UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 5
Re: Energo taupības veidi
Autors: nokijs (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 11:34

Te es arī piekrītu Mārim.
Man arī ir no 20.11.2014 uzstādīts viedais. Bez tam es jau kopš 2010 gada pats monitorēju elektrības patēriņu gan mājai, gan SS atsevišķi. Un nekas nav mainījies, kas pirms viedā, kas pēc viedā uzlikšanas.

Re: Energo taupības veidi
Autors: hm (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 12:05

Klau, tiem viedajiem skaitīkļiem pats klients arī tiek klāt jebkurā brīdī caur Internetu vai arī tikai Latvenergo to spēj lasīt attāli?
Man interesē, vai ja man to viedo skaitīkli uzliktu, es pats arī varētu smuku grafiku redzēt un datus nokačāt par savu kopējo mājas patēriņu šobrīd, pēdējās stundas/dienas/nedēļas/mēneša utt laikā, tādā veidā iegūstot jauku papildus vielu pārdomām par taupīšanas iespējām? Vai arī vienīgais labums ir, ka man nav jāiet 1x mēnesī uz ielas kasti cipars pierakstīt un nodot e-latvenergo.lv manuāli?

Re: Energo taupības veidi
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 12:36

to hm;

Sadales tīkls piedāvā šādu pakalpojumu, taču tas ir maksas, bez maksas Tu vari dabūt tikai pārskatu par ikstundas patēriņu vienu reizi mēnesī.
Taču arī šis pakalpojums ir iespējams tikai tiem patērētājiem kam ir pieslēgta automatiskā nolasīšana - tas ir pašā skaitītāja jau tā informācija tiek mērīta un uzskaitīta, taču to vajag arī nolasīt šobrīd pieejamās tehnoloģijas izmanto GSM moduļus ar ierobežotu datu pārraides apjomu, tāpēc automātiski tiek nolasīta tikai pamatinformācija, bet "smalkumus" jābrauc nolasīt uz vietas.
Cik zinu mājsaimniecībās izmantojamajiem jaunajiem sistēma paredzēta tāda, ka nolasīšana notiek ar t.s. "uzlikto signālu" ko pa tiem pašiem el. vadiem novada līdz TP, kur to savāc un koncentrē un tad pa optiku novada līdz datu centriem.
Problēma tikai tajā ka tas viss maksā un ir vairāk kā skaidrs, ka neviens netaisīs šādu sistēmu lauku apvidū ar dažām majsaimniecībām uz vienu TP.
Ja tas būtu tik svarīgi, tad arī Rīgā šai jomā jau būtu kāds progress, taču pat visiem komercpatērētājiem ar daudzos tūkstošos mērāmiem KWh patēriņiem mēnesī nav pat vienkāršā automatizētā nolasīšana kaut daži no viņie elektrību pērk pēc biržas cenām ( aprēķinos tiek lietots standarta patēriņa grafiks) kas principā liedz precīzi izmantot biržas cenas priekšrocības. !

Re: Energo taupības veidi
Autors: asd (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 18:20

Mums 12,2014.ar nomainīja skaitītāju, meistari pie uzlikšanas teica, ka šis uzreiz rāda patērēto, nevis kā vecais, kad bija jāķer patērētie kW.
Es ar nolasīju un 02.2015.centos ievadīt e latvenergo lapā, bet tur priekšā uzraksts - viedais. Varēja taču pie nomaiņas tie vīri pateikt, ka tas ir jauna veida skaitītājs un rādījumi klientam nekur nav jānodod.
Patēriņš nav mainījies, kā bija ap 400kw ar veco, tā palika aptuveni tie paši ar viedo skaitītāju. Bet e latvenergo tagad var redzēt dienas patēriņu pa stundām, diagrammas veidā, vislielākais vakara stundās no 16-22, arī nakts stundās tiek patērēta jūtama el.enerģija - visi apkures sūkņi un datori.

Re: Energo taupības veidi
Autors: Andris_ (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 19:42

Cik saprotu laika zonu (dienas un nakts) tarifi ir piemērojami tikai tiem, kam uzstādīts "viedais" skaitītājs?

