UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
putaplasta kaste.
Autors: ss (95.68.1.---)
Datums: 10/04/2012 21:58

Sveiki,meistari!
Vajadzīgs padoms.Lieta tāda,ka draudzene vasarā taisās gatavot vīnu mājas otrajā stāvā.bet gaiss iesilst pārāk daudz...bet mums ir nepieciešami +15+20 grādi c.Es iedomājos varbūt var uztaisīt no bieza baltā putuplasta kastes kurā to balonus salikt.Ko jūs sakāt?Ir reāli ka kastēs temp. būs zemāka nekā istabā?

Re: putaplasta kaste.
Autors: soseds2 (46.109.25.---)
Datums: 10/04/2012 22:26

Ir reali.

Re: putaplasta kaste.
Autors: Rx (---.bn.ngn.lv)
Datums: 10/04/2012 23:20

Nē. Bez papildus dzesēšanas neizdosies.

Re: putaplasta kaste.
Autors: spjociņš (81.198.254.---)
Datums: 11/04/2012 07:19

Man liekas ka siltums rūgšanas procesam tikai par labu. Pēc raudzēšanas gan vajadzētu glabāt vīna skapī.

Re: putaplasta kaste.
Autors: khe (78.84.200.---)
Datums: 11/04/2012 10:18

Varbūt pārtikas aukstuma akumulātorus var pamainīt tajā puķika kastē šad tad?

Re: putaplasta kaste.
Autors: ss (95.68.1.---)
Datums: 18/04/2012 21:38

paldies par padomiem!tad laikam nederēs tas puķiks

Re: putaplasta kaste.
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 19/04/2012 09:59

:) draudzene.

Re: putaplasta kaste.
Autors: v_t (87.110.145.---)
Datums: 19/04/2012 10:06

parādi draudzenei šo, un pats arī paskaties: [video.google.com]#

Re: putaplasta kaste.
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 19/04/2012 10:12

Ņem ledusskapi (tur jau jābūt iekšā vatei vai puķikam) un vadi ar inovatīvām technoloģijām:
[bar.lv]

Re: putaplasta kaste.
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 19/04/2012 11:30

v_t: Vai kā man šitais atgādina paša pieredzētu starpgadījumu Berlīnes lidostā - apdzēries krievu bars, trenūzenēs, pilnīgi idioti, dzēra turpat šņabi no pudeles. Sāka ālēties un bļaustīties. Atnāca divmetrīgi friču policisti un šos mēģināja nomierināt, krieveļi sāka bļaustīties vēl vairāk, beigās šos arestēja un aizveda. Bet kad redzēja, ka lidene pakāsta un sūdi lieli, sāka kliegt, ka viņus diskriminējot, pret krievu tautību tiekot izvērsta starptaustiska kampaņa un necieņa utt, teksti bija ierakstīšanas vērti. Ieliktais video ir tas pats - VISI, pilnīgi visi un visa pasaule ir vainīga pie tā, ka krievi žūpo, uzvedas kā cūkas. Tikai viņi paši tādi mazi nabadziņi, balti un pūkaini, ko nelāgais onkolis Sems ir apdalījis un iepotējis žūpības gēnu. Nu diagnoze, nekas vairāk...
Par vīnu runājot, Spānijā to brūvē pazemes pagrabos, kuros ir apmēram 9 grādi. Otrā stāvā karstā istabā tev tur sanāks etiķis, ne vīns.

Re: putaplasta kaste.
Autors: v_t (87.110.145.---)
Datums: 19/04/2012 13:21

sulas labāk lietot kā sulas, nevis sačakarēt raudzējot.

redz, aaaa.
berlīnē tu redzēji rezultātu nodzirdināšanas politikai. saproti, tas jau ir rezultāts. tad kad tie trennūzenēs tērptie džeki vēl čurāja autiņos, viņiem pat prātā nenāca, ka uzspiestās tradīcijas un reklāma pēc dažiem gadiem viņus pataisīs par idiotiem.
precīzi tas pats attiecas uz bāleliņiem. nodzirdīšana iet pilnā sparā. jaunums no nodzirdītājiem - pusotrgrādīgie dzērieni bērneļiem ir plats solis pretī nodzertam purnam pēc pārdesmit gadiem. un arī mājas vīniņš ir taciņa tajā pašā virzienā.
tiem kas domā, ka bairīts ir īsts īstu latviešu dzēriens, pamēģiniet izdomāt cik alus darītavu un kādus apjomus tie izlaida piemēram 1000. gadā?

Re: putaplasta kaste.
Autors: uldish (81.198.66.---)
Datums: 19/04/2012 13:44

Nezinu kā ar tiem +15-20 grādiem.. Mēs mājās vīnu raudzējam turpat istabas stūrī aiz skapja. Netālu kamīns. Bet diži vairāk kā tie 20 grādi tur varbūt arī nav..

v_t laikam dikti negaršo dzert.. A man patīk pa laikam padzerties aukstu aliņu vai pa svētkiem iedzert paša taisītu vīnu. Varbūt man tikai tā šķiet, bet vēl nodzēries neesmu. Nezinu kā Tevis minētajā laikā bija ar darītavām, bet mājās daudzi taisīja paši, par apjomiem man arī nav ne mazākās nojausmas. Gan jau pietiekoši. Un vispār kāda atšķirība - latviešu dzēriens vai indiāņu? Ja garšo, tad garšo. Nezinu cilvēkus, kas alu dzertu tikai "tradīciju" dēļ..

