UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
īpašuma nodoklis
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 09/06/2010 09:25

No kura brīža jāsāk maksāt nekustamā īpašuma nodokli, vai no tā brīža kad māja tiek pieņemta ekspluatācijā, vai no tā kad tiek iereģistrēta zemesgrāmatā ? Doma bija nodot māju bet neierakstīt zemesgrāmatā, lai gaisā karājas nodota bet neierakstīta, kā šitais izskatās ?

Re: īpašuma nodoklis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 09/06/2010 11:22

A kas tevi tādā gadījumā spiež nodot ekspluatācijā?

Re: īpašuma nodoklis
Autors: Reksis (---.btv.lv)
Datums: 09/06/2010 15:05

Ko jūs te cepieties. Es nenodotā, nelikumīgi pārbūvētā mājā dzīvoju jau 15 gadus,
nu un- viss notiek. Maksāju NĪN nodokli par zemi un viss, basta.
Ja gribi izsaukt uguni uz sevi- dari pēc likuma burta un nodod (kam? ne sev taču pašam, bet kādam uzpūtīgam ierēdnim)
Tādu nepabeigtu, nereģistrētu māju LV ir desmitiem tūkstošu.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 09/06/2010 16:23

spk Wrote:
-------------------------------------------------------
> A kas tevi tādā gadījumā spiež nodot
> ekspluatācijā?


banka draugs, banka

Re: īpašuma nodoklis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 09/06/2010 17:17

'vai tik banka arī neprasīs to zemesgrāmatu...

Re: īpašuma nodoklis
Autors: aaaa (---.c-sam.se)
Datums: 09/06/2010 17:49

Tiklidz inventarizacija ir uztaisita un ZG ieksha, ta jamaksa. Jo tiklidz tas ir - maja reali eksiste, bez si papira ne.
Gan jau mums ari saks pielietot represijas un liks sodus visiem pec kartas, kas dzivo nenodotas majas. Busim vien spiesti nodot, nekur jau neliksies.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: to aaaa (84.237.141.---)
Datums: 09/06/2010 19:51

caurums vienmer bus ... iespejams letak bus atkal uztaisit jaunu rekonstrukcijas projektu un novilkt atkal buvniecibu gadus piecus, neka maksat nodokli ... nemot kreditu un buvejot var but savadak,pazinam ir lidzigi,banka forse pec papira un spiez nodot ...

Re: īpašuma nodoklis
Autors: a (81.198.147.---)
Datums: 09/06/2010 21:04

Kaadam vispar ogad par privatmaju ir atsuutiits nodoklja maksaajums?
Man par zemi atsuutija bet par maaju nee.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 10/06/2010 08:54

Bet jautājums paliek aktuāls cik ilgi var neierakstīt zg nodotu māju, ir kaut kādi termiņi ???

Re: īpašuma nodoklis
Autors: scv (80.233.221.---)
Datums: 10/06/2010 10:36

radinieks jau tuvu 20 gadiem nav nodevis,cik tad Tev vel nepieciesams - 120 gadi? ka jau rakstija,pagaidam vienigais kas forse nodosanu ir bankas ...

Re: īpašuma nodoklis
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 10/06/2010 12:05

Man arī līdzīga situācija un pagaidām banka ir vienīgā kas spiež nodot, bet... parunājot ar vienu cilvēku no VZD secināju, ka tur "augšā"(Ekonomikas ministrijā) notiek aktīva darbība šajā jautājumā t.i. ceļ sodus un sāk sakārtot platformu, lai reāli arī tos piestādītu. Agrāk sods bija 50 līdz 1000Ls, bet tagad (nezinu vai jau pieņēma) 50 līdz 2000 Ls.
Domāju, ka viņi reāli iesprings uz šito lietu turpmākā gada laikā. Ja ministrija dos rīkojumu tad visām pašvaldībām būs pienākums braukāt apkārt (varbūt būs kaut kādi speciāli inspektori, nezinu).
Un starp citu, pašvaldības ļoti labi zina kas notiek viņu teritorijā t.i. kur ir svaigi sabūvētas mājas, kur kaut ko ceļ utml. Man par lielu izbrīnu viņi absolūti precīzi zināja kas notiek pašā tālākajā viņu teritorijas stūrī. Zināja cik tālu būvniecība ir pavirzījusies, utml. - viņi reizēm reāli braukā apkārt un piefiksē, kas kur notiek.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: aaaa (---.c-sam.se)
Datums: 10/06/2010 12:53

