UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: igaunis (178.16.22.---)
Datums: 24/11/2014 09:59

Sveiki visiem gaišajiem prātiem,

Būtu labi ja kāds atsauktos ,kurs izmanto Opap Black Star Comfort granulu apkures katlu.
Pats lietoju šādu katlu un vēlētos salīdzināt kādas temperatūras tiek turētas, cik bieži tīrāt(es 1x7 dienās).Kādas granulas lietojat(es Inčukalna)?Kāds patēriņš granulām(man 1 maiss 30Kg x24h uz 280m2).Pirku katlu no SIA Comodus. Par Comodus servisu varu teikt visu to labāko Līdz šim sūdzību nav. Protams par katru soli ir jāmaksā ,bet ir atsaucīgi. Ir man zināmas vietas ,kur vari maksāt cik gribi vai nu nebūs laika vai vēl sataisīs ziepes.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2014 14:31

OPOP BS 20, granulas no granulas.lv, 1x nedēļā tīrīšana, patēriņš ļoti mainīgs (15-35kg/d), jo slikti siltināta ēka. 160m2, divi stāvi, siltās grīdas 1. st, otrajā radiatori.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: martinsj (178.16.22.---)
Datums: 25/11/2014 20:56

Kā jūs tos degļus kurinat , visu diennakti ?

man stāv uzlikti divi darbības intervāli , no 6.00- 9.00 un 16.00 - 21.00

patēriņš apmēram ,
11kg dienā ja āra t ir +5 -,+10 ,
15kg dienā ja āra t ap 0 - , + 4 ,

tīru vienu reizi nedēļā ,kurinu Ventspils'' Kurzemes granulas ''

dubultā veco ķieģeļu mūra māja , ar daļēju siltinājumu , apkurināms tikai pirmais stāvs 100m2

granulu katls Atmos D19P un PX21 granulu degli ,bet citu vadības kontrolieri

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: igaunis (178.16.22.---)
Datums: 26/11/2014 01:39

Paldies visiem par komentāriem,

Man deglis slēdzas iekšā un ārā vairāk kā 10x24h

Arni,

Man ir 30 kW katls. Arī 2 st radiatori un pirmajā stāvā siltās grīdas.Ar ko Tu komunicē granulas lv?
Kāda izmēra granulas lieto 6m vai 8mm? Vai vari atsūtīt kontaktpersonu? Kādas tur bija pēdējās cenas?
Kādu temperatūru Tu turi H20 sildīšanai? Kādu temperatūru esi salicis katlam ,lai tas pats regulētu sevi atbilstoši āra temperatūrai?

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: martinsj (178.16.22.---)
Datums: 27/11/2014 09:16

granulas.lv , komuncēju laikam ar sekretāri , atsūta rēķinu uz epastu , samaksāju , un braucu pakaļ

viņiem ir tikai 6mm premium granulas , no visām granulām ko esmu testējis , šīs ir viss labākās , cena 150eur/t bez pvn , pvn privātpersonai 12%

60grādus katlā var dabūt 15 minūtēs , vismazāk pelni un uzdegums .

man katlam stāv uzstādīti 70 grādi , bet sistēmā turas ap 65

vadības kontrolieris ir šis ko tirgoju

[www.ss.lv]

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: sss (178.16.22.---)
Datums: 27/11/2014 11:27

Tad nu gan paliels pateriņš! Man Viadrus 25kw katls uz 160 m2 labi siltinata maja.Pateriņš pie temp.0+5gr =32 kg piecas dienaktis.Videja istabas temp.+22.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: martinsj (178.16.22.---)
Datums: 27/11/2014 11:46

visu izsaka siltinājums :)

