UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: igaunis (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 10:12

Sveiki visiem,

Vai var kāds atsaukties kurš lieto bioloģiskās attīrīšanas iekārtas privātmājai ,kur tiek izmantotas dūņas un ,kur attīrītais ūdens tiek atgriezts atpakaļ vidē?

Mani interese ,kā tiek kontrolēts dūņu daudzums? Vai piebarojat tās vai pietiek ar pašu materiālu:)))?
Kas notiek ja dūņas ir par maz un tāds slikti attīrīts ūdens no privātmājas tiek atgriezts vidē?

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Denise (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 10:54

Man ir uzstādītā Enfriho attīrīšanas iekārta, tur tiek izmantotas dūņas un kompresors dūņu apgādāšanai ar gaisu.

Nekādu problēmu līdz šim ar dūņām nav bijis, pavasarī ar parasto sūkni nosūknē nedaudz no rezervuāra dūņas un ielej atpakaļ tik pat daudz tīru ūdeni, ar šim dūņām laistam zālīti, aug griezdamās, labs mēslojums zālītei.

Attīrītais ūdens lēnām tek infiltrācijas akā, kurai pamatnē ir iebērti smalki oļi kas ietīti ģeotekstīlā un tā tas ūdens lēnām sūcas prom.
Esmu baigi apmierināts ar šo iekārtu .. smaka nekāda .. arī paceļot vāku, nekas nesmird, nedaudz tik jūtama mazgāšanas līdzekļa smarža :)

Ja augsti gruntsūdeņi un nav iespējas infiltrēt pa taisno, var uzstādīt pārsūknēšanas staciju, respektīvi, ūdensnecaurlaidīgu aku ar iegremdējamo sūkni. No attīrīšanas iekārtas ūdens satek pārsūknēšanas akā un sūknis šo ūdeni pārsūknē uz infiltrācijas aku, vai kādu novadgrāvi ja ir tuvumā pieejams.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: he (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 10:58

lietoju pusgadu, neko neesmu papildinājis un viss notiek. Ārā caur pārsūknētavu grāvī nāk dzidrs. Pats bio bundulis arī nesmird pat ja vāks noņemts, atšķirībā no kaimiņa kaku 2 grodiem aka septiķa, kas regulāri pārplūst ar virsūdeņiem un smako.
Sieva gan pērk kaut kādus tur eko/šmeko tīrīšanas līdzekļus, bet šad tad es ar CIFu arī padarbojos nedaudz, i neko.
Kas notiek, ja dūņu par maz? Domāju tas pats, kas septiķa gadījumā notiek visu laiku - kakaināks ūdens ietek zemē/grāvī. Ja ir infiltrācija, tad tā infiltrācija ātrāk aizaug.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: igaunis (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 11:18

Paldies visiem par komentāriem,

Sakiet vai kāda "ziepe" no Valsts vides dienesta vai vietējās buvvaldes par to ,ja "kakaināks" ūdens ietek grāvī ,dīķī utt

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Reno (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 12:21

Kā bioloģiskās iekārtas tiek galā ar matiem? Tiešām tos šīs dūņas nesaēd un tie ik pēc kāda laika jāzvejo no bunduļa ārā?

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: he (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 12:33

domāju, ka atkarīgs no pašvaldības un no kaimiņiem (var pasūdzēties). Bet ja kaut kas nestrādās kā nākas, tad viena no pazīmēm ir, ka sāk smirdēt, un tad taču būs motivācija savest kārtībā bez ārējas bikstīšanas.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: he (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 12:46

vēl jau neesmu neko ilgi ekspluatējis, bet par matiem man nekādi brīdinājumi no iekārtas licējiem nebija. Frizētava gan gluži nav mājās. Pirmā iekārtas sekcija, kurā ietek kaku ūdens no mājas, ir ar tādu kā izvelkamu grozu. To šad tad pats var pavilkt ārā un izķeksēt tos nešķīstošos brīnumus, kas tur trāpījuši. Laikam pāris reizes pa pusgadu esmu to darījis, bet vairāk sākotnējas intereses vadīts, ne vajadzības. Tiesa, ja nemaldos, instrukcijā rakstīts, ka šad tad šis grozs ir jāpakontrolē. Matu kušķus tur neredzēju.
Bet labāk jau šādus jautājumus uzdot tiem, kas ar to nodarbojas un ir gatavi arī kādas garantijas dot par savu iekārtu. Es tikai tāds lietotājs/iesācējs.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Enfriho (178.16.22.---)
Datums: 09/12/2014 16:56

Sveiki, kopš strādājam ar attīrīšanas iekārtām, īpašas problēmas ar matiem nav bijušas (taisnības, ka bioloģiskā attīrīšanas iekārta nesadala matus), pie apkalpošanas tie tiek iztīrīti no attīrīšanas iekārtas, bet tas notiek apmēram vienu reizi gadā.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: onka (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 07:17

Sveiki! Tie kas sev uzstādījuši Bio kanalizāciju, vai varat lūdzu padalīties ar atsauksmēm par uzņēmumiem. Respektīvi nepieciešams ierīkot Bio kanalizāciju lauku mājā, uzņēmumu daudz, bet kuru izvēlēties? Ka arī būtu interesanti uzzināt cik tas apmēram jums izmaksāja. Varbūt vēl kādi padomi kam pievērst uzmanību? Paldies!

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 20:29

Pazvani tiem pašiem Enfriho - tie uzstāda Bioclaru, kas jau sen ir Latvijā un citur.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 21:53

Man ir Augusts, uzstādīšanas serviss ideāls. Iekārta, grūti spriest, nav ar ko salīdzināt, bet kaut ko jau dara. Smaka nav. Pieļauju, ka visas viņas ir apmēram līdzīgas, vismaz tās kuras ar dūņām un gaisa kompresoru. Izmaksāja viss kopā ap 3k.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 22:47

man ar Augusts. Izlīda pāris feilerīši, bet bez čīkstēšanas salaboja

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 22:50

P.S. Feilerīši ne ar pašu bio iekārtu, bet saistībā ar attīrītā ūdens aizdabūšanu prom (elektrības, gruntsūdeņi utmldz)

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: bobo (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 22:53

Vilni ko tā 3k , tagat itkā viņa maksā 1300 eur. Rakšana utt. sadārdzina pārējo ?

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 19/10/2015 23:01

Man ir tas dārgākais modelis nu un uzstādīšana arī savu naudu paņem.

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: Surikats (85.10.211.---)
Datums: 20/10/2015 07:43

1300 EUR ir plika iekārta. Vēl jau vajadzīgi rakšanas darbi, iespējams ka sūknētava, infiltrācijas aka...

Re: bioloģiskās attīrīsānas iekārtas privātmājai
Autors: bobo (85.10.211.---)
Datums: 20/10/2015 07:56

Jā skaidrs, man infiltrāciju nevajag jo blakus iet garām (10m) lielais grāvis.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **    **  **     **  **    **  ******** 
 **        ***   **  ***   ***  **   **   **       
 **        ****  **  **** ****  **  **    **       
 **        ** ** **  ** *** **  *****     ******   
 **        **  ****  **     **  **  **    **       
 **        **   ***  **     **  **   **   **       
 ********  **    **  **     **  **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727