UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes patēriņš
Autors: Andris GG (83.136.136.---)
Datums: 01/02/2010 17:31

Labdien !
Vai varētu uzzināt, kāds ir Jūsu gāzes patēriņš par janvāri ...
Man : māja 2 stāvi, pirmā stāvā siltās grīdas, otrā radiatori, dzīvojamā platība 160 m2, plus siltā ūdens uzsildīšana, dvieļu žāvētājs, un garažā 56m2, tur ir divi radiatori, bet pagriezu siltumu, lai tik tiko silts, garažā turas plus 10 grādi, mājā vidēji 22 grādi, patēriņs par janvāri diennaktī 16m3, mēnesī 496m3. Vai nav par daudz ? Vai varat padalīties, kāds patēriņs Jums par janvāri ? Kad nebija šis niknais sals, tad vidēji 10m3 mēnesī.
Paldies.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.190.---)
Datums: 01/02/2010 18:05

Posted by: Andris GG (83.136.136.---)
Datums: 01/02/2010 17:31
<Kad nebija šis niknais sals, tad vidēji 10m3 mēnesī.>


no 10m3 mēnesī līdz 500m3 pie sala??? dīvains pieaugums
man līdz 10m3 mēnesī at pliku plīti nosvilina...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: vecits (87.110.137.---)
Datums: 01/02/2010 21:46

man 1000 m3, apkures platība apmēram 220m2, divi pilni stāvi griestu augstums 2,7m, lieli logi, + pagrabs neapkurināms 100+ m2, telpu temperatūra 21+, apkures katls Buderus čuguna, laikam 32 kW, + tiek izmantots ļoti daudz siltais ūdens, boilers 200 l, izlīdzinošais gada patēriņs 333m3/mēnesī.
man drusku vairāk nekā Tev :)

Re: Gāzes patēriņš
Autors: gazenieks (80.233.229.---)
Datums: 02/02/2010 12:26

Tu būsi nepareizi pierakstījis iepriekšējos rādījumus, nevis 10 m3 bet vismaz 100m3. Janvārī 5oo m3 tas ir par daudz, jāregulē gan katls, gan apkures sistēma, katram katlamm ir savs knifiņš kā samazināt gāzes patēriņu, tikai apkalpojošās firmas meistari negrib ar to noņemties. Tas ir ķēpīgs proces.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.190.---)
Datums: 02/02/2010 13:55

izskatās ka gazenieks ar saviem knifiņiem spēj pacelt katla lietderības koeficientu augstāk, kā to izdarīja rūpnīca.
gāzes apkures katliem ir tikai viens knifiņs: apkures sistēma izbūvēta atbilstoši katlam, bet 80% visu gāzes apkures katlu ir izvēlēti nepieskaņojot tos apkures sistēmai vai vajadzīgajam iedzīvotāju siltā ūdens apgādes komfortam.
Kad pie apkures ierīkošanas strādās siltumtehniķis, nevis kārtējais amatnieks, kura zināšanas par apkures sistēmām aprobežojas ar objektos noskatīto, strādājot tur par mālderi, tad arī tādi gazenieki nespētu muļķot tautu ar mistisku knifiņu "pārzināšanu"

Re: Gāzes patēriņš
Autors: gazenieks (80.233.229.---)
Datums: 02/02/2010 15:07

Bet ko es iepriekš rakstīju ??? Parādi man no 10 mājām, cik ir strādājis un projektējis siltumtehniķis un tad stāsti par lietderības koeficientiem, un visu pārējo. Tāpat arī pasaki kas un kā ir tos katlus uztādījis? Atbrauc Junkers pārstāvis pieslēdz katlu pie trubām un elektrības un čau! Kāpēc viņiem būtu ar tevi jānoņemās un jātaisa kā labāk un ekonomiskāk???
Ieliec plēves siltumnīcā gāzes katlu un pasūdzies rūpnīcai par zemu lietderības koeficientu.
Atvaino, tu varbūt esi labs teorētiķis sēdēt forumā un par visu gudri spriest, bet dažreiz labāk ir arī paklusēt.....

