UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Putekļu sūcējs
Autors: soseds2 (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2017 20:14

Esam beidzot saņēmušies pirkt putekļu sūcēju. Parasto dzīvoklim. Derētu ar maisiem, bet ideāli būtu ar ūdeni cenas robežās 220-300eur. Skatos,ka tagad Miele labas atlaides. Neatmestu domu arī par piem.Karcher (ūdens) putekļu sūcēju. Var arī citus variantus. Tāteikt, negribas nošaut garām. No ūdens putekļu sūcējiem bija Tomas Aqua Twin, bija baigais čakars skalot, mazgāt sprauslas.

Varbūt kāds var pakomentēt vai ieteikt kko, jo ļoti liela izvēle veikalos. Paldies!

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Aldiss (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2017 21:05

Ir lielais Karcher, bet baigi neērts, liels un smags.
Sieva uzstādīja ultimātu- nopirkt bezvadnieku,lai tiklīdz kādi netīrumi var uzreiz sasūkt, vai arī tīrīsi pats.

Nopirku uz Ziemassvētkiem Electrolux Ergorapido LI35.
No tā laika Karcher nav lietots.
Pat četrgadnieks puika vairākas reizes dienā paķer putekļusūcēju un sasūc, kur kādus gružus vai cepumu drupačas sabēris.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2017 21:30

Vienā forumā puikas aprunāja tēmu [www.boot.lv]

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 08:56

Aldiss -
Es gribēju mazliet vairāk par šo sūcēju saprast. Es tā kā jau gandrīz nosvārstījos tādu ņemt, bet pietrūka atsauksmes.

Man šiem aparātiem vaisvairāk mulsina akumulators un sūkšanas jauda. Akumulators klasiski - sākumā ir ok un tad strauji sāķ kristies ietilpība un salīdzinoši ātri vairs neder lai līdz galam darbu izdarītu un tajā brīdī viss aparāts ir jāmet ārā. Otrs - jauda dēļ akumulatora nav samazināta?

Protams ka viņi visi ir plastmasīgi, bet jautājums ir par to vai nav tā, ka viņam atbildīgās vietās baigi vārīgas tās fiksējošās ļipas? Man mājās sīči un aparāts viennozīmīgi kritīs un tiks makarēts.

Ko ar to izņemamo sūcēju var labu izdarīt?

Re: Putekļu sūcējs
Autors: jaunakais (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 12:06

Manā ģimenē ir divi putekļu sūcēji karcher 3001 un VAX C89 konteinertipa sūcējs. Izmanto tikai Vax (karchers tikai kad remontē). Putekļu sūcējam jābūt mazam, jaudīgam un kompaktam.
Konteineru tipa putekļu sūcēju lielākie mīnusi - salīdzinoši mazāka sūkšanas jauda un regulāri jātīra filtrs (reizi mēnesī), kas atrodas tieši pirmais aiz konteinera.
Vax izmantoju kādus 2 gadus.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: SerViss (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 12:30

Nelaistu garām retu iespēju iegādāt lietotu Rainbow.
[reklama.vesti.lv]

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 13:38

Man ir dzīvoklim 2 gab. Viens Philips, otrs VAX, ūdens, mazgātājs, sūcējs. Izvēles pārdomas: Ar jebkuru putekļu sūcēju ir jāstrādā! un tas ir fakts. paši putekļi nepazūd. Ir pamatīgā tīrīšana un aktīvo vietu tīrīšana, kas notiek biežāk. Aktīvās: tur kur ienāk no ielas, drēbes velk, dzīvnieki skraida...Tad lietoju Philips. ( kā izvēli noteikti jāskatās , lai maisiņš ir S-bag, un tad nebūs problēmu ar maisiņiem...ir originālie, savietojamie, bet pērkot lielākās Mega-pakās, lētāk. putekļu sūcējs salīdzinoši maziņš, labi velkās līdzi darbošanās vietai. Saku ka labāk Philips, jo tam uzticos..Pārdomāts, viss kustās viegli, mīksti, tikai vajag strādāt..... Ar VAX jau darbosanās lielāka: ūdens, salikšana- izjaukšana. Bet tīra tīrāk...Pat tikai darbinot, no gaisa savāc putekļus, gaiss paliek tīrāks. Ar nāsīm to labi jūt. Parastais ...sāk "smidēt" ja maisiņš ja pilns. Ja grib, var pat speciāļi putekļus pacelt. Tāpat, ir laba metode, ka ar garspalvainu pindzeli ceļ putekļus no virsmas, un tos tūlīt iesūc. Tā var labi tīrīt CD, radio, TV, un t.t.t. Darbnīcai jau lielais Karcher WD6 Premium kas ir viens no labākajiem šajā kategorijā pie cenas-kvalitātes rādītājiem.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: soseds2 (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 17:00

Paldies, Hmm un pārējiem, domāšu...!

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Aldiss (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 20:29

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Aldiss -
> Es gribēju mazliet vairāk par šo sūcēju
> saprast. Es tā kā jau gandrīz nosvārstījos
> tādu ņemt, bet pietrūka atsauksmes.
>
> Man šiem aparātiem vaisvairāk mulsina
> akumulators un sūkšanas jauda. Akumulators
> klasiski - sākumā ir ok un tad strauji sāķ
> kristies ietilpība un salīdzinoši ātri vairs
> neder lai līdz galam darbu izdarītu un tajā
> brīdī viss aparāts ir jāmet ārā. Otrs -
> jauda dēļ akumulatora nav samazināta?
>
> Protams ka viņi visi ir plastmasīgi, bet
> jautājums ir par to vai nav tā, ka viņam
> atbildīgās vietās baigi vārīgas tās
> fiksējošās ļipas? Man mājās sīči un
> aparāts viennozīmīgi kritīs un tiks
> makarēts.
>
> Ko ar to izņemamo sūcēju var labu izdarīt?