Jauku dienu vēlot,
-Uldish-

Re: putaplasta kaste.
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 19/04/2012 13:56

Spānijā to pašu vīnu dzer praktiski visi un diendienā, pie pusdienām. Cik tur diezgan daudz esmu padzīvojis, nekad nevienu aļiku neesmu redzējis, turklāt Spāņiem, ja nemaldos, ir trešais lielākais vīriešu dzīves ilgums pasaulē un sirdsslimību skaits ir apmēram 10x mazāks kā visur citur vidēji pasaulē (saucamais franču fenomens - zinātniski izskaidrots un saistīts tieši ar sarkanvīna dzeršanu).
Mans personīgais viedoklis, ka visu nelaimju pamatā ir stiprie alkoholiskie dzērieni. Vīnu dzerot par alkoholiķi kļūt ir grūti, turklāt no vīna neviens nekļūst par mērkaķi, kas piemīstām biksēm guļ grāvjmalā (vēl vakar vienu tādu redzēju - kāds vēl ātros bija izsaucis), vai delīrijā sit sievu un bērnus. Krievijā dzer tikai stipros dzērienus, tāpēc arī ir tādi aļiki.

Re: putaplasta kaste.
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 19/04/2012 14:44

aaaa,ne jau aiz labas dzives tur viinu dzer, tas vienkarsi ir letaks neka mineraludens :)

Re: putaplasta kaste.
Autors: eb (80.233.223.---)
Datums: 19/04/2012 20:47

ja aaaa, būtu piedalījies tusiņā pēc kura es vīnu vairs nedzeru, tad diez vai teiktu, ka "vīnu dzerot par alkoholiķi kļūt ir grūti".

tusiņš bija pie vīndara/pašdarbnieka un pirms kādiem 5 gadiem. gāja diezgan psihodēliski un man joprojām vīns negaršo.

ja ir mēra sajūta, tad gan jau, ka nekas slikts tas nav. mēs toreiz dzērām no lejkannas.

Re: putaplasta kaste.
Autors: eb (80.233.223.---)
Datums: 19/04/2012 20:47

sorri par oftopiku.

Re: putaplasta kaste.
Autors: v_t (87.110.145.---)
Datums: 20/04/2012 09:31

par franču fenomenu izstāstīja straupes galvenais narkologs pirms pāris gadiem laikraksta diena sestdienas pielikumā.
izrādās, ka franču "fenomena" statistikas pasūtītāji ir šmigas ražotāji, un īstenībā ar franču sirdīm un asinsvadiem nemaz tik labi nav. turklāt francūži mirst ar cirozi pirms aiziet ar sirdi. (atcerēsimies pašu francūžus vissmiejgrodumu un freimani) cita starpā, cirozi pirmais izpētījis un aprakstījis franču dakteris no šampaņas provinces.
tieši francūžu vidū izplatīta parādība ir erektīlā disfunkcija - 40% večiem 35 gados! šmiga iznīcina testosteronu un pataisa veci par neveci. īpaši alus ar apiņiem, kas ir ļoti bagātīgs estrogēna avots. ierauj alu un pēc sievietes vairs neprasās. audzē tik alus puncīti, alus pupus un pats kļūsti par sievieti.
francijas statistiku uzlabo lielais daudzums musulmaņu, kas šmigu nelieto vispār. tādā veidā vidējais francūzis izskatās ne tik sūnaini.
par spāniju nezinu.

uldish
Ja garšo, tad garšo. izklausās baigi vienkārši.
ir gadījumi, kad vienam un tam pašam cilvēkam ļoti garšo tomātu sula, piparmētru tēja, minītis un alus. lai cik tas dīvaini nebūtu trīs pirmos dzērienus cilvēks lieto pa glāzei, divām, bet alus sākas ar litru.
tai garšošanai apakšā prasta vēlēšanās noķert ģeibi.
vissmieklīgākā atmazka ir, kad cilvēks saka, ka alus ir labākais slāpju dzesēšanas līdzeklis. tur kur var elementāri iztikt ar glāzi krānūdens, tiek lietoti litri alus.
te smuks klipiņš: [www.youtube.com]

Re: putaplasta kaste.
Autors: uldish (81.198.66.---)
Datums: 20/04/2012 10:07

Nav jau tā, ka es alu dzertu tāpat kā tēju.. Zivju zupa arī man garšo, bet ēst tādu sanāk reti.. Tas tomēr ir tāds svinīgāks gadījums, bet arī tad gadās pa vienam aliņam izdzert un miers..

Un par tēmu - čoms pamācīja, ka kādā stūrī, vislabāk pie ārsienas (ja tikai tur nav radiators) tomēr vīnu var raudzēt tāpat, bez kādām kastēm, jo tur vajadzētu būt vēsāk, ja vien tā māja nav traki labi nosiltināta..

Jauku dienu vēlot,
-Uldish-

Re: putaplasta kaste.
Autors: Didims (78.84.100.---)
Datums: 20/04/2012 19:44

Vēl bija nianse, ka stipros dzērienus var taisīt no spirta, kas dzīts caur trubiņu un no spirta, kas iegūts ar rektifikāciju un to atšķaidīto rektifikātu dzerot arī tā lielākā nodzeršanās un tradicionāli to rektifikātu iegūst no mums uz austrumiem.
Pats taisos divus balonus bērzu sulu vīna šogad uzgatavot ;-)

Re: putaplasta kaste.
Autors: h2so4 (78.84.128.---)
Datums: 21/04/2012 09:21

pārspīlēta laipnība, starp citu,ir ļoti raksturīga alkoholiķiem:D

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   *******   **     **   *******   **     ** 
 **        **     **   **   **   **     **  **     ** 
 **        **           ** **    **         **     ** 
 ******    ********      ***     ********   **     ** 
 **        **     **    ** **    **     **  **     ** 
 **        **     **   **   **   **     **  **     ** 
 ********   *******   **     **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727