UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 5
Re: Energo taupības veidi
Autors: Kušķis (62.63.188.---)
Datums: 30/03/2009 17:24

atradu - ražotājs TiSUN austrijā.

Re: Energo taupības veidi
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 30/03/2009 19:03

kruts boileris, ja vēl ūdeni destilē, moš ieliet brāgu un dzīt kandžu?

redzēju veikalā jauna tipa tējkannu ar caurplūdes(IMHO) sildītāju, ielej kannā ūdeni, nospied pogu un glāzē tek uzreiz karsts ūdens. [www.neostore.lv]

Re: Energo taupības veidi
Autors: Kušķis (62.63.188.---)
Datums: 30/03/2009 19:35

var mēģināt.. kandžu tagad labi pērk. Tam boilerim daudz sistēmas var pieslēgt.. varētu dzelteno, brūno.. no ievārījumiem, veciem kaķiem un zirņiem. viss notiek. Latvijā var dabūt tādu līdz 3000l. pašam sava rūpnīca




Re: Energo taupības veidi
Autors: ks (195.62.153.---)
Datums: 01/04/2009 16:31

Ddzirdēju, ka līdz 5% var momentāli ietaupīt, atslēdzot visus sīkos transformatorus no tīkla, kad nelieto. Visi sīkie trafiņi (telefonu lādētāji, televīzori, bezvadu telefoni, rūteri, bišķi arī datori, monitori ar ārējiem barošanas blokiem)kaut ko paņem.

Nav taču grūti vakarā TV ieslēgt ar pogu un pēc tam tālāk ar pulti darboties.

Tad vēl vajag pāriet uz ekonomiskajām spuldzītēm (vēlams LED, jo gāzizlādes tomēr izčakarējās atri)

Tad vēl bērnu izstabās pievienot kustības sensorus. kuri automātiski atslēdz apgaismojumu, kad bērns ieziet no istabas.

Tad vēl spiest tikai un vienīgi mazo pogu skalošanas kastei arī aizskalojot smagos priekšmetus. Varbūt, ka izdodas.

Un vēl, ja pačurā un ja zin, ka vēl kāds no mājniekiem stāv rindā uz WC, tad nenolaist ūdeni vispār.

Vasarā izmantot tikai āra būdiņu, ja ir.

Re: Energo taupības veidi
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 01/04/2009 17:03

Vasarā jā, bet ziemā:
a) ja es kurinu ar elektrību, tad transformatoriņi man sasilda par tik, par cik mazāk slēdzas iekšā silditājs;
b) ja kurinu ar žagariem, tad par to pašu tiesu man mazāk jāposta daba un arī ilgāk kalpo cirvis, kuru Latvijā neražo.

Re: Energo taupības veidi
Autors: Margosha (81.198.206.---)
Datums: 17/06/2010 12:06

Kušķis Wrote:
-------------------------------------------------------
> atradu - ražotājs TiSUN austrijā.
Man ir uzstādīta Tisun sistēma, 4 cilvēkiem, patreiz ietaupījums aptuveni ir ap 75-80%. uzstadīja Latvijas dīleri, vajag prasīt akcijas viņiem tad sanāk pa labu cenu. www.hercogsl.lv



Re: Energo taupības veidi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 18/06/2010 08:43

Viens no iespējamiem sildīšanas veidiem būtu kvalitatīvu logu slēģu uzstādīšana. Te kvalitatīvu, es domāju slēģis, kas pa pieduri noblīvēts un satur 10cm polistirola izolācijas ar iestrādātu ALU -follijas atstarojošo slāni ārpusē.
Piemēram, pagaidām es savā privātmājā uz ziemu, man logi ir divvērtņu atsevišķos rāmjos, augšlogu daļās ievietoju 6cm polistirola plātnes un ja telpā ir vairāki logi - gaismai atstāju tikai vienu logu, bet pārejos iepakoju minerālvates plāksnes.
Bet šads risinājums tikai personīgām ēkām.