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 27/11/2014 13:42

Par granulas.lv jau te pateica. Izraksta rēķinu, nākošajā dienā aizbraucu savāk. Cenas ir redzamas mājaslapā.
Katla darba temp. turu 70c, bet pēc vajadzības paceļu augstāk, ja pārāk "izsūc" patērētāji (grīdas/radžiņi), lai nepaliek "sauss".
Man stāv uzstādīts motorizētais 3-gaitnieks + temperatūras dačiks turpgaitai un uz radiatoriem jaucas tāda temperatūra, kas iestatīta pēc āras temperatūras līknes. Radiatori ar parastajām termogalvām. Katls kuras 24/7 bez apstājas (tik cik apgreidojot softu vai iztīrot izslēdzu).
Uz grīdu kolektora man stāv manuāli regulējams 3-gaitas termoregulators/jaucējs (25-40c, ja korekti atceros), to ar roku piegriežu pēc vajadzības. Uz kolektora stāv 24v uponor motoriņi, kas regulē kontūras atvērumu + Uponor DEM kontrolieris + katrā istabā pa temperatūras sensoram. Uponor kontrolieri pa lēto dabūju ebay'ā, bet vispār dārgs prieks :) patīk vizuāli, bet ir arī krietni labākas alternatīvas utt.

p.s. Esmu pieslēdzis katlu arī pie interneta, lai varu nodarba/telefona vērot, kas notiek mājās, kamēr tur neesmu - [www.stokercloud.dk] šī fīča gan laikam pieejama tikai krutākām vadībām no OPOP.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: martinsj (178.16.22.---)
Datums: 27/11/2014 19:14

man grīdas mezglā stāv Uponor modulis C-33 , Uponor 24V izpildmehānismi , un termostati T-38
tas modulis jauns tepat LV maksāja 65ls , neuzskatu ka tas ir dārgi , šis spēj vadīt 8gb vārstus , pieslēdzami 6gb termostati

pats grīdas mezgls ir gatavais, grundfos , ar termoregulatoru , grīdā laižu +45

ja radiatoriem ir termogalvas , kāpēc ir vajadzīgs trīsgaitas vārsts ?

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 28/11/2014 10:46

Nu, redz, Tev ir viss ar vadiem, bet man - bezvadu :) tur arī rodas šī lielā cenas atšķirība. Komplekts sastāv no C-56 + I-76 + T-75 un 24v motoriem.

Trīsgaitnieks tādēļ, lai uz radiatoriem neplūstu viss katla saražotais, bet gan tik, cik reāli nepieciešams. Piemēram, pie +5c tak nav nepieciešams dzenāt pa sistēmu 70 grādus, kas veicina drausmīgu putekļu celšanos :)

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: jūrnieks (178.16.22.---)
Datums: 29/11/2014 18:06

Sveiki. Lietoju OPOP Black Star 20. Uzstādīja tas pats Commodus, tie paši džeki. Iet otro sezonu, pagaidām sūdzību nav ne par katlu, ne- katla apsaisti. Viss strādā labi. Māja kopā 160 m2, pirmais stāvs- siltā grīda, otrajā- siltās sienas, garāžā- viens radiators gar ārsienu, kurš neaizsalšanas režīmā. Māja normāli siltināta. Pašlaik pie šādām āra temperatūrām (oktobrī, novembrī) apkurei+ siltajam ūdenim kopā tērēja apmēram 20 kg/diennaktī. Temperatūra telpās bija no 20-23*C, īpaši neko neregulējot (pagaidām nav uzstādīti katram lokam servomotori, ne arī termoregulatori telpās.) Pašlaik kurinu ar Inčukalna 6mm granulām (Graanul Invest.) Nevarētu teikt, ka sliktas, sadeg labi. Kautkāds uzdegums it kā veidojās, bet ļoti minimāls un nevarētu teikt, ka tā ir baigā problēma. Reizi mēnesī, tīrot katlu, viegli nositu to nost un atkal- bez bēdu. Pelnus gan reizi nedēļā izberu. Iepriekš pamēģināju arī ar 8mm premium granulām. Jāsaka godīgi- ne pārāk. Varbūt nebija kārtīgi sapresētas, jo skaidu tomēr bunkura dibenā bija vairāk, šnekam nebija, ko celt uz augšu- katls apstājās. Ir kādas atsauksmes par Ogrē ražotajām granulām- kvalitāte/cena?