Protams, ka vinji ljoti labi zin kas kur notiek, bet cik saprotu, shobrid nav tadu kriteriju, kas nosaka ko nozime - apdzivo vai neapdzivo. Tam jabut likuma atrunatam. No otras puses - nu izrakstis tev to soda kviti par 1000 Ls, kam tu sudzesies, kur tu meklesi taisnibu? Tapat bus jamaksa.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/06/2010 13:05

Es jau vairākkārt esmu minējis - tas, kas bija 20 vai 15 gadus atpakaļ, neskaitās. Pašvaldībām no tā nebija nekāda labuma, nodoklis veidoja ārkārtīgi niecīgu daļu no pašvaldības ieņēmumiem. Tagad ir parādījušās vēsmas, ka nodoklis veidos ļoti pat būtisku ieņēmumu daļu, pavisam cita motivācija izpildīties.
Un, pie attiecīgas propogandas, jūsu kaimiņi būs tie, kas palīdzēs konstatēt dzīvošanu ekspluatācijā nenodotā mājā :) Pāris sodi, un nodokļa maksāšana kļūs izdevīga.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/06/2010 13:07

andisk, apskaties rūpīgi, banku līgumos (esmu redzējis dažādu banku līgumus) parasti tomēr ir nodošana UN ierakstīšana grāmatā.

Re: īpašuma nodoklis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 10/06/2010 13:13

Piebilde - tas ir tāpēc, lai nepieciešamības gadījumā varētu veikt "ātro realizāciju", vajag to zemesgrāmatu. Jo lai ātri pārdotu un tevi aplaupītu, bankas mēģina izmantot šķīrējtiesu, savukārt atbilstošo ZG ierakstu nevar caur šķīrējtiesu dabūt, un arī tiesu izpildītājs to tā vienkārši nevar dabūt, un tur ir iespēja krietni pavilcināt laiku. Nodokļa nomaksa bankās toč nerūp :)

Re: īpašuma nodoklis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 10/06/2010 13:40

Būvinspektors, cik zinu, pie maniem kaimiņiem reizi mēģināja braukt, iebuksēja un meta mieru. Tā kā diez vai būvaldē zin "cik tālu esmu pavirzījies", ja vienīgi kāds mednieks pastāsta.
Par kritērijiem runājot, es biju piedeklarējies vēl pirms jebkādām būvatļaujām (plikā pļavā).

Re: īpašuma nodoklis
Autors: scv (80.233.221.---)
Datums: 10/06/2010 13:44

to spk ... nu bet esosa situacija ja es veidoju rekonstrukciju, kas man liedz pec paris gadiem atkal uztaisit mazu rekonstrukcijas projektu un atkal vilcinat nodosanu ... nu nevaru viena reize aptvert visu kas gribas ... nu ciesu tadel un rekonstrueju ... banka finansejumu nedod ... buveju pasu spekiem ... laiks sakrat lidzeklus vajadzigs paliels

Re: īpašuma nodoklis
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 10/06/2010 14:00

Vai, lai saņemtu APU rekonstrukcijai, būvvaldē nav jāiesniedz rekonstruējamās ēkas zemesgrāmatu apliecības kopija?

Re: īpašuma nodoklis
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 11/06/2010 11:02

scv, nesaprotu, kur tev vispār problēma. Rekonstruē uz veselību, tik nodokļus nomaksā :)

Re: īpašuma nodoklis
Autors: scv (80.233.221.---)
Datums: 11/06/2010 11:55

kada nozime tad atvert temu par nodokli ... buvejam,nododam un maksajam ... cilveks jauta variantus,megina ari vinu piemeklet ... faktiski varejam temu ari pabeigt ar vienu teikumu - neuzdod jautajumus,pieregistre un ka apzinigs pilsonis velcies,karto papirus lai pec iespejas laicigak var no naudas skirties

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **      **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  ***   *** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  **** **** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  *********  ** *** ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **  **  **  **     **  **     ** 
  *******    ***  ***    ***  ***   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727