UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Akas rakšana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 06/08/2010 15:50

Neesmu iekš 70-nieka racis, bet, kad iedomājos, ka 100-nieks jāsašaurina vēl par 30 cm... No individuālajiem lējējiem nopērkamie grodi (varot atrast sludinājumos) esot vieglāki. Ja plāno rakt iekš groda, ap pirmā groda apakšu apliec t.s. paplašināšanas stīpu.

Re: Akas rakšana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 07/08/2010 08:58

Šorīt ielūkojos akā un nolēmu atgādināt par vēl vienu rūpnieciski ražoto grodu trūkumu - atveidņošanas eļļas paliekām. Mani grodi vienu gadu nostāvēja zem saules un nokrišņiem, tad 2006. gadā tika ierakti un tikai 2009. varēju konstatēt, ka eļļa vairs akā nepeld. Taču nupat tīrot aku konstatēju, ka ar ūdeni aizpildītajā daļā uz grodu sāniem izsēdušās duļķes. Nolēmu duļķes notīrīt ar augstspiediena ūdens strūklu, kas arī izdevās. Un šorīt skatos - eļļa atkal tut-kak-tut!

Re: Akas rakšana
Autors: RXE (94.100.11.---)
Datums: 11/08/2010 21:27

Šī iemesla dēļ grodus tik tiešām labāk pasūtīt no spečukiem. Tikai man bija cita problēma - tāds paštaisītais grods (apakšējais) sadrupa un sašķiebās pat pie nelielas slodzes (tehniku grodu iespiešanai neizmantojām). Bet labāk tā, nekā eļļa.

Vēl pie reizes par rīksnieku Ēriku un viņa meitu no savas puses varu piešķirt plusiņu. Arī tikai par metru kļūdījās, jo dolomīts vēl 1m klāt dodot. Uzreiz, kā nāca 1200m2 īpašumā, tā parādīja īsto vietu. Es tā pēc tam papētīju - vienīgā vieta, kur zāle tāda švaka un šķidra. Un vēl pacēlums bija izveidojies laikam dēļ skudrām.

Re: Akas rakšana
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 30/08/2010 13:31

Labi tie 70 cm grodi esot paliels saks.

Vai ar to leeto krievu gala Ruchok sukni var ieplustosho udeni suknet araa?
Vai sava starpaa grodi jasabetoneee uzreiz vai kad saiet iekshaaaa aizdrivet ar maaaliem kaa te teikts augstaaak?

Izdomaaju ka to trijkaji var pac uztaisiit un tad vilkt striki apsietu ap vidukli ar ka augstaak raxtiits.

Re: Akas rakšana
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 30/08/2010 14:15

Mans lētāis sūknis prot uzsāk sūknēt līdz kādu 5 m augstumam, bet turpināt var līdz 6-7. Striķa ap vidukli vietā labāk nopērc lētu ķīniešu elektrovinču, gan jau vēl kaut kur saimniecībā noderēs! Es pēc apakšējo grodu ielaišanas māla šahtā varēju pat šķirbām no ārpuses ģeotekstilu uztīt un tad aizbērt ar granti, augšējiem savienojumu betonēju un aizbēru/aizlēju ar šķidriem māliem.

Re: Akas rakšana
Autors: m. (78.84.87.---)
Datums: 30/08/2010 18:29

Par sukni man tads metaaajas tas tas krievu djoshaks vai vinjam tads smilshains uudens nekait.

Re: Akas rakšana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 30/08/2010 21:31

Akmeņi iet cauri grabēdami!

Akas padziļināšana
Autors: JanisL (78.84.235.---)
Datums: 19/03/2013 02:13

Sveicieni!
Situācija - mums Lielvārdē ir pirms vairākiem gadiem pašu spēkiem rakta 6 grodu aka - tālāk dažādu apsvērumu dēļ netikām. Grunts mālaini akmeņaina ar dolomīta šķembām. Jautājums - kā tādu aku normāli padziļināt, lai iegūtu vairāk kvalitatīva ūdens?