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.190.---)
Datums: 02/02/2010 17:56

vot aiztaisi gan ar savu muti, ja nespēj neko pateikt, es gāzes sistēmā jau trīsdesmit gadu, no kuriem vairāk kā puse ir veltīta tieši apkures katliem, bet publiski par gāzinieku šeit es atļautos uzdoties tikai tad, ja blakus nikam būtu iespēja ievietot savu foto.

un tavai zināšanai cilvēks, kas objektā pārstāv Junkers/laikam jau vienīgais tev zināmais apkures katlu ražotājs/, ierodas iespiest savu zīmodziņu apkures katla garantijas talonā tikai tad, ja tas ir jau pieslēgts pie trubām un elektrības. Junkeram no visiem gadā pārdotajiem katliem aizpildīti garantijas talonu pasaknīši pārstāvniecībā tiek atgriezti apmēram 30%, tātad septiņās no tevis pieminētajām desmit mājām, Junkers pārstāvis vispār nebija ieradies vai saskatot nepilnības apkures sistēmā, garantiju atteica.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: gazenieks (80.233.229.---)
Datums: 04/02/2010 11:52

:)) z tu jau runā kā deputāts no tribīnes:))

Tu esi ļoti kompetents.....tikai man Junkers atbrauca, paši uzstādīja katlu, pieslēdza pie trubām, paši skursteni izvadīja. Par garantiju runājot - nopērkot katlu Latvijā man garantija pienākās automātiski visu paredzēto laiku. Izplatītājs dod garantiju katlam, nevis apkures sistēmai :) tas taču tev būtu jāzin....... ja sistēma būs nepareizi sataisīta, tai nekāds sakars nav ar katlu, katls ir pats par sevi, ja kas būs nepareizi, katls vienkārši neies..

un tā, viņi pieslēdza, palaida katlu, pārbaudīja vai silda un iedeva garantiju....

Re: Gāzes patēriņš
Autors: Andris GG (83.136.136.---)
Datums: 04/02/2010 16:43

Eu, veči, nekašķējieties, tas neko nemainīs un nelīdzēs. Cik cilvēku tik viedokļu, katram sava pieredze, katram savs skatījums un katram sava taisnība.
Tie 16m3 diennaktī un 496 mēnesī, bija tad kad bija uznācis bargais sals, bet gada griezumā izlīdzinātais patēriņš ... parēķināju sanāk plus mīnus 180 m3. Ja kādam interesā, nākošā reizē uzrakstīšu kas par katlu un boileri. Varu piebilst, ka grīdās padevei ir 32 grādi, bet uz radiatoriem, tā no 45 - 55 grādiem pēc vajadzības. Vasarā siltā ūdens sagatavošanai patēriņs ir plus mīnus 2m3. Mazgājamies 3 cilvēki rītā vakarā.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.190.---)
Datums: 04/02/2010 18:04

Andri, te tak nav ko kašķēties... cilvis tēlo pasaules nabu, bet tai paša laikā nespēj atcerēties zem kādiem tekstiem uz garantijas talona atstāja savu parakstu...

Man laikam vajadzēs ievākt informāciju par to, kas sabāsts manās ārsienās... ja pie lielajiem saliem katls patstāvīgi uzturēja 45-50 grādi, tad pie nulles nākās likt 55-60, tur ir vislielākais patēriņš. dīvaini, iepriekšējos gadus kaut kā nebiju sekojis tam līdzi, tik šogad ievēroju...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: pauljukas (87.226.72.---)
Datums: 04/02/2010 22:07

gazenieks Wrote:
-------------------------------------------------------
>....tikai man Junkers atbrauca, paši uzstādīja ...
>
> un tā, viņi pieslēdza, palaida katlu,
> pārbaudīja vai silda un iedeva garantiju....

paši Junkers jau gan nekur nebrauc.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.190.---)
Datums: 06/02/2010 13:04

īpaši gazeniekam mazi izvilkumi no Junkers garantijas talona, varbūt tas mazliet spēs paaugstināt viņa kompetenci un saprast ka nekur nekad nekāda ražotāja garantija nepienākas automātiski:


Iesakām apkures katla montāžu uzticēt tikai Junkers apmācītam un sertificētam meistaram, par ko liecina Sertifikāts un personīgais zīmogs...
Junkers gāzes apkures katla pirmo iedarbināšanu drīkst veikt tikai mūsu sertificēts meistars, par ko liecina sertifikāts un personīgais zīmogs...

Veicot iekārtas pirmo iedarbināšanu:
Jāpārbauda elektrotīkla, apkures sistēmas, karstā un aukstā ūdens, gāzes, gaisa padeves un dūmgāzu izvadīšanas pieslēgumu pareizību;
Jāieregulē gāzes armatūra atbilstoši instrukcijā norādītajām vērtībām;
jāiepazīstina lietotājs, kā pareizi darbojas un kā pareizi lietot iekārtu un kam zvanīt iespējamā iekārtas bojājuma gadījumā;
Jāaizpilda garantijas talons(iedarbināšanas datums, iedarbinātāja paraksts, zīmogs)

Pirmā iedarbināšana neietver:
apkures sistēmas, karstā un aukstā ūdens izbūvēto sistēmu drošības un kvalitātes pārbaudi;
instalācijas kļūdu novēršanu apkures un sanitārā ūdens sistēmās, elektrotīkla pieslēguma vai palīgierīču slēgumos;
apkures iekārtas un piederumu montāžas darbus;


Par garantijas sākumu tiek uzskatīts iekārtas iedarbināšanas datums, bet ne vēlāk kā 6 mēneši pēc iekārtas iegādes.
Garantija ir spēkā tikai tad, ja iekārtas iedarbināšanu veikusi mūsu sertificēta persona, par ko liecina pareizi aizpildīts garantijas talons.

