UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 16/08/2012 07:10

Lūdzu padalieties pieredzē cik aptuveni varētu izmaksāt katlu telpas apsaiste privātmājā.Ar kādu summu būtu jārēķinās.Es šeit domāju cik maksātu meistara darbs un cik aptuveni materiāli.Jāapkurina 250m2,granulu katls,akumulācijas tvertne,boileris,filtrs priekš H2O

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: jamajamajaama (87.110.179.---)
Datums: 16/08/2012 08:55

Kamdēļ granulu katlam akumulācijas tvertne?

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: igaunis (87.246.167.---)
Datums: 16/08/2012 09:49

Labs jautājums:)))Man to iesaka santehniķis,kurš veiks apsaisti.Man skaidro,ka tas ir tāpēc ,lai katls neslēgtos tik bieži on/off.Vai tad tas nav tā?Un cik tad pēc Jūsu pieredzes aptuveni varētu izmaksāt katlu telpas apsaiste privātmājā

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: jamajamajaama (87.110.179.---)
Datums: 16/08/2012 10:18

Es galīgi neesmu santehniķis, nevarēšu pateikt par cenām, bet arī pašam drīz būs jātaisa apsaite ar granulu katlu. Cik zinu, tad akumulācijas tvertni liek malkas katliem, jo tur ir augsta temperatūra, ar kuru uzsilda ūdeni un glabā tvertnē cirkulācijai. Granulu katli nedarbojas uz tādu principu. Tie neveido tik lielas temperatūras kā malka.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: Alvisss (---.kartes.lv)
Datums: 16/08/2012 10:24

Es piebiedrojos ar papildus jautājumu par līdzīgu tēmu - cik varētu izmaksāt apsaistes izmaiņas, lai jau esošā apsaistē ieslēgtu akumulācijas tvertni. Man interesē darbs un materiāli apsaistei, akumulācijas tvertni nopirkšu pats.
Patreiz ir pāris gadus atpakaļ nomainīta visa apkures sitēma (no pašplūsmas uz piespiedu plūsmu, kā arī nomainīts viss pārējais - trubas, radiatori, krāsns, boileris, sūknis utt.).
Kurtuvē ir malkas katls, izplešanās trauks, 150 litrīgs kombinētais boileris un cirkulācijas sūknis. Tas viss ir apsaistīts un darbojas. Vēlos turpat nolikt un pieslēgt ~1000 l akumulācijas tvertni.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: aigarello (78.84.101.---)
Datums: 16/08/2012 11:29

jamajamajaama Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kamdēļ granulu katlam akumulācijas tvertne?


Sava loģika ir . Ja ir deglis, nevis uz gruzdēšanas principa, tad retāk jāieslēdzas . To varētu salīdzināt kā ar SS darbību, tam ar ne pārāk patīk bieža ieslēgšanās . Kad deglis sāk strādāt, vienmēr ieslēdzas spirāle, kura tad granulas aizdedzina. Spirālei tāpat ir savs kalpošanas laiks, un tā mēdz izbeigties nebrīdinot . Kamēr granulas aizdegas , tāpat paiet zināms laiks un skurstenī tiek pūstas nesadegušas gāzes un skaidu daļiņas . No ekonomiskuma viedokļa labāk ir uzlikt akumulatoru, bet vislabāk ir granulu katlu iebūvēt akumulatorā . Vācieši ir šādus akumulatorus jau izstrādājuši . Papildus granulu apkurei tiem ir iespēja pieslēgt saules kolektorus, vai citu enerģijas avotu, piemēram malkas katlu .
Sīkāk var šeit paskatīties - [www.altenergo.lv]

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: soseds2 (91.105.8.---)
Datums: 16/08/2012 22:23

Piekritīši aigarello! granulniekam labāk strādāt uz pilnu jaudu.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 16/08/2012 22:33

igauni, pastāsti, kādu katlu esi izvēlējies, lai adekvāti varētu komentēt risinājumu ar akumulācijas tvertni!