Brālim turpat netālu nesenāk raktā 10 grodu akā ir sakarīgs ūdens, līdz ar to derētu šo vēl padziļināt par metriem 4-6iem. Saprotu, ka tagad rakt pašrocīgi tālāk nebūtu droši, jo diezin vai tie iespiestie grodi gribēs sēsties uz leju. Un es pats noteikti nebūšu racējs... :)

Esmu pamanījis aku padziļināšanu ar urbšanas metodi. Nebūtu jau slikti, ja varētu aku padziļināt šādā formātā - [ej.uz] - jo tad caurulē var sūkni iegremdēt utt. Bet vai var izurbt, ja apakšā ir akmeņains māls? (Konkrētais Smiltenes racējs ir baisi aizņemts un līdz Lielvārdei esot baigi tālu un ilgi jābrauc.)

Varbūt kādam ir kāds ieteikums un arī zināms kāds konkrēts darbonis, kas varētu man te Lielvārdē ar šādu lietu tikt galā par saprātīgam naudām? Dziļurbums nav nepieciešams, un to nevaru atļauties. Paldies par komentāriem!

---------
Jānis
www.salmiunmali.lv
www.lusudrava.lv

Re: Akas rakšana
Autors: Aldiss (212.93.100.---)
Datums: 24/03/2013 19:45

Savukārt es Ērikam varu ielikt mīnusu.

Akas vieta netika parādīta pareizi, racēji ūdeni neatrada, lai kaut kādu ūdeni saglābtu nācās betonēt akas dibenu.

Re: Akas rakšana
Autors: okots (81.163.73.---)
Datums: 24/04/2013 15:51

Savas akas noteikšanai uzaicināju 2 rīkstniekus. Katru protams savā laikā. Pēc pirmā rīkstnieka noliku mazu akmentiņu zālē - tikai paša zināšanai. Otrais rīkstnieks arī noteica to pašu vietu un dziļumu. Tātad vieta atrasta piemērota, dziļums 10 metri - 12 grodi, jo h=0,9m
Sarunāju čaļus , kas "esot akas rakuši". Cena bija laikam 40Ls/ grods. Pirmos 4 grodus ieraka fiksi. Grunts smilts-māls, māls sablīvēts. Tad nu aizgāja džekiem gausāk. Pie 8 vai 9 groda uzdūrās uz akmeņa , kas tiešām bija akmens. Stūris, kas bija redzams grodā apmēram 30 cm, aiz groda - ej nu sazin! Sāka arī parādīties ūdens. Izmēģinājās ar perforatoru to akmeni sakalt - nekā! Džeki saka - viss, aka jāber ciet, neko tur nevar darīt.
Tad nu ņēmu un sarunāju večuku ,kurš savā mūžā ieracis 100- tiem aku. Tas sacīja - dabūs akmeni ārā, ja vien pēc izmēriem iespējams to ievelt grodā. Atbrauca abi ar dēlu un pa vienu vakaru izvilka to akmeni un pabeidza atlikušos grodus. Pa trim grodiem samaksāju večukam 150ls - labie laiki bija.
Apskatīju to akmeni - trijstūra formas tāds plakanīgs, kur viens maziņš stūris bija grodā redzams. Pamēgināju to uz zemes pakustināt- gandrīz pieliku bikses. Tagad stāv dārza stūrī un visiem ciemiņiem rādu to milzeni , kas izvilkts no akas
Secinājums - akas rakšanu uzticēt cilvēkiem ar lielu pieredzi un sirmu galvu :))

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   ********   ******    **       
 ***   **  **     **  **        **    **   **       
 ****  **  **     **  **        **         **       
 ** ** **   ********  ******    **   ****  **       
 **  ****         **  **        **    **   **       
 **   ***  **     **  **        **    **   **       
 **    **   *******   **         ******    ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727