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 30/11/2014 12:25

Veči. Padalieties ar informāciju. Kad tīrat katlu, cik daudz jums uz ribām ir pelnu nosēdumi? 1x nedēļā kad tīru, man viss ir biezā slānī un vot nesaprotu, varbūt kaut kur ir problēma regulācijā jeb tas tā vienkārši ir?

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: igaunis (178.16.22.---)
Datums: 01/12/2014 16:03

Sveiks Arni,

Ja siltum maini Tu uzskati par ribām tad man arī uz tām ir pelnu nosēdumi. Kad ņemu to ārā no katla tad nedaudz katlu telpa pieput ja neuzmanīgi izceļ. Notīru un lieku atpakaļ.

Man arī uz grīdu kolektora man stāv manuāli regulējams 3-gaitas termoregulators/jaucējs, kuru ar roku piegriežu pēc vajadzības. Uz kolektora stāv 24v Villo motoriņi, kas regulē kontūras atvērumu.

Cik Jūs to atvērumu kontūram lielu turat?

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 01/12/2014 19:17

Skaidrs. Atvērumu vai plūsmu? Plūsmu kā man commodieši salika, tā arī ir. Visur stāv uz pludiņiem 2l atzīme. Es gan neko daudz no tā nesaprotu, bet liekas, ka tur katrai kontūrai vajadzētu būt savs ieregulētais lielums, lai visām kontūrām būtu vienāds plūsmas daudzums (balanss), bet varbūt maldos.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: jūrnieks (178.16.22.---)
Datums: 02/12/2014 22:21

Ja servomotori stāv virsū uz katru siltās grīdas loku, tad tas servomotors automātiski arī atgriež vaļā/ ciet katru loku attiecīgi kādu temp. istabā regulē ar termoregulatoru. Tas pats, kas manuāli regulēt (aizvērt/atvērt) termogalvu (miroņgalvu) uz radiatora, bet tavā gadījumā automātiski. Ja tu domā atvērumu, kuru regulē apkures lokā vēl pirms grīdas kolektora (manā gadījumā- melns regulators ar 6ām iedaļām,) tad domāju, ka tas būtu jāgriež pavisam vaļā, jo tālāk jau servomotors regulē visu- ja pa karstu- aizgriežās ciet, ja pa aukstu- atagriežās vaļā. Var jau būt, ka kļūdos. Palabojiet. Man arī šī lieta aktuāla, jo drīzumā uzstādīšu motorīšus uz lokiem.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: Arnis (178.16.22.---)
Datums: 02/12/2014 22:41

Motori ta jā, paši tur veras vaļā/ciet, bet es vairāk domāju par tiem pludiņiem, kas norāda uz plūsmu (litri minūtē laikam?) katrai kontūrai. Piemēram. 2 istabas prasa pēc siltuma, servo vaļā - viss notiek. Bet lai nebūtu tā, ka viena silst ātrāk par otru, tad plūsmām jābūt balansā. Vismaz es to tā saprotu.

Re: Granulu apkures katls opap black star comfort
Autors: martinsj (178.16.22.---)
Datums: 03/12/2014 18:44

Man Uponor grīdas vadībai ir automātiskā balansēšana , kas strādā atkarībā no telpu termostatiem



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    ******    **        **     ** 
  **   **   **     **  **    **   **        **     ** 
   ** **    **     **  **         **        **     ** 
    ***     **     **  **   ****  **        **     ** 
   ** **    **     **  **    **   **         **   **  
  **   **   **     **  **    **   **          ** **   
 **     **  ********    ******    ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727