Mana pieredze ar Electrolux Ergorapido vēl ir neliela,
vēl nav divi mēneši. Baterejas nomaiņa protams biedē, bet tā kā tagad tajos ir litija jonu baterejas, ceru tik drīz nomaiņas brīdis nepienāks. Vecā tipa NiMn baterijām gan bija raksturīgs ātrs nogurums un ietilpības zudums.

Sūkšanas jauda ir mazāka, bet to kompensē uzgalī ievietotā rotējošā birste, kā rezultātā paklāju var izsūkt pat labāk kā ar vienkāršu, bet jaudīgu vakumnieku.
Rotējošās birstes trūkums- dažkārt uztin diegus ap sevi, ar sieviešu garajiem matiem lielākoties tiek galā.


Vājas fiksējošās ļipas neesmu pamanījis.

Izņemamo mazo moduļi izmanto mēbeļu sūkšanai. Ar garo spieķi nav diez ko ērti mēbeles sūkt.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 13/02/2017 22:09

Par rotējošajām birstēm… Man gandrīz 10 gadus ir kaut kāds Philips F9xxx sērijas sūcējs, kaut kas ap 2000W/500W - rotējošo birsti cik ātri uzliku, tikpat ātri arī noņēmu. Parastā "sūcambirste" kaut kā daudz vairāk simpatizē.

Par baterijām - ja reiz Li-Ion, tad gan jau 18650 - pieejamas plašā klāstā, jāskatās tikai, lai max discharge strāva būtu pietiekama. Ļoti pat iespējams, ka pēc bateriju nomaiņas strādās vēl labāk nekā ar rūpnīcas baterijām. Vienīgi varētu rasties problēmas, ja tur ir kāds "gudrs" kontrolieris, kurš nestrādā pēc bateriju nomaiņas.

Tā arī neesmu sapratis, kā viņi ir panākuši, ka specenēs var nenorādīt ne darba jaudas, ne baterijas kapacitāti…

Re: Putekļu sūcējs
Autors: ibm (85.10.211.---)
Datums: 20/02/2017 14:43

Vispirms, protams, klasiska patiesība ar JEBKURA ražotāja ūdens putekļu sūcēju (domāts - filtrēšana caur ūdeni): tos pēc sūkšanas nevar vnk iemest kaktā, netīrais ūdens ir jāizlej un bačoks jāizžāvē. Ja ar to rēķinās un to pieņem, tad var iet tālāk :)

Es decembrī nopirku no KRAUSEN AquaStar, nu tur ir vesela galerija atbilstoši vēlmēm. Kāpēc to? Tas ir viens no modeļiem, kuram ir vienkārša uzbūve, rēķinot, ka tas regulāri jātaisa vaļā, tad mans uzstādījums bija - iespējami vienkāršāka konstrukcija, kas tomēr savu darbu dara. Tad lūk, šie Krauseni būtībā ir spainis ar ūdeni, kam virsū uzbāzts motors, ar 2 klipšiem. Līdz ar to apiešanās elementāra. Pagaidām par ilgmūžību spriest nevaru, bet sūdzību nav. Lielveikalos nedod, jāčeko viņu mājaslapā (neko nereklamēju!). Bet ceņņiki ir normāli par jaudu un konstrukcijas ērtību.

Ko varu teikt no prakses. Droši vien jebkuram sūcējam ūdens filtra kastē vēlams iepilināt pāris pilienus kādas aromātiskās eļļas, bet visumā, ja pēc darba izlej, izskalo un izžāvē, tad nekas nesmird. Cik zinu, tad bieži sastopama kļūda, ko cilvēki pieļauj, ir vai nu neizskalot vai/un neizžāvēt. Jāsaprot, ka tajā burkā ir slapji putekļi :)
Mīnuss Krauseniem: nevienam nav spolē ieritināms tīkla kabelis. Viņi skaidro to ar cenu, lai būtu iespējami zemāka. Personīgi man tas ir pie kājas, jo es to mašīnu glabāju ne jau visiem redzamā vietā.

Protams, 'mājās ir vēl viens sūcējs, "īsiem darbiem", kad vajag tikai kaut ko drusku sasūkt, - lai nav jāčakarējas ar ūdeni ikreiz.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 20/02/2017 15:52

Man sieva ejošu un labu ūdeņnieku izmeta bez manas ziņas. :) Bija sācis it kā smirdēt lai gan viņa to pasākumu žāvēja un cītīgi ņēmās. Nu kādi 3 gadi jau laikam viņam bija. Palika pie parastā vecā maisiņnieka.

Re: Putekļu sūcējs
Autors: Oktānija (80.89.78.---)
Datums: 06/11/2019 18:52

Manuprāt Kacher nemaz tik labi neiztīra. Jauda ar kādu sūc jau nav svarīga, svarīgi filtri un uzgaļi. Labākais, ko esmu redzējusi ir LUX. To gan veikalos nepārdod, bet dažkārt parādās reklāma par mājas tīrīšanu!



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **    **  **    **  **        
 **     **  **   **    **  **   ***   **  **    **  
 **         **  **      ****    ****  **  **    **  
 ********   *****        **     ** ** **  **    **  
 **     **  **  **       **     **  ****  ********* 
 **     **  **   **      **     **   ***        **  
  *******   **    **     **     **    **        **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727