UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Jautājums ķīmiķiem
Autors: :/ (195.234.144.---)
Datums: 14/01/2013 16:43

Vajag epoksīda vai poliestera sveķus ap paaugstinātu termoizturību ap 100C. Parastai epoksīdkai, ja pareizi saprotu, ekspluotācijas temperatūra ir līdz 65C. Gribu uzlīmēt akumulācijas tvērtni no kompozīta.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (213.226.141.---)
Datums: 14/01/2013 18:25

Var nopirkt silikonu , kura siltumnoturība ir 300 grādi. Bet kapēc 100 grādi?... tu taču katlā ūdeni uzvārīt nedrīksti, jo ūdens pārvēršoties tvaikā, rada lielu kavitācijas efektu, kas sagrauj tam neparedzētu metālu.
Manuprāt vienkāršāk būtu izmantot mitrumdrošo saplāksni , kur iekšējās šuves izlīmētas ar speciālo bitumena - alumīnija follijas lentu un šuves aizpildītas ar karstumizturīgo silikonu.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Porex (195.122.4.---)
Datums: 15/01/2013 14:15

Varbūt izteiksies vēl kāds,jo arī mani tas interesē un bija šāda,tieši Ivara ieteikta ideja,tikai neiedomājos par šīm lentām un tad man tā šuvju būšana likās tāda neuzticama.Runa protams ir par bezspiediena tvertni.Kā tā saplākšņa līme izturēsies karstumā?

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Guchii (195.234.144.---)
Datums: 15/01/2013 14:26

Baigais čakars, vai nav vieglāk lai kāda firma uztaisa. Cik zinu Valmierā ir tāda firma kā Valtank, viņi ražo dažādas mucas, esmu redzējis, ka arī no stiklašķiedras. Reiz pat sporta velosipēdiem rāmjus no karbona vienu partiju uztaisīja. Pie viņiem vat nopirkt arī visus tos sveķus, cietinātājus un audumus.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Porex (195.122.4.---)
Datums: 15/01/2013 15:28

Kāds tur čakars,saskrūvēt 5 plaknes,tas taču ir ātrā kā sametināt? Un ja nav iespējams uzgādāt bēniņos gatavu,ko tad,metināties pa bēniņiem?

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: :/ (80.232.222.---)
Datums: 15/01/2013 16:23

Līdz ciktad grādiem jāuzsilda akumulācijas tvērtne? Kautkādai saprātīgai rezervei arī taču jābūt. Man neliekas saprātīgi izmantot saplāksni un bitumēnu kārsta ūdens tvērnei. Es nesaskatu nekādu milzu čakaru stiklaplasta tvērtnes izgatavošanā. Es tomēr plānoju uztaisīt "parastu" akumulācijas tvērtni, kura turēs parastu apkūres sistēmas spiedienu līdz 3atm, tāpēc arī grību atrast sveķus kuri normāli notūr 100 grādus, bez ievērojamiem stiprības zūdumiem.
Antikors tirgo kompaundu K-153, kurš tur 300C. Bet liekās, ka "kompaunds" ir biezs maisījums un gluži nav paredzēts stikla auduma piesūcināšanai. Pie tam man ir aizdomas, ka deļ lielā pildvielu % cieš stiprība. Diemžēl latvijas firmām ir stils neatbildēt uz e-pastiem.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Rx (77.38.137.---)
Datums: 15/01/2013 18:27

Uzlīmēt drošu apkures akumulatoru, kas turētu 3 atmosfēras, 100 grādus, ar epoksīdiem vai citiem sveķiem ir liels "varoņdarbs". Vai tas kādreiz var atmaksāties? Ir "domātāji-praktiķi" kas akumulatoru taisa "bezspiediena" , ļoti liela tilpuma, siltumnīcām un siltumu no akumulātora noņem ar radiatora ( kas kalpo kā siltummainis) palīdzību. Spiediens akumulatorā tik, cik ieliets. Izplešanās trauks sistēmai minimāls, jo tilpums ap krāsni ir minimāls. Kā arī var lietot nesalstošu siltumnesēju un akumulatoru likt telpā, kas nekad nesasals. Akumulatora sienas taisa no betona, iekšā baseina plēve.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 15/01/2013 18:37

1000L gatavais metāla aķis sver 165 kg. Pieņemot, ka epoksīdsveķu/šķiedras maisījuma blīvums ir uz pusi mazāks, tev tas aķis svērs, nu, teiksim, 100kg, lai gan nedomāju, ka ar dažu mm sienas biezumu, kā tas ir metāla aķa gadījumā, Tev būs līdzēts, tātad, iespējams, tie paši pāri par 100kg sanāks. Nu tad parēķini, cik tev izmaksās 100kg epoksīdsveķu utt. Un nedomā, ka uzlīmēt tādu tvertni ir kaut kas ļoti vienkāršs - vajag spiedienizturīgu formu (skaties kā gribi, tonna ūdens uz aķa dibenu jau spiedīs ar tonnu svara), pievadus, siltummaini utt. Es teiktu - utopija. Kvalitatīvs darba rezultāts ir ļoti apšaubāms, turklāt izmaksu ziņā ielidosi 100%.