Granulu katliem bez aizdedzinošā tena nepastāv on/off režīms. Katls ir ir on režīmā no oktobra līdz aprīlim, jo tajā notiek nepārtraukts degšanas process - tā kā saudzēt šeit īsti nav ko.
Manuprāt, kaut kādu racionalitāti varētu mēģināt meklēt risinājumam ar akumulatoru, ja tiek izvēlēts granulnieks ar aizdedzināšanas tenu. Bet tādā gadījumā zūd granulu katla jelkāds ekonomiskais izdevīgums, jo katls ar tenu ir dārgs pats par sevi + jātērē nauda akumulācijas tvertnei. Pie šādām izmaksām jau nopietni jāapsver zeme-ūdens siltumsūknis. Pie kam, ņemot vērā granulnieku primitīvo automātiku, nevaru iedomāties, kā katls spēs saprasties ar akumulācijas tvertni, jo granulnieks gribēs uzturēt tajā uzstādīto temperatūru, un brīdī, kad akumulatorā t būs nokritusies kaut par 2 grādiem, tas atkal slēgsies iekšā. Akumulatora jēga ir, ja katls to uzsilda līdz 90 grādiem un akumulators var dzist, piemēram, līdz 50 grādiem, ļaujot katlam nestrādāt. Kā to var saregulēt ar automātiku - nestādos priekšā, bet, ja skraidīsi, raustot granulnieka rozeti, tad priekš kam ir vajadzīgs granulnieks?

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 17/08/2012 06:31

Specs,paldies par komentāriem,esmu izvēlējies granulu apkures katlu.Man meistars saka ,ka akumalators nepieciešams ,lai neb'tu visu laiku jādarbina katls.Ar katlu uzsildīs udeni un pēc tam slegs nost(vasarā)un ūdens siltums tiks noturēts caur aukumalācijas tvertni.Katls tikšot darbināts 1-2 nedēļā.Par to aizdedzināšanas tenu runa iet par automātisko granulu aizdedzināšanu?

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 18/08/2012 10:34

Ar aizdedzināšanas tenu domāju to, kas aizdedzina granulas. Nezinu gan kāda ir tā praktiskā jēga, jo katls nav tik ilgi gaidīšanas režīmā, lai granulas pārstātu gruzdēt. Pat vairāk kā stundu izslēgtam katlam, to palaižot, ventilators spēj atkal tās aizdedzināt, jo oglītes nenodziest diezgan ilgi. Vienīgi vasaras periodam ši fīča var būt adekvāta.
Runājot par akumulatora lietošanu vasaras periodā, neredzu šī pasākuma ekonomisko un praktisko jēgu. Naudas ietaupījums salīdzinājumā ar ūdens sildīšanu ar elektrību būs ap 15Ls/mēn. Ne-apkures sezonā tas būs 75Ls. Cik gados atpelnīsi akumulatoru? Papildus šim būs jākurina katls, jāgrābj pelni, jāsamazina katla un skursteņa mūžs. Pie +33 grādiem un standarta sutoņas katls noteikti dūmos. Kas vēl ir interesanti, ka granulu katlu nav iespējams tā vienkārši izlēgt. Katls apstājas tikai tad, kad beidzas granulas bunkurā. Ei nu sarēķini bunkurā beramo, lai katls neapstājas divos naktī un nesāk pīkstēt par kurināmo beigšanos.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 18/08/2012 22:30

žēl cilvēkus...granulu katliem nav vajadzīgas nekādas akumulācijas tvertnes, ja kāds to mēģina iestāstīt, tad- 1. cilvēks ir pajolis. 2. jums cenšas iesmērēt( vai jau iesmērēts) kādu no lētā gala izstrādājumiem, kuri neadekvāti darbojas. ....viemēr atduras pret vienu un to pašu- sākumā žēl 500ls dārgāk pārmaksāt par katlu, bet turpinājumā gadiem žēlojas par katla darbību un gadiem šeit forumā meklē risinājumus...es iesaku firmas grandeg un benekov izstrādājumus, neko labāku uz šodienu neesmu redzējis.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 19/08/2012 10:06

Par akumulācijas tvertnes nevajadzību granulu katliem ir pilnīga taisnība, ja nu vienīgi autoram ir vēlme sildīt silto ūdzni vasarā, bet tas, kā rakstīju, ir ekonomiski neizdevīgi.

