UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: igaunis (87.246.167.---)
Datums: 14/08/2012 15:53

Lūdzu kāds(a) zinātājjs pastāstiet ka ir ar dziljurbumiem? Esmu dzirdejis, ka urbjot dziljak par 15 metriem ir jasaņem licence, jāstāda skaitītājs un jāmaksā dabas resursu nodoklis.
Vai tas ir tiesa? Līdz cik m urbjot nav nekas jāmaksā? Cik liels ir šis nodoklis?
Ja tas ir tā, tad vai ir kāda iespeja "apiet" šos noteikumus? :D

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: Alvisss (---.kartes.lv)
Datums: 14/08/2012 16:03

A kurš zinās, ka Tavās lauku mājās ir dziļurbums? Tas apr tēmu vai var apiet?!

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: E (---.lmt.lv)
Datums: 14/08/2012 16:53

Šitajā kantorī vajag sakārtot papīrus: [www.vvd.gov.lv]
Tā atļauja maksāja ļoti maz (vairs precīzi neatceros), vienīgi kaut kāds mēnesis bija jāgaida.

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: E (---.lmt.lv)
Datums: 14/08/2012 16:56

Atradu, te var pat elektroniski iesniegt (tikai vajag elektronisko parakstu):
[www.latvija.lv]

Maksa norādīta 25-200Ls, tad jau droši vien ka man bija 25Ls (privātmāja kā nekā).

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: piča (159.148.233.---)
Datums: 15/08/2012 16:55

Licence un nodoklis ir tikai tad, ja dziļāk par 20,0 metriem. Gadu atpakaļ maksāja ! 50 latiem + papīru sagatavošana (skatīt zemāk).
licences saņemšanai sekss diezgan ilgs, bet vispār tur cilvēki diezgan atsaucīji. vienīgi, man liekas, ka reģionalajā nodaļā nevar dabūt - jābrauc uz Rūpniecības ielu.

Licencei sagatavot pieprasījumu pašam nebūs vienkārš - labāk uzreiz atrodi ģeologu kantori.


Tas pats attiecas uz apiešanu. Un, protmas, ja kaimiņos nedzīvo VVD inspektors, urbēji izurbs tikai tā.

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 17/08/2012 06:37

Paldies visiem par viedokļiem.Cik saprotu tad ja līdz 20 m tad nav ne uz ko jaiespringts.Lidz 20m ir spice?Vai pēc urbuma ierīkošanas kāds var noteikt cik tas dziļšs.Šeit es vairāk domāju no ķontrolējošo institūciju pārstāvjiem?

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: E (---.lmt.lv)
Datums: 17/08/2012 08:49

Manuprāt, reāli vienīgais brīdis kad var pajautāt papīrus ir mājas nodošana ekspluatācijā (ja tā jau nav veikta).
Es savulaik čakarējos un vācu oficiālos papīrus pilnīgi visam (ugunsdzēsēji, dziļurbums, kanalizācija, elektrība, utml.) bet reāli man no visas papīru kaudzes apskatījās tikai bioloģiskās kanalizācijas papīru.

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: ibm (194.19.233.---)
Datums: 14/09/2012 12:16

Dziļumu mērīt diez vai kāds tev ies, bet vai tā ir seklā spice vai dziļurbums, nu to varēs novērtēt pēc santehnikas pieslēguma, ja kāds to vēlēsies darīt. Man nododot māju 2006.gadā, papīrus vajadzēja elektrībai un ugunsdrošībai. Plus vides inženieris un pagasta būvvaldes vecis ieradās uz vietas novērtēt, kāda tipa ir kanalizācija un kāda tipa ūdens ieguve, vai ir līgums par atkritumu izvešanu un, papildus visam - vai mājai ir karoga turētājs un karogs :)

Spicei papīrus nevajag, tāpēc neprasīja arī.

Re: valsts maksājums par dziļurbuma vai spices lietošanu
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 16/09/2012 11:26

Sakiet lūdzu kā var novērtēt vai ir seklā spice vai dziļurbums pēc mājas santehnikas pieslēguma?Nododot māju kā tieši vides inženieris un būvvaldes pārstāvis pieiet tai novērtēšanai?Kādus papīrus vajaga elektrībāi un ugusndrošībai nododot māju ekspluatācijā?Cik ilgi var vispār dzīvot mājā un nenodot to ekspluatācija?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **   ******   **     **  **    ** 
 **     **  **   **   **    **   **   **   ***   ** 
 **     **  **  **    **          ** **    ****  ** 
  ********  *****     **           ***     ** ** ** 
        **  **  **    **          ** **    **  **** 
 **     **  **   **   **    **   **   **   **   *** 
  *******   **    **   ******   **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727