UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Kā cīnīties ar pelējumu,kā to likvidēt
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 21/08/2012 07:26

Labdien būvniecības gaišie prāti.Lūdzu padalieties savā pieredzē,pamāciet kā man labāk apmānīt pelējumu ,kurš ir parādījies man jaunbūvē virs pamatiem telpu iekšpusē(garažā dažās vietās un saimniecības telpās dažās vietās).Pieļauju domu,ka tas man ir no sliktas vē'dināšanas jo māja vēl nav apdzīvota un tāpēc slikti tiek vēdināta.Logi jaunie.Esmu dzirdējis ,ka ir kāda speciāla ķīmija ,kuru uzlaiž uz tā pelējuma un tādā veidā tas tiek likvidēts.Lūdzu Jūsu komentārus.

Re: Kā cīnīties ar pelējumu,kā to likvidēt
Autors: tikkurila (188.94.67.---)
Datums: 21/08/2012 08:21

Samazināt gaisa mitrumu telpās (celtniecības mitrums??)(sākt nedaudz sildīt telpas).
Uzlabot ventilāciju telpās, izžāvēt.
(Cerams, ka ar horizontālo hidroizolāciju virs pamatiem viss ir kārtībā)
Pelējumu, bez paliekošas iedarbības, likvidē hloru saturoši mazgāšanas līdzekļi, piemēram, HOMEENPOISTO (TIKKURILA). Pelējušās vietas mazgā ar sagatavotu darba šķīdumu, ļauj pusstundu iedarboties, noskalo ar ūdeni.
Līdzekļus ar paliekošu iedarbību, iekštelpām neiesaku meklēt un izmantot, jo tas būs kaitīgi veselībai.
Turpmāk jānovēŗš cēloņi un pelējums vairs neattīstīsies.

Re: Kā cīnīties ar pelējumu,kā to likvidēt
Autors: soseds2 (81.198.242.---)
Datums: 25/08/2012 21:09

Vispirms skatās vai neceļas augšā pa pamatiem kapilārais mitrums (gruntsūdeņi). Vai nav aukstumtilti utt.

Re: Kā cīnīties ar pelējumu,kā to likvidēt
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.bitemobile.lv)
Datums: 26/08/2012 16:55

Mūsu senči pret pelējumu izmantoja vienkāršu ilgstošas darbības līdzekli - baltkaļķu javas 1:3 apmetumu... taču nosacījums, ka telpām ir nepieciešama vēdināšana paliek spēkā.

Re: Kā cīnīties ar pelējumu,kā to likvidēt
Autors: uldisj (89.248.82.---)
Datums: 27/08/2012 15:49

Jāsakārto ēkai hidroizolācijas tēma, ja ir ko labot. Pareizs gaisa apmaiņas režīms jeb ventilācija un normāla apkure - vajadzīgo temperatūras režīmu uzturēšanai. Tagad jau pelējuma beku ārā vairs nedabūsi, sēnes dzīvos, sēkla iesēta un pie pareizajiem apstākļiem augs griezdamās.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********  **     **   ******  
  **  **      **     **         **   **   **    ** 
   ****       **     **          ** **    **       
    **        **     ******       ***     **       
    **        **     **          ** **    **       
    **        **     **         **   **   **    ** 
    **        **     ********  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727