Par Benekov - no foruma var saprast, ka serviss nekāds.
Par Grandeg - tīrīšanai jāalgo vergs.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 20/08/2012 07:09

Paldies visiem par komentāriem.Vai tad sildot vasarās udeni ar boileri apmēram 300l elektības izmaksas būs tikai 15Ls?Akumalācijas tvertni man patiešām iesaka tikai ,lai sildītu ūdeni vasarā.Pats neesmu pseciālists un tapēc griezos pie Jums šeit pēc padoma.Iespējams ,ka meistaram tas ir idevīgāk man uzliekot akumalācijas tvertni viņs vairāk nopelna par darbu un plus vēl uz kaumalācijas tvertni ārī.
Bet cienījamie speciālistu kādu apkures katlu(granulu)tas iesakiet pēc savas pieredzes.Seit protams es saprotu ,ka neko lētu nedrīkst pirkt un netaisos uz to ekonomēt.
Lūdzu Jūsu komentārus vēlreiz?It īpaši joo ja jau Jus sakiet ,ka Benekov un Grandeg tie labākie?Esmu dzirdējis ne tās labākās atsauksmes par šiemkatliem?

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 21/08/2012 19:23

ja ir vēlme vasarā sildīt ūdeni ar granulu katlu, tad iesaku meklēt modeli, kuram ir aizdedzinošais fēns un īss šneks. tas tādēļ, lai boilerī sasniedzot max. temperatūru katls atslēgtos, bet granulas, kuras turpinās gruzdēt pa šneku ātri izbeidzas...savukārt pēc tam atkal fēns iekurina...kautkā tā..

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 21/08/2012 22:18

Granulu katla darbināšana jau arī nav par brīvu, tāpēc tie 15Ls is starpība, kas maksā papildus sildot ūdeni ar elektrību. 300l boileris ir daudz. Manuprāt, ar 200L ir gana, ja ir 3-5 patērētāji.

Var saprast, ka joo ir teorētiķis, kas nav lietojis nevienu no šiem katliem, tādēļ neko konkrētāk arī neizklāsta. Vai joo vispār zina, kas ir šneks???

Kā jau rakstīju, esmu granulu katla lietotājs ar vienas sezonas pieredzi, un uzskatu, ka galvenais noteikums ir vertikāls siltummainis, kas ļauj vismaz daļēji padarīt granulu apkuri par autanomu, jo prasa stipri mazāk rūpju. Protams, ja man būtu pieejama gāze, tad NEKAD neizvēlētos granulu vai jebkura cita kurināmā katlu, bet, ja gāzes nav, tad neredzu citu alternatīvu.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 22/08/2012 07:21

Vēlreiz paldies viseim par komentāriem.Sakiet lūdzu tad kuriem granulu katliem ir vertikālie siltummaiņi?Kur ir tā vertikālo siltummaiņu priekšrocība attiecībā pret pārējiem?Ceinījamais Specs.varbūt Jūs variet par to uzrakstīt sīkāk o savas pieredzes?Es esmu dzirdējos ,ka vertikālie siltummaiņi ir tikai Benekov tipa katliem ,bet par šiem katliem beidzamjā laikā esmu dzirdējis neviai labas atsaukmes.