Itkā ir tikai pagājuši 2 mēneši, kopš kāds teorētiski ir sācis izmantot šo iespēju (iespējams kļūdos) - varbūt ir kāds, kas var padalīties ar pieredzi - kāds no tā ir ieguvums? (internetā salasījos, ka izdevīgums sākas, ja lētajā tarifu zonā tiek dedzināta 50 un vairāk % no kopējā patēriņa).

Re: Energo taupības veidi
Autors: SerViss (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 21:06

Andris_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Cik saprotu laika zonu (dienas un nakts) tarifi ir
> piemērojami tikai tiem, kam uzstādīts "viedais"
> skaitītājs?
.....................................................................

[www.e-latvenergo.lv]

Re: Energo taupības veidi
Autors: Andris_ (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 21:26

Paldies :)
paspēlējos ar to kalkulatoru par saviem 250 kWh.... Smieklīgi. Rūpīgi plānojot elektrības patēriņu, ko slēgt naktī, ko brīvdienās, ko darba dienās - ieguvums ~1EUR. Mazliet paslinkojot, ieguvums otrā virzienā :D
Izskatās, ka Latvenergo nav vērā ņemami jaudas iztrūkumi pīķa stundās, lai motivētu parasto iedzīvotāju taupīt enerģiju...

Re: Energo taupības veidi
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 02/03/2015 08:18

elektriķis Māris Wrote:
-------------------------------------------------------
> 3. skaitītājs nomainīts rudenī, nu tas tak
> skaidrs, ka uz ziemu visiem aug patēriņš,
> neatkarīgi no apkures veida. un tad sāk
> salīdzināt ziloņus(ziemas patēriņu)
> arblusām(vasaras patēriņu).

Man kā reiz pērn maijā bija viens no lielākajiem mēneša patēriņiem. Arī citos vasaras mēnešos patēriņš virs vidējā ir normāla parādība. Uz kā rēķina tad ziemā notērējas vairāk elektrības, pieņemot, ka apkurei elektrību nevajag? Uz ekonomiskajām spuldzēm? Nedomāju, ka ūdens sūknis un elektriskais boileris vasarā tērē mazāk nekā tās spuldzītes ziemā.

Kā te paralēlajā tēmā cilvēki pļāpāja, tad vasarā griboties biežāk mazgāties. Tāpat arī dārzu jālaista, turklāt jo karstāks mēnesis, jo vairāk jālaista. Neba nu bez elektrības tas notiek. Elektroinstrumentus laikam nemaz nav vērts pieminēt.

Re: Energo taupības veidi
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 02/03/2015 08:24

Par to viedo skaitītāju - parastā skaitītāja nomaiņa uz viedo ir maksas pakalpojums? It kā jau forši - reizi mēnesī aizstaigāt līdz kastei un plombas pārbaudīt, bet nu šad tad gadās aizmirst, ka ir pienākusi mēneša pēdējā diena (vakar, piemēram, biju pārliecināts, ka vēl ir februāris :D).

Re: Energo taupības veidi
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 02/03/2015 10:10

Atradu, [www.sadalestikls.lv]
Quote

Ja Jūsu mājsaimniecības gada vidējais elektroenerģijas patēriņš ir virs 2 500 kWh, zvanot uz informatīvo tālruni 80 200 403 varat precizēt, vai viedās elektroenerģijas uzskaites maiņa Jūsu objektā ir paredzēta 2015. gadā, vai arī tā tiks veikta atbilstoši skaitītāju parka modernizācijas plānam tuvāko gadu laikā.

Viedā skaitītāja nomaiņa, atbilstoši skaitītāju parka modernizācijas plānam – mājsaimniecībai ir bez maksas.

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  ********   **    **   *******  
 **     **  ***   ***  **     **  **   **   **     ** 
 **     **  **** ****  **     **  **  **    **     ** 
 **     **  ** *** **  ********   *****      ******** 
 **     **  **     **  **         **  **           ** 
 **     **  **     **  **         **   **   **     ** 
 ********   **     **  **         **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727