Garantija neattiecas uz iekārtas darbības traucējumiem vai bojājumiem, kuri radušies sekojošu iemeslu dēļ:
iekārtas iedarbināšanu, remontu vai pārbūvi veikusi nesertificēta persona;
nekvalitatīvi uzbūvēta apkures sistēma, aukstā un karstā ūdens sistēmas;
iekārtai pieslēgta neatbilstoša/neiekļauta Junkers rekomendēto piederumu programmā/ vadības automātika;
nepareizi ieregulēti termostati, pulksteņslēdži, spiediena un apkures regulatori...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: g (84.237.196.---)
Datums: 08/02/2010 15:00

Mani ne pa jokam uztrauca ANDRIS GG rakstītais par 2m3 gāzes patēriņu vasarā siltā ūdens sildīšanai.
Man uzstādīts katls ar boileri no Junkers, 3 cilvēki mazgājamies no rīta/vakarā, bet tērējam ap 40m3, ko man darīt, esam dikti netīrī???
Enerģija G, kas apkalpo manu katlu jau 3 gadu no vietas saka, ka tas esot normāli..

Re: Gāzes patēriņš
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 08/02/2010 15:07

No 2m3 gāzes sanāk apmēram 18 kWh enerģijas, jeb latvenergo naudiņās 1.3 Ls. Tie ir pilnīgi murgi, neuztraucies, ar 18 kWh var pāris reizes ieiet dušā, neko vairāk.
40m3 gāzes, tas ir 360kWh enerģijas, kas jau izklausās daudz ticamāk, un tas tiešām ir normāli, es pat teiktu ne pārāk liels siltā ūdens patēriņš 3 cilvēkiem.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.165.---)
Datums: 08/02/2010 15:26

Man vasarā uz 5 cilvēkiem aiziet ap 100 kubi mēnesī/nenoliegšu, ūdeni taupa tikai manā klātbūtnē/...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: z (78.84.165.---)
Datums: 08/02/2010 15:34

Andris GG Wrote:
-------------------------------------------------------

> ... Vasarā siltā ūdens
> sagatavošanai patēriņs ir plus mīnus 2m3.
> Mazgājamies 3 cilvēki rītā vakarā.


divi kubi diennaktī, tas būtu nepilna stunda aparāta degšanai, viena mazgāšanās reize ap 100 litriem uzsildīta ūdens...domāju ka tur nekā nenormāla nav...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: gints_ (---.salmo.lv)
Datums: 08/02/2010 16:13

Pieļauju, ka tie 2 kubi ir ūdens.... :)

Re: Gāzes patēriņš
Autors: Andris GG (83.136.136.---)
Datums: 10/02/2010 14:54

Ļoti atvainojos. Biju nekorekti uzrakstījis :( Siltā ūdens sagatavošana vasarā DIENNAKTĪ katls patērē 2m3 gāzes, mēnesī tas jau ir 60m3 gāzes. Pēc pašreizējā tarifa, ja gāzes patēriņš gadā ir no 500 m3 - 25000 m3, tad 1m3 maksā 0.23065 Ls,- 60*0.23065=13.84 Ls Bet šī pozīcija man mazāk uztrauc, lielāki kreņķi ir mājas apkure, janvārī 496 m3.
Ja kādam interesē katls man ir : ZSE 24-4 MFK 23
Būtu labi ja vēl kāds padalītos cik tad nokurināt gāzi mēnesī vai visā apkures sezonas laikā.

Re: Gāzes patēriņš
Autors: Andris GG (83.136.136.---)
Datums: 04/03/2010 11:26

Jau mēnesis riņķī un vairāk neviens neko, neviena kom. un neviens nepadalās ar savu inf., it kā tas būtu baigais noslēpums. Tā vien izskatās, ka Jūs savu naudu neskaitāt un nesekojat līdzi saviem gāzes patēriņiem. Bagāti dzīvojam. Atvainojos par uzbraucienu ...

Re: Gāzes patēriņš
Autors: Bruno (---.bank.lv)
Datums: 04/03/2010 11:35

tapēc, ka neesi pirmais, kas prasīja :)
[www.building.lv]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **   *******    *******   ********  
 **        **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **        **  **    **         **         **     ** 
 ******    *****     ********   ********   **     ** 
 **        **  **    **     **  **     **  **     ** 
 **        **   **   **     **  **     **  **     ** 
 ********  **    **   *******    *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727