Re: Energo taupības veidi
Autors: soseds2 (81.198.157.---)
Datums: 19/06/2010 22:35

Tad jau labak zemnica dzivot! :)
Runajot par boileriem, ir stradats ar daudzu razotaju izlaidumiem un lielakai dalai ir laba poliuretana putu siltumizolacija, kas labi tur siltumu. Boilera siltumnoturibu var konstatet pec ta ieslegsanas biezuma nelietojot silto udeni.
Boilera ara un ieksa slegasana, temperaturtas regulesana nedod nekadu ekonomiju, jo mazgajoties patere silto udeni tiesi tik cik nepieciesams. Ja nu vienigi mazak mazgaties.

Re: Energo taupības veidi
Autors: etransport (178.16.22.---)
Datums: 28/02/2015 18:36

No 3000 kw uz 1700 kw 3 gadu laikā. Šāds ir mūsu ziemas patēriņš. Vasarā 600. Visā majā LED spuldzes. Siltumsūkņa 2 sūkņi, kuri dzen ūdeni siltajām grīdām tērēja reāli 400 kw, tagad ar wilov 20 sūkņiem kw, nepārlasījāties, tiesi 20 reizes mazāk, Bet viena jaukā dienā atnesās Carnikavā pie mums vienīgajiem un uzstādīja viedo skaitītāju, mums vienīgajiem visā Carnikavā. Laikam bija pieradusi 3000 kw iebāst kabatā, bet pēkšņi patēriņš sarūk 1700kw. Un, kā Jūs domājiet, vai , brīdī , kad aizgaja berni prom un mēs atslēdzām otrā stāva apkuri, vienu boileri, nemaz nerunājot jau par spuldzītēm, un tv kuri vairs cauru diennakti nedeg. Bet jaunai viedais skaitītājs, kautkā sāk zīmēt ar vien vairāk. Līdz 2 menešu laika , ziema šogad silta, kur nav papildus izdevumi uz apkuri, sāk celties patēriņs, kurš nevis sarūk par 15-30%, bet par 15-20 % pacēlās...... :( interesanti kāpēc ??????

Re: Energo taupības veidi
Autors: elektriķis Māris (178.16.22.---)
Datums: 01/03/2015 11:02

cik man nācies sastapties ar šiem viedā skaitītāja "upuriem", tā ir klaja iršana. Varu minēt tik pāris piemērus.
1. kad bija iepriekšējais skaitītājs kā nolasīja tā samaksāja un nejau vienmēr nolasīja pirmajā datumā un nejau vienmēr maksāja tik cik reāli notērēt. viedais vienmēr "nolasa" pirmajā datumā un aprēķina patēriņu par mēnesi, nevis par 26 dienām vai 35 dienām. Un jo lielāks ikmēneša patēriņš jo pie šādiem nosacījumiem lielāka starpība, ja iepriekš nolasa kā pagadās.
2. Cilvēkiem iepriekš ir bijis izlīdzinātais, tagad maksā pēc reāli notērētā. Te vispār nav komentāri, ka tik pacepties par ko.
3. skaitītājs nomainīts rudenī, nu tas tak skaidrs, ka uz ziemu visiem aug patēriņš, neatkarīgi no apkures veida. un tad sāk salīdzināt ziloņus(ziemas patēriņu) arblusām(vasaras patēriņu).
4. tas ka ziema ir silta pēc termometra, nenozīmē, ka apkures izdevumiem jābūt mazākiem. Manam dzīvoklim par apkuri mainās izdevumi atkarībā no vēja virziena. Ir pat tā, ka pie 0 grādiem diennaktī notērē vairāk apkurei nekā pie -5. Gaisa mitrums ar svarīgs parametrs, jo mitrāks, jo sienas mitrākas un tām pieaug siltumvadītspēja.

man kā elektriķim nekad nav par sliktu, ka lietotāji sūdzās par patēriņiem, var ar baltiem cimdiem pastrādāt :). Tik te jau cilvēki saceļ tādu farsu, ka vairs nav jālasa ass.lv

etransport, cik tad tev sen tas viedais uzlikts? manuprāt ir jāpaiet vismaz gadam, lai vispār kautko var secināt.

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **    **   *******    *******  
 **     **  ***   ***  ***   **  **     **  **     ** 
 **     **  **** ****  ****  **         **  **        
 **     **  ** *** **  ** ** **   *******   ********  
 **     **  **     **  **  ****         **  **     ** 
 **     **  **     **  **   ***  **     **  **     ** 
 ********   **     **  **    **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727