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: zsv (81.198.49.---)
Datums: 15/01/2013 20:51

Var jau līmet, bet tad kādu ielāpu uz cauruma.
Bez profesionālām iekārtām, auduma piesūcināšanas un nospiešanas, sastāva maisīšanas u.c lietām rezultāts būs nekāds.
Riski:
Savienojums sveķi-metāls bez īpašas metāla virsmas sagatavošanas ūdeni un vēl karstu neturēs ilgi.
Jau vairāk kā litra epoksīdu sveķu samaisīšana ar cietinātāju kādreiz nopietni sakarsa, līdz par sava veida pufff.
Mehāniskā stiprība haotiski liktiem auduma fragmentiem ir nosacīta.
Normāli šādas konstrukcijas tin.
Nu nevajag te mēģināt ko no jauna izgudrot. Ja nu tomēr ļoti gribas ko līmēt, tad labāk kādu dekoratīvu dārza elementu ...

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Porex (195.122.4.---)
Datums: 23/01/2013 10:52

Rx te pieminējis,ka kaut kur praktiķi gatavo bezspiediena siltuma akumulatorus no betona ar baseina plēves ieklājumu. Kā šī plēve "uzvedās "90 grādu temperatūrā un vai tad tādā nav vienalga no kā taisīts pats korpus kaut vai no saplākšņa?

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 23/01/2013 11:01

Jā, zinu ka taisa, jo pats biju klāt pie jauntopošas akumulatora tvertnes no betona, iepirktas lielas krāsns, lai sildītu- uzturētu siltumnīcā attiecīgi palielinātu temperatūru stādu audzēšanai....Domāju, ka nekādi tajā temperatūra nevar būt lielāka par 80 grādiem un tādu temperatūru iztur visas plēves, kur nu vēl speciālā baseiniem. Pie tam, baseinu plēve ir izmantojama arī , tā teikt karstajā Spānijā, kur to saule sakarsē varbūt pat līdz 100 grādiem. ( to daļu, kas nav ūdenī). No kā korpuss? Vienalga, ka tik no ūdens spiediena nesagrūst....

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: slēpnis (91.105.65.---)
Datums: 23/01/2013 13:04

Re kur video, kā taisīt betona ūdens tilpni. Domāju, ka no betona pat labāks un lētāk taisīt bezspiediena siltumu akumulatoru, kā no saplākšņa skrūvēt.
[vimeo.com]
Tur vispār tajā EMAS kanālā šādas tādas interesantas lietas. No jauna parādījusies laivas izgatavošana no dzelzsbetona :) Būs jānoskatās.
Bet tā pievienojos skeptiķu korim, ka līmēts spiediena ūdens siltuma akumulators - garām. Reiz atzīšos, bija man riktīgs "prokols" Gribēju uztaisīt bezspiediena saules kolektoru. Vienkārši no divām 1,2x0,6m cinkotā skārda plāksnēm salodējot pa malām kopā un pa vidu ik pēc 15cm ielodējot 1,5mm vara drāti, lai neuzpūstos. Tak es nevarēju pat līdz pusei pieliet ar ūdeni. Izrāva vai pārrāva tās vara drātis, kaut tām gali bija atlocīti 1cm un tad pielodēti. Uzpūtās kā cukura paka. :)
Bet reku pat no 2nieka vai 3nieka tērauda loksnes metina. Taču cena loksnei Ls22 un vajag divas, bet par tādu naudu jau var lietotus 11 tipa radiatorus nopirkt uz to pašu laukumu, kuri pie tam 10 atm tur. vismaz vajadzētu.
[vimeo.com]

Re: Jautājums ķīmiķiem
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 23/01/2013 20:12

Foršas tekilas krūzītes :)



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  ********   ******   **     ** 
 **     **     **        **     **    **  ***   *** 
 **     **     **        **     **        **** **** 
 **     **     **        **     **        ** *** ** 
 **     **     **        **     **        **     ** 
 **     **     **        **     **    **  **     ** 
 ********      **        **      ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727