvaros ir bezjēdzīga.

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: aigarello (78.84.237.---)
Datums: 16/04/2018 11:28

Ziemā ir ok.
Bet pavasarī kā tagad , ir baigā inerce . Uzspīd saulīte, SS atslēdzas uz visu dienu . Vakarā sāk sildīt grīdas ar lielu kavējumu . Rezultātā dušas telpa aukstu grīdu. Vajadzētu lai sāk sildīt nevis pēc āra t , bet pēc uzstādītā laika .
Savukārt no rītiem , it sevišķi ja ir mīnusos, saullēktā, dod siltumu grīdā ne pajokam, tas nekas ka pēc stundas, divām saule jau būs telpu pārkarsējusi . Vajadzētu lai rīta periodā var apkures t līkni uzstādīt krietni zemāku , vai atslēgt ātrāk .

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: v_t (95.68.126.---)
Datums: 18/04/2018 09:28

vai āra devējs, gadījumā, nav dienvidu pusē? tas viens.
otra lieta, izklausās pēc mājas ar mazu termoinerci.

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: aigarello (78.84.237.---)
Datums: 18/04/2018 10:31

Jā . T devēju izliku dienvidu pusē . Iepriekš bija Z pusē, tad SS strādāja vai visu dienu kad saule spīd bet ārā auksts . Pieļauju ka varbūt jāpamēģina austrumu puse .
Jā . Māja kāda nu tāda ir . Otrais stāvs ok jo siltums vienmēr jau ceļas augšup. Pirmais stāvs ir ar zināmu drēgnumu ja nekurina .
Bet ne pa to ir runa . Tagad ir pieejami visvisādi vadības bloki parastajām krāsnīm , gāzes katliem . Ar iespēju saprogrammēt pa stundām un dienām . Vai tiešām SS ir "' piemirsti "' ?

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: E (212.93.96.---)
Datums: 18/04/2018 14:15

Tev tur vajag dabūt elektrisko shēmu esošajam siltumsūknim. Nu vismaz vizuāli to izpētīt un saprast.
Man arī ir vecs NIBE sūknis, bet tam uz plates bija atstātas vairākas vietas, kur pieslēgt dažādu papildus aprīkojumu (istabas temperatūras devējus, boileri, lai strādātu tandēmā). Es izpētīju + eksperimentāli sapratu, ka varu siltumsūkni vadīt ar ārējo releju palīdzību. Tad nu pavisam vienkāršs risinājums uz Arduino + temperatūras sensors + relejs (kopā ap 12 EUR) man tagad atslēdz siltumsūkni, kad istabās paliek par karstu (virs 22.5 C). Pašā siltumsūknī iekonfigurēju mazliet augstāku temperatūras līkni nekā nepieciešams, kā arī āra sensors stāv pilnīgā ēnā.
Rezultāts ir diezgan OK. Sanāk, ka SS cenšās uzsildīt un turēt temperatūru mazliet lielāku kā vajag, bet ja istabā temperatūra ir laba, tad istabas sensors tam neļauj slēgties iekšā. Attiecīgi no rītiem tas smuki uzsilda, bet tiklīdz istabā iespīd pirmā saulīte tā uzreiz pārstāj. Ja ir lietains laiks, tad istabā ir vēsāk (pat pie identiskas āra temperatūras) un sanāk, ka tad neslēdzas ārā kamēr nav komforta temperatūra.

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: v_t (95.68.126.---)
Datums: 18/04/2018 15:09

man arī ir 2005. gada diplomat 10 kw.

visdrīzāk arī ar diplomātu var izdarīt to pašu, ko ar nibe.

es domāju, ka šādu problēmu esmu novērsis tīri mehāniskā veidā - uz augšstāvu laižu mazāk kā lejā - piebremzēju plūsmu ar kolektoru. nu, un augšstāvs nekarst tik ļoti, jo jumtā iestrādāta atstarojošā izolācija un pats jumts ir no dakstiņiem.

Re: Siltumsūkņa vadības bloka darbības funkciju uzlabošana
Autors: aigarello (78.84.237.---)
Datums: 18/04/2018 16:12

Paldies par dalīšanos ar idejām .
Kas līdzīgs jau bija padomā .
Es ceru T telpās izlīdzināt ar termoregulatoru palīdzību, lai tie sāk bremzēt plūsmu kad telpas T sāk kāpt.
Bet vienalga paliek inerces faktors silto grīdu gadījumā .



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          *******   ********  **          *******  
 **    **   **     **     **     **    **   **     ** 
 **    **   **            **     **    **   **     ** 
 **    **   ********      **     **    **    ******** 
 *********  **     **     **     *********         ** 
       **   **     **     **           **   **     ** 
       **    *******      **           **    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727