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 22/08/2012 09:03

vertikālais siltummainis ir 99% razotāju, gan benekov,gan grandeg, gan polijas katliem, gan austriešu...vertikālajam ir labi tas, ka granulas sadeg visefektīvāk un praktiski vienmēr tiek pašattīrīts deglis no pelniem, bet tas pie nosacījuma, ja efektīvi izveidota gaisa padeve uz pašu degli. arī pašam gaisa padeves režīmam būs ļoti svarīga loma katla efektīvā darbībā. un šajās niansēs, piemēram, poļu čuguna un bleķa katli ir visneefektīvākie, jo ļoti grūti uzturēt vienmērīgu temperatūru katlā. un siltā laikā ir praktiski neiespējami ar granulām uzturēt vienmērīgu temperatūru lokā dēļ poļu katlu neadekvātās darbības. tomēr parocīgi ir kombinētie poļu katli vasarā, var ūdeni sildīt ar malku. vertikālajiem siltummaiņiem ir mīnuss tas, ka to grūti iztīrīt no uzdeguma( tas veidojas no smilšu piejaukuma granulās). piemēram benekovam tas ir īpaši apgrūtinoši, jo siltummainis ir piemetināts pie korpusa, tādēļ nav izņemams. poļu katliem tas ir vieglāk, bet atkal...tiem bieži norauj šneka drošības skrūvi, kaut gan vizuāli deglis darbojas adekvāti...poļiem automātika ir vesela stāsta vērta...savukārt talsu granulniekam ar horizontālo siltummaini ir visvienkāršākā kopšana, degļa galā uzdegums ir vienkārši noņemams un tadēļ var kurināt viszemākās kvalitates granulas, kas daudziem nozīmē lētāk un labāk.. čuguna kombinētie ātri aizaug, tādēļ arī bieži jātīra. nu, variantu ir milzum daudz... varbūt vajag braukt un skatīties pašam pie cilvēkiem, kam tādi katli jau darbojas? klātienē tomēr var aptaustīt un ar saimnieku gudri parunāt:D

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: granulla (87.110.179.---)
Datums: 22/08/2012 09:16

Kādas vispār ir par to Talsu granulu katlu atsauksmes? Ar kādu degli tas vislabāk strādā? Kāds serviss?

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: joo (78.84.133.---)
Datums: 22/08/2012 10:41

par talsu katliem nekadas sliktās atsauksmes dzirdējis neesmu, ja nu vienīgi to faktu, ka granulas vajag vairāk kā grandegam vai benekovam. katls praktiski nav siltināts, tādēļ kurtuvē karsti, bet ja ir vajadzība to apkurināt tieši labi, nevajag papildus radiatorus...arī poļu katliem siltinājums vājš, kurtuve karst, rezultātā lieks granulu patēriņš. talsiniekam vienkārša automātika, bet kalpo labi. talsiniekam var kurināt arī ar malku, izgatavots( ja nemaldos) no 4mm tērauda... bija pieredze, kad daudzzīvokļu ēkai iedzīvotāji nomainīja dīzeļdegvielas katlu pret talsinieku, tad izdevumi vid. par m2 no 2.50 samazinājas līdz 0.60 sant par m2( ķieģeļu padomju laika nesiltināta ēka). pats ar benekov savai privātmājai vid. par m2 maksāju 35sant. paziņas, kam talsinieks, jaunajos projektos vid. maksā 40-50sant.m2. talsu katlam toties vari kurināt jebkadas granulas, ar jebkadu kvalitāti...bet tas nenozīmē ka lētākās granulas sanāks arī kopumā lētāk, tās vajadzēs vairāk un katlu apkalpot biezāk, beigās izdevumi sanāk līdzīgi

Re: katlu telpas apsaiste privātmājā
Autors: granulla (87.110.179.---)
Datums: 22/08/2012 11:26

joo: uz kādu kvadratūru apdzīvojamās platības kāda jauda tev ir benekovam?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **          *******   **    **  **    ** 
 **     **  **    **   **     **   **  **   ***   ** 
 **     **  **    **   **           ****    ****  ** 
 **     **  **    **   ********      **     ** ** ** 
 **     **  *********  **     **     **     **  **** 
 **     **        **   **     **     **     **   *** 
 ********         **    *******      **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727